Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo by ste urobili na mojom mieste?

misaddd
20. jún 2015

V prvom rade moja situácia je dosť špecifická, tak sa to pokúsim opísať tak aby ste pochopili.
Mám prácu kde je auto nevyhnutnosť, ale moje auto-kúpené z bazáru, pričom ma dosť oklamali a auto bolo v podstate vrak od kúpy je už neopraviteľné a je otázne či vydrží týždeň, mesiac alebo pol roka a aj tak ho môžem kvôli technickému stavu používať iba na krátke trasy, na dlhšie budem musieť riešiť autopožičovňu, čo sa mi ale finančne veľmi neoplatí.
Pôvodný plán bol že som mala časť peňazí, časť sa požičala a že si kúpim nové auto, nejaký menší a lacnejší model v základnejšej výbave. Ale po tom čo som obehala predajcov aút ktorý ponúkajú autá v mojom finančnom limite som ostala nemilo prekvapená, na sklade majú len drahšie väčšie autá alebo v najvyššej výbave a to je nad môj rozpočet a dodanie auta ktoré by bolo v mojom limite by bolo až v novembri-decembri. To je pre mňa veľmi dlho, skomplikuje mi to život, budem musieť veľa práce odmietnúť a časť riešiť požičovňou, čo ma tiež zaťaží. Ale na druhej strane ak počkám budem mať nové auto zo zárukou a bez investícii.
Druhá možnosť je kúpa jazdeného auta. To by bolo skoro okamžite, stálo by menej, nemusela by som odmietať prácu a ani hľadať iné riešenia. Mám ale problém v tom že nemám v okolí chlapa ktorý by bol trocha technický zdatný, preto sa veľmi bojím jazdeného, nemal by mi kto poradiť pri kúpe či je auto v poriadku a ani neskôr pri servisovaní ktoré si staršie auto vyžaduje častejšie nemá kto ísť so mnou a je možné, že ma v servise oklamú a naúčtujú si aj úkony ktoré neurobia alebo opravia aj to čo sa nemusí.
čo by ste robili na mojom mieste? Počkali by ste aj za cenu komplikácii alebo kúpili jazdené?

dzejn80
20. jún 2015

To fakt nemas uuuplne nikoho v okoli kto by ti poradil? Akehokolvek trochu zdatnejsieho chlapa .... skus na FB skupinu Susedska burza, tam si ludia rozne pomahaju, mozno by sa nasiel niekto ochotny za napr. flasku ist s tebou, pripadne tam skus dat dopyt na tvoju cenovu hranicu, moze sa najst, casto to tam vidim. A ked mozem odporucit nechod do bazaru, najdi si auto napr. na autobazar.sk, alebo autovia.sk, nieco co kupis priamo od majitela, ktory ti o nom povie pravdu. Vela stastia.

misaddd
autor
20. jún 2015

@dzejn80 a o takomto niečom si čo myslíš
http://peugeot.certifikovane.sk/ je to podľa teba dôveryhodné?
ja už po svojich skúsenostiach som veľmi opatrná, mám podmienku aby auto bolo vyrobené na SK, po prvom majiteľovi, nikdy nebúrané a so servisnou knižkou, ale ked zadám tieto parametre ostane 10 inzerátov, z toho 7 je aút v aaa auto kde je to určite risk, jedno už predané, jeden majiteľ nereaguje a jedno je napríklad fabia do roku 2007 ktorú tiež nechcem lebo som sa dočítala že vraj mali problém s motorom od výroby.

dzejn80
20. jún 2015

@misaddd mne to pride fajn, ked ti to Dekra zarucuje, tak podla mna je to doveryhodne. Len vies ako je to s autami, zajtra sa ti moze nieco pokazit aj na novom - vlastne skusenosti ☹(
Takze urcite mi to pride dobre z hladiska, ze mas zaruceny stav auta pri kupe. Ja by som do takeho sla, keby som sa vosla do ceny.

bonaqa2013
20. jún 2015

@misaddd No je to problém. ja mám auto od brata, síce havarované, ale zas mi ho dal zadarmo. Golf.
Moja kámoška kupovala v autobazáre v Turanoch. Bratranci jej povedali že niečo preplatila, ale no nie až tak veľa. A behá na ňom stále. Áut tam majú neskutočne veľa.
A potrebuješ riešiť pôžičku na auto pozri sa Finančná hitparáda. sk tam nájdeš rôzne sporenia, autopôžičky a pod. Asi by som objednala auto nové - počkala aj do januára a dovtedy si kúpila auto v autobazáre a potom ho predala.

