Chodievali by ste k svokrovcom?

mmaattuuss
21. feb 2012

že nechcete dieťa púšťať s jeho otcom samé na dlhú trasu? Pýtam sa preto, lebo z určitých dôvodov ako sa narodil synček nerada chodievam ku svokrovcom - akosi sa tam necítim už tak dobre ako predtým, cítim z nich, že nerešpektujú, čo si myslím ja, dieťa mi tam takmer vždy ochorie, pretože nikdy nepovedia, že sú chorí a v podstate mám pocit, že na malého je tam viac kritických slov ako chvály.

Proste vždy keď tam máme ísť sa bijú vo mne dva pocity:
najradšej by som tam nešla
na druhej strane zas mi je ľúto pustiť tam malého dieťa iba s otcom

Vždy to riešim tak, že sa radšej premôžem a aspoň vidím, čo tam s dieťaťom robia a ako sa k nemu chovajú, ale zároveň potom mám hrozný pocit akoby som tam chodila z donútenia a stále sa prispôsobovala, aby bolo dobre. Ja už neviem, čo mám robiť, pritom starých rodičov ani nehne prísť k nám a to majú tiež auto. Čo by ste robili Vy?

petkave
21. feb 2012

Ja som po pôrode dlho nechodievala k svokrovcom a ani dieťa som tam nepúšťala. Ale bývame v tom istom meste. Takže ak ho chceli vidieť, museli prísť k nám alebo som im ho vystrojila a šli kočíkovať. K nim som ho nechcela dávať preto, že svokra má v byte mačky a psa a to mi neskutočne prekáža. Hoci ja mám psa tiež, ale nejdem to tu rozoberať.
Takže svokrovci chodili iba kočíkovať, prípadne prišli na návštevu - väčšinou bez ohlásenia vtedy, keď malý spal. Ich problém, mali zavolať. A pri kočíkovaní netuším, čo s ním dorábali. Malý mal asi 3 mesiace, bol november. Mal nové oblečko a na 100% ho moja svokra v tej zime vyťahovala z koča, aby ho všetkým známym v meste ukázala. Ach, radšej nevedieť a netušiť.
Teraz má syn 1,5 roka. K svokrovcom ho dávam. Buď ho tam zavezie muž, alebo si svokra príde poňho. A radšej sa nepýtam, čo robili, čo mu dávali jesť a podobne. Hoci dopredu mu všetko nachystám - trebárs papučky, olovrant, čajík. No mám taký dojem, že to dávajú tým mačkám a tlačia doňho niečo úplne iné. Lebo je zázrak, že vždy sa mi domov vrátia umyté, vyleštené mištičky. Pritom dobre viem, že malý to všetko pojesť za taký krátky čas nemohol. 😠 😠 😠
Ukľudňuje ma aspoň fakt, že malý už so sebou nenechá len tak narábať a sám sa ohradí, keď mu niečo nie je po chuti, keď sa mu niečo nepáči a podobne. Takže aj tie mačky sa majú u svokry na pozore a nedovolia si do neho. Už to nie je malé bezbranné bábätko, vie sa o seba v rámci svojich možností postarať. 😵
Ja sa teda nepretvarujem a nechodím k nim. Nie sú mi po vôli. Ak prídu na návštevu, rešpektujem to. Ale sama iniciatívne k nim nejdem. A ako píšem, radšej sa nepýtam, čo robia, keď je malý u nich, a je relatívny kľud. I keď ma samozrejme napadajú myšlienky na to, ako sa u nich má a či je všetko ok. No snažím sa ich potlačiť. Zatiaľ to funguje. Uvidíme dokedy. 😵

