Citový chlad zo strany manžela

monk1
1. nov 2014

V siedmom roku manželstva manžel citovo ochladol. -určite za tým nieje nikto iný. Ako sa mám spravať ja? ☹ Ako ho opat získať?

mima4
1. nov 2014

@monk1
co to poodla teba mohlo sposobit?
rozpravate sa spolu? zaujimas sa o neho? kolko casu travite spolu?

A co ty spravit? milovat ho a robit maximum pre vase manzelstvo, podporovat ho, objimat ho, byt mu jeho najlepsou priatelkou 🙂

zuzanockamt
1. nov 2014

@monk1 mate uz dieta/deti? ... a ty ho mas stale rovnako rada? ... ludia sa menia a je tazke prezit cely zivot s jednou osobou ... davaj mu najavo, ze ti na nom zalezi, ale ak z jeho strany zmena nebude, tak asi ho uz nezmenis a podla toho sa treba potom zariadit 🙂

monk1
autor
1. nov 2014

@mima4 ja neviem :( nase manzelstvo bolo stastne - vzdy sa tak tvari - zrazu rana - ze nebol stastny ze sa prispôsoboal aby bol kazdy naokolo stastny a teraz zistil ze je nestasstny. Ale ked ho chcem pobozkat sa odtiahne- da mi len pusu a vecer som vzdy odmietnuta.

milujem ho najviac na svete a stale som mu to davala na javo a on mi po tolkych rokoch povie ze to necitil :(

mne sa ruca svet a netusim ako sa zachovat co najlepsie aby sa do mna opat zalubil :(

monk1
autor
1. nov 2014

@zuzanockamt mame dve male deti :( obe chodia do skolky :( a chystame sa do manzelskej poradne

monk1
autor
1. nov 2014

ja proste nicomu nerozumiem neviem to pochopit

zuzanockamt
1. nov 2014

@monk1 manzel suhlasil s poradnou? ... tak je to potom na dobrej ceste 🙂

monk1
autor
1. nov 2014

@zuzanockamt ano ze je sam z toho hotovy - ze nechape co sa to s nim deje a chce to zistit - vedieme nekonecne rozhovory ale nevieme si pomôct samy

adri266
1. nov 2014

@monk1 takze on Ti povedal, ze cely vas vztah bol z jeho strany len pretvarka? Nuz, a preco si si na 100% ista, ze v tom nie je ina zena?
TA poradna je dobry krok vpred, snad psychologicka z neho vytiahne pravu pricinu. Drzim vam prsty.

monk1
autor
1. nov 2014

@zuzanockamt ale ako moze poradna zmenit to ze ma nemiluje ale len lubi?

mima4
1. nov 2014

@monk1 rozpravat sa s nim a stale komunikovat, komunikovat aj o jeho pocitoch, vasom manzelstve. Jasne mu POVEDZ (len nie naznacovaie 😀), ze ho lubis, ze chces aby vase manzelstvo fungovalo a chces, aby ste obaja boli spokojni a stastni a chces riesit veci, ktore ho trapia.
Skuste aj manzelsku poradnu. Asi niektore veci dlho dusil v sebe a zrazu to v nom buchlo.
Urcite to nevzdavaj, aj manzelske krizy su sucastou manzelstva...
drzim palce! 🙂

monk1
autor
1. nov 2014

@adri266 nie prervarka ale ze ak sa mu nieco nepacilo radsej bol ticho ale nie len pri mne ale pri kazdom a ze ma toho dost,

rozpravai sme sa vela a v kuse a a povedal mi mnoho zranujucich veci - neverim zeby ma podviedol

zuzanockamt
1. nov 2014

@monk1 poradna to nezmeni, ale mozno rozhovor s odbornikom mu pomoze na nejake veci prist ... nechcem byt zla a ani pesimista, no ak ta uz nelubi, tak ta laska znova nepride ... bud budete zit vedla seba kvoli detom, okoliu, rodine dalej alebo pojdete od seba

monk1
autor
1. nov 2014

@mima4
@mima4 ale my a rozpravame a tie rozhovry su velmi bolestive pre oboch - a on nevie ci to chce menit - ze sa boji ze sa nezmenim ze clovek sa nemeni ze mozno sa zmenim na rok a potom to bude to iste :(

to odmietanie tak velmi boli a eviem ci sa dalej pokusat aby som sa mu nesprotivila

monk1
autor
1. nov 2014

@zuzanockamt on vravi ze ma velmi lubi ale akoby sa tam stratila ta iskra - ze je zmateny a ze je si rozdiel lubit a milovat

monk1
autor
1. nov 2014

ale najhorsie je ze ja som nikdy nebola nejaa rafika a nevyvolavala hadky :( mame deti blizko seba rocny rozdiel tak jasne ze som bola nervozna a vecer unavena :( ale dojsst az sem?