misaddd
autor
20. jún 2015

@bonaqa2013 tak ked zadarmo, dá sa. ale kúpiť havarované je risk, všetci povedia že len nejaký ťukes na parkovisku a nakoniec zistí človek že auto bolo niekde v rokline prevrátené na streche

mawka
20. jún 2015

ja by som do noveho nesla. jednak nevies, co sa ti tam poondi, na nove vacsinou musis pouzit origos znackovy servis, auto straca hodnotu a aj tak do neho investujes.
ja som vylucne za ojazdene a radsej vzdy po par rokoch stare jazdene vymenit za novsie jazdene.
kopec mojich znamych si pokupilo nove auta a boli s tym castejsie v servise nez ja s mojim starym prditkom, dokonca z aaa. tiez vtedy bola kvbojka to auto kupovat. lebo oni tam velmi klamu.
kamoska si kupila teraz auto z bazaru, dovezene z nemecka, no nie teraz, pred rokom, slape jej ako hodinky. moj brat detto, kupil 5 rocne ojazdene, dovoz zvonka a jedine co chodi do servisu, tak raz za rok generalka a tak. nie kazdy bazar su podvodnici. treba citat recenzie na bazary.

skoupilka1
20. jún 2015

no ja som zasa za nové auto. Je zaručené, že si prvá majiteľka, je v záruke ďalších 5-6 rokov a jediné čo na ňom musíš meniť je olej. Auto z druhej ruky je vždy-vždy kočka v mechu. Existuje možnosť kúpiť predvádzacie vozidlo, má najazdených pár km, no je to fungláč a tým, že teda bolo predvádzacie tak cena je aj o 30-40% nižšia. Ja som si teda radšej priplatila za nové. Budem ho síce splácať ešte 4 roky, ale je počas tých 4 rokov poistené proti všetkému možnému. Dokonca mám i poistku, že v prípade havárie mi poisťovna vráti plnú obstarávaciu cenu vozidla. 🙂

gooobi
20. jún 2015

@misaddd my mame jedno na predaj 😉

danielahamar
20. jún 2015

@skoupilka1 tiež máme fungláča, tiež možné aj nemožné poistky a čakali sme cca týždeň, aj to bolo skrz papierov 😉 kedže už bolo vyrobené

romanovic
20. jún 2015

Ja mam 6 rokov jazdenku, pri kupe malo 100.000, teraz 220.000 km, okrem ziaroviek som nemusela menit nic. Stalo 1/3 noveho. Funglovku som tiez mala, ale nikdy viac. Zbytocne vyhodene prachy.

mike_bassett
21. jún 2015

Ahoj, podľa mňa máš zbytočne niektoré požiadavky. Načo je dobré, aby bolo po prvom majiteľovi ? To je naivná požiadavka, nik ti nezaručí, že ten jeden majiteľ s autom nejazdil ako buran. Radšej si nechaj potenciálne auto prehliadnuť človekom, ktorý sa vyzná. Alebo načo má byť vyrobené na Slovensku ? Radšej sa interesuj o skúsenosti majiteľov rovnakého typu auta, aby si nekúpila nejakú kazivú sprostosť. Na internete sú fóra majiteľov rôznych značiek.

Ja osobne som naposledy kúpil 4 ročný Hyuindai priamo v predajni Hyuindai so zárukou, kupoval som ho so susedom, ktorý sa vyzná. Nie je vyrobené na Slovensku, tento model robia v Turecku (!), pritom je to skvelé auto. Teraz má 8 rokov a stále je výborné. Silný motor, nízka spotreba, spoľahlivé. Radosť jazdiť. Doposiaľ som s ním nemal žiaden výrazný problém, len štandardnú údržbu.

Ak si z Bratislavy, napíš, poradím ti seriózneho automechanika, ktorý s tebou môže ísť pozrieť na auto o ktoré máš záujem. A určite ti ešte poradím neísť do AAA či bazárov, radšej si prečítaj skúsenosti ľudí s nimi.

