Ako byť trpezlivou matkou?

chryse
20. feb 2012

Mamicky poradte, moj problem nastal ked som sa prestahovala z mesta na dedinu. Kedze som nenasla robotu, tak sme sa s priatelom rozhodli, ze budeme mat babo. No a ako to byva na dedine, nie sme manzela a mame dieta, ohen na streche. Teraz uz manzelov otec, prestal s nami komunikovat. A taktiez cela manzelova rodina stale rypala. Boli sme z toho uz na nervy. Ked sa nam nase slniecko narodilo, vsetko sa este zhorsilo. Svokra mi bola stale v patach a chcela mi pomahat, ale nie ako to mne vyhovovalo, ale jej. Stale mi malu bravala. Nemali sme ani kusok sukromia. Manzel bol samozrejme na jej strane. Tak sme si opravili domcek a byvame sami. Problemy sa vsak neskoncili. Manzel mi stale nieco vycita. Vseko mu vadi. Tak sa cely den snazim, pratam, varim. Od porodu som nebola bez malej nikde sama. Cele dni som sama, nemam tu ziadnu kamaratku. Nepaci sa mu ani to, ze som malej vytvorila urcity rezim (kedy papame, kedy spime). Chodime dost casto po lekaroch, lebo ma problem s oblickami a vit. D. Ale aj to som zla, lebo keby sme nikde nechodili preslo by jej to same. Stale sa koli niecomu hadame a najhorsie je ze pred malou. Od narodenia si musela tolko hadok vytrpiet. Ja som z toho uz nervozna, neviem ako dalej. Tu moju nervozitu potom prenasam na malu. Je strasne ziva, neposlusna. nepočúvne, ked ju upozorňujeme alebo zakazujeme. vždy počúvne až keď sa začne kričať alebo sa už jeden z nás postaví a dostane na zadok. Potom mi je to luto, lebo je smutna. Uz fakt neviem ako dalej. Bojim sa aby to na nej nezanechalo nejake stopy. Uz som rozmyslala aj nad rozvodom, ale bojim sa, aby mi malu nezobrali, lebo aj s tym sa mi uz vyhrazala jeho rodina. Poradte!!!

ema72
20. feb 2012

tazko tu nieco radit, sama musis najlepsie citit, co robit. Svoje okolie vies ciastocne ovplyvnit, ale ja zas hovorim, ze kazfy nech zacne najprv od seba. Obratit svoju pozornost najprv na seba, autosugescia s cielom zostat kludna, trpezliva a na dieta mila. Ono za nic nemoze. Co sa tyka muza a rodiny, tazko nieco poradit, ked ho nepozname. Svokre by som nezazlievala, ze ma o malu zaujem. Boze keby ja som tu mala mamu, ktora by mi obcas malu postrazila, svokra je mila, ale uz je chora, tak to nezvlada. Nezabudni, vsetko co do dietata zasejes, raz budes zat. Ono ti to vrati aj 30 rokov - dobre aj zle.

chryse
autor
20. feb 2012

@ema72 problem je v tom, ze s mm zijeme uz len ako spolubyvajuci, ziadne neznosti, ziaden sex a to od zaciatku tehotenstva. a co sa tyka svokry, ja nevravim ze nema pomahat, ale ked ti taha dieta od prsnika, to mi pride uz moc. a potom ja som zla, lebo jej nic nedovolim, lebo ona sa snazi, ale snazi sa pomahat sama sebe.

