Existuje dlhoročné manželstvo bez nevery?

ajsenz
28. jan 2014

Ahojte mamičky. Som rok vydatá za skvelého chlapa. Chodili sme spolu dva roky a otehotnela som a po 2a pol roku sme sa zobrali. Sme spriaznené duše a nikdy medzi nami nevera nebola,ale u nás v našej spoločnej rodine áno... Veľmi nás to mrzí,hnevá a bolí... Neznášam neveru a čoraz viac sa bojím ,že za 10 rokov nájdem niekde muža v posteli s inou...Poznám strašne veľa manželstiev a v každom nevera bola :-/ Myslíte si,že ešte existuje dlhoročné manželstvo bez neveri???Prečo sa ľudia podvádzajú? ... Je mi z toho všetkého zle,že ešte aj moja rodina (z mojej strany) neveru akceptuje... nebudem konkretizovať,keďže sa to tají na oboch stranách a o to viac to mám chuť vykričať každému,keďže ma doráža to,že ešte aj ľudia čo sa kur*** sú schopní mi radiť a poučovať ma o manželskom spolužití.... Je mi hrozne smutno z toho všetkého a preto veľakrát odkedy sme to zistili ma chytá normálna paranoja či aj mňa ten môj nepodvedie,aj keď sa to nestane.Aký máte na neveru názor?Myslíte,že existuje manželstvo bez neveri? Ďakujem

bibuska22
28. jan 2014

Určite existuje!! Je len na Vás dvoch, či si budete verní 😉 lásku treba stále pestovať 🙂

cammille
28. jan 2014

@ajsenz urcite existuje;) a ja verim ze my s muzom budeme aj o 50rokov toho prikladom;)

gab1kaaa
28. jan 2014

@ajsenz Určite také manželstvá ešte existujú, a sú vzácne. Nevera je strašná vec a mám pocit že to to taký trend dnešnej doby. Ja si myslím, že je to všetko o komunikácií vo vzťahu, ak si s partnerom otvorene poviete o svojich potrebách ale aj o tom čo vám na tom druhom vadí, tak k nevere by nemuselo dojsť. Muži velakrát utekajú k inej žene nielen kvôli sexu ale aj preto aby zabudli na problémy čo majú doma. Ak svojmu mužovy vytvoríš doma pevné zázemie tak na inú ani nepomyslí.

m_ij_ka
28. jan 2014

@ajsenz určite existuje, podľa mňa je to len o dôvere oboch partnerov, o vzájomnej komunikácii a rešpektovaniu toho druhého.

ajsenz
autor
28. jan 2014

My sa ani nehádame,furt sa smejeme,stále sa rozprávame..ale predsa... situácie v rodine ma zneisťujú a trápia ☹

gab1kaaa
28. jan 2014

@ajsenz Rodinu nechaj rodinou, vy si žijete vlasný život 🙂 Nemusíte byť ako oni ..

reluska
28. jan 2014

neviem my sme si 16r. verný 🙂

terezocka
28. jan 2014

My sme manzelia 11.rok a stale v dobrej atmosfere a bez nevery!!!

kofoluska
28. jan 2014

Rodinu nechaj rodinou, zijes so svojim manzelom, nie s nimi. Kazdy si je strojcom svojho stastia. Neupinaj sa na myslienku "co ak...", pretoze si to privolas. Z vlastnej skusenosti Ti mozem povedat, ze pokial ma chlap doma pohodu, tak nema preco utekat k inej zene. Casto totiz nejde ani tak o sex ako skor o odventilovanie sa od domaceho stresu. Osobne by sa mi tiez nexcelo ist domov k partnerovi, co stale nieco vycita, dodrbava za prkotiny (na ktorych sa normalne clovek skor zasmeje), jednoducho robi dusno. Takze ak je u vas pohodicka, ak ste takpovediac spriaznene duse, nemas sa coho obavat. My sme spolu cez sedem rokov a nikdy nas ani nenapadlo, ze by sme mali tomu druhemu byt neverni. Mame stanovene hranice toho, co sme schopni a ochotni akcpetovat, vzdy sa o vsetkom na rovinu porozpravame, sme k sebe uprimni a otvoreni aj v neprijemnych temach. Dovera, vzajomny respekt a laska pokial sa zo vztahu nevytratia, nemas preco takto premyslat. 🙂 Verne pary existuju. Ver mi. 🙂

zuzanockamt
28. jan 2014

@ajsenz uvidis sama 🙂 😉 ... ste spolu velmi kratko 🙂 - to je este vsetko ruzove 🙂 ... vztah a ludia sa menia ... po 10-tich a viac rokoch je to zase vsetko ine 🙂 😉 ... a ano existuju aj manzelstva bez nevery, ale nikdy tam uz po tolkych rokoch nebude taky vztah ako v tych zaciatkoch - s tym sa treba zmierit 🙂 ... taham s mojim muzom 11-ty rok 🙂

juliana77
28. jan 2014

@ajsenz Niekedy, až ked človek podľahne nevere a dôvodov je veľa a prípadov je veľa a niekedy ani nie je dôvod, len príležitosť, tak až vtedy pochopí aký je nevera nezmysel, a povie si tak ........toto ma lákalo??? Bože ja idiot, alebo ja krava.

V tom momente človek vyloví zo seba všetky tie najlepšie vlastnosti a je z neho neuveriteľne skvelý partner , len aby zakryl tento prešľap.

Samozrejme, že sa nájdu aj zásadoví ľudia, čo sľub manželský majú stále na mysli, aspoň dúfam.

A klobúk dolu dámy, ktoré dokážete vysloviť vetu, my sme spolu roky roky a sme si verní, tak toto dokážem tvrdiť len za seba ja osobne.

ajsenz
autor
28. jan 2014

@kofoluska No my sme zatiaľ veľmi súdržní a skôr sa viac smejeme ako vadíme 🙂 Za takmer 4 roky vzťahu sme boli pohádaní sotva polhodinu aj to sme sa udobrili...ďakujem 🙂

deprimovana
28. jan 2014

Pozri sa, ťažko je to povedať, či vydrží manželstvo bez nevery celý život. Poznám aj také manželstvo, kde nevera bola na strane ženy, hrozil tam rozvod. Síce trvalo, kým sa to otriaslo, ale otriaslo sa. Žijú pekne a ľúbia sa a už sú spolu skoro 40 rokov, ale to je naozaj výnimka z milióna, kde to jedna strana odpustí a druhá strana si to uvedomí, že veľmi ublížila a už na to ani nepomyslí. Ale chcela som niečo iné. Keď je nevera v rodine tolerovaná a pozerá sa na ňu s ľahkosťou, tak potom to tak aj vyzerá. Vieš, keď ešte synáčika v tom maminka podporuje, lebo chudiatko trpí, tak tým pádom musí vliezť s cudzou osobou do postele, je to asi normálne, ale pre mňa a myslím si, že aj pre veľa ľudí je to choré. A taký názor, že "len" vražda sa nedá odpustiť a vlastne ten dotyčný, čo podviedol ľúbi svoju ženu, tak asi moje rozmýšľanie je abnormálne. Všetko záleží od toho, v akej rodine dotyčný vyrastal, resp. veľmi to ovplyvní.

kafulienka
28. jan 2014

...no my sme spolu od r.1997, obojstranna prva detska laska a stale si verni 🙂 /samozrejme, pisem za seba/
V nasom pripade nam casta smrt blizkych, choroby a nestastia jasne stanovili priority v zivote, takze ak budete mat na prvom mieste Boha, svoju vzajomnu lasku a po rokoch manzelstva uprimnu uctu voci sebe, tak urcite casom budete motivaciou (na zmenu) aj pre zbytok rodiny 😉

kofoluska
28. jan 2014

@ajsenz S usmevom ide vsetko lahsie. 🙂 My sa obcas aj pohadame. Ale to zas moj manzel je vdacny, ze mu hned vynadam a poviem, co spravil zle. V predoslych vztahoch sa zenske totiz vzdy len urazili a on netusil, co sa deje a co by mal na sebe zmenit/vylepsit/upravit. 🙂 Aj o tom je vztah - necakat, ze si ten druhy domysli, co cloveka nastvalo, ale na rovinu to povedat. Drzim vam palce, nech vam to vydrzi do konca zivota. 🙂 Ludi, ktori si rozumeju aj po 50ich rokoch a stale sa na ulici drzia za ruky je dnes uz velmi malo. Mne sa vzdy pacili taki ti starcekovia, co boli spolu na prechadzke a drzali sa za ruky. Bolo to krasne. Skoda, ze dnes to nejak vymizlo....

ivet1371
28. jan 2014

my sme spolu viac ako 23 rokov a dufam že neveru v manželstve nemame.z mojej strany určite nie a dufam že aj z mužovej.aj ked nikto nemože za nikoho dat ruku do ohna

cerez
28. jan 2014

S mojim mužom sme 17 rokov, z toho 15 rokov v spoločnej domácnosti a 7 rokov manželia. Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie. Keď sme sa zobrali, tak prvé naše slová boli "tak ti treba"! 😀

sissy27
28. jan 2014

@ajsenz slovami dr. Plzáka - vernosť je jav možný, utajiteľný a vernosť nedokázateľná... takže aj tie, čo by tu prisahali na neviem čo, že ich manžel by to nikdy, ale naozaj nikdy neurobil, možno len nevedia... ja si nedovolím ani za seba tvrdiť, že by som to nikdy, ale naozaj nikdy neurobila, tak ako to môžem povedať za niekoho iného? neveru neschvaľujem, neospravedlňujem, ale na druhej strane nie je to to najhoršie, čo sa človeku vo vzťahu môže stať... samozrejme nie je nevera ako nevera, inak by som sa pozrela na jednorazové zakopnutie a inak na paralelný milenecký vzťah... človeka k tomu vedú rôzne pohnútky, niekomu možno stačí len príležitosť, iný si tým rieši komplexy, pre niekoho je to čisto fyzická záležitosť, pre iného sú v tom city... a je mnoho vzťahov, kde je nevera tak nejak potichu tolerovaná... hlavne netreba riešiť, čo sa deje u susedov, hodnotiť, súdiť a nedajbože porovnávať... nikto z nás nevie, čo ho v živote čaká, ako sa osud s nami pohrá, či odoláme alebo podľahneme... a hlavne si nemyslím, že nevera je chlapská záležitosť, ženy v tomto podľa mňa ani trochu nezaostávajú 😉
netreba sa zamýšľať nad tým "čoby keby", lebo to je skratka do blázinca, treba žiť dneškom a problémy riešiť až keď nastanú...

linda20111
28. jan 2014

@ajsenz Urcite take manzelstva existuju ale nemyslim si ze je ich vela.. Skor su take kde sa o nevere jedna strana nedozvedela.

quixina
28. jan 2014

nechcem Vám tu do toho kecať dámy, ale nezabúdajte, že nevera existuje aj zo strany ženy 😉
to len, aby sa tu nehovorilo iba o zázemí, ktoré má robiť žena mužovi a pod. 🙂

marina3
28. jan 2014

Ja by som to tiez vobec teraz neriesila na Tvojom mieste..... poznam kopu parov ktori hovorili nevera je zla , nikdy nebudem neverny...hlavne v zaciatkoch vztahov a buuum po rokoch boli neverní a zaciatky vztahov su podla mna nie mesiace ale prve roky aj 5 rokov...... ani ty sama nevies ako si budete rozumiet po 10 rokoch, 15 rokoch, 20 rokoch......

prestala som sudit ludí a radím ti , nesúd ani ty..... ze niekto bol neverný v rodine...to je ich problem a nevies preco sa to tak stalo....neveru odsudzujem, ale nesudim ludi ktori to urobili.....nevieme preco.....nesulad v sexe, zla komunikacia, submisivita jedneho z partnerov, ktory sa citi nedoceneny atd....

mirage
28. jan 2014

Odpoved na otazku - na 95 percent nie

sisaha
28. jan 2014

mozno také existujú, ale podľa mňa, buď je škaredý chlap, žena, alebo obaja 😀. Ja mám v okolí také prípady, že buď o tom žena absolútne netuší a chlap si zhrešil, ale na rozvod nepomýšľa ani omylom, alebo tam bola nevera niekedy v zaciatkoch manzelstva a po 20 rokoch si dievca naslo svojho nevlastneho brata a predstavilo sa mu ako jeho sestra, o ktorej netusil..
takze môj názor - myslím si, že v 90% vzťahov sa minimálne 1x vyskytne. Otázne je ako to ustoja a či to bola iba jednorazovka, alebo z toho bol rozchod

elen83j
28. jan 2014

existujú verný aj neverný,ťažko povedať koľko percent tých a koľko tých.ja si myslím,že zaťažovať sa v živote len tým či mi zostane verný navždy ako sme si sľúbili pred oltárom,je strata času.Sme tu teraz sme šťastný a verný a uvidíme ako pôjde život ďalej.Tento rok máme siedmy rok manželstva,vraj kritický 😀 😕 Nevadí mi sme si prešli dobrým aj zlým,bolo tak že peniaze boli aj tak že neboli a vydržali sme spolu v harmonii.Dúfam a verím,že nám to vydrží a ak niečo také príde,buď to ustojíme,alebo... Ale život je krásny teraz,tak si ho nebudem kaziť tým,že čo ak... Možno ja,možno on.Teraz dúfam,že ani jeden nebude z nášho vzťahu taký zúfali alebo sklamaný aby pomýšľal na neveru 😉 Rozprávame sa o všetkom,tak dúfam,že to tak ostane.Netráp sa ani ty a užívaj si to čo máte teraz,ten krásny vzťah 😵

ella555
28. jan 2014

@ajsenz Uzivaj si co mas a neries nieco, co sa mozno nikdy nestane.

mima4
28. jan 2014

@ajsenz
poznam dost parov, ktori su si verni, miluju sa a maju krasny a harmonicky vztah 🙂 Ale ti ludia maju aj urcite hodnoty v zivote a vazia si svoj vztah, staraju sa on, venuju sa sebe a svoje manzelstvo povazuju za niečo, čo si zasluzi vynimocnu pozornost, a to aj ked su deti, ked su unaveni, ked nevladzu, ked maju tazke chvile...
To ako vztah smeruje nie je ovplyvnene casom, ze teraz vidime svet ruzovučko 😉 , sme romanticky zamilovani... ale hlavny vplyv na to maju nase priority, ci nam stoji ten vztah za to, aby sme ho budovali cely zivot, venovali sa manzelovi/manzelke, travili s nim/nou cas.

Poviem ti uprimne ako to vidim ja. Tak ako mnohe zeny si ten cas vyplnaju vydrhnutou domacnostou ci telenovela, muzi si ho plnia krcmou, PC hrami... potom pridu deti, mnohe zeny sa zvyknu az nezdravo naviazat na dieta, muza vyzenu zo svojej spalne..chlap si ide po svojom .. obycajne pasivne to prijima.. upina sa tiez na to svoje... Toto je klasicka slovenska domacnost... A je prirodzene, ze pri takomto zmyslani ten vztah ide dolu vodou, ludia sa odsudzuju, prestavaju spolu komunikovat... a su nachylni aj k nevere... proste ich vztah ich uz nezaujima.

Zakladom kvalitneho vztahu je:
- dovera
- aktivna komunikacia, aktivne pocuvanie
- spolocne zaujmy, spolocne travenie volneho casu, spoločna praca
- tuzba a aktivity ktore sa pacia tomu druhemu (navzajom pravdaze)

Niekto tu povie..nie je na to cas! 😉 Praca, deti, povinnosti... OK berem..toto tu realne je... ale ak clovek chce mat kvalitne manzelstvo, musi byt pre neho prioritou...
Ked nie je..netreba sa cudzovat, ze ludia sa rozvadzaju, lebo je tam nevera, odsuddzenie 🙂

briketa
28. jan 2014

@mima4 ja si myslim, ze co pises, dobre pises. To nie je otazkou casu, ale priorit. Cas sa najde vzdy!
(11 rokov stastne vydata, tri deti. stvrte sa nevylucuje)

tweetinka.co
29. jan 2014

dá sa to.. ale keď sa budeš upriamovať na to, čo nechceš.. tak sa to stane...

bahira1962012
29. jan 2014

@ajsenz no zatial poznám len z neverou 😔 je to tu zavalené naookolo, aj o tých čo som myslela, že toho nie su schopní je to už akýsi životný štýl ,nová moda ziť s neverou a tolerovať si ju vzájomne 🙄

bets
29. jan 2014

Ja sa pohybujem v prostredi kamaratov a rodin, kde nevera nepatri do vztahov. Možno sa niekto bude cudovat, ako si mozem byt ista... Po rodinnom zivote v sirsej komunite sme tuzili, hladali a nasli, nejakym zvlastnym sposobom nas tam pritiahlo. Okrem rodiny a deti nezabudame aj na vztahy, robime si rozne stretnutia manzelov, rozoberame vztahy, problemy, aj radosti, organizujeme plesy a iné akcie bez deti, aj keď viac akcií je s detmi. Organizujeme si aj akcie, ktore su dlhšie a za ten spoločný pobyt je zrejme, ako rozne rodiny a vztahy manželov fungujú. Všetko prevazne manzelstva uz okolo 15 rokov. Zároveň poznáme aj rodicov viacerych kamaratov, to su uz naozaj dlhorocne vztahy a su krasne, necitit chlad v ich vztahu. Zároveň taketo krasne dlhorocne vztahy rodicov v tomto mojom okolí su skor u manzelov, ktoré majú viac deti, ale nie je to pravidlo. Moja vzorka vztahov je okolo 30-40 manzelstiev a ich rodin. Taketo pozitivne priklady cloveka velmi zasiahnu, teda aspoň mna a mojho manžela.