ladyblcha
21. jún 2015

@misaddd ako prve si najdi mechanika (aj tak budes niekoho potrebovat na vymenu oleja, filtrov atd), dohodni sa s nim, kedy a za kolko evri s tebou vyberie auto. povedz mu cenovy strop, poziadavky na auto a nech ti poradi, ved potom nech ti ho aj servisuje.
urcite sa vyhni aaa a darex, ako pise @mike_bassett.
ja mam jazdenky uz hadam 15rokov, vzdy som dobre vybrala, vzdy s pomocou mechanika, ktoreho mam tiez uz 15rokov a auta menim lebo ma omrzia, nie pre technicky stav. no co, som zena 😀 . jeden krat som mala nove, ale uz nove nechcem. zbytocne sa mi to predrazilo.
a inak ja som mala zatial skoro vsetky dovoz - zo zahr. DE, CZ. jedine som kupila na SK, od leasingovky - mali ho na operativny leasing, takze sa starali on oni.

misaddd
autor
21. jún 2015

@mike_bassett nemyslím vyrobené na SK, ale kúpené na SK, kedže som čítala že pri dovezených sa falšujú servisné knižky a pretáčajú kilometre ešte viac, kedže sa to zisťuje ťažšie

ladyblcha
21. jún 2015

@misaddd nikde sa podla mna tak nestacaju km ako na SK. tu je to narodny sport. otvor si autobazar.eu a vsetky auta - od roku 2004-2013 maju stav tachometra okolo 140tisic +/-. 😀 zahada

latvia
21. jún 2015

@misaddd ja mam jazdene, kupila som od servisaka, ktory dovaza "mlade jazdenky" cca 3 rocne zo zahranicia. On mi zaroven aj servisuje auto. Som s nim maximalne spokojna, castokrat poriesi veci hned, navhne aj lacnejsie varianty, pripadne pozhana nahradne diely takmer nove. nove uz urcite nekupim, budem to riesit stale takto. doteraz za 3 roky spokojnost. aj by som ti ho odporucila, len je to mimo BB kraj 😅
auto z bazaru by som nikdy nekupila, prave pre to, co sa stalo tebe, a aj inym ludom.ja do aut tiez prd rozumiem, takze som hladala servisaka. odporucila mi ho znama, ktora tiez cez neho funguje a spokojna.tak som do toho sla a oplatilo sa.

romanovic
21. jún 2015

@misaddd zabudla som dodat, ze auto mam cez servisaka, ktory bol pren v DE, komplet ho prehliadol, takze ziadna buranka, prip. stoceny tachometer (ako je bezne na SK) a aj ho servisuje.
Neviem odkial si, v BA ti mozem dat odporucanie.

mawka
21. jún 2015

@romanovic
@latvia
tak je, kocky. lebo v zahranici ludia jazdia auto par rokov, dva, tri, styri a predaju a kupuju nove. u nas ludia casto zoderu nove auto, zle servisovane alebo vobec a potom predavaju v takom stave v akom predavaju. ked sa to spoji s takym aaa alebo darexom, tak dovidenia.
navyse presne, tie dovezene zvonka su v casto lepsej vybave a za lepsiu cenu ako tie u nas. no cim to asi bude. ale sak aj nove no, som si vsimla. to, co stoji u nas v zakladnej vybave, vonku clovek kupi za rovnaku cenu. u nas by musel priplacat. a nehovoriac o tom, aky je stav ciest v zahranici a aky u nas. o urovni servisov ani nevravim 🙂

misaddd
autor
21. jún 2015

@mawka máš pravdu, len je to o tom mať niekoho seriozneho čo ti dovezie auto, lebo aj v tomto je veľa špekulantov či už autobazáry čo donesú vraky zo zahraničia a po pár mesiacoch sa to človeku rozsype, aj u nás taký jeden máme, autá stoja dosť a po pár mesiacoch sú neopraviteľné. a takisto aj pri inzerátoch na rôznych portáloch som našla špekulantov, často až taký amatéri že doviezli auto a až potom stočili kilometre a bolo to vidieť že ked robili stk a dávali slovenské značky auto malo viac km ako ked ho predávali

