Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ja vidím zradu a ostatní snahu

vymysleny_nick
28. feb 2016

Ahojte. Som tu aj pod inym nickom, ale nechcem to pod nim rozoberat. Tento som si zalozila uz davnejsie, lebo ako inak, si neviem spravit sama poriadok a usporiadat myslienky.
Mam priatela(nie sme manzelia). Uz sme si presli kadecim, ale ako to mame teraz, to nebyva ani v tej najprepracovanejsej telenovele alebo v najhorsom sne. A JA NEVIEM UZ CO ROBIT!!!
Takze ja som bola rozvedena a s dcerou, on bezdetny-pracuje v zahranici(mesiac vonku, tyzden doma). Sme spolu viac ako 3 roky, po 1r zacala tema byvanie a babo. Bavili sme sa o spolocnom byvani, ako by sme to spravili, aby sme boli na LV spolocne, kedze nie sme manzelia a zacali sme sa snazit o babo.. Vtedy sa to zacalo. Zacal byt hnusny, robil veci, ktore ma vytacali(problemom boli len hadky, tvrdohlavost). Snazila som sa byt kludna, ale... Pri jednej z hadok som potratila, vtedy som si povedala dost a ziadne dieta, kym sa nedame dokopy a nevyriesime si vztah. Navrhovala som poradnu, nech nas objedna, aby som videla, ze o nas bojuje. Nestalo sa. Fungovali sme ako-tak dalej, len bez planovania babatka. Otehotnela som a zase rovnaky kolotoc. Mala sa narodila(nedali sme ho na RL, kvoli hypo) a zdalo sa, ze sa vsetko ukludnilo. Asi po 1,5 mesiaci vybral spolocne uspory(mojich penazi tam bolo menej ako jeho), vyplatil si uver, ktory mal este z byvaleho vztahu, aby mal cisty uverovy register a mohol si vziat hypoteku na ten planovany spolocny byt. Zislila som to az neskor: 1-2 mesiace po vybrati. Nechapala som ako si to mohol dovolit, ani mi to len neoznamit. Odpoved: Ved to bolo pre nas a boli sme pohadani, potom som zabudol.. Vysvetlila som mu, ze toto sa v rodine nerobi, aj ked to bolo s dobrym umyslom. Zase o nejaky mesiac sme zacali preberat ako sa moj ex nedostane k bytu v pripade mojej smrti. Chceli sme to nejak osetrit. No cim viac sme sa o tom bavili, tym viac vychadzali na povrch nezhody a veta: Ty sa dostanes k bytu ako slepe kura k zrnu a cez teba tvoja dcera. Lebo moja dcera v pripade smrti nas vsetkych dostane polovicu priatelovho majetku cez svoju matku(mna) a este aj decstvo po svojom otcovi. To sa mu zdalo byt neferove voci biologickej dcere. Ale vraj mu to nevadi, len na to poukazal. Darmo som mu vysvetlovala, ze kazda dostane 100% po svojom otcovi a po mne 50%. Na vysvetlenie, financne sme mali ist do bytu 50:50. Po tychto veciach sa to vo mne zlomilo a trvala som na poradni. Bud poradna alebo nebude poradna, ale ani nebude byt. Volal ma na obhliadky, nesla som. Trvam na poradni!!!
Cely tyzden lietal kade-tade, obcas aj s mojou dcerou. Ta za mnou nadsene dobehla, ze moj uzasny priatel ide kupovat auto. Velke a rodinne, uz ho boli pozriet.. Nevadi, nezaujima ma ziadne auto. PORADNA!!!!