bridget
21. feb 2012

Celkom ti rozumiem, mna neskutocne rozculuje, ked sa nerespektuje, co poviem ohladom dietata - hlavne, co mu nedavat jest a pit. Ja mam sice to stastie, ze zijeme v zahranici a na Slovensko chodievame par krat do roka, ale aj tak ked prideme tak stari rodicia by mi dieta od samej lasky aj "otravili " 🙂 V 8. mesiacoch svokra dala do ruky lizatko a drobne cukriky, lebo ved uz moze... Skoro ma porazilo! Nebyt tam, tak bohvie co este dostane. Presolene jedla boli na dennom poriadku, ved je uz velke, tak preco nechcem davat stravu, co jedia vsetci, ved oni davali, ach jo, bola som za blbu matku, ale je mi to jedno. A na druhej strane moja mama sa sprava rovnako. Rozumne jej vysvetlim, co nedavat a preco a ona mi za chrbtom do dietata pcha presne to, co som pred chvilou zakazala. Do caju nasype 3 lyzice curku, aby bol dobry a do jedla kopec vegety a soli, aby chutilo... Takze nemozem dieta s doverou nechat v podstate nikomu, ak chcem aby take "fajnovosti" nedostavalo. Nechapem to, lebo by si clovek myslel, ze su to rozumni ludia, napriek tomu robia taketo veci. A to pisem len o strave, kde su este ine veci...
Asi sa treba vediet postavit k tomu razne, povedat otvorene, co si myslis a co chces, aby akceptovali. A ak to akceptovat nechcu, tak tam jednoducho nechodit. Hranice musia byt.

bubelko
21. feb 2012

pustila by som maleho len s muzom. ved je jeho otec, vie co a ako robite doma, tak snad sa vie doma voci vlastnym rodicom ohradit. ak nie, tak je problem niekde inde a to si potom musite vysvetlit vy dvaja.
moj starsi syn stravil sam s otcom na svk vo veku nieco vyse 2,5 roka cele dva tyzdne. a bolo to uplne v pohode. oni dvaja si to uzili a ja s mladsim tiez 😉

viki2912
21. feb 2012

moji svokrovci byvaku daleko a rodicia este dalej,opacny koniec republkiky,ale ak by byvali svokrovci tu,aj tak by som dieta same nepustila.su to predsa len stari ludia a neviem co jej daju napit a najest.mojej mame napr.plne doverujem,je zdravotnicka,poriadkumilovna,dba na zdravu vyzivu.ale svokra je starsia a nepoznam jej zvyky,takze nie,dieta same by som jej nezverila a same s muzom nepustila.manzel je chlap,jemu je jedno co mala spapa,ale mne to jedno nie je.

dinka82
21. feb 2012

Ano, nebudeš si kaziť vzťahy so svokrovcami? alebo ano?, ale ich obmedz, a radšej tam buď prítomná. Poznám to tiež, ale moja mama je horšia ako svokra. Mame ale poviem, čo sa mi nepáči, so svokrovcami je to horšie. Moje deti teraz k mame chodia, že dostanú sladké, tak si ich naučila

argyro
21. feb 2012

a čo keby tam malý nechodil vôbec?

mandragora22
21. feb 2012

to bolo na zaplakanie, ale mne sa "svokra" dotrepala do izby v nemocnici hned na druhy den po porode, myslela som, ze ma slak trafi. ked som frajerovi povedala, ze nechcem, som vycerpana, nezelam si to, tak mi vytkol, ze som sebecka, ze ved ona chce vidiet vnucku a bla bla. dnes (po dvoch rokoch), keby som mala ten rozum vtedy, co mam dnes, razantne by som trvala na svojom.
od zaciatku ma jeho matka nenavidela. "zmenila" sa, lepsie povedane pretvaruje sa len od chvile, co som mala tesne pred porodom.
neznasam tam chodit, k malej je sice mila, ma ju rada (bodaj by nie, ved je cela po jej synovi), aj ku mne je "mila", ja vsak citim a aj viem, ze ku mne sa len pretvaruje. ale no chodime sem-tam k nej, ale ja tam idem bez nadsenia, nasilu a vobec tam nemam chut ist. respektujem to, ze mala je jej vnucka a ona jej babka a teda nech ju raz za cas vidi.
boli obdobia, ked chodila k nam ako na klavir, pomaly kazdy tyzden, s tym som jednoznacne sekla, povedala som frajerovi, ze bud nech jej to na rovinu povie alebo je mi jedno, ako to vyriesi,ale ze si nezelam osobny kontakt castejsie, nez raz do mesiaca, tak mame par poslednych tyzdnov pokoj, bohvie dokedy...
ale ozaj tam chodim nerada, co narobim? este ze nie sme z jedneho mesta, inak by sme uz davno boli od seba s priatelom...

