Ako zabudnúť na bývalého ?

aalzbetkaa
1. jan 2019

Ahojte baby, už som zúfalá....už to bude skoro dva roky co sme sa s priateľom rozisli(teda asi on mňa nechal) , ja ho stále mám rada, Ale on asi nie...dôvod nášho rozchodu bol že je starší o 12 rokov a bola som jeho prvá frajerka, ktorú predstavil aj rodičom. Ale potom prišiel na to ze on nie je na vzťah ani na rodinu. Tak sme to ukončili. Sme z jedného mesta, sem tam sa náhodne stretneme a pre mňa je to strašne ťažké. Vymazala som všetky spoločné foto aj z fb som ho vymazala, len na mesengri mi stále svieti to neviem ako zmazať....ale hlavne neviem ako ho vymazať zo svojho srdca 😔😔a ešte jedna vec je že si sem tam rád vypije a vždy bol radšej s kamosmi ako si mnou .. Rodina aj známy mi hovoria ze som dobre urobila že som ho nrchala ale veľa z nich netuší ze to nechal on mňa. Už chcem mať pokoj na srdci od nového roka ale neviem ako na to 😔 prepáčte, viem ze toto sem nepatrí ale chcela som sa vyrozprávať niekde anonymne...a budem rada ak mi niektorá napíšete ak ste mali podobnú skúsenosť. ..veľká vďaka

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
1. jan 2019

@aalzbetkaa specialna rada neexistuje,musis si sama rozkazat.
Skus sa mozno na vas vztah pozerat a spominat si na spolocne chvile realne,bez pridanej romantiky,skus si rozumne prejst tie spolocne mesiace,roky....a myslim,ze sa z toho dostanes. Napisala si,ze si rad vypil,mal.radsej kamaratov.....este pospominaj,porozmyslaj,ci naozaj nie je super,ze ta nechal,resp.bud mu vdacna,ze to urobil....dost normalnych muzov je na svete.

catherinah
1. jan 2019

Blokni si ho na FB. A najdi si nejaku činnosť. Alkoholik co Ta nechce Ti nestoji za trapenie.

komplikovana
1. jan 2019

Ten chlap ta nelubil, tak preco o neho stat? Mas urcite naviac. Urobil ti vlastne sluzbu, iba by sa s nim trapila. Rozhodnutie je na tebe, hod to za hlavu a zacni zit a vazit si samu seba 🙂

dzulli1980
1. jan 2019

Myslím si, že ľúbiš len svoju predstavu o ňom, jednoducho si si ho zidealizovala ... ja som bola tiež roky zaľúbená do svojho ex, vôbec sme sa nekontaktovali, no napriek tomu bol nonstop v mojej hlave, srdci, pri myšlienke na neho sa mi podlamovali kolená ... tiež si rád vypil a okrem toho ľúbil aj ženy ... on bol pre mňa jediný, ja pre neho jedna z mnohých ... dosť ma to obmedzovalo vo vzťahoch s inými mužmi ... do okamihu, kým som nestretla svojho manžela ... vážne, odvtedy pri myšlienke na ex žiadne motýle v bruchu, žiadne podlamovanie kolien ... až pri svojom manželovi som si uvedomila, aký môj ex bol, je a ostane hajzel a ja aká som roky bola sprostá, lebo som milovala svoju nereálnu predstavu o ňom ... a to ani môj muž nie je ideál 🙂
@aalzbetkaa

pininka
1. jan 2019

Najlepšie bude keď stretneš niekoho iného a potom uvidíš ako dlho a zbytočne si myslela na bývalého. Hlavne si uvedom že predsa nebudeš tráviť roky myslením na niekoho kto za to ani nestal keď zatiaľ môžeš byť s niekým iným.

luciannka83
1. jan 2019

Najdi si noveho chlapa. Alebo zacni napr tym, ze zacnes cvicit. Objednaj si nejakeho sexi osobneho trenera. V posilke je vela chlapov, mozno s nejakym prebehne iskra. Ale viem sa vcitit do hoho co citis. Ja som sa na vyske tak sprasne zamilovala do jedneho cjalana a to som uz chodila s mojim muzom a do dnesneho dna niesom v pohode ked ho stretnem a to je tomu uz skoro 10rokov.

zuzans258
1. jan 2019

Zameraj sa na nejaký koníček, prípadne nový objekt je najlepšia náplasť😉🙂 uvidíš daj tomu šancu

0izidora0
1. jan 2019

@aalzbetkaa Neporadim ti ale tvoje pocity su v poriadku .Je novy rok clovek prehodnocuje,zvazuje .Keby ,keby ...a isto nie si jedina kazdy z nas zazil . Chce to len cas mozno.Drzim palce .

