Chcem odmietnuť rodinné stretnutie s mesačným bábätkom

5. okt 2022

ahojte, porodila som pred 2 týždňami. o dva týždne budú v dedine kde býva manželov dedko hody. Majú takú tradíciu, že sa tam vždy stretne celá rodina a robia domáce kačacie hody. Svokra má 4 sestry a dvoch bratov každý má už deti a vnúčatá tým pádom nás tam vždy býva okolo 40. Svokra mi už aj tesne pred pôrodom stále hovorila ako sa teší, že tam spolu pôjdeme, veď to je tradícia každý rok sa tam chodí, no ja som proti tomu malá bude mať 4 týždne nezdá sa mi vhodné nosiť ju medzi toľko ľudí. Povedzte som ja precitlivená alebo nie. Svokra ide stále svoje ako sa všetci na malú tešia ako ju chcú pestovať, že aspoň na dve hodiny aby sme prišli. No mňa desí práve táto predstava ako si ju tam všetci budú chcieť brať na ruky a podobne a pritom ani ja sa necítim po pôrode celkom fit. Manžel je tiež proti tomu aby sme šli len svokra o inom nehovorí každý deň aj dva telefonáty ohľadom tohto. To fakt sa bežne chodí s takými malými bábätkami medzi ľudí?

thereisabear
5. okt 2022

Niekto chodí, niekto nie. Ja by som určite nešla.

andreakotesova
5. okt 2022

Vyhovor sa na sestonedelie. Vtedy by sa matka mala venovat len babatku a ani neprijimat navstevy, nieto na ne chodit.

silviaa
5. okt 2022

Urcite to nie je vhodne chodit medzi ludi s tak malym babatko. Ved sestonedelie je prave o tom, ze si s babom na seba zvykate, mate byt doma a v klude.

1mina
5. okt 2022

Nie nesla by som, ja som prvy mesiac maximalne zavolala k nam svokrovcov alebo rodicov a chcela mat svoj klud s babatkom

54tinka54
5. okt 2022

Počas šestonedelia by som na takú akciu nešla ani ja.

mandzula
5. okt 2022

Ked citis, ze ist nechces, nechod. Mas pravo na svoj nazor a nemusis ho pred nikym obhajovat.

mikadooo
5. okt 2022

V období šestonedelia by som to ja neriskovala. Poslala by som manžela s týmto vysvetlením. Bábätko je ešte veľmi maličké. Nech muž povie, že detská doktorka zakázala 😉. Bez ohľadu na to, čo na to povie svokra. Potom už každý rok tam budete môcť byť a nakazovať svokrovcov kľudne napr.škôlkarskymi sopľami, keď na Tom tak neodbytne budú trvať. Ale teraz by som proste povedala, že sorry ale nie.

bielavila
5. okt 2022

Ja by som s tym nemala az taky problem keby ze som zdrava a aj dieta, bola som na par krstinach kde sa krstilo mesacne babo a bola tam cela rodina cca 30 ludi, ja som s mesacnym synom sice nebola v takom okruhu ludi, ale bola som na vystave v inchebe, s dcerkou zasa na jarmoku, je to na tebe, ked sa necitis, co vidim, ze sa necitis urcite nechod, kazdy pochopi, ze s malym babom to niekedy nejde

lydus2015
5. okt 2022

Ja som bola so synom, tiež mal 4 týždne, švagrovi na 40tku. Tiež kopec ľudí v reštaurácii. Malý spal celý čas v kočiari, nakojila som ho a spal ďalej. A to tam bola aj hudba hlasno pustena. Nikto ho na ruky nebral, maximálne kuk do kočíka. Ale ty musíš vedieť, hlavne ty s tým musíš byť v pohode. Inak aj malý bude cítiť tvoju nervozitu.

saxana000
5. okt 2022

Je chripkove obdobie 40 ludi a novorodenec nejdu do kopy..pridete na vianoce a dodebatovane.kacicu nech kludne posle aspon nemusis varit.