Odisiel na mesiac do zahranicia a po mesiaci mi oznamil "krasnu" novinku. On kupil nove auto a byt, este par formalit a mozeme sa stahovat. Ja ani neviem ako pokracovat, jedine tak, ze sme mali spolu kupovat garzonku(kedze tam byvam len ja s detmi, tak nam to vyhovovalo a on je stale prec) a miesto toho kupil on byt 4 izbovy o 3x drahsi ako bolo v plane bez upozornenia a sam. Nechcela som tam ist byvat, bola som nestastna ako toto mohol spravit. Obist ma a este cakat, ze to bude medzi nami OK. Nevedela som mu vysvetlit, ze v tom byte som cudzia, nemam uspory, nemam istotu vo vztahu a ked sa k nemu nastahujem, nebudem sa mat uz kam vratit(mali sme prenajom u znamej“takmer zadarmo“)!!! Nevedel to pochopit, tak sme "zbuchali" problem a poslali na MK, nech mu to baby vysvetlia. Tam sa to otocilo proti mne a vsetky sa na mna vrhli ako osy. Aka som zlatokopka, riesim len peniaze a ked som chcela vacsi byt, mam byt spokojna a drzat hubu, ved on nas zabezpecil, on sa snazil, ja som mu len vsetko kazila. To som sice neuznala, lebo zabezpecil byvanie, nie buducnost, ale aj byvanie, ktore sme nechceli. Naco su nam 4 izby? Kde je moj nazor a rozhodnutie, ci chcem? A ako zabezpecil, ked ani jeho biodcera by nic nedostala- stale nebol na RL a bla bla bla, ale zacala som o sebe pochybovat, ved mozno maju baby na MK pravdu a pozeram sa len na financie. Pojdeme do bytu a uz konecne dosiahnem co chcem. POKOJ VO VZTAHU! Nastahovali sme sa s tym, ze uz v novom byte sa budu riesit problemy vo vztahu..
Zeny, ja som taka blba... V auguste sa kupil byt, teraz je skoro marec a boli sme na poradni? Neboli! Necitim sa tu vobec doma, nenavidim to tu. Hrame sa na to, ze sa nic nedeje.
Jedine pozitivum je, ze uz nedavam vsetky peniaze jemu ako niekedy. Po tomto vsetkom si setrim sama a ziadnu spolocnu kasu neakceptujem. Ked uz budem mat za ritou vlastny byt, hadam budem schopna odpustit tento podraz. Ale co so vztahom? To je priorita. Od vtedy sa stale hadame, chvilu je pokoj a potom zase peklo. Casto sa rozoberal aj rozchod. Boli sme na sedeni- nieco ako poradna, ktoru som objednala ja, ale kazdy sam, potom sme mali ist spolu. Nesli sme, ked chcem, nech tam idem este ja a on postrazi deti. A aj tam chodim sama. Toto vsetko su pre mna znaky, ze ma nema rad, ze kasle na vztah a pred par dnami(po dalsej hadke) som sa s nim rozisla. Teraz prosi, ze uz vsetko vie ako som to myslela, ze uz chape co som celu tu dobu chcela, ze to mame este urovnat a nemoze to takto skoncit. Priznal si vsetky chyby a keby vedel, ze to takto dopadne, nikdy by to nespravil. On je v podstate dobry clovek a keby nebolo tej jeho blbej panovacnej povahy a "schopnosti" rozhodovat sa sam, je super muz.. A hlavne super otec. Mam pravo ho odstavit od deti a jednoducho odist?
Financie uz neriesim, baby uz zabezpecene mam a jedine co ma tazi je, ze sa nenaplnila moja tuzba po spolocnej rodine. Rodine, ktora spolu rozhoduje, ktora sa respektuje, ktora sa lubi a chrani a ktora sa nepodraza. Ako sa da zit s takymito rozdielnymi povahami? Ako sa da zit s pocitom, ze co vyvedie nabuduce? Preco tam ja vidim znaky, ze nas podviedol a ostatni vidia jeho snahu?
Ja ani neviem, ci cakam, ze mi date nejaku iskierku nadeje, ze on je ten dobry alebo mi zlozite ruzove okuliare aka som sprosta... Len som sa musela uz konecne vykecat, aby to so mna opadlo.
Ospravedlnuje sa, ze je toho tak vela, ale ten naval myslienook musel ist von. ☹

