Bývanie u rodičov - problém

21. feb 2022

Je vážne pre chlapov až taký problém, keď žena 32r býva so svojim 5r synom u rodičov? U rodičov mám vlastné veľké poschodie, prispievam im 200 eur a krásne šetrím. Do podnájmu nechcem ísť, hypotéku dvoj alebo trojizboveho bytu sama zatiaľ neutiahnem. Keď si píšem s niejakým chlapom a oznámim, že bývam u rodičov, ani neodpíše.

desore
21. feb 2022

Samozrejme, ze neodpise. Mal chut na vypadnut mimo bydlisko, uzit si sex, pripadne zjest pripravenu veceru alebo ranajky.
Preco by mal on pozyvat, upratovat, nakupovat, chystat?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
21. feb 2022

Tak na takeho sa mozes vykašľať. Uprimne skor pri písaní neries kde bývaš. A ak k tomu dojde, tak napis, ze mas samostatnú bytovú jednotku nad rodicmi. Ide aj o to ako to podas. Kazdopadne to moze byt vyhoda, aspon ti ma kto postrážiť syna, ked ta pozve na rande 😉. Ja som bývala sama s dvojročným a rande bolo bud s malym alebo ked vecer zaspal. Ale aspon ten chlap vedel co ho caka 🤣🤣🤣, kedze ak chcel byt so mnou, musel byt vlastne s nami. Sme spolu uz 4 roky ale nezoznámil sme sa cez net.

makova333
21. feb 2022

@elizabet173 myslim, ze si vobec nepochopila co pisem, lebo to co si napisala ja vobec nespochybnujem. Postarat sa o rodicov je uplne v poriadku a toro kazdy normalny pochpi. Tiez som sa tak oostarala o rodica. Rovnako je ok ist do mensieho a vacsi byt dat do prenajmu. Ale autorka je podla toho co napisala v uplne inej situacii.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina1419
21. feb 2022

Možno byť tebou by som považovala spraviť z poschodia samostatný byť so všetkým. Neviem mne to nepríde zle, zrejme máš aj pomoc s dieťaťom od rodičov. Keď si s ním sama tak sa hodí aby mal kto postrážiť. To by som skôr videla ako výhodu.

amelie2017
21. feb 2022

Bud im vadi dieta alebo to, ze sa nebudete mat kde stretavat, lebo aj oni byvaju s rodicmi alebo partnerkami. A teda mne napr. pride normalne, aby aj 30 rocny chlap byval s rodicmi, ak nema dlhodobu partnerku. Ale len v tom pripade, ak si za tu dobu pekne nasetril. Mam vela takych kamaratov. Cca do 25 studovali, baby brali len na zabavu, potom par rokov praca, cestovanie a v 28-29 nasli partnerky, s ktorymi chcu stravit zivot. Vacsina sa teraz zeni, cakaju deti, stavaju domy alebo byty za usetrene peniaze, kym byvali s rodicmi. Ak byva s rodicmi a nevyjde do vyplaty, tak na takeho by som sa veru nezamerala.

daniela2202
22. feb 2022

Práveže si rozumná, prečo by si mala vyhadzovať peniaze za cudzí podnájom... 👍👍👍

sashabb
22. feb 2022

A načo im hovoríš, že bývaš u rodičov? veď to nejako zaobal. Internet znesie vela 🙈

vevapeto
22. feb 2022

@daridari11 konečne normálny názor. 🙏

vevapeto
22. feb 2022

Ak si najdes normálneho chlapa, tak spolu si vezmete hypo a bývanie. Kopec mudrlantiek na MK by tiež nemalo na to byvat so synom sama ale tu ta skritizuju. Navyše si nemyslím, že parazitujes, veď im pomáhaš finančne a možno aj rodičia sú radi, že majú vnuka pri sebe. O čom by bol život, keby si drela cely deň v práci nech utiahneme byt a syna kade tade davat, aby nebol sám? Dobre to máš poriesene a ak nejakému chlapovi vadí, že si u rodičov tak to je len znamenie, že ta chce využiť. Veď keby taký chlap mal vlastné tiež, tak ta zavola byvat k sebe.

danina09
22. feb 2022

niektorym to mozno bude vadit, ale taky chlap za to nestoji si myslim, takze za takym ti nemusi byt ani luto, ono dozaista sa najde taky, ktory ti pomoze vyriesit aj toto a pojdete spolu byvat 🙂

acrobaleno
22. feb 2022

Nechápem takúto mentalitu. Pokiaľ človek neparazituje na rodičoch, normálne prispieva na nájom a neviem čo, prečo by sa mal hnať do podnájmu a živoriť? Preto, lebo "čo povie okolie"? Hlavne pri týchto cenách? Kde nie je šanca pre normálnu slobodnú matku si kúpiť niečo svoje? Kde, priznajme si, by bola nízka šanca na kúpu vlastného. Za mňa je to absolútne v poriadku takto bývať s rodičmi, hlavne keď máte svoje súkromie a nevyžieraš ich.
Čo sa týka chlapov? Hľadaj, nájde sa niekto pre teba.

vevapeto
22. feb 2022

Inak poviem ti príklad z môjho okolia - švagor sa oženil, postavil dom a mali dcéru a naozaj všetko. Žena ho začala podvádzať, rozviedli sa, dom nechal žene. Skončil u rodičov v jednej izbe. Finančne im pomáha, celé dni aj tak nie je doma( je zástupca riaditeľa), naco bude platiť drahé podnajmy, keď by tam chodil len prespávať , vzťah si momentalne nehľadá. Začína riešiť vlastne bývanie, ide stavať dom, ale len preto že na to má.

desore
22. feb 2022

@elizabet173 To je nad slnko jasnejsie. Vyuzit, neviazat sa. Myslim, ze autorka nemusi smutit za takymi muzmi.

thoughtfulweirdo
22. feb 2022

A čo je zlé na bývaní s rodičmi, pokiaľ sa netlačia v pidi byte a všetkým to vyhovuje? To, že niekto býva s rodičmi, ani náhodou automaticky neznamená, že mu tí rodiča varia, perú, nakupujú a živia ho. Tak moc nerozumiem, o akej nesamostatnosti je reč 🤷🏻‍♀️
Pre autorku, to sú zrejme muži, čo majú záujem len prísť k tebe na sex. Takto sa ti aspoň ľahko sami vyselektujú a nemusíš s nimi strácať čas.

123kika1234
22. feb 2022

Mňa by skôr zaujímalo, ci by si ty napr toho muža ktorého by si spoznala nasťahovala k sebe, teda k tvojim rodičom, lebo asi očakávaš časom, že budete spolu bývať...a ako už bolo písané vyššie tí muži neriešia možno až tak to že máš 32 a bývaš u rodičov ale hlavne to že máš dieťa...ale samozrejme aj to prvé...im je jasné, že ten váš vzťah časom bude o tom, že sa bude podieľať na výchove a obstarávaní dieťaťa ktoré nie je jeho..a čo si budeme pokiaľ nie si fakt šupa od pohľadu (tomu podľahne máloktorý), prečo by mal mať chlap záujem práve o teba, keď môže nájsť ženu bez dieťaťa, ktorá už je viacmenej samostatná? Konec koncou je to tvoja súčasť života..teda ak niekto nemá záujem ťa chcieť takú aká si so všetkým čo máš, tak taký ťa vlastne ani nemusí zaujímať, ale mala by si vyčkať času kým nájdeš toho "pravého". Možno sa to nečíta ľahko, ale takto to vnímam ja.

betulinka1
22. feb 2022

@123kika1234 co ja poznam chlapov nad 35 a viac, tak v jednom dietati nevidia problem. Nemusi byt zena supa. Staci, ze je normalna, nie je hysterka, neriesi blbosti a vie sa postarat o domacnost, co v sucasnosti, je uz udajne rarita. To mam od chlapov 😉.

123kika1234
22. feb 2022

@betulinka1 to je pravda no na zoznamke malo kto riesi ako prve charakter a pod...väčšina ľudí aj ked si to neprizná, rieši najprv tie povrchné veci obzvlášť tam..

diusqa761
22. feb 2022

Tak za mňa keby to bolo opačne a 32r chlap s dieťaťom mi oznámi že žije u rodičov tak tiež by mi blikali všetky svetielka a ukončila by som pravdepodobne konverzáciu. V tomto veku už človek má byť stabilný , samostatný, mať život na poriadku aj financie. Hlavne ak je už človek rodičom to platí 2x tak. Viem, že sa v živote môže stať čokoľvek a prísť akákoľvek doba ale hlavne keď mám už dieťa sa snažím na 150% aby bolo zabezpečené , mali sme súkromie, vždy na stravu a všetko čo potrebujeme a dokázala som odkladať dosť pre jeho budúcnosť. Väčšina chlapov čo ti píše má pravdepodobne svoju nehnuteľnosť/je v podnájme a asi sa bojí že by si sa k nemu časom len dosáčkovala aby si bola zadarmo v "svojom" alebo ťa považuje za ženu , čo nedokáže zarábať dosť na to aby utiahla podnájom čo je v tvojom veku už na zamyslenie. Toto samozrejme veľa ľudí odradí a úprimne to chápem 🤔 slobodná matka , bez vlastného bývania a pravdepodobne nie s moc veľkým príjmom neznie ako výhra. Keby som chlap tiež by som hľadala inde

betulinka1
22. feb 2022

@diusqa761 ono to nie je take jednoduche, ked mas dieta zit sam. Ja by som napriklad chapala, ze zije pri rodičoch, ci je to muz alebo zena. Ale to asi preto lebo viem co to obnáša, byt uplne sam na dieta a este popri tom pracovat. Nie je to jednoduche.

diusqa761
22. feb 2022

@betulinka1 otázka nieje či je alebo nieje jednoduché žiť ako slobodná matka ale prečo sa jej muži vyhýbajú. Chápem že sa ťa táto téma asi osobne dotkla vzhľadom k tvojej situácii ale nieje to pointa témy. Autorka chcela vedieť prečo jej muži ďalej neodpisujú keď im opíše svoju situáciu. Napísala som jej pohľad nezaujateho človeka. Netreba si brať hneď všetko k srdcu

diusqa761
22. feb 2022

@betulinka1 a áno, jednoduché to isto nieje ale bolo v tejto situácii veľa žien a zvládli to. Moja sesternica skončila sama s 5. ročným dieťaťom úplne sama v Anglicku bez pomoci , všetka rodina na SK. Pracovala zo začiatku v 2 niekedy 3 prácach , keď robila v noci platila opatrovateľku, neskôr si spravila kurzy popri robote , našla lepšie platenú prácu , vypracovala sa a teraz zarába krásne peniaze , viac ako kedy mala dokopy s jej ex partnerom , kúpila si krásny byt , chodia 2x ročne s malým na dovolenky. A to je ledva 3 roky čo sa rozišli.

betulinka1
23. feb 2022

@diusqa761 Ano mas pravdu, ze sa ma to asi dotklo. Ako si to napisala, mi prislo ako odsúdenie cloveka, ked nepoznas okolnosti. Nevnimala som to ako odpoved pre autorku, preco o nu nemaju zaujem. Vysvetlila si to.