nela82
20. feb 2012

viem vsetko o trpezlivosti...teoreticky-mam toho vela precitaneho.. 😅 No realita??Mam syna dyslektika..je hyperaktivny...je ho vsade vela-poznam co je byt aj nervozny,vycerpany.. ☹ No ty pises o svokre...pokial uz nebyvate spolu-preco ti zasahuje do toho co a kedy robis?Manzel je zrejme mamkin milacik a este z toho nevyrastol... 😒 Zrejme viac pocuva mamu ako teba...No ako pises,ze mate dcerku,ktora vobec nepocuva-je neposlusna..ved je este malicka 😕 😅 Od takeho dietata nemozes ocakavat,ze bude stale len spinkat a pekne sa samo hrat 😅 A v takom veku "dat" na zadok...to tiez nie je riesenie...Zrejme ako pises,citi tu nervozitu z vas dvoch..
Chod s malou na prechadzky..odreagujes sa a mozno si najdes niekoho na kocikovanie 😉

chryse
autor
20. feb 2012

@nela82 no v tom, ze z nas citi nervozitu, mas pravdu. stale si hovorim, ze to bolo poslednykrat, co sme sa pred nou hadali. ale ked mojmu muzovi na mna vadi asi vsetko, chodi a zistuje co som nespravila, aby ma mohol zjazdit. svokra sice s nami nebyva, dokonca nie su ani na svk, ale tak naifikovala celu rodinu (spolu s dcerami), ze k nam nikto z jeho rodiny nechodi, dokonca ked ich stretneme (byvame v jednej dedine), ani sa mi nepozdravia.

leeenka26
20. feb 2012

@chryse Podla mna to dieta citi, ze zije v rodine, kde je napatie, kde chyba porozumenie, laska medzi rodicmi. Tvojmu muzovi ako pises vadi vsetko. Nevedela by som takto zit. Nemas tam ani kamaratku, tvoja rodina tam vobec chodi? Muz sa k tebe sprava tak ako pises. Urcite s tym nieco sprav, lebo toto je uz psychicke tyranie, ak si to teda opisala vsetko tak, aka je skutocnost, domnievam sa, ze ide uz o tyranie. Aj to, ze sa intimne nestykate..to nie je spravne a normanlne medzi dvoma ludmi. O svokre len tolko ze to by som nebrala ako uplnu tragediu, na to sa ani nezameriavaj, na nu kasli, tam bohuzial vela nenariesis, aj s jeho rodinou, mozes sa aj na hlavu stavat a cim viac sa budes, tym viac opacny efekt to bude mat, hovorim z vlasttnej skusenosti. Porozmyslala by som asi na rozvode, ale viem, ze tu sa radi lahko, skus si s nim sadnut, povedz mu, ako ta zranuje, co ti vadi, co ti chyba, vsetko mu povedz, v klude, bez hadok a ked to nepojde, urob ako musis. Je len na tebe, aky dalej zivot budes mat. O dieta neprides, to sa neboj, nenechaj sa zastrasovat.

kbeata
20. feb 2012

@chryse najprv musis byt stastna az potom budes aj trpezliva 😉

chryse
autor
20. feb 2012

@leeenka26 o rozvode som uz velakrat rozmyslala,,,aj ked sme manzelia len 4 mesiace, uz asi 3x sme s malou od neho odisli, a stale sa vratili, lebo sme sa dohodli, ze sa vsetko zmeni, ze pojdeme do nejakej poradne, ale stale nam to vydrzalo len par dni.... moja rodina tu chodi, ale malo. lebo mamko s ockom este pracuju, takze toho casu nie je vela, a byvaju 100 km od nas.... aj to tak citim, ze rozvod by bol najrozumnejsie riesenie, len sa neviem rozhybat,,,,

leeenka26
20. feb 2012

@chryse Ak to tak citis tak kde je problem? To ze sa nevies rozhybat? No moja mila to nie je padny dovod. Pises sem, chces radu, dostala si ju, respektive, asi si sa skor chcela uistit, ze to tak naozaj je a neprehanas 😉 Urob co chces, na tom zavisi tvoj zivot. To, ze ste tak kratko manzelia nie je predsa problem, je to mozno aj vyhoda, zistila si to celkom vcas, ze takto zit nechces. To ze ste od neho s dcerkou uz 3x odisli a nasluboval ti aj poradne a nic z toho asi vypoveda o tom, ze tadeto cesta nevedie a kazdy dalsi podobny pokus by bol ako hrach o stenu hadzat. Vela stastia prajem.

