Dokedy budú manžela navštevovať jeho synovia?

kavka
3. júl 2009

vydala som sa za rozvedeneho muza, ma 2 synov vo veku 18 a 21 rokov
stale k nem chodia na vikendy,prazdniny,vianoce,atd
ja to nezvladam...kto to nezazil nepochopi...
sama som 2 krat potratila a preto je to o to horsie
ako to prezivate vy ? stretavam sa s nazormi, ze navstevy ano ale aj spanie ??? dokedy _??

kili
3. júl 2009

kavka, ja ťa chápem, máš to ťažké. rozhodne si treba poriadne dupnúť a stanoviť pravidlá. čo nemajú dovolené u mamy, to ani u vás, vstávanie o určitej hodine a je jedno, či prišli domov o 5tej... Je to tvoja domácnosť a holubník si nerobia ani doma, tak ani u vás.

zicon
3. júl 2009

Nuz ja iba jednu vec, na verejnom fore sa mam pravo verejne vyjadrovat k comu chcem

womenne
3. júl 2009

teraz suhlasim s kili ma uplnu pravdu,prečo by as mali oni obemdzovat?fakt tych mladych nechapem 🙄 (teraz myslim celkovo)ja mam švagrinu okolo ktorej sa toči svet ked je naštvana všetci su potichučku aby sa nenštvala viac a nemame si ju všimat a to ma 18rokov,jej rodičia povedali že snad v dospelosti bude mudrejšia a ja mam pocit že je sprostejšia 🤐

tvoj manžel by mal spravit razantny krok a to stanovit jasne pravidla 😉

ada32
3. júl 2009

zicon iba ste sa nepochopili s tym elementom 😉

ssllaavvkkaa
3. júl 2009

prajem prijemny vecer 😉

tiez som vydata za rozvedeneho, ale on ma dve dievcata a tie ho maju dost omotaneho a mozno o cosi viac jeho rodicov - aj teraz za vysvedcenie si vybrali laptop 😝 a to maju 13 a 8 rokov

kavka chapem ta, ja som so svadbou suhlasila az ked som bola tehotna.

u nas odpoved na otazku dokedy bude navzdy - byvaju na dedine, obe pridu studovat do mesta a byvat budu u nas , ja mam este par rokov na to, aby som to celkom stravila a nedala im to pocitit 😝

ada32
3. júl 2009

no tak vidim,ze pocity k partnerovym detom su asi u vsetkych podobne.
moj muz mi tiez hovori,ze moj syn si so mnou robi co chce.a to som poriadna sekera.
a ja si to iste myslim o nom. 😀

ada32
3. júl 2009

a s nami obomi si robi co chce nas spolocny krpec. 😀

janinah
3. júl 2009

prepánakráľa,to čo je za výchova,že do 12-tej vyspávať, 😕 to nič poriadne nerobia,nepracujú ,nemajú koníčky? to sa potom ich budúce manželky potešia 😒 na tvojom mieste tam o takej pol 9 naklušem,že idem umývať okná a milosťpáni nech pomôžu a "odpracujú" si obed 😀

ssllaavvkkaa
3. júl 2009

dievcata su zlate a veeeeeeelmi prekukli situaciu, teda vyuzivaju situaciu
jedina, ktora ich chce usmernit som asi ja 😝

basnia o vylete, ktory sa nekona - ale sponzorovat ho treba
starsej plati ocko pausal - faktury mi radsej neukazuje - iba teraz - volanie erot.linky - jasne, ze niet vinnika
len ocko s nimi chodi plavat - mamka nevie - a kazdy rok treba nove plavky...

a tak to bude navzdy

a moze to dopadnut ako u nasho znameho - rozvedeny plati vyzivne a chodi k dceram, lebo mamka pracuje v zahranici - vyzivne ide na jej ucet a on plati vydavky na domacnost uz pol roka
jeho znamost dala podmienku - bud ona alebo to vyriesi s ex. a detmi - jasne, ze deti dostali prednost

ssllaavvkkaa
3. júl 2009

janinah tebe nedovolili vyspavat 😉 u nas doma v piatok prisla sestra z internatu a kecaaaaaaali sme a sobota sa dospavala, zial spali sme v kuchyni - do dvanastej to nebolo ale pred desiatou sme vstavali malo kedy

to patri k zivotu a zial s vlastnymi izbami prisla aj tato vymozenost 😉

kym sme nemali maleho, tiez sme si vedeli dopriat lenivy den - pripadne den v posteli 😝

habibi78
3. júl 2009

kavka, máš pravdu, kto nezažil, nepochopí a to nemyslím v zlom, baby... rozumiem ti, komunikácia v tomto smere je s partnerom velmi, velmi tažká... ak nechceš byť ty tá najhoršia....

