Hľadám bezpečie

shivas
1. jún 2014

Dobry vecer,.

Neviem si uz rady, hladam vsemozne informacie, patram a zistujem, ale nic nenachadzam, len vselijake indicie a suvislosti a ziadny priamy dokaz.

Mam male dieta s clovekom ktory nie je v poriadku, musela som uz zacat patrat, proste sa to same nukalo a hlavne kvoli bezpeciu, vsetko okolo neho bolo divne casom, take akoby spinave stopy nechaval po sebe, myslim minulost, nic nesedelo, co tvrdil. Od sameho zaciatku som z neho mala cudny pocit, ani sa neda povedat, ze zly, ale cudny.
Strasne nam ublizil a myslim, ze sa o to bude pokusat znova. Ja neviem ci za to moze, alebo nie, tito ludia su vraj plne pricetni ked ublzuju, ale neviem, ci sa vobec vedia ovladat, aby nepachali zlo. Jeho diagnozu sem nechcem pisat. Ide mi o mna a o dieta, myslim si, ze tento clovek ma za sebou nieco velmi brutalne, nasilne, ale aj take akoby hnusne, ohavne, zasa tie indicie a suvislosti...a tiez mi veci napovedaju, ze bol vo vazeni kvoli niecomu takemu, je cely divny aj ta jeho minulost a velmi sa bojim o dieta, mal aj take hnusne reci z ktorych ma mrazilo, to uz vsetko bolo pri konci vztahu. co bolo pocas roka s nim ani nebudem opisovat, ale aby som nevyzerala ako hysterka, domyslava, mozem spomenut, ze bolo vela inych veci ktore mi nesedeli a intuicia ma neklamala, vzdy sa potvrdilo to co som si myslela, aj doteraz vsetko zapada, k tomu jeho diagnoza pod ktoru spad
a aj patologicka loz... len ja nemam priame dokazy, Nemam to ani komu povedat. Bil ma v tehotenstve, nemala som odvahu to udat, naposledy som to spravila. Utiekla som od neho, ale ostalo dieta o ktore bude mat zaujem, ale bude to len jeho nastroj, nepytajte sa ma ako to viem, viem to. Co by som potrebovala je, ci sa nejak neda zistit minulost takehoto cloveka, ja uz neviem kde hladat, myslim, ze mal on aj jeho rodina aj nieco so sektou, vazenie atd... uvitam kazdy napad, radu, informaciu, velmi vam dakujem.

sweetangel20
2. jún 2014

@sono2 keď jej nemáš ako pomôcť alebo nechceš, aspoň do nej nekop. Ak je toto pravda, tak to nie je sranda. A prerušiť kontakt? No ono sa to ľahko hovorí, ale taký človek - psychopat ju bude hľadať aj na druhom konci sveta, ak sa tak rozhodol

7zahrad
2. jún 2014

@shivas Spis vsetko na vo si prisla. Vsetky jeho zle ciny.. Schovaj to a povedz mu, ze ak sa Ti cokolvek stane, spolahlivi ludia to dorucia na policiu. Urob si tak poistku, aby bolo v jeho zaujme, aby si prezila.

sono2
2. jún 2014

@edvelyn veď toto. Ja si do jazyka kusnúť neviem. To som ja. A Ani nám tu zakladateľka od vtedy nič viac nenapísala. Takže tu môžeme len polemizovať.

kiki68
2. jún 2014

myslim,ze pozriet trestny register sa nejako dat bude, neviem na c vsetko to potom budes potrebovat pouzit. K zdravotnemu stavu sa asi nedostanes, tam je to tazsie.

junova
2. jún 2014

@sono2 Vieš, ja som tiež kedysi opovrhovala ženami, ktoré čakali dieťa s nejakým nasilnikom. Ja mám dobrého muža, nikdy ma neudrel. Ale vieš aké to je, keď sa človek zaľúbi. Ženy prehliadajú varovné signály, môže do nich hucat aj rodina aj kamaráti. Ja viem, treba premýšľať, ale keď žena urobí chybu netreba do nej kopať. Človek sa má na druhého pozerať zvrchu, len keď mu chce pomôcť vstať. A občas sa ľudia aj menia. Môžes si zobrať dobrého chlapa, ale časom mu prepne. Nájde si mladú frajerku, preskočí mu pre pracovnú vyťaženosť. Už som sa naučila, že nikdy nehovor nikdy.

sisbe
2. jún 2014

@sono2 ja to nemozem napisat inak iba, ze ty si hrozna baba, fakt by som ta ani za znamu nechcela, nie to este za kamaratku ako pise @borkavan. cudujes sa, ze tu zakladatelka temy nic nepise? ved na tie tvoje "rady" naozaj niet, co napisat. este nevrav hop, ked si nic nepreskocila, este nevies ako ty v zivote doskaces, takych "mudrych a sebaistych" tu uz bolo.
@shivas sa tu zaregistruje a ziada o pomoc, ta zmatena prosba je mozno len dosledkom velkeho a pre niekoho nepredstavitelneho strachu. Kto skutocny strach (nie z tmy, mysi a pod.) nezazil, nepochopi. Nepochopi, co je to vstavat aj zaspavat v strachu, rovnako nepochopi, ake je tazke potom zmobilizovat posledne sily a postavit sa tomu. Co sa stalo sa neodstane, nech uz sa to udialo akokolvek a pretvarovat sa clovek dokaze naozaj aj velmi dlho. Z obavy o vlastny zivot a zivot dietata konecne ujde a vy sa tu do nej navazate, to jej naozaj velmi pomoze.
Neviem z ktoreho kuta Slovenska si, ale skus sa obratit o pomoc, kde to mas najblizsie http://www.kmotricky.sk/potrebujem-pomoc/. budem rada, ak sa ti podari dostat do bezpecia a ak budes chciet napis ip. Vela stastia.

sono2
2. jún 2014

@sisbe ale veď ja nemusím každému vyhovovať 🙂 a pravda sa zle počúva... Viem to aj podľa seba. A na kamaráku by som reagovala jemnejšie, ale pravdu by si vypočula. Potom by sme hľadali riesenie.

sisbe
2. jún 2014

@sono2 ja naozaj nepotrebujem, aby si mi vyhovovala 🙂 je mi to jedno........a co je na tvojej pravde pravdy, mi je tiez jedno 🙂. ak si si nevsimla, tu vobec nejde o teba a tvoju samolubost :P a myslim ani o tvoje "rady". viac ta komentovat nebudem, ked sa tu aj roztrhas so svojimi "radami"

maria1989
2. jún 2014

@shivas môhla by ti pomôcť detektívna agentúra, keď ti ide len o to, vypátrať jeho minulosť.

sono2
2. jún 2014

@sisbe máš pocit, že tu niekomu niečo radím? Ja som napísala príspevok a viac by som neprispela. Nezvyknem debatovať medzi účastníčkami. To len pár žien sa do mňa naváža. Tak reagujem. A sa samoľúba niesom, len mám na niektoré veci svoje ostré názory. Mne tiež keď je povedaná pravda keď aj ostro tak som z toho neni paf.

zeleny_cajik
2. jún 2014

@sono2 takže sem si prišla len zd*bat neznámu zúfalú ženu bez hľadania riešenia? Gratulujem, dúfam, že máš teraz lepší deň.

sisaha
2. jún 2014

@shivas na zaciatok skus zadat jeho meno do googla, ale to si uz asi urobila.. Skus FB - kamarati, fotky, znamy.., kam chodil do skoly - spoluziaci. skus orsr a zrsr - ci podnikal a s kym.., na ostatne asi detektiva.

zeleny_cajik
2. jún 2014

@shivas Inak byť tebou, nepátram sama, nekontaktujem nikoho priamo z jeh okolia. Vystavuješ sa tým nebezpečenstvu, ak je to naozaj taký človek, akého sa obávaš. Obrátila by som sa na nejakého súkromného detektíva, bývalého príslušníka polície alebo podobných zložiek, asi by ti vedel tie infromácie efektívnejšie vyhľadať. Možno jedným telefonátom....

