Dokonalé životy

anja27
19. máj 2021

Take male zamyslenie na dnes. Ci mam len ja taky pocit z ludi vo svojom okoli ci uz v praci rodine pri kamaratkach atd.. Ze vsetci opisuju ako si super nazivaju akych maju perfektnych chlapov a deti ako dobre sa im zije ako sa im vsetko dari ci uz v praci alebo sukromi. Kolko penazi zarobia atd atd. Aki su sikovni a vsetko vedia. Nakoniec zistite ze vacsina z nich to tak nema a neviem koho chcu vlastne klamat ci sami seba alebo vsetkych okolo. Ja to nechapem. Ja som bola vzdy uprimna nepotrebujem hovorit co nie je pravda to radsej nepoviem nic..naco to ti ludia vlastne robia? Nerozumiem tomu. A dalsia vec co som si este vsimla ze ludia sa nechcu moc bavit napr o takych hlbsich temach ktore nie si vzdy vesele. Vsetci same chichi chacha akoby si mysleli ze ked si nebudu niektore veci vsimat tak sa to prestane diat atd..proste v skratke prestavam rozumiet tomuto svetu. Bola som kedysi rada v spolocnosti vela ludi a cim som starsia tym viac vyhladavam samotu kvoli tomuto. Ze nerozumiem ludom. Je to divne podla vas? Alebo neviem ci to len ja tak mam

kayyaa
19. máj 2021

@anja27 no ono tie "dokonale zivoty" vacsinou prekazaju tym, co zavidia a same su nespokojne a frustrovane...vtedy je zrejme tazko "prekusnut", ze niekto sa ma dobre...poviem ti takto - ja som stastna, spokojna, mam fajn muza, zdrave krasne deti, financne sme tiez ok, som vnutorne stastna a vyrovnana a kazdy den dakujem Bohu za to, co mam.. Preto rada uverim aj ostatnym, ze sa maju dobre a potesim sa s nimi😊
Ak by som vsak bola zatrpknuta a nestastna, tak by som asi bola ako ty - iritovala by ma kazda zmienka o stasti druheho.
Mozno len popracuj na svojom JA, aby si nasla spokojnost, vnutorne vyrovnanie, a potom nebudes mat problem so stastim druhych ludi😉
Si len nestastna, ale da sa to zmenit😉

anja27
autor
19. máj 2021

@777januska777 dobry postoj no musim sa inak aj ja naucit nebrat si niektore veci tal k srdcu no lebo som celkom citlivka a obcas sa ma dotkne asi aj to co nebolo proti mne. Som rak a vraj to je take bezne v tomto znameni tak len sa to nejako naucit

anja27
autor
19. máj 2021

@vilma7 no ja som povedala viac x a vraj vtedy si to zasluzila. Tak ked to tak berie. Uz sme menwj aj v kontakte skrz to

anja27
autor
19. máj 2021

@90909 zauiimavy pohlad nieco na tom bude. Takze moze to byt budto chvastunstvo alebo proste obrana ci strach. Cuvastunstvo nemusim a to druhe sa da pochopit ked sa na to pozerame takto to je jasne

anja27
autor
19. máj 2021

@kayyaa ale ja nie som nestastna ci zatrpknuta lebo niekto sa ma dobre 😂 to nieee. Praveze ludom doprajem rada pomozem inym ked to chcu samozrejme. Mna slor ked uz si to napisala ze irituje tak to ze viem o niektorych aki su povahovo ako funguju a kazdemu povedia nieco ine a vystatuju sa stastnym statusom a pritom je to opacne. Ja sa na svoj zivot nemozem stazovat momentalne na par veci ktore mozem zmenit sama ale nehladam dokonalost ani nic take 🙂

anja27
autor
19. máj 2021

@kayyaa a myslis ze sa da zavidiet niekomu ze dostane facku od muza a da sa to pokladat za stastny zivot? V tomto prispevku neriesim nikde ludi ktori su naozaj stastni dosiahli vela v zivote a idu so za svojim ci su spokojni tak ako ziju. Ale tak kazdy to chape inak nevadi

sarahh09
19. máj 2021

@anja27 To oste cítim aj ja. Krásne napísané.

