Čo si myslíte o osudovej láske?

7. nov 2021

Ženy múdre, čo si myslíte o osudovej láske. Ja mam jednu takú už 18 rokov a som vydatá za iného muža, s ktorým mám dve malé deti 🤷‍♀️
S mojou večnou láskou sme sa už roky nevideli a ja som si myslela, že to mám už spracované 🤦‍♀️ A to najmä vďaka tomu, že som si myslela, že na mňa dávno zabudol...
Nuž ale... včera sme sa stretli na jednej oslave 😔 Trochu sa popilo a on mi vyznal lásku 😭 Ja som mu úprimne povedala, že som ho vždy ľúbila a aj budem, bez ohľadu na to, či sa naše cesty stretávajú alebo nie. Dokonca ma predstavil svojej mame ako svoju celoživotnú lásku 😔 Mne to srdce trhalo. Vopred hovorím, že k nejakým fyzickým prejavom nedošlo, nikdy by som muža nepodviedla. Strávili sme spolu večer kamaráti, bolo to úžasné, ako by sme sa videli naposledy pred týždňom

miruslb
7. nov 2021

Poznám to. Zažila som to. Už sa nevídame, ale stále má miesto v mojom srdci.

autor
7. nov 2021

Pokračujem ďalej sem, keďže som už nevidela, čo píšem.
Chcem len doplniť, že si uvedomujem, čo mám doma a čo všetko by som mohla stratiť, preto to ani nepripadá do úvahy. Ale trápi ma, že ma to vôbec napadlo 😔 keby som nemala deti, pravdepodobne by to dopadlo úplne inak a to je to, s čím sa akosi neviem vyrovnať 😔 Mrzí ma veľmi, že to pred mužom tajím, nie je to voči nemu fér. Mrzí ma, že nemôžme naplniť tú veľkú lasku 😭 trhá mi srdce. Ja vlastne ani neviem, čo chcem počuť, len to asi musím zo seba dostať 😔 je mi hrozne a vôbec neviem, ako mám s tými myšlienkami naložiť. Nechcem to vytesnávať, nechcem zabudnúť na najkrajšiu a najčistejšiu lásku, akú som zažila. Ale čo s tým, ako to prijať? 😭

autor
7. nov 2021

@miruslb no u nás tento stav trval doteraz 😔 vždy mi chýbal, snívalo sa mi s ním z času na čas, vždy to boli sny plné lásky. Ale teraz je to horšie, keď viem, že on to cítil podobne. A čo cítiš k tvojmu mužovi? Mňa totižto desí to, že človek, s ktorým žijem, nie je ten naj 😔

tenerifka
7. nov 2021

Mne raz niekto pre mña specialny povedal"na to dobre si treba pockat".... nezatvaraj sa nicomu, co raz moze prist, ved zivot nekonci uderom 40-tky, deti raz vyrastu, odidu z domu, a nevies, co ti prinesie buducnost. Muzovi urcite nic nehovor, kazda z nas ma svoje male tajomstva.....

bosorka2302
7. nov 2021

a preco ste neostali spolu ked ste boli slobodni? nemal nejake zle vlastnosti? ktore boli dovodom rozchodu?

autor
7. nov 2021

@tenerifka ja viem, tiez ma to tak nejak drží nad vodou 😬 horšie je, že sa mi priznal, že už túži po deťoch a nenašiel nikoho... ja by som mu to veľmi želala, naozaj od srdca úprimne si želám jeho šťastie, ale prečo sa do toho zo žiadnou nemal? Priateliek mal niekoľko a nikam to s nimi neposunul 🤷‍♀️ Je to krásny chlap, skvelý, vtipný, bláznivý, úspešný...

maria1989
7. nov 2021

Pre nieco ste sa rozisli...

dskjhfdlkdjhl
7. nov 2021

Ja dufam, ze moj manzel je moja osudova laska, keby som si nebola ista, ze ineho nechcem, tak by som sa za neho nevydala-taketo veci treba mat asi pred svadbou vyriesene. Otazka je, ci v Tvojom pripade nejde len o spomienkovy optimizmus, na to zle (napr. dovod rozchodu) si uz zabudla a pamatas si len to dobre. Kvoli niecomu ste sa rozisli a je mozne, ze by sa to tam znovu objavilo.

tenerifka
7. nov 2021

@dskjhfdlkdjhl a ak ta platonicka osudova laska prisla az neskor? Az ked mala manzela a deti? Aj to sa stava....