adri266
1. nov 2014

@monk1 prepac za vyraz, ale nedrblo mu?
Lebo skus si to pozriet z druhej strany. STavim sa, ze aj Ty si na nom videla chyby a mnoho x si si zakusla do jazyka pre pokoj v rodine. Znamena to,z e ho teraz menej milujes?
A tiez by bolo dobre vediet, ako Ta ma rad. Ci vobec? Ci ako kamosku? Ako sestru? Jasne, ze vasen zo vztahu casom pominie, ale na vztahu dvoch ludi treba pracovat.

ze nebol stastny ze sa prispôsoboal aby bol kazdy naokolo stastny a teraz zistil ze je nestasstny
A nema nahodou depresiu?

moonlight1210
1. nov 2014

@monk1 spomen si: co vsetko ti kedy opakovane naznacoval aLebo priamo hovoril ze mu vadi? Pohovorili ste si o tom on suhlasil a ustupil?
Ake hodnoty su pre neho dolezite? Co Uznava ako prejav hodnotneho cloveka? Vysledky v praci? Ked sa niekto zaujima o druhych a pomaha im?

V podstate sa pytam veci z knihy 5jazykov lasky.
Stane sa, ze jeden z partnerov spravne pochopi ake prejavY lasky ten druhy potrebuje a dava mu ich, takze ten druhy ma pocit ze je vsetko harmonicke. Ale on sam nedostava spat to co on citi ako prejav lasky a jeho partnera to bud nenapadne alebo si to ani nevsimne. Prejavuje mu lasku podla svojho presvedcenia a tomu prvemu to zial nie je dostacujuce.

A myslim ze vetou: ze stale prisposoboval a nikdy nedostal co chcel - to je take neprijemne zovseobecnenie, ktore sam vie ze nie je pravdive. Je to s najvacsou pravdepodobnostou vec posledneho roka dvoch.

Zamysli sa co je pre neho dolezite a podla toho sa skus zariadit. Jeden chlap si velmi ceni ak ma vzdy dom ako zo skatulky. Dalsi ak ho zena rada objima a obdivuje. Dalsi ak ocenuje jeho pracu. Dalsi ak mu prejavi zaujem a pozornost nejakym prekvapenim z casu na cas (vybavi vylet, dovolenku, nieco pekne mu daruje, ...).
Mozno to bude cesta ako si pomoct.

mima4
1. nov 2014

@monk1 prave preto je dobre mat tretieho, kto je odbornikom a kto cely rozhovor medzi vami bude viest 🙂
Ak ta manzel skutocne milovala a bola tam laska, tak aj ked prisiel tento chlad, tu lasku treba len prebudit a hlavne vzdy sa vzajomne pocuvat a myssliet na toho druheho, hladat jeho dobro 🙂
Vyuzite poradenstvo, verim, ze vam pomoze.
Vacsina rozvodov dnes je z dovodu, ze je pohodlnejsie utiect od problemov, ako ich riesit.

monk1
autor
1. nov 2014

@moonlight1210 citala som tu knihu a viem teraz ze som mu to davala najavo hlavne uznanim, chvalou, ze som nanho casto mylela a kupovala mu drobnosti - a dnes viem ze on potreboval hlavne fyzicky dotyk :( ale teraz i to nedovoli v tako stave a ja neviem co s tym a aj on vravi ze to tak citi posledne dva roky, ale ja som si to nevsimla nedaval to najavo

@adri266 ja tiez tomu nerozumiem a obcas i to tiez pride ako depresia ale tvrdi ze nie ze si o tom cital a depky nema