elementissa
19. máj 2021

Inak uvazujes. Inak ako vacsina ludi. Ja to tiez vnimam na vacsine ludi co poznam, ze bud riesia hluposti, alebo lietaju na oblaciku, ako je vsetko uzasne (ako v lego filme "everything is awsome, everything is cool, we're part of the dream"), ale vobec nic hlbsie neriesia vo svojich zivotoch, nepotrebuju to ku stastiu, bezne temy im stacia, tvrdia, ze nemaju cas rozmyslat nad niecim komplexnejsim, nezaujimaju ich dopady ich činností, nesnažia sa vidieť bigger picture. Lebo keď nechceš vidieť realitu, tak spravíš všetko preto, aby si ju nevidel. Keď chceš žiť v sebaklame, ako je tu dobre, ako sa nám dobre žije, ako je ľudstvo rozumné atď., tak sa budeš snažiť v tej bubline ostať. Zakryť oči, uši, zabarikádovať sa vo svojom jednoduchom svete a neriešiť to, čo sa deje vonku, mimo mojej bubliny. Lebo je to bolestivé, lebo je to zlé a lebo by to narušilo tvoju integritu a vnímanie vlastného života a zmyslu. Áno, sú ľudia, ktorí ani nemajú kapacitu to vnímať, ale tí ostatní sa proste zabarikádovali vo svojich vymyslených perfektných životoch a nechcú vidieť realitu sveta. Kedysi som tiež ľudí vyhľadávala, ale teraz mi je dobre s tými, ktorí nie sú takí povrchní a nesnažia sa tváriť, že žijú v nejakom dokonalom spoločenstve. S tými ostatnými si nemám čo povedať, ak to nie je čisto iba pracovná komunikácia, ja nerozumiem im, oni mne a nepotrebujeme sa stýkať. Oni nepotrebujú k svojmu životu mňa, ja ich a všetci sme spokojní.
V konečnom dôsledku ale netreba riešiť, že takým ľuďom nerozumieš. Oni sa nezmenia a ty tiež nie. Každý je nejaký. Ale stále sa vieš obklopiť ľuďmi, ktorí zmýšľajú podobne

h2
19. máj 2021

@elementissa Prečo si myslíš, že ak je niekto šťastný a spokojný so svojím životom, tak žije v sebaklame a zabarikádoval sa vo svojej bubline? Práve tým, že vidím, koľko ľudí na svete sa má horšie a žije v oveľa ťažších podmienkach, si uvedomujem, ako sa mám dobre a viem si to vážiť. Človek, ktorý je šťastný a má v sebe pokoru byť vďačný za to všetko, čo má, nie je povrchný.

scila
19. máj 2021

@anja27 to bude aj o tom, akými ľuďmi sa obklopuješ. Ja vo svojom okolí nemám nikoho takého, všetci máme problémy - ja viem o tých, čo majú kamarátky, oni vedia o mojich. Nikto s naoko dokonalým životom v mojej tesnej blízkosti nieje. Asi som si takých ľudí nikdy nepustila k telu, kedže viem dosť dobre odhadnúť povahu človeka.

lellla
19. máj 2021

Nikto na svete nemá tak dokonalý život ako ti opisuje....ale nikto s a predsa nebude chváliť tým zlým na čo aj veď to nezaujíma nikoho....preto ti každý povie aký dokonalý život majú...niektorí tak hovoria lebo chcú aby im druhí závideli a niektorí sa možno v Tom danom momente cítia že majú dokonalý život ale možno to tak majú týždeň ....nikto na svete nieje dokonalý už je len uhol pohľadu ...toť moja úvaha

anja27
autor
19. máj 2021

@elementissa ano tak nejako ako si to zhrnula to vnimam aj ja. Akoze ja sa nestaram do nich aj ked mozno niekto to tal berie ze som to sem napisal ale zamyslam sa sem tam nad tym. Co ludi vedie k urictemu spravaniu. Pre niekoho je to nuda pre mna je nuda rozmyslat aku novu kabellu si kupim ci kam pojdem v lete k moru a podobne. Kazdy mame ine priority ja to beriem. Ale sa mi zda ze stale viac ludi je mimo mna ze si nemam uz co s nimi proste povedat. Riesia vsetci stale to iste dokola. Nie som pesimista ale zas viem realne zhodnotit situacie nebudem si masadzovat nasili ruzove brejle. Mozno za to zcasti moze aj ta ,,reklama" na dokonaly zivot ktory prezentuje cim dalej viac ludi aj na socialnych sietach napr mozno to preberaju pd noch neviem. Jedna kocka tu zdielala taky clanok tam to pekne opisala jedna psychologicka. A myslim ze po tomto prispevku kde som.si precitala aj vela zaujimavych pohladov na vec to zas na dlho pustim z hlavy.