janinah
5. okt 2022

Nik normálny nepôjde s bábätkom na akciu kde bude 40 ľudí.. samozrejme budú všetci zdraví,otestovanie na covid...ja mam 3 mes vnucika a chránime ho ako oko v hlave,ty si rodič ,bude ako povieš ty,nie svokra,asi si pri tých telefonátov málo rázne keď furt nepochopila.

joesvk
5. okt 2022

Máš úplnú pravdu.Vačšina žien na tvojom mieste by mala tieto pocity, ktoré prežívaš.
Samú svokru to malo napadnúť, že vás tam nemusela ťahať.
Ale asi by som išla a vyčlenila by som si takú hodinu maximálne dve na tú návštevu. Lebo by ma nebavilo celé roky potom počúvať, že aká som....bla...bla.. bla. Vieš si predstaviť.

ankare
5. okt 2022

Ja by som nešla. Dcérka je ešte malička a krehka, Ty sa tiež ešte zotavujes. Tobôž v terajšom infekčnom období. Takže si urob podľa seba a kto to nepochopi,sám si je na chybe.
Držte sa!

lydus2015
5. okt 2022

@janinah to, že vy si chránite vnúčika ako oko v hlave neznamená, že všetci, ktorí fungujú s deťmi normálne medzi ľuďmi, sú nenormálni 🤦

ewka9
5. okt 2022

Nešla by som určite..taktne sa vyhovor na šestonedelie, rozumný človek pochopí..

tinka_1807
5. okt 2022

Ja som sa v podobnej situácii výhovorila na pediatra, že mi dôrazne odporučil s malým byť aspoň do konca šestonedelia mimo veľkých kolektívov, nakoľko také malé dieťa nemá veľmi silnú imunitu. A bolo vybavené. U nás to rešpektovali. 🙂

rivini
5. okt 2022

Nesla by som. Ale nebolo mi po cisaraku dobre, nevedela som, ci je den, ci noc. No a v tychto pokoronovych casoch som nechcela, aby babatko nejaku chorobu pochytilo. Co si kto myslel, mi bolo uplne jedno.

janinah
5. okt 2022

@lydus2015 nepovažujem za normálne v terajšej dobe ťahať novorodenca zbytočne medzi mäsu ľudí,len aby sa svokra pochválila vnukom...fungujeme normálne teda bol už u oboch babiek na navsteve,v poradni...nikomu nič neutečie,ale šestonedelia ma svoj význam.

ropucha6
5. okt 2022

Kazdy to ma inak. Ak sa necitis, nechod. Ja by som tiez urcite nesla, hlavne dnu, ked zacina chripkove obdobie.

nikaeli
5. okt 2022

vôbec na nič by som sa nevyhovárala, jednoducho si nemyslím, že je to vhodné a bodka, ďakujem za pochopenie 💗 radi prídeme o rok 🙃 a je fajn, že s tebou manžel súhlasí.. ak chce, nech tam ide on, môže rodine ukázať fotky, či video a pozvať ich na krátku návštevu k vám.

mapypotkancek
5. okt 2022

My sme ešte pred narodením dali jasne v rodine i medzi priateľmi najavo, že cca prvé tri mesiace - tj. cca po prvé kolo očkovania, keď dieťa nemá prakticky žiadnu imunitu, sa nechceme stretávať osobne, že sa na nich budeme veľmi tešiť po tomto období. Písali a volali sme si často, posielali fotky. Ale osobne stretnutia sme obaja s mužom boli dohodnutí, že nie.