katrinka8
20. feb 2012

@chryse - ked sa narodi dieta, zmeni to aj vztah medzi partnermi - ale to asi vies. Ja by som asi v Tvojom pripade porozmyslala 1) nad tym, ci to, ako sa k sebe spravate s partnerom suvisi s tym, akej ste povahy alebo 2) nad tym, ci tento Vas vztah zmenil prichod dcerky v zmysle, ze ste obaja unaveni, vycerpani atd. a z toho plynu vsetky hadky.
Take malicke dieta este nedokaze pochopit vyznam slova "nesmies" tak, aby si nastalo zapamatalo, ze sa nieco nesmie. Tieto deticky maju kratku pamat a zaroven neprekonatelnu tuzbu spoznavat svet okolo seba. "Nesmies" pre ne znamena vacsinou asi zabavu, kedy skusaju, ako "velkeho rodica" mozu veselo rozhadzat do vyvrtky (poznam z vlastnej skusenosti 😀 ) Mne v takychto pripadoch (a ver, zazivame aj my casto) pomaha pravda, ze dieta nerobi zlo, pretoze to nedokaze, nerobi to naschval, ono len objavuje, skusa, uci sa. Na tieto pripady nezabera ziadne dohovaranie, ani bitka. Jedine treba neustale opakovat "nesmies" a "odstranit dieta od objektu" 😀 Je to o drzku, ale ti drobci este vela nechapu a ucia sa. Nechcu nas hnevat, aj ked sa nam zda, ze nieco robia naschval. Potrva to este par mesiacov, potom sa to postupne zlepsuje, neboj sa 😉 Teraz mas najhorsie obdobie v zmysle, ze sa dcerka uci chodit (zrejme), ma nesite krocky, neustale musis byt v strehu, je to narocne fyzicky i psychicky. Ale neboj sa, o mesiac bude zas lepsie, potom este lepsie.
Take male dietatko sa nedokaze hrat same, neustale potrebuje "partnera", len par minut vydrzi pri nejakej cinnosti, su to niekedy naozaj len 3 minutky. Preto sa Ti mozno zda hyperaktivna. Ale potesim Ta, aj to sa casom zlepsuje, vzdy tych minut pribuda 😉 U nas v pripadoch, ked potrebujem na par minutiek "vypnut" alebo nieco urobit zabera Spievankovo - moja zachrana 🙂 Naozaj par minut casu mi to da, kym sa mala na to "pozera", "spieva si" a tancuje 😉
Ja byt Tebou, skusim dat manzelovi asi este sancu, ale s podmienkou navstevy odbornika (poradna alebo psycholog), ale s tym, ze by sa to do urciteho presne daneho terminu aj dodrzalo. Mozno len prezivate krizu, ale to uz musis vediet asi posudit sama. Nemas na okoli nejaku moznost zoznamit sa s nejakou inou mamickou, aby si sa mohla aspon s niekym stretavat?

aliza
20. feb 2012

@chryse urob si doma poriadky s muzom, ak sa to da, jasne mu daj najavo, ze nech si kritiku strci niekam, ze nie je manzel od toho, aby kontroloval a kritizoval, ako nejake gestapo 😠 to si nejak pomylil...a ty nie si povinna robit vsetko, len aby on bol spokojny. co si ty nieco menej? nejaky otrok? ked nepopraces, tak nepopraces, je to tvoja volba a nemusis nikomu nic vysvetlovat. Mas narocne dieta, takze sa neda mat 100% domacnost a to je mozno aj problem. Kedze stale len praces a robis pre neho vsetko mozne aj nemozne, tak na dieta asi nezostava ani cas, ani energia, ani nervy. Treba to zmenit. Rob tak, ako tebe vyhovuje, neber nanho ohlad. Neupraces, neupraces, moze sa chytit roboty on, ak mu to vadi. Ty nie si predsa na panskom, si len clovek, ktory moze byt aj unaveny, aj sa mu moze normalne nehciet. Lasku si totiz netreba zasluzit, laska bud je alebo nie je. To, ze bude upratane a navarene, neznamena, ze si udrzis lasku. Prave naopak, takito muzi su na zeny coraz narocnejsi a nevdacnejsi a coraz viac psychicky trapia svoje zeny. Bud sama sebou a nedaj sa tlacit do kuta, na to nema nikto pravo. Bud hrda na to, aka si zena a matka, na jeho nazory a kritiku kasli, je to len odraz jeho komplexov a to fakt nie je tvoj problem. Ja by som asi odisla, nebudem zostavat niekde, kde sa ku mne nespravaju tak, ako si zasluzim 😝.