anja27
autor
19. máj 2021

@lellla vsak ano uspechom sa pochvalit je fajn ale zas netreba nic prehanat. Potom je to uz otravne skor

janickacrazy
19. máj 2021

@anja27 No keby si stretla jednu ženu, ktorá dokázala hovoriť len o svojích chorobách, smrti, nešťastí a kostole, tak by si bola rada, že stretavas tých povrchných ľudí, ktorí sa majú super. Po chvíli s ňou som bola uplne vycucana z energie, brrr.

anja27
autor
19. máj 2021

@janickacrazy to zas nie ani jeden extreme podla mna neni dobry. Tak normalne sa bavit o vsetkom o radostiach aj starostiach a tak..nic netreba prehanat. Velmi negativni ludia su pre mna tak isto toxicki ako aj prehnani chvastuni co je opacny extrem. Proste je to pre mna otravne ked viem aka je realita a ten druhy mi hovori bajky to je cele 🙂

kristianka2255
19. máj 2021

@anja27 podla mna je hlavne divne, ze mas cas riesit taketo somariny. Nikto sa nechce rozpravat o exekuciach a hrat hru kto to ma tazsie😂ver mi, prestan to riesit a skvalitni sa ti zivot.

anja27
autor
19. máj 2021

@kristianka2255 mam cas na to na co ho mat chcem. V dnesnej dobe nemat cas je tiez akesi in. A to mam rodinu mam aj zaujmy a vzdy si najdem cas aj na ine veci. Chcela som vediet ako to vnimaju ostatni ludia a ci som ja divna ked nerozumiem dobe kde sa falos pretvarka klamstvo povazuje za normalne..to je cele. Nikomu nekazem hovorit o exekuciach a podobne 🙂

lellla
20. máj 2021

@anja27 to máš pravdu ale narovinu ani ty a ani ja by som hocikomu nevykladala aké to doma je do detailu...radšej poviem iba tie pekné chvíle a potom si ľudia spravia úsudok aj sami že aký dobrý život máme ale to už je ich starosť

derdia
20. máj 2021

@anja27 ahoj, toto vsetko robia socialne siete...volakedy ked si stretla kamosku po rokoch soytala si sa jej ako sa ma, co ma nove... Teraz sa pytat nemusis lebo vsetko vies😒
Po dalsie.. Ludia si nesmierne zavidia. Uz nase deti si zavidia... Vid moja dcera, ktoru sa snazim jasne ze vychovavat spravne.., ale ked vidi ako tie kamaratka internetove maju stale nieco nove, iphony, tabledy, applewatch a tak dalej... Tak je vzdy nestastna z niecoho co jej chyba.. .my s muzom nemame soc. Siete... Ja som len tu. A instagram mam len to, ze si pozeram ako si ludia zariaduju domy.. Lebo ma to coskoro caka. Nepridavam nikde nic.
... Ja si neviem ani predstavit ze mi mali cudzi ludia cumiet do zivota...do mojho sukromia.
Mnohi hraju, naozaj hraju hru s nazvom Zivot...a hraju aj sami pred sebou, potrebuju putat pozornost, lebo doma od manzela, alebo manzelky sa im tej pizornosti nedostava...podla mna je cely tento svet chory... Chory...a na to aby ochorel postacil internet a ze je vsetko nadosah... Hned tu a teraz. 😒😒😒

anja27
autor
20. máj 2021

@lellla ano ja to chapem. Nie je nic zle na tom hovorit o peknych veciach ani som to tak nemyslela ale ked ti vyslovene niekto hovori nieco v zmysle my mame teraz taky super zivot nemozem nic zle povedat na muza na dieta a pod. Proste take vyslovene chvastunske reci to mi vadi. Ono spokojnost vidis aj na cloveku vacsinou a naozaj spokojni ludia ani nemavaju take chvastunske reci. Nemaju potrebu. Aspon ti ktorych poznam ja. Alebo take narcisticke ze ja to viem najlepsie a viem vsetko a taketo. Presne to som mala na mysli. Ze ludia sa velmi hraju na to co nie su pred inymi a ja nechapem preco