mawka
21. jún 2015

@misaddd ano, to je pravda, suhlasim. preto je dobre aj citat recenzie na webe na konkretnych ludi, bazary a spol., tiez budem kupovat dovezene casom a uz presne viem kde. na morave sa tomu chlapik venuje uz od revolucie, bola som aj pozriet, da sa s nim komunikovat na urovni, s aaa sa to rozhodne neda porovnat. on aj sam povie, ze toto radsej nie, toto ano a ked mu clovek povie, kolko ma penazi, kde je strop, netlaci do nezmyslov. ma vlastny servis, dava zaruku na jazdene auta.. a skutocne tie auta aj slapu ako hodinky. vela slovakov u neho nakupuje, podnikatelia tiez. a ma aj vlastnu lizingovku, pozicovnu, no proste full servis. tam to slape. sak ano, lebo vie, ze radsej spokojni klienti ako zbabrane renome aj biznis. to sa fakt o aaa a vselijakych spekulantoch autickaroch neda povedat. sice mne auto z aaa vydrzalo super a dlho, ale bolo to na cely den a asi dve hodiny trvalo, kym boli ochotni mi dat auto hore, aby som videla aj spodok. jeezis to bolo reci a vyhovoriek. a tiez ma tlacili do auta, ktore URCITE nebolo havarovane, hlavne ze ocividne kapota iny odtien a este sa ma snazil typek presvedcit, ze to je tien 😀 😀 a ked som tam vzadu videla to moje autko, tak mi tvrdil, ze je zle, ze sa pokazi - no iste, to mal odlozene pre niekoho. som si vydupala, ze ho chcem skusit. fakt mi sluzilo dlho 🙂 oni su smejdi v aaa. tam len s pevnymi nervami a s niekym, kto sa fakt vyzna a nenechat sa obalamutit.

danik1505
21. jún 2015

@misaddd mozno by som sa vedela s kamaratom dohodnut, aby ti pomohol, on je taky autickar, rozumie sa tomu fest, to ja ani tretinu z toho o autach neviem, co on... ale ako by aj on povedal- je to sakra risk kupovat jazdene auto...

evkakorcek
21. jún 2015

@misaddd Musis si ujasniť svoje potreby. Na čo budeš to auto vyuťívať. či na dlhé cestovanie, alebo iba na prevoz z práce a domov. Sem ak nejaký nákup do mesta a tak....... Z autobazaru si auto nikdy nekupuj, stačí ked si prečítaš na internete koľko oje**ných majú. je jedno či je to "triáčko", autales, autobazar.eu, atd...... nové auto kupovať nie j vôbc risk, ale skor luxus. ak si kupis nové auto do roka stratí na svojej hodnote aj o 40%. Tretia možnosť je kupiť auto od sukromnej osoby. Je to ziež risk, ale pravidlo je že treb kupovať auuto s nejakým automechanikom a nenechať sa odrbkať. Dať si skontrolovať najazdené km podla Vin čísla, na STK to rbia za malý poplatok, ale budeš si istá kvalitou motora aa auta.

danielahamar
21. jún 2015

@misaddd falšujú sú aj na Svk, brat chcel kúpiť audi a mal aj servisnú knižku, riadne servisované do r. 2011 a odvtedy stiahli km o 100000 🤐

misaddd
autor
21. jún 2015

Práve som našla jedno predvázacie vozidlo , ktoré by ešte šlo z môjho rozpočtu, tak len dúfať, že je to aktuálne.
Ak nie bude horšie, lebo čakať sa mi nedá. Možno sa vám zdá že som až veľmi opatrná čo sa týka jazdeného, ale to nešťastné auto čo som kúpila mám rok a pol, najazdila som na ňom 15 000 km, stálo 2000 eur, dalších 2000 eur som dala na servis a aj tak môžem dať auto teraz do šrotu, to ani nové auto nebude pre mňa taký luxus ako toto ☹
Najprv sa robili rozvody aj s reťazou, lebo reťaz bolo počuť, tak 500 eur padlo, potom za 500 nápravy lebo boli v hroznom stave, po tom čo sa urobili sa zistilo že to žerie olej, nakoniec sa v oktobri 2014 zlomil aj ventil a robila sa komplet generálka hlavy za 600 eur, bola som bez auta 3 týždne, ale nepomohlo to, olej žerie dalej. A to riadne, momentálne okolo litra na 350 km. Už to aj zle štartuje, nemá výkon, v kopci sa s tým neviem pohnúť lebo to zhasína.Okrem toho sa menila váha vzduchu, rôzne snímače, ložisko na kolese atd spolu za okolo 400eur.

regina22
21. jún 2015

kup si daciu, máme dve, sú super, určite si kupim znova

latvia
21. jún 2015

ja som sedela a jazdila v dacii duster a vzivote by som si to auto nekupila. je male, napriek tomu ze vyzera ako velka krava, a taha strasne zle to auto, ide pomaly a huci ako traktor, clovek je uz na stvorke a furt sa len rozbieha....