mandragora22
20. feb 2012

@chryse ak mas kam ist (rodicia, surodenci), vezmi malu a migaj prec od toho debila, prepac za vyraz. ak je fakt to, co pises, tak rozvodom malej neublizis, prave naopak, pomozes a jeho rodina ti dieta nevezme, musela by si byt minimalne drogovo zavisla alebo alkoholicka, aby mali aspon malu sancu. ak si v pohode a staras sa o nu, tak sancu nemaju. tak to vidim ja. ja by som v takychto podmienkach odmietla existovat. mozno bude stacit, ked na "uvod" odides na par dni-tyzdnov, nech sa mlady spamata. a ak sa nespamata, tak odid natrvalo, to je moja rada 😉

chryse
autor
20. feb 2012

@mandragora22 nevadi za vyraz,,,,keby nebola zima,,hned teraz zbalim malu,,,a palim prec,,, len problem je v tom, ze u rodicov byva sestra s 11 mesacnou dcerou,,,, male su stastne ked sa vidia,,,, ale ked tam ideme,,,tak je to o drzku,,dve male deti,,a kazda ma iny rezim,,,, uz som kukala na nete, aj nejake bezplatne pravne pomoci, kedze z rodicaku si vela dovolit nemozem,,,, ved to asi poznate,, muz robi na smeny a normalne som radsej ked je v robote,,,kludne si vsetko porobim predtym ako ma prist,,,a nenahanam sa cely den ako blba,,, to je najhorsie, ze on moze vsetko,,,zoberie sa, ide nieco robit kolo domu, odreagovat sa,,,a ja?? ja sa nemozem zobrat prec od malej,,,lebo on ju ani neprebali,lebo ze nie je popisana, neda jej napit, lebo ze nie je smedna (a pritom ma VUR IIIst. co musi pit vela a musi byt casto prebalovana), no a aj to som bola zla lebo len choroby na nej hladam, a keby sme nechodili tolko po lekaroch, tak by jej vsetko samo preslo... neda jej jest,,,, radsej pocka kym pridem (ked sa mi podari odbehnut do obchodu), len si sadne na gauc a nech sa mala hra,,, a to mu vcera spadla a udrela sa 2x,,,, alebo ju uci somariny,,,ako vyliez na celo gauca a spustit sa dolu ,,,,, a podobne veci

nela82
21. feb 2012

@chryse prave som si vsimla,ze si na zaciatkupisala o tom,ze nie ste zobratí...a su v dedine z toho reci..No na konci diskusie si napisala ze rozmyslas nad rozvodom... 😕
V prvom rade,pokial svokrovci s vami neziju-a vobec neziju ani tu na SK-tak problem ani nebude tak u nich a vasim vzajomnym vztahom..skor vztah ty a manzel..Ked mas v dedine svagrine,ktore sa ti vyhybaju a nenavstevujete sa..No je to divne-nieco v tom bude.. 😔 Zrejme si im velmi "nepadla" do oka.Najprv si to skus vsetko vyriesit s manzelom 😉 Nie ste spolu dlho 😅 Vies,kazda mamina je doma s dietatom-po pripade aj s viacerymi detmi...musis si zvyknut na to,ze mas male dietatko a vytvorit si vlastny rezim,kedy pojde mala spat a ty sa mozes venovat aj sama sebe...
Skus si nevsimat tie "bezne" chlapske nedokonalosti...inac ti poradit neviem..Nie kazdy manzel je dokonaly-no ak ho lubis,urcite veci prehliadas,alebo to beries ako samozrejmost a naucis sa s tym zit 😉 Moj manzel tiez posedi za pocitacom-pri telke.. 😅 No ja uzastny chlap a to,ze niekedy je dlhsie za pocitacom...respektive by sa mohol venovat aj detom...niekedy to aj tí chlapi potrebuju 😅