anja27
autor
20. máj 2021

@derdia ano uplne suzniem mne to tiez pride chore co vsetko ludia daju na internet napr dieta hned po narodeni vsetko vsetko zo sukromia toto ja nechapem vobec. A asi to prerasta viacerym cez hlavu a stavaju sa z nich narcisti potom... 🙂

elementissa
20. máj 2021

@h2 ja napriklad nie som nestastna zo svojho zivota, ja mam podla mna super zivot. Ale podla mna to nestaci na to, aby bol clovek naozaj stastny. Mne nie. Pre mna nie je stastie mat viac ci mat sa lepsie ako ostatni, mna ovela viac trapi to, v akej spolocnosti zijem, trapi ma, ako ziju a zomieraju ostatni a nielen ludia, trapi ma, ako sa moje okolie meni, trapi ma, ako sa meni pocasie, podnebie, trapi ma, ako sa zmensuju vodne plochy, zelene plochy, trapi ma, ako sa ludia rozsiruju, bezohladne nicia biotopy inym druhom, trapi ma ludska vybusnost, bezohladnost, povazovanie sa za centrum vesmiru, az fyzicky ma boli, ked vidim, ako sa ludia spravaju k svojmu okoliu, k prirode, ako vacsina zatvara oci pred drasanim, pred nicenim, pred vycuciavanim zdrojov, pred nekonecnym konzumom. Trapi ma, ako sa zmensil pocet vtakov na nasom uzemi, trapi ma, ako bude vyzerat svet, v ktorom bude zit moje dieta, trapia ma hory opadu, trapia ma ekologicke katastrofy, trapi ma, ako je ludstvo tak zahladene na svoj vlastny blahobyt, ze bez mihnutia oka nici vsetko, co mu stoji v ceste k vacsiemu zisku. A boli ma dusa, z toho, ze akokolvrk sa mozem ja sama snazit, nikdy to nezmenim. Niekomu staci zit pre seba dobry zivot. Mojim jedinym prianim je, aby sa ludia spamatali a ked sa chcu navzajom vyzabijat, nech... Ale nech do toho nezatahuju tych, ktori sa ludsku hamiznost nemozu. Vacsina ludi zatvara pred tymito vecami oci. Ja sa mam dobre, mozem byt vdacni, ostatni sa tak dobre nemaju. Mozno, keby kazdy jeden, kto sa ma dobre chcel, aby sa mali dobre aj ti ostatni, neboli by sme v takych s*ackach ako sme. Prepac, ak je moj pohlad na zivot iny ako tvoj. Ako som uz uviedla predtym, je velmi malo ludi, ktori sa na to pozeraju podobne ako ja. S tymi ostatnymi sa nepotrebujem bavit. Oni nepotrebuju moje reci a ja tie ich. Este stastie, ze ako jednotlivec mam dopad aspon na svoju rodinu a mozem robit aspon malicke veci, preto, aby sa sucasny stav napravil. Keby som nemohla ani to, tak by zivot uz nemal absolutne ziadny zmysel.

h2
20. máj 2021

@elementissa Áno, presne, ako píšeš, nemôžem tie veci zmeniť, ani keby som sa rozkrájala. Takže mám len 2 možnosti: trápiť sa pre to, zožierať sa a byť nešťastná, alebo sa snažiť si to nepripúšťať. Lebo efekt jedného, či druhého na vonkajší svet, je nula celá nula nič, ale na môj život má prvý prístup oveľa horší dopad.
Mám 46 rokov. Keď som bola mladá, chcela som zmeniť svet a myslela som si, že to aj dokážem. A bola som v tom aj dosť aktívna. Možno by som to sem nemala písať, ale bola som členkou toľkých ochranárskych organizácií (od Greenpeace, cez Za Matku Zem až po Slobodu zvierat), zúčastnila som sa toľkých protestných akcií proti všetkému možnému (proti jadrovým elektrárňam, proti týraniu zvierat, proti znečisťovaniu, skládkam odpadov...), ako málokto na Slovensku. Prakticky som si "preprotestovala" celú mladosť. 🙂 Aktívne som organizovala ekotábory pre mládež, dobrovoľne a zadarmo som pracovala pre tieto organizácie vo svojom voľnom čase. Ako jedna z fakt mála Slovákov som sa zúčastnila medializovaného protestu proti jadrovej elektrárni v Mochovciach (áno, ja a moji kamoši sme tam zavesili ten transparent 😁). Mnohí moji kamaráti z týchto čias zostali verní tomuto poslaniu, jeden z nich je dnes poradca prezidentky, ďalší je poslancom európskeho parlamentu...
Už som medzičasom "dospelá", myslím v tom zmysle, že som do istej miery (do veľkej miery) stratila tieto ideály z mladosti. Lebo je fakt, že nemôžem zmeniť svet na lepšie miesto. Tak sa snažím aspoň tam, kde to dokážem: vo svojej rodine a vo svojom okolí. Nesúdim ľudí, neškatuľkujem a v živote by som si nedovolila o niekom povedať, že je povrchný, alebo že ja som kvôli niečomu "lepší človek". Ži a nechaj žiť. Peace! ☮️😁

