Ako zvládate domácnosť, keď veľa a dlho pracujete?

hazeln9
3. aug 2022

Ahojte chcela by som sa spytat zien ktore pracuju vela a dlho ako zvladate domacnost? ja kazde rano vstavam 4.20 do prace a domov chodim o siestej mam tri hodiny na to aby som nakupila navarila porobila poriadky sprcha a uz je hned 9 hodin a som uplne vycerpana, do toho staviame dom, mam pocit ze uz nevladzem, kolegovia pridu z prace domov kde ich obskakuju manzelky tak si odpocinu a ja som nonstop unavena, nemam cas na odpicinok. dakujem za akekolvek rady 🙂

sense
4. aug 2022

@elizabet173 asi lebo inak to nechápem ako môžu 2 dospeli ľudia narobiť neporiadok keď doma nie su

liz_lemon
4. aug 2022

@elizabet173 ja mam takych v rodine, 2 dospeli bez deti, a beru si tyzden dovolenku, aby upratovali, pritom su cele dni v praci, takze tiez netusim, z coho maju nejaky bordel 😂

marca12
4. aug 2022

@hazeln9 Treba vydrzat. Tiez sme stavali a svojpomocne,bolo to sialene obdobie. Nic som nestihala,ale to partilo k tomu obdobiu. Co nie je dolezite,tym sa netrap. Poriadok robit len najnutnejsi,nakupovat raz do tyzdna,usetris vela casu.

marca12
4. aug 2022

@sense to by si sa cudovala. Ked zijes hekticky a nemas na nic cas,tak aj ked nie si doma,mas neporiadok,lebo nemas cas odkladat veci na kiesto,vsetko len narychlo urobis.

h2
4. aug 2022

@hazeln9 Ahoj, a prečo tráviš tak veľa času v práci? Robíš nadčasy, alebo ti veľa času zaberie cesta do/z práce? Ak to nie je mega výhodná práca snov, našla by som si prácu, ktorá by zaberala menej času. To sa ti veľmi zíde aj neskôr, keď budete mať deti.

sense
4. aug 2022

@marca12 tak potom asi som nikdy nežila hektický život, stačí hneď všetko dat na miesto a nie len chytiť a hocikde položiť aspoň nemusíš chytať znova a prekladať, takisto po použití WC alebo kúpeľni dat všetko do pôvodného stavu a nemusíš každý deň pucovanim. A ak stávajú dom svojpomocne tak musí len vydržať a robiť len minimum. A takisto nechodí do prace 7 dní v tyzdni
Treba si viac z manažovať čas, co bude robiť keď bude mať dieťa/deti.

lujza123
4. aug 2022

@hazeln9 teraz v lete pracujem veľa a dlho. Častokrat celé týždne preč.
Ako to zvládam? Spravím úplne to najnutnejšie a snažím sa oddychovať.
Viem ze nechces radu typu prestaň žehliť manželove košele.... Ale to je jediná cesta ako sa nezblaznit. Robiť len to najnutnejšie a nájsť si čas aspoň na ako taký oddych, zrelaxovanie, šport a samu seba. Pretože keď sa o seba nepostaras pracovné tempo nevydržís.

To sú také detaily.... Ideš sa von najesť namiesto varenia. Povysavas ale nezmyjes podlahu. Na burinu v záhrade kašleš a okná sú špinavé.... Den ma len 24 hodín a človek iba 2 ruky.

kassandra25
5. aug 2022

@hazeln9 no prijemne je vstavanie do prace uplne najskor o 6tej, potom kludne aj o pol 8, do takej prace by som vobec nesla, kde treba vstavat , aj s dochadzkou o 4,20. Telo sa potrebuje vyspat tych 8- 9 hodin a cas 4,20 tam nespadá. Hladaj si ine zamestnanie.

alexnina777
5. aug 2022

@hazeln9 mám jednoduchú radu, neviem či bude vyhovovať..niekde si proste musíš nechať pomocť..vypustit sa dá upratovanie a varenie..objednať si pani 1xtýždenne ktorá urobí veľké upratanie. 4x mesačne a objednať si krabičkovú stravu pre obidvoch na celý deň..odpadne ti nakupovanie, varenie a spratávamie kuchyne..po robote oddych..niečo to stojí,ale predpokladám že keď pracujete obidvaja tak veľa tak máte stabilný, slušný príjem..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
5. aug 2022

@elizabet173 ja ked si spomeniem, ako som vstávala do práce o 4:00hod celých 7 rokov, teraz nechápem, ako som to mohla vydržať, ale tak bola som mladá a chodila som domov okolo 15:00-16:00hod, takže to bolo celkom fajn

lenkakravcova
5. aug 2022

@hazeln9
1. Minimalizmus
2. Umývačka riadu
3. Robotický vysávač

Ušetríš kopu času,

banalu
5. aug 2022

@hazeln9 a co tak zaplatit upratovacku, 1x do tyzdna nech povysava, pozmyva, poriadi kupelky, pripadne pozehli pradlo.
V zahranici bezna prax 🤷🏻‍♀️

evaachesa
5. aug 2022

Niečo asi robíš zle a hlavne keď ešte nemáte ani deti. Zainvestujte teraz a kúpte si umývačku, sušičku a robotický vysávač. Navar na 2-3 dni. Pred odchodom z domu pustíš vysávač, umývačku a domov prídeš do uprataného. Takto sme fungovali s mužom kým sme nemali dieťa a chodili len do práce. Žehlila som večer pri filme. Teraz máme sušičku a už vôbec nežehlím.