jabadaba
21. feb 2012

muz chodi po tebe kontrolovat co si spravila ci nespravila? O jezisi!!!! To je ukazkovy buzerant. A to tu niekto nazve chlapskymi nedokonalostami? Ziram! 😲 Nie kazdy muz je sice dokonaly, ale su iste patologicke prejavy, ktore sa prehliadat nemaju. NELA82. 😉 Spravanie tu preberaneho pana manzela je absolutne nevhodne pre dobre fungujuci a rovnocenny vztah. Zena nie je sluzka a upratovacka a muz nie je nikym splnomocneny na vykon funkcie kontrolora! Ak sa tak chce hrat, to mal ist na maskarny bal, tam si moze tuto rolu krutit. Nie doma!

Netrpezliva si preto, lebo si podvedome zatrpknuta, nespokojna a nestastna. Vyrovnana,spokojna mama je v pohode. Len nedavaj malickej po zadku, je skutocne este mala na to, aby po tvojom povele skocila do pozoru a uposluchla. Ved je to este babatko! Toto si uvedom! Akakolvek tvoja frustracia nemoze koncit na zadku tvojej dcerky. Prepac. Tu to nie je na mieste. Rocne dieta je batola, male hlupucke batola. To nerobi nic naschval a nevie este posluchat tak ako to dospeli ocakavaju.

Ty si pories svoj nefunkcny vztah, evidentne Ti neprospieva a neprospieva ani tvojmu dietatu. Tri razy si odisla? A tri razy sa vratila? Chyba! Chyba kazdej jednej co sa da oklamat sladkymi recickami o zmene. Chyba, ktora sa tu opakuje so zeleznou pravidelnostou. Rodinu ma tvoj muz mizernu, ktora nema ku tebe ziaden vztah, a ani nemala, tvoj muz stoji za figu podla opisu a aj napriek tomu si si ho vzala! Tu si naozaj nemohla cakat ziadne stastie. Vzdy sa budes trapit a je zivot o zbytocnom trapeni? Nie je. 😉

Ak odides tentoraz, co verim, ze ano, tak uz nesprav tu chybu zas a nevracaj sa. Takto len davas muzovi najavo, ze s tebou moze zametat podla lubovole, aj tak sa vratis ako poslusny pes ked Ti nakuka sprostosti a moze pan pokracovat vo svojich manieroch. Ma Ta istu, vie, ze pricupitas a podla toho s k tebe sprava. Trosku viac hrdosti a sebaucty a hned vsetko pojde lepsie.

nela82
21. feb 2012

@jabadaba nie,nemyslim ze vsetko je chlapska nedokonalost 😅 No z vlastnej skusennosti viem,ze aj muzi maju pravo sa posediet za pocitacom a jednoducho vypnut ak pride narobení z roboty 😉 To ze ju kontroluje co vsetko urobila...a ako to urobila-to som myslim tu neriesila.. 😉 No ako som pisala-najprv uviedla ze nie su manzelia..potom zase ze rozmysla nad rozvodom.. 😖 Svokra ju kontroluje..riadi co a ako..a mne zase napise,ze svokra vobec nezije na SK 😖 😅
Mozno je stale nazlostena a tak ako reaguje na to dieta-tak isto reaguje na manzela...Nechcem obhajovat chlapov-to vobec nie...
No mam pocit,ze ona k svojmu manzelovi nic neciti-alebo citi ale odpor..a tak sa k nemu aj chova-vlastne to je asi vzajomne...Zrejme su v partnerskej krize

chryse
autor
21. feb 2012

@nela82 my sme manzelia 4 mesiace, ale zijeme spolu 4 roky,,,, kym sme byvali v ke, tak bolo vsetko ok. A to ze svokra nemoze zasahovat u Uk do vztahu sa mylis. mame skoro 15 mesacnu dceru, a predtym ho potratila, svokra o tom vedela, a ked prisla domov na velku noc (to este netusila ze som opat tehotna), tak prisla uz s tym, ze ide v lete robit svadbu, mala uz aj zoznam hosti, a vobec ju nezaujimal nas nazor (kedze som bola uz tehotna s malou, bola som na rizikovom) takze ziadna svadba sa nekonala,,, a to ste mali vidiet, ten jej rev, a ze ako tak mozeme zit, tak sme sa potom dohodli, ze ked sa mala narodi spravime svadbu. No to sa nepacilo jeho otcovi, kt. s muzom prestal komunikovat, a robil zlu krv. Stale vyvolavala svokra a svagrine, ze otec robi koli tomu peklo. Zamozrejme, ze to neprospievalo ani nam ani im... A uz ked sa blizil termin porodu, tak svorka prisla domov, ze nam pomoze. Zo zaciatku bolo vsetko ok. Bola mila,,,, ale ked sa jej milota stupnovala do neznesitelna, tak som prosila muza nech sa s nou porozprava... ale on ze jej nexe ublizit,,,, tak to pokracovlo,,, a stale som bola ja zla,,, lebo ju nemam rada, ale ked mi malu stale doslova trhala z ruk, tak to uz bolo vela,,, nic v zlom, ale pomoc ok,,, ale nie zas to prehanat,,,, a byt nam v patach 24h denne,,, a uz ked som vybuchla tak dokonca s dcerami xeli aby na mna zavolali psychiatra, ze mi mlieko buchlo do hlavy,,,ze sa nemam za to hambit, ze je to normalna poporodna depresia... Znie to mozno neuveritelne,,,, a keby som to citala o niekom inom, tak by som si povedala, ze aka je sprosta ta co to pise,,, ale bohuzial, lubila som ho a myslela som si, ze ked sa odstahujeme, ze to bude ok.... a jasne ked svokra odchadzala,tak ja som bola zas na vine, lebo som ju vyhnala,,,a tak to sirila po celej muzovej rodine. A k tomu , ze aj on si potrebuje oddychnut, to netvrdim ze nie,,,, ale ked ja sa cely den uhanam jak cvok, dam mu ju postrazit, kym ja zas upratujem,,,a ona mu spadne a udrie si hlavicku min 2x za den, alebo mi po 5 min, pride buchat na dvere a krici mama mama,,,, a on sedi na gauci,,,, tak to mi pride trochu moc,,,

chryse
autor
21. feb 2012

@nela82 raz ked boli u nas moji rodicia, a sme v nedelu aj muzom spolu odisli zas opacne,, my do ke,,, tak v tu nedelu spadla v kupelni,, a v pondelok muzova sestra pisala, ze sme naschval nieco vyliali na zem...

chryse
autor
21. feb 2012

@nela82 a ze kontroluje co robim???? mame novostavbu, takze sa tu este strasne prasi,,,, a mame v celom dome dlazbu,,, takze musim podlahu zmyvat kazdy den,,,a on nabehne a povie mi,,,, uz tak casto neumyvas podlahu, lebo je tu spina,,,ale on sa nechyti mopu a neumyje ju,,,, on len kritizovat vie,,,,, lebo tak bol nauceny,,,ze kym nebol poriadok , nepozerala sa telka,,,, otec im ju aj v strede filmu vypol,,,,,, a k tomu muz je policiajt,,,,takze buzeracia 100%,,,,

jabadaba
21. feb 2012

@nela82 ale jasne, ma narok aj muz vypnut a zrelaxovat. Len to co pise autorka temy, to uz mi prislo ako nieco co prehliadat neradno. Tazko povedat ako reaguje ona na muza. Evidentne je, ze nie je vnutorne vobec spokojna ci stastna. Preto ta nervozita. Viem si predstavit stav dusevneho napatia, to potom prasknu nervy raz dva. Najma ak to treba v sebe dusit, niet s kym, prebrat a pod.

Ano, divne je ako si miestami dotycna odporuje, tiez som sa nad tym pozastavila....no ale da sa dedukovat, ze idealnu rodinu zo strany muza rozhodne nema. A to neprispieva k dobrej nalade. Ono to ovplyvnuje partnerov a velmi. Darmo niekto moze namietat, ze si zena vzala muza a nie jeho rodinu. Nie je to tak. Na sudoch dost casty jav, kedy sa ludia rozvadzaju pre svokrovcov a spol. A nedivim sa.

Aaaaa teraz prave citam, muz je policajt? No ci pana! Pekne mu Chryse odporuc nech si gezuje lumpov na policajnej stanici. Ze ak si mieni maniere z prace nosit domov a aplikovat ich na tebe tak sa moze rovno pakovat. No ale mame peknych vtackov v policajnych zlozkach, len co je pravda. Nevyrovnane exemplare. Priserne.

jabadaba
21. feb 2012

@chryse ja sa Ti vobec cudujem, ze si si ho vzala. No nic uz, uz len mu dorazne dat najavo, ze iste veci si voci tebe ma odpustit a so svokrou si "pohovorit" v liste na temu jej ohovaranie a zasahovanie. Spomenula by som svadbu, pomoc a podobne. Plus to, ze predstava o svadbe mala byt vyhradne vasa, ona si tu svoju uz odkrutila a Ty si jej do toho nekafrala. Pekne si vylej to co Ta dodnes trapi. Aj to ako vam obom nastrbila vztahy a ci jej o toto islo. ja by som to spravila.

chryse
autor
21. feb 2012

@jabadaba necpochopila som,,,preco si odporujem,,,,ved som to pisala v minulom case... len som zabudla spomenut, svadbu,,,,:o((,,,, pisala som to po hadke,,,, sorky,,

nela82
21. feb 2012

@chryse ja som vobec nereagovala na to kolko ty doma pracujes a hlavne ako to robis...ci uz ta manzel kontroluje alebo nie... 😅
Vies ono je to presne tak ako to napisala
@jabadaba neberieme si len manzela-my si berieme celu jeho rodinu 😒 😔 Je to tak...problem je ak si nikto nesadne-vtedy je len otazka casu,kedy sa to prevali a je zle nedobre...Väcsinou co poznam taketo rodiny-po kratkom case sa rozisli.. 😔
Ja zijem so svokrou-viem co to vsetko obnasa 😀 😠 Je to az priam neriesitelne.. 😒 No mame s manzelom velmi dobry vztah..
Drzim prsty-myslim,ze u vas nieje problem svokra...ale prave len a len vy dvaja 😉

sante81
21. feb 2012

ja naozaj nemôzem kolkokrát uverit nad príbehmi ktoré tu písete a za vela vecí si dotyčné mamicky môzu samé. neviem či je to o povahe, ale ja by som takto zit nemohla. môj názor nezmení nikto ze clovek sa zmení zo dna na den, to celé 3 roky bol tvoj muz pozorny mily ustretovy a zrazu zo dna na den ta buzeruje, s ničím nepomôze, drzí stránku matke a t d. od takého chlapa preč, a ked uz raz odídem, tak odídem na vzdy. kazdá zena by mala mat hranicu, ktorá ak sa prekrocí, tak niet cesty spat. s takym chlapom dieta nikdy a ani svadbu. a to ze bijes po zadku ročné dieta, tak mi je ta luto, ročné dieta potrebuje najma lásku, pozornost, pochopenie, ja som sa synovi ked mal rok venovala non-stop, a píses ze je zivá, ktoré dieta nieje? krikom a bitkou svoju nervozitu nevyriesis, prepác ale zislo by sa tebe 5 a 20 po holej