arwen88
28. feb 2016

Myslim,ze on ta nepodrazil...postaral sa.o vas a.zabezpecil vam pohodlne.byvanie...ty si sice.chcela.zachranovat.vztah poradnou,co sa.ceni,ale takym panovacnym sposobom to nebolo pekne...on.je.proste.muz.cinu..nepotrebuje,aby si mu davala.dovolenie na vsetko...jasne,ze.v.rodine by ste sa mali o velkych a.vaznych.veciach rozhodovat spolu..ale ty si.nechcela a on potreboval vasu situaciu vyriesit..tak to.zobral.do vlastnych ruk...chlapom niektore.veci dochadzaju strasne pomaly..muz sa.nepotrebuje az.tak rypat vo.vztahu a vsetko rozoberat ako.zena...on potrebuje postarat sa.a.zabezpecit rodinu..a to.spravil...myslim,ze ty sa potrebujes.uvolnit a sustredit sa.viac.na.pekne.veci,ako na problemy..sama hovoris,ze.je.vlastne.dobry.clovek..tak.si zacni uzivat jeho.pekne stranky a sustred sa.aj na.tie.svoje pekne.stranky,inak.sa.nikam.nepohnete

juhseverzapad
28. feb 2016

Nechcem byť zlá, ale v každej rodine musí byť niekto, kto hrá prvé husle. U nás som to ja, u teba chlap.

anatalia77
28. feb 2016

@vymysleny_nick ja sa ani nečudujem,že niektorý muži vybuchnú a odídu,príp.tú ženu udrú. Litánie na celú stranu a nepochopila som,čo také zlé urobil

laysi
28. feb 2016

Ja si tiež myslím, že nič také hrozne neurobil. Veci sa síce maju riešiť spoločne, ale tak na druhej strane ak kúpil byt, auto...mnohé iné sa sťažujú, že ich muži sú držgroši a pod. Nehľadaj problémy tam, kde možno ani nie sú a začni si užívať to čo máš. Lebo zbytočne život prežiješ v hádkach a potom to budeš ľutovať.

oldman50plus
28. feb 2016

Ty chceš byť s 2 deťmi radšej v garsónke ako 4 izbovom byte? Tak toto nepochopím ani keby som žil 100 rokov. Si si celkom istá že to nie je urazená ješitnosť, ale naozaj by sa ti to viac páčilo? Deti otočte sa k stene, ideme mať s tatkom sex?

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@arwen88 ved som pisala, ze zabezpecil byvanie, to ano. Ale dalej nic. Co ak sa mu nieco stane? Tym padom dostanu byt jeho rodicia? Surodenci? Ved na nas nemyslel. Jednoducho podla mna nerozmyslal rozumom.
A v pripade, ze sa mu nic nestane a rozpadne sa nam vztah, budeme sa hasterit o peniaze? Ved najprv poriesim vazne problemy a potom byvanie. Nas nic nesurilo, mali sme pokoj tam kde sme boli.
@juhseverzapad Ak si rozumna a myslis dopredu, tak to chapem. Ty by si vysachovala svoje deti a chlapa?
@anatalia77 To, ze zabezpecil seba a nikoho ineho.

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@oldman50plus Zili sme takto rok a vsetci sme boli spokojni. On byva doma len tyzden! Mali sme na seba kopu casu, ked bola mala v skole alebo cez vikend prec. Preco riesis kde by si chcel/nechcel byvat? Nam sa to takto pacilo a vyhovovalo to aj jemu.

dzubo
28. feb 2016

Pises :"Bud poradna alebo nebude poradna, ale ani nebude byt. Volal ma na obhliadky, nesla som. Trvam na poradni!!! "

Chcel s tebou riesit byvanie,ale kedze to pochopil tak,ze to nechavas na neho,rozhodol za vas. Nemyslim si,ze vam chcel zle,ci vyvolat hadku....
Uzivaj si kazdy den,ktory venuj dcerkam a aj muzovi.... pises,ze nie je zly,skus sa na neho pozerat trosku pozitivne..... keby vas nemal rad,nie je s vami,nekupuje velky byt ci rodinne auto .... myslim,ze skor pozeras na chyby,ktore mozno ani chybami nie su....
Nepoznam vas,preto usudzujem len ba zaklade tvojich napisanych slov
....
Vela pozitivnej energie a sil prajem 😉

oldman50plus
28. feb 2016

@vymysleny_nick Ťažko mu to vyhovovalo ak kúpil normálny byt (spravil by som to isté, ak si ty vysielala signály že máš problém ísť do tohto rizika a mohol by som tak ho vezmem na seba).
Veď mu povedz že nikto nie je nesmrteľný, nech napíše závet v prospech biologického dieťaťa a hotovo.

juhseverzapad
28. feb 2016

@vymysleny_nick Tak netreba sa kvôli tomu hádať a jednoducho to právne ošetriť alebo sa zoberte a je pokoj.