darina77
4. júl 2009

No podla mňa sa správajú primerane k veku. Majú u vás veget a pohodlie. Na to sa dobre zvyká. Ked počúvam ostatné mamy čo majú deti po 16 roku dnes je trend žúrovat a potom vyspávat do 12 hodiny, a mamičky chodia na špičkách však nech si synček dobre oddýchne.
Kavka, podla mna si to ani neuvedomujú, že vám zasahujú do normálneho chodu domácnosti. Ja na tvojom mieste by som nebrala žiadny ohlad, normálne by som fungovala tak ako ked tam nie sú. U nás napríklad sme kolkokrát ráno po diskotéke museli naklusat do skleníkov a pracovat a otec vždy hovoril, kto je v noci mládencom nech je aj cez den. Pokial niekto nevyspáva po nočnej tak netreba brat ohlady.

adusaa
4. júl 2009

kavka, dokedy??? no kym sa ti jeho synovia neoženia. rátaj ale potom s tým, že k vám už budú chodiť aj s manželkami a vnúčatami... 😉 😉 😉
držím palce, aby si sa s tým čo najskôr vysporiadala. nezmeníš to 🙂

adusaa
4. júl 2009

slavka janinah ma pravdu. kone velke a vyspavaju jak pubertiaci po diskoteke. u nas tiez take nebolo mozne. v sobotu rano sa uz makalo okolo domu, chaty, alebo chalupy, rano pre ranajky do obchodu... a ked sa mi nepacilo, dalsi piatok alebo sobotu ziadne cavargo po nociach nebolo. chudak manzelky potom ked si chlapi zvyknu na taky pohodlny zivot... to je moj nazor

inkinka
4. júl 2009

deti z rozvedenej rodiny - to sú tí chlapci. Nevravím, že sa správajú dobre, ale ako 10 a 13 roční stratili rodinu. To poznačí . Zaujímal sa niekto o nich, čo oni vtedy cítili, ako to prežívali a ako to stále prežívajú? Skús najprv pochopiť ty trochu ich, metóda výčitiek a príkazov vela nevyrieši. Neviem, zrejme na začiatku si sa o to pokúšala a nepodarilo sa to? Je to ťažká situácia pre všetkých. Ale poznám prípad, keď dieťa nového partnera jedného rodiča odmietalo a druhého akceptovalo.

nika251
4. júl 2009

Ahoj. Ja osobne mam starsieho nevlastneho brata- ak sa dobre pamatam je o 15 rokov starsi. Ked som bola mala, casto k nam chodieval za otcom. Otcova rodina mu tolerovala uplne vsetko- ved sa mu chudacikovi ako 15 rocnemu rozpadla rodina(podotykam, nie koli mame !!) a on musel tooolko vytrpiet. A on to riadne zneuzival- co zneuzival- vyuzival co sa naskytlo. Chodil k babke po peniaze a ty ich donho pchali a pchali a potom od otca vyuctovali lebo vsak to je jeho syn. Chodil aj k nam a tam mu otec tiez vsetko dovolil len aby sa necit odstrkovany. Ale mama bola ineho nazoru a stanovila mu chudatku pravidla. Postarala sa onho, dostal co potreboval ale aj uzdu. Sice z toho bolo rodinne halo lebo macocha ,,tyrala ,, chudatko ale mam nepovolila. Myslim, ze ju respektoval viac ako kohokolvek - dokonca aj jeho vlastnu mamu ktora mu podla mojho nazoru dala uplnu slobodu v jeho somarinach a tak to s nim aj dopadlo.

Moja rada pre kavku znie:
Ak su u TEBA doma, stanov pravidla. Nesed v kuchyni v nedelu- var, rob co potrebujes, nechaj ich spat povedzme do 8,30-9tej a potom rob co potrebujes. A ak sa zobudia- no a co, ak vedeli byt mladenci v noci......
Spravaj sa tak ako by si sa spravala keby to boli tvoje dospele deti. Nie su uz mali, musia pochopit ze ty si pani domu a plati to co povies ty. Jasne - snaz sa tolerovat ze tvoj otec ma deti z predchadzajuceho manzelstva ale aj sa spravaj tak ako sa mas- teda ze ty si doma a si manzelkov ich otca co musia respektovat. Ak sa im to nebude pacit- nech chodia menej alebo nech tam neprespavaju. Netreba okolo nich chodit po spickach. A tiez by som ti radila dodrziavat pravidla ktore zaviedla ich vlastna mama- teda ak nemaju povolene vyspavat u nej doma- nemaju vyspavat ani u vas atd. A ak sa panstvo zobudi- nech pomoze s obedom- nie len sadne k stolu, naje sa a ide. Pekne im dat nejaku robotu nech si uvedomia ze ak sa chcu spravat ako doma- prosim ale k tomu patria aj povinnosti.