@mima4
@mima4 viem ze ma miloal na 100 percent a velmi a preto tomu celemu nerozumiem ako sa tak zmenil? clovek, ktorý tak velmi miluje a zrazu ochladne

mima4
1. nov 2014

@monk1 mozno ho nieco dlhodobejsie trapilo a dusil to v sebe. Su take povahy, vacsinou su to zeny, ktore sa dlhodobejsie trapia - vnutorne, aj ked navonok vyzera vsetko, ze je OK a potom bac... zrazu mega zmena, a vsetci sa cuduju, co sa stalo a ono sa to hromadilo roky v tom cloveku.

monk1
autor
1. nov 2014

@mima4 vyzera to tak :( som z toho zufala v zivote by som nepovedala ze sa nam to stane :( a neviem co s tym

danjelca
1. nov 2014

@monk1 vrta mu v hlave ina....tipujem...

monk1
autor
1. nov 2014

@danjelca povedal mi ze nie ja som verim bez dovery by to neslo

maminuska
1. nov 2014

@monk1 zo skúsenosti dobrej kamarátky by som ti poradila aby si nerobila nič .... nechala ho tak .Po 8 rokoch manželstva bez akéhokoľvek varovania alebo sťažovania na Silvestra si manžel zbalil veci a ráno jej povedal že s ňou už nechce byt, že ju nemiluje iba ľubi ( aký je medzitým rozdiel ja dodnes nechápem ), všetko muselo byť po jej a on sa vždy prispôsoboval každému . Nechal ju doma s 1 a pol ročným dieťatom na materskej. Navrhla mu poradňu a išiel , tam jej povykrikoval veci len zírala a potom chodila na terapie už len sama. Nakoniec jej psychologička povedala aby ho nechala tak , nech si to sám usporiada, dala mu nejaký primeraný čas a tak sa aj stalo . Manžel sa po pol roku vrátil .

danjelca
1. nov 2014

@monk1 no ale rataj s tym ajtak je pekne ze doverujes ale myslis ze sa ti prizna?radsrj ten citovy chlad bude rozoberat...hlavne ak nechce nic menit..

monk1
autor
1. nov 2014

@danjelca neviem ja bude verim alebo nie povedal ze nema tak som rozhodnuta ist tou cestou ze nema - on nie ze nechce on neveri ze sa to zlepsi ale chce ist do poradne tak uvidim co nam to prinesie len mam z toho strach lebo sa mi vsetko zrutilo :(

evkakorcek
1. nov 2014

@monk1 To, že vaše manželstvo bolo šťastné vnímaš asi len ty. Je to tvoj subjektívny pohlad. Pretože odľúbiť sa je trošku zložitejší proces, ktorý trval dlhšie a má hlbšiu príčinu. Ako často sa manželom rozprávate, ako často si vyhradíte čas iba pre seba, ako často robíte veci spoločne, ako často sa milujete? Vieš čo tvojho muža trápi? dokáže sa ti zdôveriť (alebo ty jemu?). To, že sa napríklad nehádate, nemáte finančné problémi, ešte neznamená, že vaše manžestvo je šťastné. Tu ide o pocity manžela. Očividne zamilovanosť manžela alebo taká tá "iskra" vyprchala. Ale to tak málo rokoch manželstva je to príliš skoro.
Ako ste sa o tomto probléme rozprávali? Prestala si ho priťahovať aj fyzicky, alebo je to čislo len citové? A čo konkrétne sa zmenilo v zamilovanosti? Už ho nepriťahuješ? Prečo je stebou, zo zvyku?? Ako dlho unho trvá tento stav? Na tieto otázky by som od neho určite chcela vedieť odpoved.

monk1
autor
1. nov 2014

@maminuska dakujem - mm stale vravi ze odist nechce - ale presne to tak vyzera u nas ale s tym rozdielom ze tam uz ma asi nicim neprekvapi lebo mi to povedal doma ako sa citi, co citil a aj napriek tomu ze vedel ako ma to boli povedal to

gabriela255
1. nov 2014

Ahoj a aké znamenie je manžel... Kozoroh?

monk1
autor
1. nov 2014

@evkakorcek aj on mi stale vravel ze je stastny ze nas ma a ze mu je dobre - nebol dovod vnimat ho inak, sme sami bez rodiny a mali sme dve deti po roku tak bol to frmol a stres - uz viem vsetko co ho trapi - trapilo zdoveril sa mi fyzicky ho pritahujem stale len v citoch ma zmatok - otvorene o vsetkom vravime tri mesiace