sante81
21. feb 2012

ja na svokru nemôzem povedat krivé slovo - zlatá to zena, pomôze, pomerkuje, pokupi vzdy čo treba a ani sa nepyta, byvame blízko seba takze malého ma kazdy den a mne dobre padne ked si môzem na 2-3 hod poobede nohy vylozit. to je o ludoch a o kumunikácii - nielen v rodine, ale všeobecne, moja svokra sa do nás nestará, neriesi, respektuje moju vychovu, a preto dobre vychádzame. prajem kazdej mamine taku svokru aku mam ja

xlucia
21. feb 2012

nerozumiem co riesis, ty tam nechces ist, dieta ti tam ochorie. tak nech muz sam. ak chcu vidiet vnuka, nech pridu k vam. budes ich mat pod dohladom.

yennn
22. feb 2012

Na drzovku vopred zavolám či sú všetci zdraví, to po prvé. Jasne dám najavo že toto alebo tamto robíme ináč a chcem aby to tak aj ostalo. Už som dvakrát poslala muža sameho (no nie bez zamienky :-P) , našťastie mu dôverujem lebo viem že si to ustráži.

evina57
30. jún 2012

Ahoj, no neviem ako si sa nakoniec rozhodla ale ja mám podobnú skúsenosť.
Síce svokra býva v tom istom meste ale priateľovi syna nedávam k nej. Už keď som bola tehotná, tak ma nerešpektovala a duplom nie, keď sa malý narodil. K nám nedošla, vždy sme museli len mi a s tým som skončila lebo som sa tam necítila dobre a majú psa. Už skoro pol roka sme sa nevideli po jednom krásnom telefonáte od nej. A dobre jej tak!!! 😠
Ale pravdaže mi je to ľúto kvoli malému ale ak mňa nerešpektuje ako jeho mamu ako môže rešpektovať malého???

rora
30. jún 2012

mne je to neprijemne chodievat k svokre (k svokrovi nie, on zije inde, odzaciatku bol ku mne slusny) ale svokra mna odzaciatku nemusela lebo mala rada byvalu mojho vtedy priatela,na mna dokonca povedala raz ked som od nich odchadzala nech taku ....viac do jej domu priatel netaha.. ako by som bola nejaka spina alebo co 🙄 ale len co sa dozvedela ze cakame dieta obrat o 360stupnov a neskutocna vliezacka do zadku. pardon za vyraz 🙄 ponukala mi kolaciky,volala ma na navstevu,nosila mi dzemiky,lekvariky,nechavala mi tasky pri dverach bytu.... no trapne cele. pritom za cely ten cas nenasla tolko slusnosti aby sa mi ospravedlnila. ja som k nej byvala slusna. ale uz nie som.v jej pritomnosti sa tvarim ako by mi nieco smrdelo presne tak ako sa tvarila ona ked videla mna ked som bola u nich, jej navstevy odmietam a ked sa tam uz vyskytnem, tak raz za polroka a aj to sedim a som ticho. ja som vzdy brala na kazdeho ohlad, zo slusnosti som si nechala aj po hlave skakat, ale uz jednoducho NIE. ona je mi neprijemna tym ako sa ku mne chovala a je mi fuk ze je babkou mojej dcery.. pre mna je to len striga co sa nevedela slusne spravat a teraz hra divadlo. pytala malu na strazenie domov (aj na noc) ked som ju este kojila - vrchol drzosti.jasne som dala najavo ze k nej malu na strazenie nedam ani ked bude mat dva-tri roky.ked bude starsia a bude chciet ist,nech sa paci.ale dokial tomu este mala nerozumie, nehrozi.