autor
7. nov 2021

@bosorka2302 my sme nikdy spolu nechodili... a je to žiaľ moja vina 😔 Ja som proste nemohla uveriť tomu, že niekto ako on by ma mohol ľúbiť 🤦‍♀️ Myslela som, že ma chcel len do postele. Nepýtajte sa ma prečo 😔 Neviem, bola som mladá, neistá, chýbala mi sebadôvera... My sme si na prvý pohľad padli do oka, to sa mi s nikým nestalo, ale ja som mu nedala šancu, motali sme sa okolo seba niekoľko rokov, trávili spolu veľa času, boli dobrí kamaráti, ale... Ja som po pár rokoch od nášho prvého stretnutia spoznala jedno dievča, jeho dobrú kamarátku z detstva a ona mi to vtedy šplechla do ksichtu, že ty si tá, ktorú on tak strašne miloval a vkuse o nej básnil! Áno, ja 😔 hrozný pocit to zistenie😔😔😔 že som nedala šancu svojej láske...

dskjhfdlkdjhl
7. nov 2021

@tenerifka toto ale nie je ten pripad, aspon podla toho, co som si od autorky precitala.

bosorka2302
7. nov 2021

moze byt ze je tak komplikovana povaha ze nijaka ina to s nim realne nevydrzala

acrobaleno
7. nov 2021

To nie je osudova laska. Taka neexistuje, len mas ruzove okuliare, ze co by bolo. Predsa len vsedny a kazdodenny zivot s tvojim muzom je nieco ine ako predstavy.

anita6666
7. nov 2021

Autorka,daj si studenú sprchu, ale hlavne na hlavu

autor
7. nov 2021

@bosorka2302 😂 no snáď áno, ale žiaľ ja ho naozaj dobre poznám a pre mňa je úžasný. No totižto sme si vlastne dosť podobní 🤷‍♀️ on je slobodná duša a ja tiež, môj manžel ma miluje, ale je strašne majetnícky a až chorobne žiarlivý a to ja nezvládam, neznášam, keď sa na mňa niekto upína, keď mám pocit, že nemôžem voľne dýchať...

bosorka2302
7. nov 2021

no rozhodnutie co so svojim zivotom urobis je len na tebe

slovakboy
7. nov 2021

Nevieš či by vam to v reálne tak klapalo. Všetko sú len predstavy. A keby aj. Je kopec iných chlapov ktorí by boli pre teba ešte lepší. A čo. Túžiš po ňom, lebo vidíš, že bol na dosah a premárnila si šancu. Ak by si ho nepoznala bola by si so svojim mužom nešťastná? Ži prítomnosťou a nespominaj na minulosť alebo budúcnosť alebo čo by bolo keby. Teš sa z prítomnosti a snaž sa zažiť tu romantiku so svojim mužom. Jeho si nechaj v srdiečku ako takú posilu a dopraj mu všetko najlepšie. Ale ži svoj život inak premárniš aj ten.

autor
7. nov 2021

@acrobaleno tomuto všetkému rozumiem...

autor
7. nov 2021

@slovakboy netvrdím, že som s mužom nešťastná, ale ani šťastná 🤷‍♀️

annm81
7. nov 2021

Popisuješ, že je takmer dokonalý, ale vzťah pritom nemá. Je dosť možné, že ak by si si s ním v minulosti začala, už dávno by bol tvoj ex, lebo by si objavila to, čo objavili jeho predchádzajúce partnerky. Ak vám je spolu dobre, ale súčasne nechceš prísť o vzťah s manželom, buďte dobrý kamaráti. Ale vopred si vyjasnite, že ani jeden z vás to nebude tlačiť ďalej. Ak nie ste schopní zahodiť za hlavu predstavu, čo by bolo keby, potom bude lepšie prerušiť kontakt, ak nechceš riskovať rozbitie svojej rodiny.

zmrzlinka2021
7. nov 2021

autorka,
osudova laska je blbost na entu. Ked si vezmes 100 chlapov vo vhodnom veku, vzdelania, vyzoru, vlastnosti atd..vzdy sa tam najde aspon 1 kus, s ktorym by si vedela prezit krasny zivot, cize na tisic chlapov 9-10 takych...
Ziadna osudova, blazniva a celozivotna laska neexistuje - laska je vzdy vecou rozhodnutia. To co ty popisujes je len cira zamilovanost, poblaznenie. Chapem ze vsetky tie zenske serialy a knihy su takto koncipovane, ale fakt je to blbost. Vy dvaja ste ani spolu nechodili, nepoznate sa, ako pises "basnil o tebe", zijete z nejakych predstav...
Aky je dovod, ze si so svojim manzelom nestastna?

lenkakravcova
7. nov 2021

Ja verím, že ak sa majú dvaja stretnúť, stretnú sa. To považujem za osud.
My sme sa s manželom spoznali na súťaži 250km od našich domovov, tak že sme sa vymkli (resp. vymkli nás naši spolubývajúci) na 9.poschodí internátu, kde sme boli ubytovaní, a tak sme sa boli nútení zhovárať 😀 Následne sme sa náhodne stretli o mesiac v autobuse, keď som si šla prebrať cenu. On cestoval z exkurzie v CERN-e (mal byť ešte na opačnej strane republiky ale nejakou náhodou stihol skorší vlak). Nebyť tých náhodných, osudových stretnutí, dnes by sme asi neboli spolu. Ani by sme sa nepoznali.