misaddd
autor
22. jún 2015

dakujem za rady všetkým. nakoniec som pozháňala ešte peniaze a hoci to bude teraz finančne náročnejšie, kedže miniem viac ako som plánovala, objednala som si auto vo vyššej výbave-dodanie začiatkom augusta.
nejako sa uskromním, hoci nerada a mám troch obavy, ale asi to bude najrozumnejšie v mojej situácii.
cením si aj ponuky na nejakých známych čo by mi poradili, nad tým som tiež rozmýšlala, ale nové je nové. hlavne nemám v okolí nejakého lepšie vybavenejšieho mechanika, kde by som mala istotu že ked sa pokazí aj maličkosť nebude sa ma snažiť oklamať a vytlcť zo mňa čo najviac, lebo mnohí tak urobia ked vidia že človek sa nevyzná. skúsila som viac servisov, spokojnosť bola len s jedným čo fakt opravil len čo musel a aj sa potrápil aby nebolo treba vymieňať toho viac, ale ten má zase obmedzené vybavenie a nástroje, ide skôr o garážového majstra-nie servis, takže nie všetko mi vie opraviť.

cukriq
23. jún 2015

@misaddd určite choď do jazdenky, skús niekoho poprosiť nech ide s tebou, auto si dobre vyber a máš to asi najlepšiu možnosť...

cukriq
23. jún 2015

@danielahamar treba si na to dávať pozor, vela krát sú stočené to aj dovážané autá, manžel mal s km problémy keď chcel kúpiť z nemecka :/

ivan031777
24. jún 2015

ahojky, naozaj beriem toto ako jednu s posledných možných komunikáciíe, lebo som sa síce už objednal u psychológa, ale termín mám až o týždeň

moja manželka sa po 15 rokoch rozhodla ukončiť náš vzťah z dôvodu, že niekoho si našla. Samozrejme, že tých počiatočných signalizujúcich symptómov bolo viac a ja som ich absolútne nevnímal, ale asi som to pochopil neskoro.
V našom vzťahu ( aj keď sme spolu 15 rokov máme 2 deti - 2 ročnú a 5 ročnú dcéru ), mali sme ich neskoro, lebo manželka prekonala pľúcnu embóiu a takmer mi zomrela - vtedy sa mi rúcal svet 1. krát. Po tom všetkom, prekonaní choroby sa nám podarilo ( aj keď sme dlho nemohli a vôbec nevedeli či budeme môcť mať deti, aby pri pôrode nevykrvácala z dôvodu podávania liekov na riedenie krvi, ale prvý výsledok bol taký, že už sa to nikdy nepodarí a preto sme si chceli kúpiť fretku. )

Na naše šťastie sa nám tie deti narodili, absolvovali sme spolu niekoľko dovoleniek, žiaľ ja som začal robiť všetko preto, aby sa mali dobre a dokázal všetko zabezpečiť t.j. stále v robote a zarábať a keď som prišiel domov tak som si len ľahol na gauč a bol som unavený. Popri tom všetkom som pribral asi 35 kg a momentálne vážim 125 kg, čo je pri mojej výške 173 cm asi "dosť".Manželka mi v oznámila, že už som pre ňu len dobrý kamarát, fyzicky ju odpudzujem - a na moje naliehanie mi povedala, že je v tom aj niekto iný - známosť ktorá trvá asi 2 týždne a povedala mi to teda po 2 týždňoch
S vlastými súrodencami som mal neprekonateľné problémy ( nie z mojej viny ) a preto som sa nechal s majetkov vyplatiť a takmer všetkú hotovosť, ktorú som mal k dispozíci som investoval do nás. Teda do detí, manželky, bytu a chaty.
Žiaľ som počas čerpania materskej dovlenky mojej manželky zabudol na to čo jej treba a chýba, t.j. podpora, cítiť že ju ľúbim, poláskať a pohladiť a teraz je na to asi neskoro.
Dostal som sa do stavu, že sa mi zrútil celý svet, všetko pre koho som to robil a neviem čo ďaled - aspoň do stretnutia s psychológom.

romanovic
24. jún 2015

1. zaloz si vlastnu temu, lebo tu uz skoro nikto nechodi
2. schudni (nie kvoli nej, ale kvoli sebe - tucny muz je omnoho horsi nez tucna zena, lebo tucna zena to aspon moze hodit na tehotenstva)
3. bud chlap - t.j. neplaz sa jej pri nohach, nepros, maj vztycenu hlavu, lebo zeny uplne odpudzuju chudaci a hlavne teraz, ked je ocarena inym muzom (a inym penisom) sa jej uplne zhnusis.
Drzim palce!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli