Dovolenka so svokrovcami

angie2712
28. feb 2020

Ahojte, s priateľom sme spolu 5 rokov, z finančných a zdravotných dôvodov sme si zatial nemohli dovoliť spoločnú letnú dovolenku v zahraničí. Tento rok plánujeme konečne niekam ísť a tam prišiel problém. Priateľova mama, ktorá mimochodom celý svoj život nebola zástancom dovoleniek zrazu chce ísť s nami. Vraj nech si urobíme spoločnú dovolenku. Ja to nechcem pripustiť za žiadnych okolností. Neviem si proste to proste predstaviť, na dovolenku mám úplne iné naroky a bola by som rada, ak by sme s priateľom niekam vypadli aspoň na týžden a boli tam sami. Navyše svokra furt len vyvoláva hádky, viem si živo predstaviť ako by tá dovolenka skončila.. S priateľom sme sa pred časom dohodli,že ak pojdeme na dovolenku tak prvýkrát určite sami a myslela som, že tým sme túto tému ukončili. Ale on sa akokeby bojí mamičke oznámiť, že chceme ísť len my dvaja. Viem, že je to možno banálny problém ale môjmu rozčarovaniu z celkovej veci predchádzalo viacej ako dovolenka. X krát ked máme vlastný program tak ho priateľ zruší lebo treba ísť pre mamičku do práce. Nie to aby sme aspoň niekam išli cez víkend lebo ako sa dostane jeho otec do roboty? Tento rok sa chystáme do vlastného a ja mám z toho vážne obavy. Neviem, či sa zaväzovať uverom keď si priateľ, ktorý má mimochodom už 27 rokov nevie presadiť svoj názor pred mamičkou.

tara
28. feb 2020

Niekedy stačí naozaj len slušne a rozvážne povedať, že chcete ísť len sami, ze potrebujete oddych, mali ste náročný rok a pod., a ze chcete ísť len vo dvojici. My sme toto riešili, keď moji rodičia chceli ísť s nami. Pochopili to, vzali to na vedomie a fakt sa neurazili. Teraz, keď už máme deti, tak sa nás znova pýtali, či by nemohli ísť aj oni, ze si chcú užiť vnúčatá pri mori ze budeme mat čas aj pre seba, ak pôjdeme niekam večer na prechádzku, alebo cez obed, keď budú deti spať. Dlho sme zvažovali, lebo sme fakt zvyknutí chodiť sami aj s deťmi. Ale napokon sme súhlasili, lebo už majú svoj vek a nikdy nevieme co môže byť o rok. Deti ich zbožňujú, v podstate sú takí typ do partie, aj je s nimi sranda, tak to skúsime. Ale keby sme nechceli, tak im to povieme ako predtým. Na rovinu. Takže treba urobiť, ako cítite, ale keď sme boli ešte bez detí, tak veru som si nikoho ďalšieho nevedela s nami predstaviť. Bolo nám super len dvom.

1gabriela13
28. feb 2020

@angie2712 no ja by som na dovolenku zo svokrovcami ani s našimi nešla. Každý si predstavuje dovolenku inak a vždy sa musí jedna strana prispôsobiť druhej, ak to tak nie je tak vznikajú zbytočne konflikty. O tom ani nehovoriac že vždy bude jedna strana nespokojná. My sme chodili vždy len dvaja, aj keď sme šli s partiou tak max na víkend, lebo večne sme sa museli prispôsobovať alebo oni nám. Jeden chcel ísť na túru, druhý chcel oddychovať, tretí sa zabávať, no a nájsť kompromisy bolo vždy ťažké a tak bol vždy niekto nespokojný. Ja na tvojom mieste otvorene poviem svokre aj mužovi že nie.

kassandra25
28. feb 2020

@angie2712 dovolenku si zrejme hradite sami, ze? Tak ziadna mamicka! Neboj sa, ta dobre vie, preco to robi. A ak chce ist s vami, nech vas teda ona pozve este na jednu

dopolbokaodrata
28. feb 2020

Myslím, že už sú ďalšie rady zbytočné.

leskovael
28. feb 2020

@nikyball podľa mna je to zlá rada, nenapadne vyklučkovať.. Práveže by to malo byt jasne povedané a nie štýlom och zabudla som.

leskovael
28. feb 2020

@dopolbokaodrata 🤦🏽‍♀️

snehulienka99
28. feb 2020

@angie2712 nech žije s mamičkou. Od takychto mužov ruky preč, lebo mamička vam bude riadit cely život...

00kvetinka00
28. feb 2020

Nikdy viac zo svokrou cela dovolenka bola same hadky a stale revala .... boli sme pri mori bala sa vody na molo ani nechvela vojst vilet lodou ziadnom pripade len po meste chvela chodit a hladat potraviny 😂👌 no nikdy viac v zivote racej pojdem tahat nocne nech ideme sami ako hentu cast rodiny brat .... svokor nadaval svokre mlad(dcera ich) ta len vino a pivo slopala no hrozna dovolenka prvy krat pri mori a porad zle

mooonika1975
28. feb 2020

Keď mňa môj synáčik nebude chcieť na dovolenku vziať, ako, ako to zvládnem???? 🤔🤔🤔😂😂😂😂😂 Sranda samozrejme. Už je velka. To dá.

kotulicek
28. feb 2020

@angie2712 ja som mala so svokrom veľký problém pred vianocami a nakoniec si všetko odniesol môj manžel lebo ona kydala namna jemu a ja jemu na svokru ...npotom som si uvedomila že on zato vlastne nemôže tak keď dačo budem to riešiť s ňou osobné . Ja nepotrebujem aby nám ona rozbehla manželstvo . No to sa jednalo o inú vec zo svokrou nie dovolenka. k dovolenke len toľko nejde Mojá mama nejdete ani svokra alebo teda pôjde aj moja mama a hotovo !!! To budú ksichty🙄

consuelle
28. feb 2020

@angie2712 žienky majú v mnohom pravdu. Ak je ťažko aby sa priateľ presadil pri mame vo veciach ako je dovolenka... Musíš rátať s tým,ze ak budete časom manželia jej zásahy budú viac bolestivejsie.. Keď príde spoločne bývanie.. alebo keď budu deti. Teba to bude zranovat. KUFFA dobre povedal ze muž je pripravený na život v manželstve vtedy, keď je schopný opustiť svoju matku a na prvé miesto dat svoju ženu. Je pekné keď sú rodinné vzťahy priame a prívetivé, ale mali by byť aj rešpektujúce. A priateľ by mal sám vedieť za koho sa postaviť a koho svojim jednaním skutočne zranuje. A presne ako píšu ine žienky.. Este pochopim keby chceli ísť jeho rodicia s vami a mali by aj svoje plány a súkromie s tým ze si netrúfaju do cudziny sami.. Ale mať tretiu osobu ako prívesok.... No stoj si za svojim. Ale určite predebatujte vy dvaja kam sa to uberá a kde je tvoje miesto vo vzťahu... Ci nie si až po mame, ta druha🤷‍♀️

vanilka83
28. feb 2020

@angie2712 pozri sa ak sa bojis mu to vysvetlit tak potom sa priprav ze ked to ty hned na zaciatku nezatrhnes bude u vas svokra varena pecena a bude sa vam miesat do zivota nonstop a kazat vam kedy mate pocat aka poloha je najlepsia atd.... Takze bez hanby mu to povedz ze na taku dovolenku ty kasles

olivka84
28. feb 2020

Súhlasím to treba hneď v zárodku stopnúť ukázať svokre že si do takýchto veci nedáte kafrat. Ak sa jej priateľ boji povedať toto alebo možno mu ani nevadí ze by šla utekaaaj kade ľahšie. Pri deťoch sa to milión krát vypomsti ak ta nebude respektovat. A inak tip povedzte jej ze idete na ibizu uprostred sezóny party. Alebo adrenalínové dovolenku s potápaním medzi žraloky.... Možno hu chuť prejde

dadka_bb
28. feb 2020

"Už 27" ? 😄😄😄😄😄😄😄

lenqua_12325
28. feb 2020

Povedz mu, že ak jej neoznámi, že chcete ísť sami, tak zostaneš doma a on nech ide s nou. Som si istá ze si to rozmysli 😆

mala_hobitka
28. feb 2020

To je taky typicky mamickar. Keby som sa s muzom dohodla na spolocnej dovolenke ze ideme sami on potom necha svoju samopozyvajucu sa matku riesit ci ide s nami asi sa ho opytam ci nechce s mamickou byt v posteli, ved ja si mozem zobrat pristelku alebo neist vobec. 🤦 Inak vazne, mamickar je nepouzitelny druh chlapa. Bud sa chova ako chlap alebo nech ide naspat k matke. Aby niekto rusil nase plany lebo maminka piska "odvez/dovez/dones/sprav" tak to teda ne!

miriam11
28. feb 2020

@angie2712 bud sami na dovolenku, alebo vôbec. Ultimátum a hotovo. Nepolavit a s

miriam11
28. feb 2020

@angie2712 svokra nech sa zduva. Aspoň bude pokoj.

via88
28. feb 2020

Ja by som zvladla dovolenku so svokrou/s nasimi. Ale, keby sme mali peniaze na dve dovolenky. Jedna osamote a druha no dobre, rodinna. Ale ak nemate financie, len na tu jednu, tak normalne vysvetlit, ze mate narok uzit si jeden druheho, predpokldam ze pracujete, snazite sa cely rok, tak to chcete po svojom. A povedz ze ked pojde mama, tak nejdes, alebo nech zarobi priatel na dve dovolenky. A hotovo.

lucinkab
28. feb 2020

Poradim ti,ber nohy na plecia....toto bude iba horsie

dajna8
28. feb 2020

@via88 Veru takto aj ja, ale keď len jedna dovolenka tak tiež by som najradšej išla sama s drahým a tak. Nie so svokrovcami. Akože vychádzame, ale odtiaľ potiaľ všetko. Nejaké to súkromie treba mať.

ivetaalaila
28. feb 2020
nikyball
28. feb 2020

@leskovael rozmýšľala som nad tým hneď potom a áno máš pravdu , nebude predsa zakaždým kluckovat

altaya
28. feb 2020

@saluda mne sa to nedávno stalo... Išla som, ale značne mi to pokazilo náladu. Muž to chápe, ale rodina je rodina... Letné dovolenky s určitými členmi rodiny kategoricky odmietam, to našťastie chápe a je s tým ok, len ľudia vedia byť extrémne vtieraví 😐

basska_b
28. feb 2020

Ja som bola takto na dovolenke a nikdy viac! Prvé dva dni sme boli sami, to bolo super úžasne, kľud a pohoda. Potom prišla jeho mama a furt niečo kritizovala, sťažovala sa úplne na všetko, že jej do polievky dali zemiak, že v prímorskej dedine nie je bankomat, že umývadlo je moc malé, mňa išlo z nej poraziť a posledný deň už som vybuchla, lebo to sa nedalo počúvať.
Takže určite NIE takej dovolenke. Priateľ bude musieť nájsť spôsob, ako jej to povedať. Sak nie je malé dieťa a vetu "Mami, prosím ťa, nehnevaj sa, chceme ísť s priateľkou na tú dovolenku sami." - to snáď dokáže, sak je nejaký chlap. Nemusí jej to ani vysvetľovať. Len na tom trvať.