veroniq85
7. nov 2021

Uprimne ak by bol tvoj osudovy muz tak by ste sa za tie roky kamaratska urcite dali dokopy. A ocividne ta to trapi lebo pises ze s muzom nie si stastna a rozmyslal co by bolo keby...

dzulli1980
7. nov 2021

Ja osobne by som si život nekomplikovala ... láka Ťa to, ale len preto, že je to pre Teba nepoznané, nevieš, aké by to s ním bolo, zdá sa Ti úžasný, dokonalý ... no to precitnutie do reality býva dosť husté.

slovakboy
7. nov 2021

Ani ja to netvrdim. Chladnutie vo vzťahu doma je normálne. Ozvite si svoj vzťah venujte sa detičkám choďte do prírody na výlety k babke atd. Život je o okamzikoch. Nepamätám si každodenne umývanie zubov ale spomínaš niekedy aj na obyčajne nudné okamihy ktoré boli krásne v súvislosti s ktorou sú spojené. Netreba žiť zo spomienok ale takéto okamihy dávajú silu a energiu. My by sme stále chceli zažiť čosi úžasné a neuvedomujeme si že to úžasné práve prežívame. Si už na tejto ceste odporúčam ti po nej ísť a neobzerať sa.

autor
7. nov 2021

@anita6666 ja rozumiem, že tebe sú všetky témy o láske smiešne a viac ťa baví naháňanie zadaných chlapov 🤷‍♀️ Poprosím ťa preto, ak sa k tomu nemáš ako vyjadriť, tak to radšej preskoč, posmeškami svoju zatrpknutosť nevyriešiš 🤷‍♀️

h2
7. nov 2021

Keby to bola osudová láska, tak ste dávno spolu. Nehovor mi, že keď sa o Teba zaujímal úžasný krásny vtipný chlap, ktorý sa Ti na prvý pohľad zapáčil, tak si ho odmietla, lebo si nemohla uveriť, že by Ťa mohol ľúbiť. A hovoriť o vašom "vzťahu", ktorý nikdy nebol vzťahom, ako o najčistejšej a najkrajšej láske je viac než prehnané. Poznáte sa roky, boli ste kamaráti. Mali ste milión šancí, aby ste začali mať spolu vzťah. Pre niečo to nevyšlo. Ak by ste boli spolu, žili spolu, ako manželia so všetkým tým stereotypom, možno by si teraz básnila o Tvojom terajšom manželovi. Alebo o niekom úplne inom. Lebo vždy si idealizujeme to, čo nemôžeme mať. A zakázané ovocie chutí najlepšie, aj keby bolo hnilé.
To, že sa tieto Tvoje pocity teraz po dlhej dobe prebrali k životu, je spôsobené tým, že Ti v podnapitom stave vyznal lásku. Lebo máš to, čo on chce: rodinu, deti. On to nemá a uvedomil si, že ak by ste boli spolu, mohol to mať. Plus zase ten faktor zakázaného ovocia, lebo si vydatá a muža opustiť nechceš. Hotové Madisonské mosty!

michaela789
7. nov 2021

Podľa mňa ide len o "keby bolo keby" 🤷‍♀️ odovzdávaš sa predstavám a snom, ktovie čo by bolo. Ja som o tom, že som sa vydala za toho správneho, nezapochybovala ani raz ale s ním mám za sebou krízy, obdobia finančnej neistoty, šťastia, nervozity, úmrtia v oboch rodinách, deti,..... Toto ty o tom svojom osudovom povedať nemôžeš, preto podľa mňa miluješ len jeho predstavu - ako by sa zachoval keby toto, keby tamto... A predstavuješ si a zacykluješ sa v tom donekonečna lebo odpoveď jednoducho nemáš.... Sústreď sa na to, čo máš a neobetuj čas, ktorý by si mohla investovať do rodiny nejakému tieňu z minulosti.

mousegirl
7. nov 2021

Autorka, ak ste sa podľa Tvojich slov okolo seba “motali niekoľko rokov” a on za cely ten čas nebol schopný dobyť ta/presvedčiť ta o tom, že ta nechce len do postele tak sa niekde naozaj stala chyba… nebude podľa mna zďaleka taký úžasný ako si myslis

slovakboy
7. nov 2021

Rozhodne verím na osudovú lásku. Je to tá s ktorou vydržíš do konca života a povieš si, aké to bolo krásne. Moja mama sa zamilovala do jedného umelca keď som bol veľmi malý. Neskôr mi to povedala. Bol úplne iný ako môj otec. Proste umelec hudobník vo filharmónii. Sólista. Romantik. Krásny a miloval ju. Potrápilo ju to ale odolala. Po rokoch spomínala ako dobre že neurobila nejaký zlý krok. Otca miluje doteraz a skvelo sa zladili. Humor vo vzťahu veľmi je dôležitý. Nie che che che chi chi chi ale taký humor kedy si obaja vedia urobiť zo seba aj z ťažkých situácii trosku srandu.