janinah
21. feb 2012

@chryse choď do manžel.poradne,môžeš ísť kľudne aj sama..nie si tam šťastná,ale kam pôjdeš?mame na krk? ako by to bolo s domom,financiami,vzťah malá-jej otec?,najprv rozmýšľaj,raď sa s odborníkom a potom niečo rieš

veron_dorusincova
21. feb 2012

V prvom rade by som pokecala s manželom a jemne!! mu naznačila že som jeho žena a či je ochotný sa podľa toho správať ( ak je potrebná poradňa tak by som/ sme ju skusili) ale ak sa nic nezmení žiadne ultimata ale odchod od neho..pozeraj v prvom rade na dieťa a samu seba až potom na chlapa, ktorý si evidentne neváži to, čo doma má..dieťa si uzivaj a hyckaj, nemôže za tvoju nervozitu sposobenu ľudmi okolo teba..prajem všetko dobre!

chryse
autor
21. feb 2012

@sante81 preboha,ale ja som nepovedala,ze sa malej nevenujem,alebo,ze ju zanedbavam,ja svoje dieta milujem nadovsetko a robim vsetko co je v mojich silach.a to,ze ju capnem,neznamena,ze ju bijem.to by som v zivote neurobila..ale dik za nazor

chryse
autor
22. feb 2012

vsetkym pekne dakujem za rady a nazory,,,,porozmyslam a rozhodnem sa co dalej,,,drzte sa

nazorotca
19. feb 2013

jáj dedina, toť prostý náš pospolitý ľud a tiežnáboženstvo ...tlak manžela a prarodičov na teba je ovplyvnený pokrivenou morálkou pospolitého ľudu ( že tvoj život nežijú ich nezaujíma): čo by ľudia a velebnost povedali...takže z toho von iba tak, že práskneš do koní , pokiaľ to neustane ani po vážnom rozovore s típkom z " ľudu" a ty nerezignuješ do apatie

lujza123
20. feb 2013

@chryse ja si myslim ze v prvom rade by si sa mala naucit mat rada samu seba. Vola sa to sebeucta, sebelaska....... Ked poznas svoju hodnotu, vazis si samu seba a spravas sa podla toho budu sa tak spravat aj ostatny...tvoje prispevky su o tom ze svokra chce, manzel chce...-musis sa naucit chciet aj ty a stat si za svojim

Mam kamosku co ma chlapa s podobnymi prejavmi, su spolu dlho rokov, cca 15 a ja len ziram ...ale proste oni su dokonale zohraty..on zacne somrat, ona ho uplne ignoruje a ide si po svojom kym sa neukludni, on potom aj zabudne ze sa mu cosi nepacilo, ona ked nieco chce tak si dupne..svojim sposobom respektuju navzajom svoje povahy a su spolu spokojny, lubia sa...takze myslim ze aj tak sa da. . Lenze jej to nevadi, ona neskace podla jeho nalad a ani ju ta kritika nijak neuraza..jednym uchom dnu druhym von...len oni su vzacna vynimka.

Pokial ti jeho pristup vadi, nici ta tak to nema vyznam......niekedy je velmi tazke zobudit sa ako to nazval nazorotca z apatie a zacat konat..predsa len tam je strach z neznameho, strach opustit istotu dlhorocneho vztahu..ale ked ti ten vztah ovela viac berie ako dava tak je to ten najlepsi krok aky mozes spravit

piuska
20. feb 2013

PORADNA PORADNA PORADNA A DRZIM PALCEKY