centik
4. júl 2009

Kavka a ty mas kolko rokov?

bejbypd
4. júl 2009

ako neviem co sa nad tymto pozastavujete kavka aj ta celkom chapem ty si jeho zena ale oni su jeho deti a to sa nikdy nezmeni nikdy naopak to ze si jeho manzelka sa zmenit moze...a ake ste moralistky vsetky... moji bratia mali tiez cez dvadsat a vyspavali aj do jednej po diskoteke a tak... a ja takisto ked som chodila na diskoteky 😎 su mladi potrebuju sa bavit,spat a nie pracovat okolo chalupy 😝 ja neviem ziadna z vas nechodila na diskoteky a nebola mlada alebo co?to ze spia ale neznamena ze musis sediet potichu ty si rob ak sa zobudia tak sa zobudia ich problem 😀

sasiki
4. júl 2009

kavka dohodnite sa s mužom a porozprávajte sa s nimi, to že u vás budú prespávať, navštevovať vás vo chvíľach, keď by si ty možno radšej uprednostila napr. štedrovečernú večeru vo dvojici, je fakt, s ktorým sa musíš zmieriť, ale keď sú u vás, musia dodržiavať pravidlá....vaše......aj keď áno, nech sa cítia ako doma, veď kde, keď nie u rodičov, ale aj oni musia rešpektovať vás a vaše potreby 😉 sú už dospelí, tak sa musia tak aj správať 😝

ssllaavvkkaa
4. júl 2009

sasiki neviem na kolko je mozna dohoda, je to urcene sudom aj vikendy aj sviatky - manzelovi sa nechce hladat rozsudok, ci je tam vek 18 alebo az 21 rokov veku dietata 😉

inkinka
4. júl 2009

oni sú už dospelí, návštevy dospelých detí neurčuje súd

vanja
4. júl 2009

jednoducho im povedz: je to domáctnosť, ktorú riadim a zabezpečujem ja a podľa toho sa budete správať. A basta.

mtsl
5. júl 2009

a to ťa nenapadlo ráno o 7.00 najneskôr 8.00 dobre tresnúť dverami, zapnúť telku na plné pecky a s milým úsmevom zahlásiť "túto rozprávku musím vidieť!" a pozerať niečo pre malinké deti aspoň 2 hodiny bez pohnutia s diaľkovým v ruke??? ešte je vhodné hlasno sŕkať kávu a jesť jedlo ktoré si pripravila len pre seba. 😀

mne sa veľmi osvedčili vety typu: prosím ťa poprav si posteľ. buď tak dobrý a umy po sebe riad. dnes máme veľké upratovanie, vysaješ prosím. keď sa umyješ, umy po sebe aj vaňu.
sú veľmi účinné, mladší syn MM kvôli nim bol u nás počas roka asi len 5x a zdržal na max hodinku.

mywiel
5. júl 2009

Centik 😀 😉

denkatn
19. dec 2020

moja kamoska mala nieco podobne. nemohla sa divat ako jej muz rozmaznava svoje skoro dospele deti, ze ich obskakoval podla nej podradnym sposobom, len aby za nim chodili. chapem ju, lebo u cudzich deti nie je to vnima inac, svoje dieta si kazdy obskakuje. aspon v mojom okoli to pozorujem, ze kazdy si o cudzich detoch mysli ze su rozmaznane, ale o vlastnych nie. takze moja kamoska niekedy ked mali prist taketo "deti" skoro dospele, ma raz poprosila, ci by nemohla prist na navstevu a prespat u mna. tym chcem povedat, ze sa snazila im dat priestor, aby sa nasytili jeden druheho a spravila si aj svoj program na dany vikend, casom problem pominul, deti isli studovat do zahranicia, chodili menej casto, alebo aj priatelkou, kde uz sa nevyzdauje od otca taka "angazovanost ako prejav lasky. takze ja ta chapem, skus si spravit oddychovy den, casom to pominie alebo v tom najdes nieco dobre. ked budes mat aj svoje dieta, mozno vam ho niekedy postrazia. to sa ti velmi zide, uvidis.

veronikaszabova
19. dec 2020

@denkatn 11r stara diskusia a autorka uz nema ani ucet na MK

denkatn
19. dec 2020

@veronikaszabova aha, tak to som trochu mimo strelila🙂