tarvika
5. aug 2022

za mna skratit pracovnu dobu, viac oddychovat a menej venovat casu domacnosti. takymto tempom niekde odpadnes a polezis si par tyzdnov v nemocnici. kolko hodinovu mas pracovnu dobu? ci dlho cestujes do prace? deti nespominas, su? domacnosti, ak nemam cas, by som venovala denne tak pol hodku casu. varit fakt cez tyzden nemusis ked nie ste doma. raz do tyzdna vysavac, prach, umyt dlazku, kupelne. kuchynu aj kazdy den pretries za 10 min a mas vybavene. viac by som nerobila.

evaachesa
5. aug 2022

Ešte je otázne ako sa do chodu domácnosti zapája tvoj muž. Môj mi včera napríklad poumýval okná a večer naložil umývačku. 🙂

smajliica
5. aug 2022

Je to o prioritach. Je pre teba dolezitejsie mat upratane alebo oddychnut si?
Manzelovi kup kosele ktore netreba zehlit, po vyprati sa iba zavesia na vesiak a su celkom ok - non iron alebo easy iron. Moj tiez nosil kosele do prace ale my zasadne nezehlime.
A vysavat tiez nevysavame viac ako raz za tyzden.
Hovoris ze nechces rady nech to prestanes robit, ale ako to robit efektivnejsie. To asi nejde. Ak chces robit dlhe zmeny v praci, musis nieco v domacnosti vypustit. Alebo zaplatit vypomoc.

borabalazova
5. aug 2022

@hazeln9 Ja, aj môj muž sme maximálne pracovne vyťažení a máme 3,5 ročné dieťa. Domácnosť organizujem ja, t.j. raz do týždňa chodí pani a kompletne poupratuje celý byt, ja už len pomedzi v týždni podľa potreby umyjem umývadlo a záchod, pomerne často, skoro denne varím večeru, na riad máme umývačku, periem a odkladám prádlo, ale mužove košele dávam žehliť (1,30 kus, s odvozom a dovozom rovno domov). Viac sa domácnosti nevenujem, úprimne sa mi nechce. Nemáme nastylovanu domácnosť, ale ani špinu, podľa mňa sa má v byte žiť, nie je to múzeum.

salamistka
5. aug 2022

Riešim to tak, keďže som dlho v práci, že nie som otrokom domácnosti, ale keď bola dcèra menšia, bolo to pre mňa ťažké, lebo po prìchode domov varenie, ùlohy, večerné rituály, muž po práci vonku v garáži, na dvore a bola som v permanentnom strese, ale bolo to také obdobie

liz_lemon
5. aug 2022

@evaachesa tebe poumyval okna a tebe nalozil umyvacku? a to nemate spolocne?

evaachesa
5. aug 2022

@liz_lemon máme síce každý vlastný byt, no v spoločnom máme len jednu spoločnú umývačku aj okná...nebudem to hádam až takto konkretizovať 😃 my sa totiž podieľame na chode domácnosti spoločne....raz ja, raz on a takto by to malo fungovať v každej domácnosti, či nie? 💁

liz_lemon
5. aug 2022

@evaachesa vies, len si napisala, ze umyl mi okna a pod, a to vyzera, ze to je vylucne tvoja robota, ktoru za teba spravil, staci napisat, len umyl okna...

evaachesa
5. aug 2022

@liz_lemon jaj ok, tak som rada že si pochopila nakoniec ☺️

liz_lemon
5. aug 2022

@evaachesa skoda, ze ty nie 😂

evaachesa
5. aug 2022

@liz_lemon ale som rada že si si uľavila...zjavne si potrebovala vypustiť paru. Pekný víkend 😉🥂

babulkomale
8. aug 2022

Precitala som si doplnkove komenty od zakladatelky a myslim ze, ze sa proste šuchceš, lebo mozes 😃 nic v zlom ale ☝️
My sme teraz tyzden nemali doma deti, odkedy ja chodim do prace, cize obaja sme uz chodili do prace. Neskutocne, co sme stihli...aj vyberat nove auto, ist si dat naplanovat kuchynu, vybrali sme dlazbu, nabytok do kupelne, objednali... robit vecer v zahrade ( podotykam neprichadzame o 14.30 domov ale ja pred 18.00 a manzel vacsinou neskor)… boli sme na veceri, na vychadzke, detom som vyprala komplet lozkoviny atd.
Mali sme cas aj na seba, nikto nam neskakal stale do reci ako ked su deti doma.
Cize z pohladu zeny co ma dve deti a posledne 4 roky sa nevyspala, ja to vidim tak ze bezdetni manzelia proste maju kvanta volneho casu, cim nemyslim ze sa musia nudit, ale ze stihnu - ak chcu - naozaj vsetko na svete o co stoja.
Proste pohoda neskutocna.

mamaselu
8. aug 2022

@hazeln9 ja pracujem 8hod na plny uvazok, to cestujem do BA, potom zivnost k tomu, cca 4hod denne, k tomu este studium kvoli praci na VS, k tomu tri male deti, vsetky chronicky chore s niecim.. na zblaznenie. Ale musim nahradit aj druhy prijem, inak by sme boli na ulici.

sivana09
8. aug 2022

@hazeln9 a to tusim este nemate deti, ci? Pracujem vela, dlho, aj okrem mojej prace na plny uvazok mam dalsie pracovne povinnosti. Mam male dieta. A fungujem tak, ze varim rychle a zakladne jedla, žiadne dlhé vyvaracky. A upratovat mi chodi upratovacka. Nakupy riesim aj online s dovozom

andy156
9. aug 2022

To už čo je keď bezdetná žena nemá čas upratať po práci 🤣🤣🤣🤣 viac nebudem písať nebolo by to pekné poradila by som asi len zamyslieť sa nad sebou