shivas
autor
2. jún 2014

sono, sono, sono, pokial to bez skusenosti so psychopatom beries takto hrdinsky, tak sa da povazovat za hlupu naopak teba.

psychopat je uspesny ked sa o tom nevie, takze urcite sa neprejavoval hned a jeden zo sprievodnych javov psychopatie je manipulacia, tito ludia spravia rekonstrukciu aj psychiatrovi alebo psychologovi, nie naopak..nie este beznemu cloveku, ktory vobec nevie o co ide a uz vobec nie naco sa ma zamerat, viac-menej je to o case, intuiicii roznych suvislostiach, ktore vam ale svojou manipulacou a lzou budu vyvracane, nakolko nemaju,alebo maju emocie hlboko poskodene, funguju uplne inak ako zdrava osobnost. pre mna to bola dost neprehladna situacia, bola som zmatena, deptana, bola mi dopriana ulava a potom to pokracovalo zase. pri prvych mensich naznakoch som este z toho nic nerobila, nechcela som byt domyslava, hystericka... kopilo sa toho viac s casom, stale som si myslela, ze to mne sibe, ale uz som bola pozornejsia a vnimajesia. zbil ma pretoze tak ako sa stupnovali nejasnosti okolo neho, tym viac som mala nanho otazky. nevery, promiskuita, minulost ktora nesedela, casovo atd... dovtedy mnou manipulval, skryto, vselijak, takze uz som bola nastavena tak, ze potom ako som mu neustale liezla do trinastej komnaty co mu islo na nervy nevydrzal a udrel ma, jasne ze som si myslela, potom, ze je to moja vina, nebudem to tu vysvetlovat, je to proste tak. ten co ja viem polrok bol ako tak dobry, ale samozrejme, ze ma manipuloval, dalsi bol uz tazsi, nevydrzi, psychopat nevydrzi, zacne presvitat, byt impulzivny, arogantny, hnusny, agresivny slovne, urazajuci atd... to uz ste ale v dobrej riti nakolko neviete ktora to vobec bije.
nebola som naivna, on bol uplne iny v zaciatkoch a aj potom nejaky cas, a aj keby som bola naivna no a co? ako je mozne, ze poukazujete na naivitu zeny a tutlate spinavost niekoho ineho? nech je zena akokolvek naivna, nezasluzi si taketo zaobchadzanie a uz vobec nie to, aby sa nestazovala. na koniec je to filozofia psychopatov-si naivna, si doverciva, si makka, si tolerantna, zasluzis si preto, aby ti bolo ublizovane, si slaba. tal torcha mi to niektore pripominate. ziadna empatia. do postele som liezla s niekym kto sa mi nejavil ako psychopaticky. prosim vas, ved je to tak prvoplanove ako ste to poniektore pochopili, cim nechcem urazit, len ono je to trocha zlozitejsie.nevadi.

shivas
autor
2. jún 2014

@sisaha vsetko som skusala, dosla som len na nejaku nezrovnalost s niecim co sa tyka istej nehnutelnosti,a podvodu ale nemozem to tu vsetko poriadne popisat, ja mam strach, lahko by sa v tom nasiel, alebo jeho rodina. zvlastni ludia, zvlastna rodina, cudny model vztahu-matka-syn.

shivas
autor
2. jún 2014

@sono2 nehnevaj sa, ze neraugujem tak dlho na tvoju energicku stat, ale mam male dieta.

shivas
autor
2. jún 2014

@sono2 mas velmi skreslenu a naivnu predstavu o ludoch ktori trpia touto poruchou osobnosti. prosim ta, precitaj si o tom nieco, mozno prehodnotis svoje nazory.

shivas
autor
2. jún 2014

@7zahrad spravila som to uz davnejsie.

sono2
2. jún 2014

@shivas ani nemusíš. Ja sa ti chcem touto cestou ospravedlniť za to že som sa ťa dotkla a krivdila ti. Ak sa z úžasného človeka s ktorým si chcela mať bábo, alebo plánovala, alebo keď len náhodou vykľul psychopat, to mi je úprimne ľúto. Mám charakter takže nemám problém ti napísať prepáč. A ak sa ti zdal divný a aj tak si s ním ďalej pokračovala, tak to mi je tiež úprimne ľúto. Ešte raz mi prepáč. Ja nemá právo ťa súdiť.

sono2
2. jún 2014

@shivas lenže ty si mala a máš zdravý rozum na rozdiel od neho. Prečo si to trpela? Prepáč ale ja toto nikdy nepochopím, prečo sa ženy nechávajú tĺcť...

shivas
autor
2. jún 2014

@sono2 to je v pohode, radsej trocha neskor nato prist ako nikdy. som sice taka, ze chcem vidiet to dobre, ale keby ma od zaciatku napr bil atd, urcite zutekam. ono to bolo casom, ake vsetko zvlastne, neviem to poriadne opisat, vselijake zvlastne, nejasne situacie, jeho ciny, slova, ale nie natolko divne, aby som tomu venovala vtedy pozornost, neviem to vysvetlit...az napr s prichodom noych okolnost sa vysvetlilo to predchdzajuce, proste mozaika... ked uz ma udrel v teh.druhykrat isla som a riesila. ostalo ale vela nejasnosti ktore mi naznacuju, ze je nebezpecny. policia mi nic nepvie, nato je zakon.asi.

koniarova
2. jún 2014

@shivas Píšeš strašne zahmlene a nie sú tam žiadne fakty. Ťažko radiť. Bývaš od neho ďaleko? Zaujíma sa o malého, vyhľadávať ťa?

sono2
2. jún 2014

@shivas prečo si nešla na políciu keď ťa zbil ako tehotnú? Som si istá že by išiel do basy . Veď to čo je za partnera, lásku čo ťa v tehotenstve zbije...

shivas
autor
2. jún 2014

@koniarova nemozem ani napisat ako to je teraz, resp opisovat to, ja sa bojim, ze na toto natrafi jeho rodina, hned by sa spoznali.

shivas
autor
2. jún 2014

@sono2 pretoze bolo silne vytvorene psychopaticke puto sa tomu hovori. napr sa manipuluje cez pocit viny..su rozne techniky, skoda, ze som to skor nevedela. druhykrat uz som isla, ale to uz bol kriticky moment, ked som uz vedela, ze mi nesibe, ako mi bolo tvrdene vzdy.

shivas
autor
2. jún 2014

keby som tak si bola ista, ze uz bol trestany, alebo nieco podobne, mala by som taku istotu, napr pred sudom, keby doslo k urceniu otcovstva, preto som chcela vediet ci sa to neda nejak zistit. nemam nikoho takeho. zasa mam len tu inuiciu, ze ma za usami, podla zasa vselijakych slov jeho, situacii atd, ale je to na nic, dokaz nemam. nevadi, aj tak vam dakujem.

sono2
2. jún 2014

@shivas tak ti v každom pripade želám veľa šťastia a hlavne sa riad zdravým rozumom. Tehotná žena nemôže byť zo žiadneho dôvodu zbitá. Ja by som pracovala na tom aby mal zákaz styku s dieťaťom. A vypusti ho. Akoby neexistoval. A nenaleť prvému mužovi, ktorý o teba prejaví záujem. Si veľmi dôverčivá. A neváhaj volať políciu aj stokrát. A keby ti len niečo urobil chod hneď k doktorovi. Škoda že si nebola vtedy. To by ti bolo dobre pred súdom. A nech platí na dieťa! Veľa šťastia.

borkavan
2. jún 2014

@sono2
@shivas nie som si istá, či sa dá psychopat vypustiť z hlavy. on sa bude stále objavovať na scéne dokedy si nenájde novú obeť
a dobre si to napísala, že väčšinou iné ženy riešia, tú poškodenú ženu, že prečo si bola s ním, prečo si mu naletela, prečo máš s ním dieťa atď.... tým akokeby chránili a obhajovali muže, ktorý vlastne za všetko môže.
nemala som dočinenia so psychopatom ale medzi žiakmi sú rôzne prípady... preto viem pochopiť ženy, čo sú obeťami psychopatov, debilov, ožranov a tak.... alebo týrané deti alebo bojácne ženy.... toto všetko sa profiluje už na strednej a možno aj predtým. presne vidím, ktorá ma tendenciu nalietieť debilovi, psychopatovi a tak....

no zverejňuje sa len číslo spisu a nie meno odsúdeného. a tam sa zverejní za čo bol odsúdený. alebo mať známeno na registry trestov.

inak ak pôjdeš pred súd, tak šikovný advokát to zistí, že on bol dosúdený. len mu to treba povedať, nech hladá.

uglybetty1234
3. jún 2014

Ahoj,
skus sa aj zamerat na tu jeho diagnozu. Ak je to nieco vazne, tak by sa to dalo pouzit.
Prajem ti vela sil a pevnych nervov.

moonlight1210
3. jún 2014

@shivas myslim, ze s tymto ti pomoze max nejaky sukromny detektiv.
pokial viem, da sa dohodnut presne, co chces, aby ti zistili, da sa dohodnut cena, casove rozpatie. nie je to vzdy horibilna suma ako si ludia predstavuju.
kazdopadne tie peniaze budu stat za to, lebo budes mat pri pripadnych sudoch o dieta v rukach konkretne dokazy.

na druhej strane je to len vyhra v oblasti prava. v realite, ci mu sud nieco zakaze, ci nie, pojde vam "po krku" (neviem, ci mas pocit, ze aj doslovne).

takze okrem toho, ze si das o nom zistit veci, nech vies naisto, s kym mas docinenia, sa skor priprav na mozne sposoby ako zmiznut aj s dietatom.
jedna vyhra bude sud, ktory ti dieta zveri do tvojej starostlivosti a povedzme dosiahnes, ze zakaze otcovi styk s vami (na zaklade jeho minulosti a konania v pritomnosti). pokial mas akekolvek dokazy o tom, ako tebe alebo vam obom ublizuje teraz, vsetko zhromazduj. moze to v sucinnosti s jeho minulostou zavazit v tvoj prospech.
ked budes mat dieta iba ty, mozes s nim odist kamkolvek a nebudes povinna, ani zakonom stihatelna, aby si sa musela s tym clovekom stretavat alebo mu dieta vydat. co bude tvoja vyhra. ziskas kus slobody, ktory je potrebny v jednani s takym clovekom.
nie je lahke zmiznut do zahranicia, ale staci povedzme do ciech? ak nemas jazykove znalosti.

a hlavne s dokazmi opatrne. aj keby si na neho mala zlost, ked zistis o nom pravdu, nic mu neprezrad. akoby si nic nevedela.
teraz ma hru v rukach on. dovoli ti zistit, co on uzna za vhodne, on ma prehlad a to je to, co on potrebuje.
ak mu prezradis, ze vsetko vies, iba tym odhalis svoje karty a jemu vrazis zas do ruky eso. lebo pre zmenu on bude presne vediet, na com s tebou je a zas to pouzije proti tebe. ty tu hru hrat nevies, tak to ani neskusaj. ak je fakt taky, ako pises, nemas sancu nad nim nijak vyhrat, lebo dokazovat, argumentovat, cokolvek je zbytocne, to si isto pochopila uz teraz.
co naozaj potrebujes je presvedcit ludi okolo seba, ze mas pravo byt pred nim chranena a zmiznut, aby to pochopili a nedali sa mu namotat, aby ta prezradili.
pri takých ako on plati jedine pravidlo: utekaj a neobzeraj sa.