baloo
28. feb 2020

@angie2712 mala som dlhorocny vztah s takymto typom mladeho muza a viem jedno: tento problem sa bude iba nabalovat a "boj proti mamicke" sa malokedy da vyhrat. Stoji to vela nervov, hadok, pravidiel, dohod, a na konci toho su to len sklamania z nedodrzanych slubov: "ano, uz jej poviem ze ideme na vikend sami" a nesli sme sami lebo sa rozplakala, "ano, uz nepojdeme v nedelu do kostola iba preto, ze ona na tom trva" a isli sme lebo sa urazila ako male dieta a urobila cirkus, "ano, poviem jej, ze mi nemusi volat tri krat denne ci som jedol" a volala dva krat, "ano, nebudem uz mame vesat na nos o com sme sa pohadali" a povedal. Alebo tie klasicke co nastvu, ze "ale mama to vari takto", "ale mama je sama musime sa jej venovat" "ale mama ma vychovala nemozem ju opustit" "musime mame urobit radost" a tak by som mohla pokracovat donekonecna. Proste nieco ine bude tvrdit z partnerskej lasky k vam a uplne nieco ine bude robit z tej zvlastnej lasky k mame. Je to bolestive ale s takym clovekom moze byt stastna iba zena, ktora ho uplne odstrihne napr. na druhy koniec republiky alebo zena, ktora sa zmieri s tym, ze bude zit v trojuholniku ona+on+mama.

nini1010
29. feb 2020

No tak to je riadna komedia,to som este nepocula 😂 akoze maminka sa chysta so synkom na dovolenku 😂👌Naozaj sa ti vobec necudujem,ze uvazujes ci s nim naozaj planovat buducnost.Rovno sa priprav ze ak tvoj priatel nenajde gule v gatiach bude sa vam starat do domacnosti,do deti...To si bud cele teraz hned upraces s priatelom a potencialnou svokrou aby sa vedel on za teba postavit a ona vedela kde je jej miesto,alebo budes pravidelna prispievatelka do temy "Ach ta svokra".

minimilan
29. feb 2020

Normálne to povedz. Nám svokor celej rodine oznámil: “No a trebalo by, žeby sme išli spolu na dovolenku.” Už od detstva neznášam tón hlasu, akože niečo musím, alebo že sa to patrí, alebo že si niekto niečo nasilu odo mňa vyžaduje. Moja odpoveď bola, že by som ani týždeň nevydržala na dovolenke so svojimi rodičmi, nieto ešte s nimi! Jasne, že sa so mnou dva týždne nebavil, ale prišiel nato, že je mi to aj tak jedno, takže sa “odhneval”. Nevidím dôvod, prečo by som sa mala prispôsobovať ľuďom, čo chcú oni ak sa mi to nepáči, alebo s tým nesúhlasím! A je mi jedno, či budem obľúbená, alebo nie. Je to môj život a budem si robiť čo ja chcem a čo mi je prijemné. Ak niekoho nemám rada, nebudem s ním tráviť svoj drahocenný čas. A ak niečo nechcem, tak poviem NIE. Nebudem žiť 120 rokov ako korytnačka močiarna a nemám čas robiť to, čo odo mňa chcú druhí ľudia. 😊

lentilkaxxx
29. feb 2020

@saluda Ak nerozumie slovu pozvanie, je to zlé. Ešte horšie bude, ak dotyčná pani nebude chcieť rešpektovať súkromie páru a čokoľvek, čo ona nerozhodne a neschváli. Potom už to bude celé zle.

tajka14
29. feb 2020

Chod od takého preč.alebo ho postav do situácie či bude za tebou stat alebo za svojou matkou.ja som tiež taký vzťah mala a som rada že to dopadlo tak že už nie sme spolu.on videl iba svoju rodinu a mňa pokladal za cudziu,tiež som musela ísť s celou jeho rodinou (jeho sesternica,bratranec s rodičmi,teta,brat ,jeho rodičia)bolo to hrozne.potom som išla aj na dalsiu lebo som mu povedala čo sa mi nepáčilo že sme stále museli chodiť kde jeho mama povedala nemohli sme sa oddeliť lebo vraj sme prišli ako skupina tak aj zostaneme.nemohli sme si robiť vlastný program.slubil mi že na tej dovolenke to bude iné a nebolo.