anja27
autor
20. máj 2021

@elementissa a presne toto su veci ktore bezne ludia riesit nechcu lebo ta odbiju ze naco ked to nezmenis. Ale ked si toto povie kazdy jasne ze sa nic nezmeni. Pre mna su taketo veci ale aj ine temy zaujimave. Nielen riesit kto kolko robi zarobi atd..

lellla
20. máj 2021

@anja27 a tak to vadí aj mne keď a aniekto chvasta ale s tým nenarobime nič ...to sa musia už vedieť nad to povzniesť ....jednoducho sa usmej a Poprad im nech taky majú celý život a je ..😌 ale chápem že títo o ide na nervy a asi najviac v tedy keď ty zrovna nemáš ten svoj život taky ako oni ...mýlim sá?

anja27
autor
20. máj 2021

@lellla no mas pravdu treba sa nad tym povzniest. Ale skor som brala moj prispevok ako take zamyslenie. A ked to porovnam ako to bolo par rokov dozadu tak doba sa dost zmenila a zrejme za to moze techno pokrok neviem. Ja som ina vo vela veciach mozno aj preto tazsie pre mna najst spriaznenu dusu. Ja nedokazem hladat uspokojenie v dobrej skole ci postaveni kariere velkom dome nejakom drahom aute atd. Xy veciach proste s ktorymi sa ludia radi vytahuju a mozno so tym nieco aj nahradzaju. Som proste ina ale neviem to tak dobre vyjadrit v pismenach akoby som chcela tak snad mi to baby tu prepacia ak ma nepochopili spravne 😄

h2
20. máj 2021

@anja27 Toto keď niekde čítam, že "ja som iná, ako všetci ostatní". 😂 Nemyslia si presne toto o sebe všetci?

l_a_d_y
24. máj 2021

@anja27 ano tu na koni su top komentatorky, ktore sadnu na rit a listuju cely MK a tliachaju rad radom uplne nezmysly, len k teme nie..pridu mi ako pises ty dokonale na oko a vnutri uplny humus. Ale neurobime nic aj taky ludia tu musia byt.

anniezuzana
28. jan 2023

Závisí od toho,akých ľudí stretávas. Medzi veriacimi vo farnosti alebo v kresťanskom spoločenstve to tak nie je. Sme k sebe úprimní a otvorení,povieme,keď máme ťažkosti a spolu sa za je modlíme a povzbudzujeme, je to vzácne, nikde inde som to nezažila. Predtým som tiež bola sklamaná,zo vzťahov v jednom veľkom meste,kde som odišla za prácou, dlho som bola sama, ale potom sa mi podarilo BA nájsť jedno katolícke spoločenstvo www.martindom.ak,poznám ich už 15 rokov, mám tam vela vzácnych priateľstiev. Ak by si hľadala hlbšie témy, nájdeš aj na YouTube majú kanál a veľa vzácnych prenasok, hudby, povzbudení, odporúčam 💞❤️

29simona29
28. jan 2023

Tak pre mňa je najlepsi vek ten, ktorý prežívam práve teraz- 33 rokov, trvá to už asi 8 rokov- je to pre to, lebo som maximálne šťastná v každej oblasti života a to tak, že nikdy som nebola viac..Asi to má každý inak, ale ja sa cítim po každej stránke- psychickej/ fyzickej, plus všetkým, čo v živote mám- permanentne super☺️