hoogy
30. jún 2012

ja tiez nerada chodim k svokrovcom,ale ja mam ten dovod ze tam byva mm brat s rodinou a tych nemusim. takze mm poslem s malym vzdy sameho ked sme na SK. byvaju totiz blizsko mojich rodicov, u ktorych sa zdrzujeme ked sme na SK.ja by som sa na tvojom mieste nebala maleho pustit sameho s otcom ved je to jeho dieta tak snad vie co a ako. moj muz bol tento rok sam s malym u jeho starych rodicov v cechach a zvladli to bravurne. a urcite aj muz da pozor na neho taky ako ty a ty aspon nemusis pocuvat sproste reci a spravis si volny vikend 😉

ralka
30. jún 2012

tak toto iste mam aj ja byvam zo svokrovcami jednej dedine no HROA ☹ a to nevravim ze by chcela aby som tam s malou bola kazdy den aby ju videla a pritom ked ona ide okolo nas tak sa stavi ale to len na 5-10minut a uteka domov neznesiem ju a este okrem toho aj svagriny tie su u svokry nasackovane kazdy vikend takze aj dnes mam pekny vikend len cakam kedy azs pridu alebo co zas vymyslia,ked tam idem s malou tak mala tam nemoze chodit lebo nema kde vsade sami neporiadok no hroza to myslim ako vonku a potom sa nasa dcerka pestuje a ked svokra pride tak mala sa jej pyta len na ruky a mna ide porazit ked vidim ze nechce ist on nej prec a pritom taka nebola nechcem aby si na nich zvykla oni ju maju radi len ked sme tam ale nikdy jej nic nedaju nekupia a pritom peniaze maju nepomozu nijako tak ako aj ked som bola po porode neprisla mi pomoct ani jeden raz ani raz mi nepodala phar polievky ze vies co tu mas aspon polievku mas co robit s malou.preto ju moc nemusim lebo ona ma 4 vnucence a tie su naj a ked aj nasa vyrastala tak ju len porovnavala snimy a to robi aj teraz mala je ziva vymysla a ona len jaj boze to je nezbednik ta povymysla ide ma SLAK TRAFIT ako keby zabudla ake mala ona deti viem ze manzel ked bol mali tak bol riadne cislo a ona len na malu utoci nemozem ju vystat niekedy sa tu cudujem ako niekto napise ze ma dobru svokru ja mam otrasnu asi to je aj tym ze ona ma 68rokov a ja 29 stale mi vyka viem ze aj to robi ze kazdy vikend su u naj dcerky to je jej druhe ja.

excelent1
30. jún 2012

ani ja nechodím vôbec k svokrovcom a ani nemienim začať..malá má 4 mesiace ,pred 2 týždnami tam bola a postavila ju na nôhy a vraj má dačo s ľavou ,lebo sa na nu nepostavila..od nervov som v noci nespala .pravdaže by som sa to nedozvedela keby som ju nestretla v meste a nepochválila sa!!!!!!juuuuj 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ritusuk
30. jún 2012

V prvom rade by som ich oslovila s prosbou, aby zacali chodit aj oni k vam - ide o cisto psychologicky efekt, jednak sa budu musiet prisposobit raz aj oni a ty si budes istejsia na domacej pode, predsa len, ked nie si doma, ale u nich na navsteve, tak clovek velmi vyskakovat nechce, uz len zo slusnosti. Ak sa im nepaci, na malu chvilu by som sa odmlcala, aby pochopili, ze to myslis vazne - ak budu chciet maleho naozaj vidiet (a nebrani im v tom finan.situacia alebo zdrav.stav) tak pridu. To, ze sa premozes a zatial tam chodievas aj ty, je dobre. Nevzdavaj sa, si MAMA a musis to vediet dat najavo. Ak potrebuju razny pristup, tak bud razna, oni casom pochopia. Chyba je, ze vela zien na to nema nervy, radsej budu ticho ako sa hadat napr. s manzelom a potom placu, ze ich nikto neberie vazne...ludia si k Tebe vzdy dovolia len tolko, kolko im dovolis ty...sama mam skusenost, ze ked som pre dobro veci popustila zo svojich zasad, k nicomu dobremu to nikdy neviedlo 🙂

janaalzbeta
30. jún 2012

Chápem aj u nás je to tak ☹ .

