Bývam u manžela a chcem si vybudovať niečo vlastné
Dobrý deň. Mám 30 rokov, manžel 50 rokov, áno medzi nami taký veľký 20 ročný rozdiel. No čo už, rozumieme si, mame dve deti spolu. On má svoj dom, byvam tu u neho. Prečo nie naše? Lebo je to jeho, on ho staval, on ho ,,obýval” ja som do jeho života prišla až keď už vnom býval. On sa stále bráni že je jeho, a ja, ako 40 ročná nechcem ,,ostať na ulici” preto chcem si ,,vybudovať” niečo svoje. Ešte rok som na materskej a môžem začať. Myslite že som trápna ? A sebecka? Alebo si môžem vklude budovať niečo ,,svoje” ďakujem za názory.
@veronikaszabova tak potom plati veta cislo dva, ze je debil a s debil ostavat... no ako komu vyhovuje.
vybuduješ aj svoje ale musis si nechať zúžiť BSM notśrskou zápisnicou a na LV budeš len ty...poradiť sa treba s realitako.....notárom resp. právnikom....stoji to za to
preboha...až sa to zle číta...si jeho manželka a matka jeho detí....a niečo také ti povie?nech od tej návštevy nič nečaká,ani starostlivosť o domácnosť ani o neho keď bude starý dedek...to je jedno,ako sa vysporiadate ale ako sa k tebe správa...deťom povie o chvílu to isté...
@sida456 čo na to povedať ... asi raz preventívne sa zobrať aj s deťmi a ísť preč s tým, že nech si tam býva sám, keď je to všetko jeho. Myslím, že také svinstvo vykrikovať, hoc pri hádke, to máš potom stále v podvedomí a ten tvoj expert si to asi ani neuvedomuje, že stráca postupne tvoju lásku, oddanosť a že začínaš kalkulovať.
@tomcimka takych ludi by som dala do pekla bez milosti.A ako to s tou mamkou skončilo?
Kopla by som ho do riti a nasla si mladšieho, keď som len na návšteve 🤪 s návštevou sa dá kedykoľvek rozlúčiť
@sida456 každá jedna, ktorá sa takto nasťahuje k manželovi alebo k svokrovcov s tým, že manžel neskôr zdedí po rodičoch, nemá v podstate nič. Mnohé si to ani neuvedomujú. Ty si to uvedomuješ, aj to iba na základe toho, lebo ti to špliecha do očí. Na to treba myslieť pred svadbou. A nikdy si ani jedna z vás, ktorá takto býva, nemôže byť istá do konca života. Ja by som tak žiť nemohla. Ako to vymyslieť? Jedine rozvod. S tým, že budete spolu bývať a žiť ako doteraz (ak ťa tam nechá), len budete rozvedení. A dala by som mu to ako podmienku. Buď rozvod a nadobudneš niečo sama, alebo aspoň nech zúži BSM
Úžasné porozumenie, keď sa 50 ročný cap hecuje nad oveľa mladšou manželkou, že všetko je len jeho a ona nemá nič, no zbohom 🙈🙈kde si toto nasla? Si len na návšteve? Návšteva si teda da kávu, koláčik a pohodlné sedí, takže bud on si zmylil pojem manželky a návštevy, alebo je totálny blb. Bohužiaľ, čokoľvek iné si odložis, alebo kúpiš, bude spoločne, keďže ste manželia. Nepodpíše ti nijake zúženie BSM, lebo skrátka on je na koni, všetko je jeho jeho slovo platí a ty si len navsteva a taky, nepodstatný detail, že si náhodou za neho vydatá a porodila mu deti. Kde na takýchto chodia niektoré ženy? Rozum sa zastavuje....
@sida456 A odkedy navsteva vari, upratuje a rodi deti hostitelovi? To bude zase jedno super manzelstvo, hlavne, ze si rozumiete.🙊
@karolinakr narýchlo si našla jednoizbový byt. Ale je poriadne zadlžená: hypotéka, pôžička😬. Má brutálne nervy na toho jej muža. Dokonca ani od prvého muža (môjho otca) nemá absolútne nič- ich, vlastne náš, spoločný dom skončil pre otcove exekúcie v dražbe 🤦
Poznam pripad 21 rocneho rozdielu medzi manzelmi. Mlada kocka sa zalubila do zenateho sefa. Rozviedol sa a vzal si ju. Rovnako dom bol roky napisany na neho. Ked ich dieta dospelo, prepisal dom nan. Ona nie je ani vecne bremeno. Takto si poistuju starsi chlapi mlade manzelky. Ak by tento manzel zomrel, dedila by manzelka a deti z predchadzajucich vztahov. Pri rozvode nic.
Ja osobne nechapem v akom zmysle si rozumies s manzelom ktory ma k tebe takito pristup????
Nehnevaj sa, ale z toho co pises znie ako velke sebec....vsetko len ja ja ja. Na LV figuruje aj moj brat, ale nedava zene pocitit, ze dom je len jeho a ona je tam na navsteve. Je to ich spolocny domov. Co sa tyka uradnych papierov, ano dom je jeho, ale v konecnom dosledku je to jedno pretoze ho budu dedit jeho deti, nie zena s cim suhlasi aj ona.
Byt mojich rodicov bol pisany cely zivot na otca a nikdy s tymto nemali problem. Nikdy jej nevykrikoval, ze je tam iba na navsteve. Poviem ti pravdu, zavesila si si pekny problem na krk. 30-rocna zena v najlepsich rokoch ktora si moze najst seberovneho partnera si namiesto toho zavesi 50-rocneho sebca na krk.....ufff.
Rodicia by sa asi prepadli pod zem od hanby ak by som zene dookola vyhadzoval, ze co vsetko je moje a ze moja zena je u mna na navsteve. Najdi si prosim ta zreleho partnera ktory sa na teba pozera ako na seberovnu partnerku. Aky zivot chces zit so starym dedom ktory pozera len na seba?
to vazne sa da zit v manzelstve, s clovekom, ktory ti je najblizsi srdcu, tvoja polovicka, laska zivota, clovek za ktoreho polozis zivot, to vazne je toto manzelstvo ked sa veci delia na moje a tvoje? nevedela by som zit ako ty. my mame vsetko spolocne, bez ohladu na to kto co vlastnil pred manzelstvom atd. sme manzelia zdielame spolu lasku, tela, mame deti, mame statky, vsetko je spolocne..
To je nevyhoda, ked nebudujete spolu (vekovy rozdiel), ale niekam prides.
Na druhej strane si majetky do hrobu nezoberie, ak sa mu nieco stane, dedi manzelka a deti, tak to neries. Ak by ste sa rozviedli, dedia stale deti.
Predpokladam, ze na toto (kto co vlastni), pride rec pri hadke.
Kup si vlastnu nehnutelnost, napis na rodicov a pomaly splacaj svoje ...
@sida456 ahoj, akoby som čítala o sebe a mojom manželovi (zatiaľ) 🙂 takisto som sa prisťahovala do jeho bytu a takisto mi vykrikoval do očí že to je len jeho byt atď a takisto je odo mňa o dosť starší, hoci nie až o 20rokov ale to je jedno. Neviem aké vzťahy mal tvoj muž pred tebou, možno ho nejaká oklamala, obrala o nejaký majetok atď a on predsa len svojou vlastnou snahou prišiel k nehnuteľnosti. Na tvojom mieste ti radím dve veci: 1.bud si vyrieste BSM kedy všetko čo nadobudnete bude každého zvlášť, takže ty keď sa chces zbudovat, bude to len tvoja nehnuteľnosť aj keď si ju nadobudla počas manželstva. Radím ti všetko platiť tvojou kartou, odkladať bločky a faktúry. A 2.vec, neviem ako by si ty sama urobila niečo na dome/byte ako žena. Potrebuješ chlapsku ruku a predpokladám, že manžel ti nebude chcieť pomáhať na dome. Najmä ak budete mať BSM. Aj je to také divné že máte kde bývať a ty ideš kupovať ďalšiu nehnuteľnosť (odpovedz si sama, prečo? Nie je to len nevyslovena myšlienka, že čo ak s manželom to nebude ok a ty nebudeš mať kam ísť? Už teraz to neklape keď on si delí čo je jeho a čo tvoje. Moja situácia sa napokon veľmi vyhrotila, my máme tiež dve malé deti a nemohla som s deťmi už ani maľovať vodovymi farbami (lebo čo ak by sme nechtiac vyliali vodu na JEHO podlahu), nemohli sme sa hrať s plastelinou (lebo si nič nevážime a nicime (JEHO) detský stolík), nemohli sme sa dotknúť steny aby sme ju nezaspinili a pod. Nakoniec to skončilo tak že som už musela odísť z jeho bytu. Nedovolil mi zobrať vôbec nič. Lebo ja som mala reťazovy pôrod a počas manželstva som nepracovala a iba on pracoval. No ja som dostávala cca 300€ rodicak+prídavky a vždy som všetko minula do domácnosti. Každý rok som našetrila z toho ešte 1000€ na dovolenku ale vždy som mu tie peniaze dala či za nedoplatok, do áut a pod. neočakávaných situácií. A teraz vlastne som šla do holobytu, kde nemám ani ten dávkovač na mydlo, ktoré som ja kúpila, ani koberček pred vaňu a pod. Nemám absolútne nič ani oblečenie, kozmetiku, čistiace prostriedky, cennosti vôbec nič. Ale konečne som si už vydýchla, konečne sa môžu deti dotknúť steny bez toho aby na ne niekto kričal a iné veci, z ktorých sme boli doslova frustrovaní lebo všetko bolo len JEHO 🙂 Drž sa. Nechcem aby to bol aj Váš prípad, iba sa ti snažím poradiť aby si sa zariadila dopredu.
Tvoj manžel si je vedomý toho, že je oproti tebe starý a obáva sa toho, že by si ho mohla kvôli tomu hocikedy opustiť. Svoj majetok používa ako nástroj k tomu, aby ťa držal v štichu, aby si si bola dobre vedomá toho, že keby si chcela fúknuť, tak ale s holou riťou. Zrejme si myslí, že jeho majetok, ťa udrží pri ňom. Dosť nechutná predstava. Po jeho smrti budeš dediť polovicu a jeho deti druhú polovicu. V prípade rozvodu, myslím, že by si mala šancu získať z majetku, ktorý nadobudol počas manželstva. Inak neviem si ani predstaviť, kto by chcel žiť v manželstve na návšteve u svojho manžela.
@majkeel ak by kúpila byt na meno rodičov, ak by sa rodičom niečo stalo, nededili by aj jej súrodenci ? Plus autorka ma 30 r jej rodičia viac ako 50 rokov tak hypotéku by dali na cca 10 rokov. Ale máš pravdu kúpiť niečo vlastne ( a právne to ošetriť, že je to iba jej ) a dať do prenájmu
Napriklad ja, muz mal nafasovany byt od rodicov do ktoreho som ja prisla, nepatri mi. Vsetko dalsie co sa kupi, je uz ale spolocne, nie len moje... My chceme nastastie nieco spolocne, vacsie, ten tvoj starsi pan s domom asi uznie. Tak treba riesit zuzenie bsm, ze on nema zaujem o budovanie spolocneho majetku, a kupis nieco len pre seba. Uvazujes spravne. Ja sa tiez citim ako bezdomovec :/
@sida456 dajte si rozdeliť BSM za trvania manželstva. Potom čo nadobudnes ty je tvoje čo on je jeho
Ja len chcem vediet, kde na tie zeny ti muzi chodia ... tak mladšia je.. co mozem byt rad, ze snim stráca najlepsie roky, deti mu porodila a este jej povie, ze je na návšteve ??? Ale to je nic proti tomu, ze autorka to berie akoze v pohode. Ludia som len ja z inej planéty? Al ste manželia a si mu porodila deti vsetko je spolocne, neviem ako právne ale eticky je co je jeho tvoje. Ak si nepodpísala žiadnu predmanželskú zmluvu nemoze ta len tak vyhodit. A vzdy bude musiet platit penaize na deti a nast ti náhradné bývanie.
Ja ti dam radu teda ked žiješ s takým hnusným mužom ale nechceš ho opustiť .. nájdi si pracu, urob si kariéru a z platu si odkladaj riadne ak nie vsetko niekde kde on o tom nebude mat ani sajnu a nápis ten ucet alebo knihu alebo co na mamu alebo dieta ci sestru.

@tomcimka mala to npadnut, ze bol pod vplyvom liekov