autor
5. okt 2022

Ďakujem za Vaše reakcie. No ide mi o to, že poznám tie jej sestry a niektoré sú také ani sa neopýtaju a už by ťahali dieťa na ruky. Vždy majú argument, že keď oni mali deti celá ulica ich nosila na rukách a všetci sú zdravý. Presne preto že je jeseň tam moc nechcem ísť, budú tam aj traja škôlkari. Svokra to už skoro chápe, že nás tam nedostane ale ona je taký typ čo sa bude pýtať do poslednej možnej chvíle a ešte 3 dni potom bude rozprávať aká škoda ako bolo dobré a ako sme mali ísť

dilino
5. okt 2022

Nie nešla by som je jeseň a TY po pôrode ešte asi nie úplne FIT.A maličké bábo mesačne tam vláčiť ani náhodou. Hej budú ju vláčiť po rukách ved to je ešte maličké podávať z ruky do ruky. Ja by som slušne odmietla že nepôjdem. Aby ešte niečo malička nechytila nikdy nevieš čo môže dostať nejaké prechladnutie. Nechod slušné povedz že nie.

vilma7
5. okt 2022

Išla by som jedine vtedy, keby som chcela ja a nie Svokra. A išla by som tak, že by dieťa malo akurát aspoň dve -tri hodiny pospať 🤣🤣🤣

aceris
5. okt 2022

Podla toho co pises, nesla by som ani s trojmesacnym. Stupa pocet korony, je vela viroz, chripka...s prvorodenym som nesla ani do obchodu kym nemal vyse pol roka a to este o korone ani zmienka. Proste som to brala ako riziko, kde moze ochoriet....

bielavila
5. okt 2022

@mapypotkancek a to si 3 mesiace nechodila vonku? Ani do obchodu? Ani na kavu do kaviarne? Alebo na postu, na pizzu? Ani k rodicom ci surodencom? Ked si kocikovala a isla kamoska oproti tak si utekala ci ako, boli ste iba vylucne doma? Este mesiac pochopim, ale 3 mesiace su pre mna scifi aby som nikoho ineho nevidela, by som sa asi zblaznila, to rodicom nebolo luto, ze videli vnucatko az ako 3 mesacne? Ja som s oboma detmi bola mesiac v nemocnici po porode, ale hned po prepusteni sme zili normalny zivot, vonku s kocikom, stretka s kamoskou, kava, navstevy rodicov, ako mas moj obdiv, ja by som toto nedala, ved uz v nemocke za mnou chodili pozriet nas, mne by bolo velmi smutno

mapypotkancek
5. okt 2022

@bielavila nie, iba na prechádzky sme chodili a povinné návštevy u pediatra a lekárov. Svokra videla vnúča, iba s ruskom. Nám sa narodilo dieťa predčasne a bolo rizikové, plus silná corona vlna, obdobie infekcii a varovanie na plucnom, aby sme robili všetko pre to, aby sme sa vyhli infekcii dýchacích ciest, inak môže byť ťažký priebeh a hospitalizacia. Pre mňa dostatočná motivácia (našťastie nič nechytil).

bielavila
5. okt 2022

@mapypotkancek jasne tak to chapem, ale vy ste uz dopredu vedeli, ze sa narodi predcasne ked ste uz pred porodom vsetkym oznamili ze az po 3 mesiacoch? aj ja som mala predcasne narodene obe deti, preto sme boli aj mesiac po porode este v nemocke, po prepusteni sme vsak fungovali normalne, stacil mi mesiac zavreta v nenocnici, skoro mi tam preplo

bagre
5. okt 2022

3 moje deti som pred takýmito akciami chránila, pri 4. som si povedala že veď čo, zvládneme /len mal teda "už" 3 mesiace/. Výsledok bol, že som s ním skončila v nemocnici kde zistili, že má za fúrik bacilov. My sme nemali nič, dali sme si urobiť výtery, takže od nás nemohol chytiť a inde sme nechodili... už by som to tak neurobila. Urob tak, ako to cítiš

zorkahorka
5. okt 2022

Nesla by som. A uz vobev nue v case chorob a s tolkymi ludmi. Ak to bude von,tak na chvilu v ramci prevhadzky a spanku babatka
Som prekvapena,ze svokra na tom trva.lebo prave ta generacia nasich mam sestonedelie dodrziavala viac ako dnesne mamy