magali
30. jún 2012

jaaaj ako keby si pisala o mne. presne do bodky.. ja to vzdy nejako pretrpim, ja tam radsej idem, lebo oni su schopni maleho hocicim nakrmit a svokra mu rozprava vselijake sprostosti ked si mysli ze ju nikto nepocuje, takze asi tak, chceli by ho tam mat urcite na par dni pre seba ale to niesom ochotna urobit, ked bude chodit do skolky tak Ok ale inak nie.. niekto ti napisal ze mas vopred zavolat ci su zdravi, no neviem, nemusia ti povedat pravdu len aby ste prisli.. nas minule svokra oklamala, neradi tam chodime ked je tam svagrina s deckami, lebo je tam vela ludi a mladsi z jej synov ziarli na maleho a neustale musim davat pozor, aby mu nieco neurobil, takze sa priatel vzdy pyta ci tam budu a ona ze asi nie a pritom boli dohodnute ze pridu.. ,maly ich ma rad, lenze oni su stale chori, ja viem ze su to bratranci a musia sa spolu aj pohrat, ale dva dni s nimi to je na psychiatriu 😒 😒 😕 😕 najhorsie je ze nikto nerespektuje ze mame male dieta ktore potrebuje spat a ma urcity rezim a vsetci stale trieskaju dverami a nahlas sa rozpravaju, takze tam fakt vzdy trpime, ale nechceme sa s nikym hadat lebo to by zasa vypalilo len proti nam.. chodime tam len raz za mesiac a mozu si svokrovci zato sami, keby sa inak spravali, boli by sme tam castejsie a presne ako pises, oni k nam ani nepachnu, ale zato som pravdupovediac aj rada 😀

lenka110611
30. jún 2012

no tak toto je ÚPLNE môj prípad, presne v takej situácii som aj ja... absolútne ma nerešpektujú, nepočúvajú, cítim sa tam otrasne, takisto si rite nezdvihnú aby prišli k nám... svokra malú chcela dávať v 4mes do chodítka, keď mala cca 7mes povedala že môže papať všetko... atď... to tu ani nebudem písať ako ma nemajú radi, a to len preto že nerobím všetko tak ako oni chcú. A NIKDY by som nepustila malú k nim samu bezo mňa, bohvie čo všetko by s ňou robili a čím by ju napchávali. Ťažké to máme s tými svokrami, ja by som sa s mojou najradšej ani nestretávala.

janinah
30. jún 2012

odpovedám na otázku,čo by som robila ja na autorkinom mieste -chodila by som tam a to preto,aby som bola s dieťaťom a manželom spolu,tvárila by som slušne a normálne a snažila by som sa postupne muža "spracovať" tak,aby tých návštev bolo pomenej, dieťa bude staršie,bude potrebovať oveľa viac aktivít a poznať viac vecí ako len babkin dvor,treba robiť víkendový program tak,aby ste mali kde chodiť,sú rôzne akcie,do prírody,kkúpaliská....

lamina
30. jún 2012

riesim podobny problem v inej teme, pozri temu Moja svokra - uz nevladzem.jednoznacne porozpravat sa s nimi, uvidis ci to zaberie

milena123
30. jún 2012

u nas je to tiez take iste ako to tu popisujete,ja som svokru nevidela zatial rok 😉 maleho knej pustim ale len spriatelom tak na hodinku,pride aj ona niekedi knam ale ja odidem do vedlajsej iz¨by,len ked pocujem ze u nas zvoni mam paniku a nervy.a vzdy ked pride tak chce zobrat so sebou maleho na cely den a uz cely rok jej vzdy priatel hovori ze nie,sam nepojde,ale aj tak stale skusa,akurat vcera bola u nas a priatel mi hovori nech nejdem do pokoja aby som zostala pri nej,tak este sme sa aj pohadali kvoli nej,predsa ma nebude nikto nutit sa sniekym stretavat ked nechcem.

ailin
30. jún 2012

ÁÁch dievčatá,čítam už asi dvadsiaty komentár a nič pozitívne.Preboha,veď máte deti,to znamená aj Vy samé budete svokrami,a keby ste na seba toto čítali,nebolo by Vám to moc po chuti.Uvedomte si,že tvoríte rodinu a tam neodmyslitelne starí rodičia patria.Je to to najviac,čo si môžete želať-zdravie a šťastná rodina.Samozrejme obojstranný rešpekt by mal byť-ale na tom treba popracovať.Ja sama mám troch synov a už sa hrozím,čo ma čaká.Neviem,či by Vám dobre padlo,keď s takou láskou vychovávate syna,ten prejde detstvom,Vás miluje najviac na svete a potom by sa to malo zmeniť,lebo v jeho srdci sa nájde miesto aj na iný druh lásky.Veď mama je len jedna a to aj vtedy,keď sa stane svokrou....

vefi89
30. jún 2012

U nás to funguje so svokrou... býva síce len cez plot, ale ona nepríde, pokiaľ ju nevoláme (čo mi vadí, že nedovidí za plot), ale my tam chodíme denno denne, má ešte ďalších 6 vnúčat, takže sa tam všetci hrávajú... ALE- ja som matka, ja rozhodujem o tom dieťati... zo začiatku boli zvady, síce mu nikdy nedala jesť niečo, čo by nesmel, resp. som nebola prísna, čo sa týkalo stravy a jeho, nikdy mi ho neotrávila.. mali sme problémy, že sa jej nepáčili moje výchovné metódy, na príklad ja capnem, ona pomojká, ja poviem nie, ona mu dá.... ale to sme si veľmi rýchlo vydiskutovali, čiže je to niečo v zmysle, áno, dám si poradiť, resp. vypočujem si tvoj názor, ale ja som matka, je to moje dieťa a preto budem rozhodovať čo áno, a čo nie...
včera tak bolo, keď vyhodili bazén na dvor a ja som prišla, že kúpať sa nebude, lebo má prieduškový kašel.. svokra sa na mňa obrátila, že aj Nela kašle, a ide sa kúpať, uzavrela som to tým, že Nela nie je moje dieťa, nezaujíma ma, čo robí, ale Mišo je môj syn a preto sa kúpať nebude.. všetko bolo pochopené, nikto nebol urazený 🙂

paty442
30. jún 2012

ja mam rodinu na druhom konci Slovenska. rodicov 300km a svokrovcov 350km. Chodime domov tak raz mesiac za dva mesiace. Kazdy ma nejaky chyby aj moja mama. ked jej ja nezavolam tak ona nezavola, ale co mam robit. je to rodina. To co tu pisete s tym jedlom to robia asi vsetci stari rodicia aj moji.. mam im preto odvrhnut vnuka? ved to je chore co tu pisete. uvedomili by ste si to keby ste mali rodinu tak daleko ako ja..

sonkab
30. jún 2012

Aj moj vztah k svokrovcom sa diametralne zmenil odkedy mame dieta. Moji svokrovci byvaju od nas 5 minut peši a nie su schopní / ochotní prist pozriet maleho ku nam. Takze vidia maleho len vtedy, ked ho tam my (najma muz) donesieme. V zivote ho neboli kocikovat, v zivote nam ho nepostrazili. Ved na co ? O poschodie vyssie maju dalsich 2 vnukov od dcery, tak na nasho uz neostane cas. Uz som si na to zvykla. Co ale nenavidim je ked nieco poviem a svokra mi hned na to odpoveda ako to robi / robila jej dcera. No co uz, nastastie mam muza, ktory sa malemu fakt venuje, takze aspon ked je on doma, viem trochu vypnut (rozumej upratat dom, navarit, pozehlit 🙂

malinkaaninka
30. jún 2012

dávaj si pozor na to,aby si neovplyvnila svojim nazorom syna.on sa tam môže cítiť dobre,napriek tomu,že ty zle.a potrebuje aj starých rodičov.ochorieť môže aj počas cesty,ak chodite vlakom ja neviem..pokial ti nebudú huckať dieťa proti tebe,pokial tam nutne nepotrebuješ byť dlhšiu dobu-akože tam môže byť len s otcom..prečo nie.aspoň budeš mať čisté svedomie,že si pre správne fungovanie rodiny to svoje urobila..

euka210
30. jún 2012

by ma zaujimalo, čo na to Tvoj MM. Su to predsa jeho rodičia a ked je nejaky problem, mali by ste sa o tom porozpravat vy dvaja a potom nech to on riesi s nimi, alebo obaja spolu...mal by stat za Tebou a podporovat Ta, lebo teraz si Ty na prvom mieste a nie oni. Aspon tak by to bolo u nas. Ste jeho rodicia, tak vy o nom rozhodujete a mate aj pravo a ked Ti nieco vadi ako to robia, tak sa ozvi a razne povedz, ze nie. Oni budu omielat svoje a ukecavat Ta, ale ked ani potom nezmenis nazor, tak ma byt ako Ty rozhodnes. Viem, ze je to tazke...my mame skor opak...ku svokrovcom zatial v pohode, svokra ma plne respektuje a vela aj dobre poradi, u svokra sice cakam kedy mu da cigaretu, ale zatial tiez mu nic nedava...ale k mojim rodicom ked ideme, tak som potom rada, ze ideme domov, hoci sa tam tesim 🙂 ...esteze som sa vydala 100km od domu 🙂 A my mozme mojej mame hovorit veci, ze nam netreba ci pod. aj tak si spravi po svojom, chce dobre, ale podla jej myslenia, co je nam nanic :(
Keby bolo fakt zle, ze by ma v kuse nerespektovali a bolo to pre mna vo vaznych otazkach, nie len prkotiny, asi by som to na cas riesila tak, ze by sme tam nechodili, hoci dieta potrebuje aj starach rodicov, ale bud by prisli oni na navstevu alebo po case by boli nuteni spravat sa trochu inak.

cicimotinka
30. jún 2012

ja mám na to možno trošku iný pohľad... svokra mi vychovala manžela a zrejme nie zle, keď sme spolu už 13 rokov bez väčších nezhôd... takže prečo jej nenechať malého? Samozrejme nie stále, ale nemám problém tam pustiť "chlapov" samých... keďže je iná doba, ako pred 30-timi rokmi, vydiskutovali sme si, aký spôsob výchovy mám ja a babička a deduško sa podľa možností prispôsobia... píšem podľa možností, lebo od nikoho (ani od manžela) nemôžem chcieť a žiadať, aby 100% dodržal moje pokyny... to sa proste nedá, treba byť realista... no a v podstate starí rodičia sú na to, aby sa s vnúčatami maznali, takže nejaké to povolenie navyše neriešim, len malému vysvetľujem, že môže, ale len u babičky a deduška na návšteve... potom majú aj tie návštevy pre malého svoje čaro, keďže tam má dovolené aj niečo z toho, čo doma nesmie... takže môj pohľad, ja by som na Tvojom mieste nechodila, ak máš takú potrebu, ale súčasne by som sa v tom ani nešpárala a netýrala sa myšlienkami na to, čo sa tam deje... dohodla by som sa s manželom na určitých pravidlách a hotovo...

akika722
30. jún 2012

vždy myslí nato že aj ty raz budeš svokra..a kedže maš syna aj ty budeš mať raz nevestu a vnučata 😉
ak sa ti to nepači povedz jej to..dlho som bola aj ja ticho ale teraz hovorim všetko na rovinu ak mi niečo vadi..
ono je to tak /aj u mna../ ak niečo urobi svokra jemne to vadi,ale ak to urobi moja mama,beriem to inač..a je to tak,neviem prečo..
mam dobru svokru,pomože vždy ak treba...vždy..no každy ma svoje chyby.. ja tiež a nieje ich malo..To čo vadi mne nemusi vadiť inemu,takže všetko je od povahy človeka.
hlavne s nou komunikuj a povedz jej že ti vadi ak si ho beru ked su chory,ak nerešpektuje to čo povieš /aj ked vela babiek to robi/...Ja by som nevedela uprieť starym rodičom to aby tam nechodili deti..a zas deťom uprieť to aby nenavštevovali babky..