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@laysi Ale chapes, ze nemam nic? Uspory su fuc. Ocakaval, ze to bude ako doteraz. Budes mi davat peniaze, ktore budeme vrazat do mojho bytu a bude vsetko ok. Po par rokoch ma vykopne s dvomi detmi a vtedy uz len budem spokojna...

loginexistuje
28. feb 2016

@vymysleny_nick co najskor chodte na matriku a urobte suhlasne vyhlasenie o otcovstve. To co je ze neni v RL svojho dietata.

Potom by som si doriesila aj majetok .. kolko si ty investovala do byvania plus strata prijmu pocas RD nech ti da podiel na nehnutelnosti...

Bez toho by som neriesila nic dalej.

lilienlukacs
28. feb 2016

Konecne nejaka mudra zena ktore mysli uplne prirodzene aj na seba. On sa tak postaral o seba nie o VAS... Neviem a nechcem ti radit, ale si v práve..

lili2015
28. feb 2016

@vymysleny_nick Podla mna mas pravdu, je to zrada. Muz zoberie vsetky tvoje peniaze, kupi auto, byt, ktory ani nepotrebujete a tvari sa aky je super? Vsak manzelsvto/partnerstvo ma byt o kompromisoch, nie o tom, ze ja chcem toto a tvoj nazor ma nezaujima. Ja ked som so snubencom kupovala byt (vtedy sme spolu este chodili), tiez som bola proti bytu, ktory vybral, a aj mi vadilo, ze je stary, chcela som novostavbu. Ja som velmi nerozhodny clovek, byt sa mi nepacil, bol zanedbany. Nakoniec po niekolkych hadkach povedal, ze pokial nesuhlasim, ten sa kupovat nebude, len mu musim dat lepsiu alternativu. To som samozrejme nemala, ale az po mojom suhlase sa kupoval byt, nie len tak, pre jeho rozhodnutie. Ale po roku mozem povedat, ze byt mam rada, krasne ho snubenec zrekonstruoval a je to nas domov.

Podla mna o vsetkych vacsich investiciach maju rozhodovat obaja, ja to volam rodinna rada, v pripade, ak su vacsie deti, tak aj tie. Kazdy clen rodiny ma byt spokojny. Neviem ako by som ja riesila tuto situaciu, urcite vsak pristup tvojho priatela nie je v poriadku.

dzubo
28. feb 2016

@vymysleny_nick tak sa s nim porozpravaj,ze sa obavas,ak by sa mu nieco stalo,ze zostanes na ulici aj s detmi. Podla mna sa pravne da spravit to,ze on bude splacat a majitelmi budete obaja.

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@dzubo Ty sa najviac priblizujes k tomu ako to "dufam" je. 🙂 Ja to neberiem tak, ze to myslel zle, len to nedomyslel. Teraz je to uplne zle. A zial hadky nie su kvoli byvaniu. Tych je minimum. My mame nefunkcny vztah vseobecne. Hadame sa o uplnych prkotinach co sa nas ani netykaju. Strasne vsetko zenie do extremov a tto chcem odstranit, ale on nie. ☹

@oldman50plus Nebudem sa s tebou hadat. Povodny plan bool maly byt a ked baby vyrastu, uvidi sa.
O zaveti sme sa bavili. Presli 2 mesiace a nic. Nema zaujem, chapes?

@juhseverzapad Svadba teraz uz nic nevyriesi. A ja neviem preco necitas. My mame problem vo vztahu, vecne hadky a riesenie- Vezmite sa..
Aj tebe to skopirujem: O zaveti sme sa bavili. Presli 2 mesiace a nic. Nema zaujem, chapes?

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@loginexistuje majetok nemame ako doriesit. Na byt ma hypo, cize vlastnikom je banka. A nedala som do bytu nic. Len nejake nepodstatne zariadenie. Setrim babam a sebe na byvanie.
@dzubo neda sa to. A ako som pisala vyssie, toto som mu uz povedala. Ostaneme na ulici.. A on nic neriesi. Nechysta sa umriet. :(

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@lilienlukacs
@lili2015 ved toto som chcela aj ja. Kupit maly bytik, prerobit si to podla nas a dalej uvidime. Hlavne z toho spravit domov, nie len byt. No nevydalo. :(

oldman50plus
28. feb 2016

@vymysleny_nick to je ale iný problém ako si popísala. Byt sa určite dá právne poriešiť. Najprv nech napíše rokou dokument že si zobral od teba toľko a toľko na zaplatenie takého a takého bytu. Tým by si mala mať právny doklad na peniaze.
Ešte jednu vec ti poviem. Neháda sa jeden človek, hádajú sa dvaja. Tak sa s ním nehádaj, aj to treba vedieť. Jednoducho mu povedz tvoj problém a opýtaj sa ako ho chce riešiť. Napríklad čo máš robiť ak pri najbližšej ceste sa zabije v aute. Či naozaj ťa chce nechať s jeho dieťaťom deložovať na ulicu. A pokiaľ sa hádate tak samozrejme na ten závet nemá moc chuti, ty sa mu divíš? Musíte vychádzať vy dvaja a to sa dá len dohodou, nie "poradňa a hotovo" to je tiež nátlak len na rozdiel od jeho kúpy bytu si to nevieš presadiť. Ja by som to skúsil po dobrom ak ste toho schopní.

janinah
28. feb 2016

prekombinované,prešpekulované.......a pritom stačilo použiť overený spôsob- dobre sa spoznať,zobrať a porodiť dieťa /v tomto poradí/.....vyrobila si si kopu problémov,z ktorých ak vykorčuľuješ,tak klobúk dolu...ohľadom majetku radiť neviem,ale radila by sm okamžite ho zapísať ako otca dieťaťa

matkamirko
28. feb 2016

Je zaujimave,ako vsetci riesia vztah,deti,byvanie, a nik plnohodnotny partnersky vztah,ktory je naozaj mozny iba v pripade manzelskeho vztahu. Pokial nechcu partneri manzelstvo,tak nemozu ocakavat vyhody,ktore z takehoto vztahu plynu, z hladiska pravneho.

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@oldman50plus Ci sa da alebo neda, to musi spravit on a nic nerobi. Citaj pozorne- byt je kupeny od augusta a teraz je marec. Myslis, ze keby chcel, neporiesi to?
Co sa tyka tych penazi, na tie kaslem, nepytala som ich.
Na hadky treba dvoch to ano. Preto ked nastal konflikt, polozila som mu telefon alebo odisla z izby. No chodit potom okolo seba tyzden a preberat len nutne veci, toto nie je vztah. "Poradnu" som si presadila a JA tam chodim. Ale naco vlastne, ked tam maju byt dvaja?
Odpoved na tvoju otazku: ano, divim sa mu, lebo bud chce teda ako pises "zabezpecit rodinu" alebo sa chce hrat na urazeneho a neriesit.
Proste som to zobrala do vlastnych ruk, poriesila som financie, poriesila som vztah a to sa mu nepaci.
Ty ako chlap by si sa mohol zamysliet nad tym co chce takymto zmatocnym spravanim dokazat a prezradit mi to.

mima4
28. feb 2016

@janinah v sucasnosti zeny si takto velmi rady komplikuju zivoty... chcu byt za kazdu cenu moderne a potom dostatnu po hube 😎

timea7
28. feb 2016

@vymysleny_nick nečítala som diskusiu, vy robíte chybu obidvaja, že najskôr konáte a potom myslíte, nie naopak. Najskôr si treba dôležité veci prediskutovať a potom konať.

mima4
28. feb 2016

@vymysleny_nick
chapem, ze tuzis po rodine, vsak kazda zena tuzi, tuzi milovat, byt milovana, ale ides na veci z dost blbeho konca a potom na toto vsetko doplacas jedine ty a pravdaze aj vase spolocne dieta.
Najprv ste mali poriesit vztah (vziat sa ci rozist?), spolocne problemy, nezhody...
potom byvanie, vase predstavy, moznosti...
a az potom SPLODIT DIETATKO!!

To ze sa ti nepaci jeho pristup (kupa bytu len tak, ci auta) je OK, ale on sa zrejme citi tak, ze nema tu potrebu fungovat s tebou ako s rovnocenou partnerkou... Taketo rozhodnutia sa minimalne v manzelstve robia spolocne..debatuje sa o nich..ziadne neprijemne "prekvapka"...

Pokial ste uz chceli zit na divoko, treba si vopred stanovit podmienky, dat do poriadku majetky atd a az potom mat dieta...

mima4
28. feb 2016

@vymysleny_nick ja vidim tiez zradu 😉 a osobne pristup "ja si seba poistim"

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@timea7 Ja to vidim tak, ze keby som nepozerala na nas nefungujuci vztah a hrnula sa do kupy bytu bez romyslu a ohladu na to ci sa rozideme alebo nie, neboli by sme tam kde teraz. Lenze ja krava som rozmyslala a tak sme s detmi bezdomovci...
Druha vec je, ze povodny plan bol vymysleny velmi dobre. Tehotenstvo, byt, babo a rodinka je na svete. Problemy zacali pocas tehotenstva a s tym sa nedalo pocitat. 😒

vymysleny_nick
autor
28. feb 2016

@mima4 taky bol povodny plan. Pisala som to vyssie. Tam bol uz rozbehnuty vlak. A raz sme uz ziadali o hypoteku spolu, len bola zamietnuta... Az potom sme sa zacali snazit o babo.
My sme mali vsetko naplanovane. Ale spravil nieco, s cim sme predtym nepocitali. Skrat? Dokazovanie si? Ja netusim.

monicm
28. feb 2016

@vymysleny_nick Nečítala som celú diskusiu, viem, o čo ti ide, teda aspoň si to myslím. Vynechal ťa z dôležitých vecí, rozhodol sám bez teba a vlastne aj o tebe, nepočúva tvoje ja, nepočúva, čo chceš ty. Poradiť ti neviem, to že chodíš na poradňu je fajn, možno ti pomôžu nájsť odpovede na tvoje otázky. Som prekvapená z reakcií niektorých žien. Neviem si predstaviť, že by môj partner bezo mňa kúpil auto, vybral naše spoločné peniaze (aj keď by tam bola mojich menšina), kúpil byt a so mnou sa neporadil. Ako je fakt, že sú ženy, ktorým toto vyhovuje, ktoré potrebujú viac menej viesť takmer vo všetkom, ale o tom nie je vzťah. O tom nie je partnerstvo. Neviem, či tie, ktoré sa tu do teba pustili by brali variantu, že by ich partner vybral spoločné peniaze bez toho, aby sa s nimi o tom porozprával. A je jedno na čo (dobre, ak by išlo o život, tolerovala, ale určite by ma štvalo, keby o tom nič nepovedal aspoň potom).

Ja by som to tiež brala ako zradu, podraz, signál, že niečo nie je v poriadku. Teraz je len na tebe, ako sa k tomu postavíš a čo s tým spravíš. Ale určite nemáš právo ho odstaviť od detí, teda nie od toho jeho, ktorému je biologický otec.

A hlavne, možno to nemyslel ako podraz, chlapi často najskôr konajú a potom rozmýšľajú, či ešte horšie, nerozmýšľajú vôbec. Proste len urobia, čo sa im zdá správne, ale nemyslia na to, ako to môže vnímať druhá strana. Musíš vedieť, či si ochotná zabudnúť ( v tom prípade ale zabudnúť navždy a nikdy viac to nevytiahnuť) a skúsiť to znova a veriť, že naozaj pochopil. Asi to chce len riadny a úprimný rozhovor s dotyčným medzi štyrmi očami.

mima4
28. feb 2016

@vymysleny_nick
mozno odrb 😉

kazdopadne takto sa neda fungovat, neviem ako ste hospodarili, minimalne v manzelstve su peniaze spolocne, a nie je normalne, aby jeden z paru s nimi nakladal ako chce....ved tu nejde o par eurove polozky...

a taktiez, asi si mu x veci hovorila, a on ta nerespektuje ako seberovnu..o niecom sa bavite a zrazu bum napriek tvojmu nesuhlasu, ci informacie... on to kupi, zariadi....pricom dobre vie, ze nie ste manzelia a v pripade rozchodu pojdes s holou ritou...
Zamer? 😉

ak chcete pokracovat vo vztahu, najprv si veci dajte do poriadku, co sa tyka majetku, nech na teba je pisana polka, nie aby si bola u neho ako v podnajme...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli