Bývanie u svokry

rebelle_fleur
21. okt 2016

Prosim poradte mi. Neviem ako zacat tak len tak v skratke s objasnenim situacie. Manzelova mama zije sama v dvojgeneracnom dome,na ktory ma hypoteku. Chce si kupit byt na dalsi uver. A od syna chce aby kupil jej dom a zbavil ju jedneho dlhu s tym ze v dolnej casti domu bude byvat este asi tak 10 rokov ,chce tam dochovat svojich rodicov. Ale ja sa toho bojim. Bojim sa byvania so svokrou ,dom je velmi obrovsky obcianska vybavenost ziadna vsade treba dochadzat. Brali by ste taku moznost? Ja som vzdy chcela s manzelom byvat sama v nejakom peknom byte ,ale viem ze ked nekupi od nej dom tak ona to neutiahne a bude od nas pytat peniaze. Ako doteraz a dom nechce predat nikomu inemu. :( bojim sa ze nevydrzim v manzelstve za takych podmienok.

moni244
21. okt 2016

Nebrala, bola by to velka blbost to urobut

natalym
21. okt 2016

Dom predať, vyplatiť si hypo a peniaze rozdeliť. Len netuším čo s rodičmi? V tom by jej mal manžel ako syn pomôcť.

dagaz
21. okt 2016

@rebelle_fleur nebrala...isli by ste hlavou proti muru...jedna vec byvat so svokrou v jednom dvore:zla volba. Druha vec: pises ze dom je velky, treba porozmyslat aj co potom dalej,do buducnosti. Vyuzijete tak velky dom? Alebo Vam bude skor na obtiaz...nevyuzite priestory o ktore sa tak ci tak treba starat

bucherka
21. okt 2016

V prvom rade sa musíte o tom spolu porozprávať, ako to bude vyzerať, určiť podmienky, hlavne neries problémy ktoré ešte neexistuju, možno sa v takom dome budete obchádzať, ale hlavne keď to nechceš povedz to mužovi lebo keď to urobíš na silu bude to určite zle

marisoul
21. okt 2016

@rebelle_fleur a možnosť, že by ste predali dom, vyplatili hypo a svokra by si kúpila menší byt, ktorý by zvládla splácať? Vy si môžete kúpiť byt v tom istom meste a budete nablízku keby niečo.

evita_g
21. okt 2016

@rebelle_fleur Načo kupovať dom, ktorý sa mi nepáči, je na zlom mieste a má ešte aj bremeno??? Len si pekne vyberte bývanie podľa seba a keď svokra neutiahne splátky a nebude ju mať kto dotovať, predá tomu, kto kúpi, nebude si vyberať. Inak sa mi to zdá veľmi čudné, že chce PREDAŤ dom synovi a ešte si určuje podmienky. Ak by mu ho chcela darovať, to by bolo niečo iné.

angelina1003
21. okt 2016

ak je dom velky tak sa y toho daju spravt dve jednotky so samostatnymi vchodmi, potom aae zalezi aky mas so svokrou vztah a ci by sa dalo dohodnut na podmienkach aby ste si nezasahovali jedna do druhej,

sweetlife001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emily76
21. okt 2016

@rebelle_fleur nekupila by som... vsak nech tam zije svokra, kym budu rodiacia nazive.. a ked odidu, moze dom predat a potom si kupit nieco mensie.... 😒 nakoniec to skonci tak, ze vy sa zadlzite, ona si kupi svoje a odide.. a vam zostanu este starky so starkou na starosti.. Pomoct jej, ak bude potrebovat.. to ano... ale toto je divne riesenie... ved to co si kupi, bude 10 rokov prazdne?? Bez udrzby? Vsak to za 10 rokov spadne....

natalym
21. okt 2016

Lebo mamka myslí len na seba.

alaguema
21. okt 2016

@rebelle_fleur načo si chce kúpiť byt, ak plánuje v dome bývať ešte 10 rokov? Moja odpoveď by bola kategorické NIE. Má kde bývať a ak je pre nich dom priveľký, nech ho predá a kúpi niečo menšie pre seba a rodičov. Mimochodom, mamička nemyslí na to, že pre vás by bol dvojgeneračný dom tiež priveľký a zbytočne by ste preplácali na údržbe? Aká milá mamička svokrička egoistka 🙂

mickao
21. okt 2016

Nekupujte tom. Odmenou za to ti bude aj tak len jej staranie sa este aj do toho, ako dychas. Hovorim z vlastnej skusenosti.

dominika6
21. okt 2016

@rebelle_fleur a svokriny rodičia bývajú teraz kde? akože tvoj muž má kúpiť od nej dom,v ktorom budete bývať vy dvaja,svokra a aj starý rodičia?
dajte jej návrh..
milá mamička,pekne si dom predajte,kúpte si 3izb bytík a svojich rodičov si v ňom pekne dochovajte...
my sme mladí dom je veľký,takú sumu splácať nevládzeme a chceme bývať sami..
dakujeme 🙂

anton6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
otazocka123
21. okt 2016

Nie, nie a este raz nie. Urcite by som do niecoho takeho nesla. V prvom rade to nie je dobry napad, vy sa zadlzite a aj tak nikdy nebudete mat svoje sukromie. Byvanie pod jednou strechou spolu so svokrov prinasa len kopec velkych problemov. A este k tomu dostanete ako bonus aj starostlivost o starych rodicov. Svokra nech preda dom, kupi si mensi byt a tam sa prestahuje aj spolu so svojimi rodicmi a pekne sa o nich postara.
Ja by som do niecoho takeho urcite nesla.

kim12345
21. okt 2016

no a za tych 10 rokov zostarne aj tvoja mila svokricka a potom sa bude treba starat a doopatrovat aj ju,tak potom uz asi tazko odide.Mne to pride postavene na hlavu,nikdy by som s takymto navrhom nesuhlasila

stanulienkat
21. okt 2016

V zianom pripade to nerobte!!!!!!!!!!!!!!!!

hivanik
21. okt 2016

A naco ide kupovat dalsi byt ked to neutiahne? ? ?

vlasta1818
21. okt 2016

tak do tohto by som nešla. Nemá to podľa mňa ani hlavu ani pätu. Načo by si tam mala ísť? máš nejaké výhody z toho? pripadá mi že vôbec tak načo ísť do niečoho čo ma bude len skľučovať??

sweetlife001
21. okt 2016

@kim12345 aj mne to napadlo, taky clovek uz tazko by odisiel na stare kolena.. tato svokra je velmi prespekulovana,ved ked nezvlada platit tak im mohla povedat ze nech tam idu byvat k nej a platit napoly a nie predat dom a ona tam este aj ostane..alebo si odide a necha im svojich rodicov..cele zleeeee este aj nazov temy. Tam by sa hodilo skor byvanie vo vlastnom so svokrou a jej rodicmi 😂

pribinak
21. okt 2016

ani keby bola cesta k tomu domu zlatymi telhlami dlazdena

radsej v malom bytiku, ale v mojom a muzovom, ako so svokrou. myslim, ze uz je tu asi milion tem, kde baby pisu, ake je to uchvatne byvat zo svokrou

kim12345
21. okt 2016

@sweetlife001 tak su vseliaky ludia,len tu vidim vyhody len u tej svokry,preco nepozera na mladych,maju tiez svoje tuzby a predstavy o byvani a z takehoto navrhu myslim v buducnosti, nic ine ako hadky nebudu

sweetlife001
21. okt 2016

@kim12345 mam rovnaky nazor, ved uz teraz sa zakladatelka obava, ze nevydrzi to v manzelstve za takychto podmienok a ja sa jej ani necudujem, tak ma zaraza ze nad niecim takym vobec uvazuju, chcela by som straaasne vediet co na to cele jej muz 🙂

0silvia0
21. okt 2016

@rebelle_fleur načo je svokre ďalší byt? Nejaká kšeftujúca pani svokra, nie? 😎

kim12345
21. okt 2016

@sweetlife001 hadam sa dozvieme ,co na to hovori pan manzel 😉

staronova
21. okt 2016

@rebelle_fleur som v pokročilom veku, a nechápem ako vôbec niektorí rodičia rozmýšlaju a odkiaľ berú drzosť NÚTIŤ dospelé deti ku krokom, ktoré si vybásnili ONY!!!! Ja sa štítim moje deti otravovať pomôcť preniesť chladničku či práčku, neviem si predstaviť kam by ma asi poslali, keby som na nich vybalila takéto niečo, že dom, vyplatenie hypo a podobne. Je to choré, čo píšeš. V žiadnom prípade na to nepristúp. V budúcnosti /za pár rokov/ vám bude veľký dom na dve veci. Sama bývam v takom a je to oštara, stále si to pýta peniaze, kopu roboty...... a predsa zase ty nebudeš nútiť svoje deti, aby sa situácia opakovala.

sardinka336
21. okt 2016

@rebelle_fleur na kieho frasa je svokre byt a dalšia hypoteka ked 10 rokov chce byvat s ,,vami,,???? To vam vysvetlila? Baba je to prešpekulovaná...nedajte sa vtiahnut do tohoto jarma, ak je to tak ako pišeš lebo horko zaplačeš. Hypoteka na krku a uz neni uniku! (aj sa mi to rýmuje) 😀 😀

rebelle_fleur
autor
21. okt 2016

Dakujem za rady. Byt chce preto lebo chce odist do.vacsieho mesta za pracou. A dom chce aby nam ostal v rodine aby mala kam chodit na vikendy oddychnut na dedinu.

rebelle_fleur
autor
21. okt 2016

@kim12345 manzel je nadseny lebo vidi vidinu toho,ze to bude na jeho mene. Ale mne to vobec radost nerobi uz tyzden nespim radsej by som brala podnajom ako toto.

rebelle_fleur
autor
21. okt 2016

Len mi prosim poradte ako z toho jemne vycuvat. Manzel to uz prislubil uz aj v banke bol informativne svokra cela stastna ako super sa vyriesila jej situacia a bojim sa jej reakcie ak povie zrazu nie.