kristina2v
1. jan 2019

no láska vie byť krásna ale inokedy zase tak ťažká a smutná ..... aj viem asi ako sa cítiš s tým rozdielom, že ja mám taký vzťah, že ani neviem či sa rozísť a či nie .... ale ak už máš po rozchode skúšaj sa stretávať s chlapmi .... alebo si povedz, že to tak malo byť ... a pokiaľ bol ešte starší a necítil sa na rodinu tak kedy by sa na ňu cítil? .... viem ťa pochopiť ako sa cítiš, že ako premýšľaš a ale neboj prídu chvíle keď budeš rada, že ste neskončili spolu a to čo budeš mať budeš si o to viac vážiť 🙂 držm ti palčeky a prajem aby si ho v tomto novom roku stretla a bola šťastná 😘

prevenar
1. jan 2019

@aalzbetkaa ..sport ..priroda ..nove ciele ..stretavanie novych ludi z ineho prostredia atd.. 😉

klaricka8
1. jan 2019

Ja som si našla po rozchode iného chlapa teraz už je to môj muž a začali sme spolu cvičiť a potom som otehotnela

aalzbetkaa
autor
1. jan 2019

Baby ďakujem Vám za podporu.

zuzinapipina
2. jan 2019

@aalzbetkaa mne pomohlo velmi čítanie kníh, a hlavne po rozchode slabikar stastia 🙂

jumama
2. jan 2019

@aalzbetkaa kazdu stratu treba odsmutit, smutenie trva kazdemu z nas inak dlho. Je dobre, ze si sa nevrhla do dalsieho vztahu nesuc v sebe tento neukonceny predosly. Novy partner by tym trosku trpel. Pride den, ked si povies, ze smutku bolo dost a chces zit, budes otvorena a pripravena na novy vztah a zacnes sa pozerat okolo seba a vtedy si aj niekoho noveho mas moznost vsimnut a najst. Len sa musis rozhodnut. Len musi v tebe dozriet to rozhodnutie, ze si chces hladat niekoho noveho. On navzdy bude v tvojej pamati a srdiecku, len casom bude vsetko realistickejsie, dokazes zvazit, ze velky vekovy rozdiel, nerozhodnot vo vztahoch a jeho pitie alkoholu by casom vasmu vztahu viac a viac ublizovalo. Ludia sa velmi nemenia a az ked zazijes naozajstnu snahu nielen o vztah, ale aj partnerstvo, rodinu, tak to pochopis. Taky clovek by ti nepomahal s detmi, domacnostou, v partnerstve a rodine.

fodorka
2. jan 2019

ahojky....odo mna iba jedna a zarucena rada- vsetko chce cas , casom vsetko prejde...nie nieje to iba fraza...mam to odskusane na vlastnej kozi, jednoducho vsetko casom preboli a ako sa hovori kazdy den to bude boliet menej a menej aj ked 2roky je dost dlha doba- treba dat priestor zacat randit, chodit na kavicky otvorit sa novym moznostiam...kazdy novy den kazde rano ti dava moznost zacat odznova 🙂 hlavu hore dievca nestoji ti zato aby si sa trapila /viem o com hovorim/

kvetinka75
2. jan 2019

zameraj sa na niečo, aby si myslela na iné veci. Najlepšie na to, čo ťa baví, čo ťa bude napĺňať, na čo sa budeš tešiť a chodiť medzi ľudí. Neviem či máš kámošky, nech ťa vytiahnu von, spoznávaj nových ľudí, hľadaj nové príležitosti, nie len na vzťah ale aj na vzdelávanie, cestovanie, nové zážitky. Inak ti poradiť neviem. Skúšaj nové veci.

andymi
2. jan 2019

Ahoj. Ja som si kedysi dávno prešla niečim podobným. Môj priateľ mal vtedy 32 rokov, ja o desať menej. Každý víkend v bare s kámošmi, diskotéjky, zábava...pív za večer niekoľko...všetci ma od neho odhovárali, len ja som bola veľmi zaľúbená. Nakoniec osud zariadil, že sme sa rozišli...dlho ma to mrzelo a stále som verila, že sa ešte dáme do kopy, už je tomu takmer 15 rokov, ešte občas, keď ho stretnem, rozmýšľam, aké by to bolo keby sme zostali spolu, či by sa kvôli mne zmenil...nie nezmenil! Už je dávno ženatý, má dve deti, zodpovednosť žiadna...niekoľko krát sa išli s manželkou rozvádzať, zatiaľ to ale vždy ustáli. Chodí na týždňovky, kde si žije svoj vlastný život, niekedy nepríde aj dva-tri víkendy domov (pretože sa mu to iba na víkend neoplatí, robí cca 100-150km od domu), žena sa doma stará o dve deti. Ja som sa medzitým tiež vydala, mám dobrého manžela a hlavne milujúceho a zodpovedného otca mojich detí.
Tým som chcela napísať, že tvoj bývalý pravdepodobne miluje svoj "slobodný, beztarostný" život plný zábavy , možno časom trochu dozreje, stretne svoju osudovú lásku, založí si rodinu a stane sa zodpovedným, ale ty to pravdepodobne nie si... Alebo to dopadne ako u mňa, síce sa oženil, má deti, ale zodpovednosť žiadna...trápenie pre celú rodinu. Posmúť, poplač, posnívaj...ono to prebolí, postupne si začneš uvedomovať realitu a že ten vzťah nikde nesmeroval (jedine tak k zániku). Ten pravý si ťa nájde 🙂

