Ako sa zmieriť s politickým názorom môjho muža?

superhanka
21. feb 2020

Som dosť nešťastná a sklamaná že môj muž má odlišný názor na politiku a neviem sa s tým zmierniť. Dokonca nepoznám ani takých ktori by odlišný názor mali. Ako si mám poradiť s touto situaciou prosím? Dosť sa mi sprotivuje

moni73
21. feb 2020

To fakt?

777januska777
21. feb 2020

Nebaviť sa spolu o politike 😀 Celkovo nechápem ako sa môžeme medzi sebou vôbec hádať o politike, veď politici spolu v pohode vychádzajú, pijú kavicky, posúvajú si kseftiky a peniažky a pred kamerou sa akože hrozne nenávidia 😀

cee_68
21. feb 2020

@superhanka Aaach, my to mame tiez tak. Neries. Ja sa uz len zabavam (na tom jeho nazore) 🙃...

dudos
21. feb 2020

@superhanka chápem ako to myslíš. Našťastie s mužom máme rovnaký názor, ktoré politické strany nám nevyhovujú. A tie ktoré nám vyhovujú, tiež nemáme rovnaké no akceptujeme ich navzájom.
Podľa mňa vierovyznanie a politický smer je veľmi intímna otázka. Partneri by mali mať aspoň trošku rovnaké politické zmýšľanie. Ja si neviem napríklad predstaviť, ak by môj muž bol naklonený extrémistickým stranám a strane, ktorá mala dosiaľ väčšinu v našom parlamente.

amelie2017
21. feb 2020

Nikdy som nepovazoval politocke preferencie za dolezite, kym sa na scene neobjavila jedna strana, ktoru jednoducho nemozem akceptovat. Nezniesla by som, aby bol moj muz jej volicom. Sice ten problem nemam, lebo zijem v inej krajine, ale bohuzial aj tu je jedna podobna, mozno este horsia a mame s muzom na nu rovnaky nazor. Keby sme nemali, urcite by sa riadil podla nej a nemohla by som s nim byt. Lebo je proti vsetkemu, v co verim.

superhanka
autor
21. feb 2020

@cee_68 ono ťažko s ani na Tom zábava. A aj keby som sa na Tom zabávala myslím že v spoločnosti by som tu zábavu preniesla na jeho účet (dávala na podnos kamarátom) a to už si myslím že nieje dobre

superhanka
autor
21. feb 2020

@dudos to by bol pre mňa veľmi uspokujujuci stav

dudos
21. feb 2020

@superhanka možno len diskusia, bez hrotenia. Vysvetluť pre čo máš výhrady voči jeho politickému názoru a postoju. Apelovať na to, čo je správne pre vaše deti. Pre ich budúcnosť. Viac poradiť neviem. Napr. môj manžel je vo svojej rodine jediný, ktorý chodí voliť. To je na hlavu si myslím. Naučil sa pri mne uplatniť si svoj hlas ako občana. Veľa sme o tom diskutovali, rozprávali sa. Našťastie aj v našom spoločnom živote sme obklopení skôr intelektuálne založenými ľuďmi. Aj to mu dosť pomohlo. Som rada, že máme relatívne rovnaké postoje. Samozrejme pri výchove nášho syna nie sme vždy jednotní a mňa to veľmi ťaží, vie o tom a stále na tom pracujeme. Niekedy aj s turbulenciami.

cee_68
21. feb 2020

@superhanka Tiez to bolo prvy rok tazke a nechapala som. Ale je dobry clovek, dobry partner a dobry otec. Nech si voli koho chce. Pretoze ci niekto veri alebo nie: vsetkym ide o koryta. Je jedno ci vlavo alebo vpravo. Ver, ze to tak je. A ano: v spolocnosti si proste utahujeme z neho. Chvalabohu fasistov nevoli.

0silvia0
21. feb 2020

@superhanka no ak je to privrzenec nejakeho kotlebu sa ti ani necudujem🤐

janickacrazy
21. feb 2020

@superhanka proste to ignoruj, načo sa tým trápiť, nikdy nebudete mať rovnaký názor na všetko, my tiež máme s mužom iný názor napr. na náboženstvo a čo sa zbláznim? sú aj horšie veci na svete a načo si kaziť vzťah

marseillefan
21. feb 2020

A aký má názor?

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yasmeena
21. feb 2020

prave pri takych temach ako politika najlepsie spoznas cloveka-lebo obvykle da vtedy volnost svojej obhajobe a ta energia prevalcuje aj tie zabrany ktore v komunikacii s inymi mame-takze ano,moze tam nastat velke sklamanie,az sa na cloveka zrazu pozeras ci chces alebo nie,inymi ocami ☹ dost ta chapem...aj ja sa v mojom okoli uz radsej velmi nestykam a nebavim s ludmi,kde som zistila zasadne rozdiely s mojim postojom k svetu...ale ked ide o manzela,je to asi tazko-nikdy si nevidela,ze sa vyrazne rozchadzate v nazoroch?

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka32
21. feb 2020

@superhanka Pokial Ti vo vsetkom ostatnom vyhovuje (dobry otec, manzel), neries. Ma pravo mat iny nazor...podstatne je, aby ste to spolu zbytone nepreberali a hlavne sa kvoli tomu nehadali. Moji rodicia maju odlisne nazory na politiku a hadaju sa uz desiatky rokov...vzdy v nedelu po politickej relacii v TV 😉 Tudy cesta nevede, ako sa vravi.

teosebastian
21. feb 2020

@carimari Lenže ak ten druhý zdieľa hodnoty úplne iné, ako ja, tak to asi tiež nie je moc dobré, nie? A predpokladám, že tu ide o to, že jej manžel podporuje Smer alebo extrémistov, s čím má prirodzene problém a je to pochopiteľné

nini1010
21. feb 2020

My sa doma nemozeme ani bavit o politike,mame na niektore veci odlisny nazor a hned zblknu emocie a tiez ma tym vie rozculit.Pre mna je ale zaklad ze nie je sympatizantom SMERU alebo LSNS.To by znamenalo ze ma uplne iny rebricek hodnot ako ja a to by bol pre mna velky problem.Toto by som z pohladu mojho politickeho presvedcenia nerozchodila,to by sa mi ako ty pises absolutne sprotivil.Tajze ta chapem.nebavte sa o politike,najlepsie tak.

tncka
21. feb 2020

@superhanka to vazne? Ty mas skvely zivot ked ta toto trapi🤣🤭Ani ja s mojim nezdielam rovnaky nazor ale to skoro na nic a mam na haku. Nech si kazdy voli co chce. Aj tak ho o svojej pravde nepresvedcim a on mna tiez nie. Takze riesim podstatnejsie veci v zivote ako stupidnu politiku. Akurat ze uz by mohlo byt po volbach lebo sa mi z tych politickych reklam nozik vo vrecku otvara🤣🤦‍♀️

lula313
22. feb 2020

My mame s mužom rovnaký názor na politiku, či komunálnu, ci tu najvyššiu, aj keď mame rôznu taktiku pri udeľovaní hlasov. Manzel vzdy dáva hlasy pravicovej strane, ktorá je na chvoste podľa posledných prieskumov, aby im neprepadli hlasy. Tentokrát ide dat KDH, lebo si mysli, že SaS ako vzdy voliči podrzia, inak by volil taku stranu ako ja. Ako manzelia a rodičia sa zaujimame o svoje nazory a preferencie. Napr sme si spolu robili ten dotaznik, s ktorou politickou stranou sa názorovo najviac prekrývame a fakt sme sa skoro vo vsetkom zhodli, čo považujem aj ako devízu do budúcnosti, že budeme deti vychovávať nejakým smerom a v nejakej rovnakej názorovej ideologii. Mám však napr strýka a jeho žena vzdy volí najväčší odpad(meciara, slotu, teraz ide voliť harabina). Ona je taká jednoduchá dedincanka bez vzdelania a tie argumenty, ktore dáva a ako za takýchto primitivov bojuje, je až hrozne pocuvat. Nemohla by som mat takehoto človeka za partnera a určite by som mala nervy, keby mi niekto toto hučal do deti..

sapetka
22. feb 2020

Ani sa ti nedivim tiez by ma to stvalo kebyze mam doma volica smeru alebo im podobnym. Jedine ti ostava sa na to povzniest tak ako pred svadbou napr😉

halienka
22. feb 2020

Je to len o tom čomu prikladáš dôležitosť. Ak je pre teba dôležitejšie koho volí raz za 4 roky ako to aký je dennodenne manžel a otec, tak potom sa budeš trápiť tak isto ako keby si mala doma alkoholika, lebo budeš na to furt myslieť. Ak väčšiu dôležitosť priložíš iným jeho vlastnostiam, tak toto odignoruješ, nebudeš to s ním vôbec riešiť a budeš mať pekný vzťah. Záleží len od teba a tvojho uhlu pohľadu na vec. Jednoducho sa o tom nebavte, za týždeň je po voľbách a potom si 4 roky na to ani nespomeniete. No ale ak sa chceš trápiť tak to preberaj v hlave každý deň, dennodenne sa preto hádaj s mužom a sama zmeníš svoj život na trápenie. Je to na tebe, vyber si.

pieksamaki
22. feb 2020

@superhanka
Obohatit sa vzajomne o svoj pohlad...kazdy clovek ma iny nazor....aj rovnaky nazor....keby si isla do hlbky by si nasla odlisnosti....
Je to sposobene nasimi skusenostami a vnimanim...
Ja sa bezne konfrontujem s muzom....nielen v politickych temach....a ber to ako obohacujuce....

ktochytavzite
22. feb 2020

A nems to jedno?Aj tak vsetci kradnu tak to mas jedno ci volis pravicu alebo lavicu,aj tie nove strany,su za tym len zniva ti isti kt sa ake potrebuju dalej nabalit🙄😉

nini1010
22. feb 2020

@ktochytavzite no nie, nie je to vobec jedno.

majah212
22. feb 2020

Jasne ze je to jedno. My s manzelom mame tiez odlisny nazor na politiku. Ved aspon mate o com diskutovat. Horsie by bolo keby mate rozdielny nazor na vychovu deti a rodinny zivot. Aspon mate moznost si rozumne prediskutovat svoje nazory a ver, ze aj clovek ich vie zmenit. Manzel ma pravot na svoj nazor a ty mas pravo na svoj. Nenarusaj slobodu drucheho cloveka zbytocne potom vznikaju hadky pre "hluposti" 🙂

oslo1
22. feb 2020

Ja ta chapem. Zijeme v Londyne. Tiez mame znamych vymatacov kostolov co idu volit Kotlebu. No co uz.

janinah
22. feb 2020

@ktochytavzite Ty budes nevolic.vsak? Je ti jedno ako budu vyrastat tvoje deti...v akej krajine.my s manzelom volime rovnako.kebyze volil smer.fasistov a ich poskokov.tak si ozaj rozmyslim.ci s nim som.

katkati
22. feb 2020

@halienka Tu ide o každodenny postoji k životným hodnotám a nie len o vhodeni volebného lístka raz za 4 roky. Veľa to napovedá o povahe človeka.

superhanka
autor
22. feb 2020

@yasmeena tak voľby sú raz za 4 roky a nejak sme politiku do nášho vzťahu neťahali. Ono je to ťažké keď máme už spoločný život...asi sa s tým budem musieť zmierit