johanna_b
2. jan 2019

Milujem rady typu "najdi si ineho". By ma zaujimalo, ako sa taky dalsi muz "hlada". Ked som sa rozisla s muzom ja, najviac zo vsetkeho ma s*ali tie "rady" okolia ako mam chodit po diskotekach "lebo kde ho chcem najst". Vytacalo ma to do nepricetna a dnes to viem naisto, ze hladat ho nemozes na miestach, ktore s tebou nemaju nic spolocne. Sadni si kazdy vecer a snivaj, praj si, predstavuj si muza, akeho chces a sformuluj si to. Aby bol abstinent, miloval prirodu, mojho psa, mal drahe auto, cestoval, cokolvek. Nemozes sa nechat ovplyvnovat inymi co ti radia hladat na miestach, kam bezne nechodis, lebo tu plati pravidlo ze na kazdu dieru sa najde zaplata a ak vysedavas na nete, mozes si ho najst aj na Facebooku. A niekto tu dobre radil. Zacni sa milovat, cvicit a spevnovat telo je uzasna rada, lebo sa ti zvysi vysledkami sebavedomie a stretnes novych ludi. Vnimaj to ako vyhodu ze uz nie si s nim.

johanna_b
2. jan 2019

@jumama "Ludia sa velmi nemenia", neviem ako je myslene. Mojho muza nasa laska zmenila, obratil sa o 180 stupnov a hovori mi to cela jeho rodina ze mam nanho dobry vplyv. Dovtedy mal s rodicmi chladne vztahy, postupne sa zacal otcovi zdoverovat a hovorit mu o svojom sukromi a planoch atd,,co dovtedy bolo nemyslitelne, dalej vylety s jeho rodicmi, lebo som to chcela, prestal fajcit, atd...

mimiqa
2. jan 2019

..konicek..proste vyplnit cas niecim co ta bude bavit. Plavanie..tura...vylety..a stretnes toho praveho 😘...alebo zatim kup si psiiika ten ti da tolko lasky🙃🤗

jumama
2. jan 2019

@johanna_b Ak by tvoj muz nechcel a nebol tej zmene otvoreny, tak by to neslo. Zrejme sam by raz tiez nasiel odhodlanie, pocitil motivaciu byt iny, len by mu to dlhsie trvalo. Je to krasne, ze sa ti to podarilo urychlit. Ze si ten clanok v zivote, ktory mu pomaha rast a rozvijat sa. V pripade autorky vsak uz dva roky ta zmena nenastala, nie je u jej byvaleho partnera motivacia pre zmenu. Takto nejako som to myslela - ze ludia sa nemenia, ak si to zelame my. Ale ak sa pre tu zmenu aj sami rozhodnu, sami ju v sebe odobria, sami ju potrebuju na svojej ceste zivotom. Autorka prispevku mozno lubi nejaku predstavu "ako by to mohlo byt keby". A podla mna toto potrebuje uzriet, rozpoznat. Nesnivat ake by to bolo keby, ale pozriet sa na situaciu aka je.

johanna_b
2. jan 2019

@jumama opisujem to asi rozpravkovo, ale nas vztah bol ozaj velmi tazky. Od sameho zaciatku mi cuval, bola som jeho prvy vazny vztah... A cudzinka zo Slovenska... Sex sa mu pacil. A vsetky kamosky ma odhovarali ze ma len vyuziva... Tusim po 7 mesiacoch sme sa rozisli (on so mnou) a rok sme boli od seba. Ja som chodila k terapeutke, lebo tak ma to zranilo... A potom len k Vianociam sme si napisali, k Novemu roku a na Valentina... a ked sme sa stretli, tak uz som citila, ze sa tam nieco nove "rodi". Ja som bola po terapii uplne iny, sebavedomy, vyrovnany clovek. Ja jednoducho neverim tomu, ze vztahy su nahoda, ako sem raz pisalo jedno dievca ktore stretava len magorov a oznacila to ze "mam pech". Ved my si tych muzov pritahujeme podla toho ake sme samy. Viem to. No a s muzom uz sme manzelia od augusta 2017, a na ten zaciatok spominame ako na zly sen.

jumama
2. jan 2019

@johanna_b Drzim palecky, aj nadalej nech vam vychadza vsetko. Ja som to nemyslela nijak odmietavo v predoslom prispevku 🙂 Skor som to tak trochu obdivne povedala. Ze ano, mnohi z nas by si zelali nazorovo silneho a stabilneho partnera vedla seba. Ktory neriesi nejake svoje mindraky z minulosti, ale smelo vykroci k zrelosti, k partnerstvu.

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kassandra25
5. jan 2019

@aalzbetkaa sucitim, poznam, a potom prisiel niekto, koho som vobec tak velmi nelubila, ale milujem moje deti s tou spravnou osobou, a zivot moze byt krasny aj v inych farbach, ako v tych, ktore sme si vysnili. Nezrad vsak samu seba a kto ta nechce, nechci ani ty jeho!!!!