Je možné zmeniť krstných rodičov?

tanicka16
26. mar 2021

Ahojte, neviete náhodou či sa dajú zmeniť krstný rodičia?

klarissa25
26. mar 2021

Nie

janulka1802
26. mar 2021

Žiaľ nedajú. Aj my sme zle vybrali, ale ja to už absolútne neprežívam. Máme len krstného a krstná akoby ani nebola. Neriešim...

janinah
26. mar 2021

Ak si myslíš,že sa dajú zmeniť,tak si vôbec nepochopila o čom krstní rodičia sú....a sú kvôli pomoci rodičom to dieťa vychovávať vo viere v Boha,v prípade potreby sa o to dieťa majú aj postarať.Nie sú kvôli darčekom a narodeninovým oslavám.Tiež si treba prehodnotiť vzájomné vzťahy,či nie je problém aj zo strany rodičov.Poznám krstnú mamu,ktorá zahrňala darčekmi to dieťa pri každej príležitosti,brávala ho na výlety aj do zahraničia a jej sa na narodeniny ušla lacná káva alebo sa na ne aj "zabudlo".Tak s tým obskakovaním dieťaťa sekla a zrazu bola taká zlá,že až...

tanicka16
autor
26. mar 2021

@janinah vôbec mi nejde o dary.. Práve naopak. Tak ako píšeš majú byť nápomocní rodičom co vôbec niesu preto som položila otázku či sa dajú zmeniť pretože mám okolo seba ľudí ktorí sú viac nápomocní ako krstni rodičia. Podotýkam nemyslela som si že to bude takto, keby som to vedela pred krstom určite by som krstných rodičov dala niekoho iného.

tanicka16
autor
26. mar 2021

@janulka1802 tak aspoň, že máte toho krstného..

janulka1802
26. mar 2021

@tanicka16 čím skor sa prestaneš nad tým zamýšľať a trápiť, tým lepšie pre Teba. Ja som si spočiatku aj poplakala, ale teraz mi je to už úplne jedno. A keď raz bude prijímanie a birmovka, tak ani tam tú "oficiálnu" krstnú pozývať nebudem. To viem isto. Nevidím na to jediný dovod.

janickacrazy
26. mar 2021

@janulka1802 no na prijímanie ju pozvať budeš musieť

evaachesa
26. mar 2021

@janickacrazy prečo by musela?

janickacrazy
26. mar 2021

@evaachesa no ja teda neviem ako to funguje inde, ale náš farár kázal, aby prišli rodičia aj krstni rodičia

sardinka32
26. mar 2021

musis sa zmieriť s tým, že budeš mať papierových krstných rodičov, to sa holt niekedy stáva, dopredu nikdy nemozes vediet, kto sa ako bude spravat a ludia sa nesprávajú podla nasich predstáv...mimochodom, aj ja som mala takých...videla som ich parkrat v zivote...

mina17
27. mar 2021

ja napr ani neviem ako moja krstná vyzerá 😂... ale opačne som chcela ja som krstná ale moje krsňata sa zo mnou nesmu rozprávať ani pozdraviť ani pozrieť na mňa byvame v tom istom dome takže tu zlyhala výchova rodičov ale ten krik čo dostanem keď na vianoce narodeniny meniny nedostanu aspoñ 50e dar.... tento rok som rezignovala už lebo si zo mňa urobilu akurat tak zlaté prasiatko

janulka1802
27. mar 2021

@janickacrazy hm, ani náhodou.

evaachesa
27. mar 2021

@janickacrazy ja tiež neviem ako to funguje, ale tak hádam ich tam nemôžu dotiahnuť na silu 😀

evaachesa
27. mar 2021

@mina17 tak snáď si to nerobila dlho kým si prišla na to že je to na hlavu postavené 😳

mina17
27. mar 2021

@evaachesa krsňata maju 6 a 4 a posledné 2 roky dostavaju 10e na narodeniny

kacena4
27. mar 2021

@tanicka16 krstnych rodicov nemas na to aby ti pomahali s detmi ale aby ti "rucili" ze ti pomozu v krestanskou vychovou - ak mas inych ludi ktory ti pomahaju nerobia to preto, aby boli krstnymi, ale preto ze maju dieta radi - tam nejde o "titul" moje deti maju krstnu v zahranici a kamaratka je pre nich blizsia osoba ako krstna - ale absolutne vobec neriesim ci je to krsna alebo len blizka osoba co mi je napomocna lebo deti ju maju radit nech je titulovana krsnou alebo menom

malva123
27. mar 2021

@evaachesa
@mina17 hadam nerobi 6,4 a 2 rocne krstna s tebou krik,ze nedostalo 50 eur...to je asi o niekom inom,nie?

laila22
27. mar 2021

@tanicka16 a v čom očakávame pomoc krstného rodiča, že Ti príde postrážiť deti, alebo ich zoberie na výlet? Aká je Tvoja predstava?

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mina17
27. mar 2021

@malva123 ich mama a hlavne stará mama teraz keď nedávam peniaze a veľké dary už im niesom dosť dobrá ale keď trebalo deti stražiť aby oni mohli chodiť po obchodoch dobrá som bola od kedy mam dieťa ja tak ani ahoj nemožu mi povedať

olusik112
27. mar 2021

ludia velmi často vyberu krstnych rodičv zle. Vyberu za krsnu kamaratku s frajerom. Kamoška sa s frajerom rozijde a kamošky sa pohadaju a je po krsnych. Nemožeš ich zmenit možeš dalšiemu dietatu vybrat lepšie a ten bude suplovat aj prvemu.

evaachesa
27. mar 2021

@mina17 inak je to smutné takéto rodinné vzťahy :(

hors
27. mar 2021

Ja mam krsnu ktorú som nevidela 35r ked nie viac .Bola to otcova sestra byvala 15 km od nas a ziaden zaujem o mna ako krsna .Vydela som ju na pohrebe mojho otca ,pred 2,5 rokom vobec som ju nevolala ani neviem odkial vedela ,se otec zomrel.Ani na pohrebe nealq tolko slusnosti aby mi prisla podat ruku .Vobec mi nechyba .Bohuzial je vela takych ako ja ,ze krsna je len na papieri .

tanicka16
autor
28. mar 2021

@laila22 áno, napríklad aj to.. Ale aj to ze keď niekedy prídu na návštevu (čo je málokedy, pritom nebývajú ďaleko) tak namiesto toho aby sa so svojím krsnatkom pohrali tak si sadnú a cumia do mobilu. Ďalšia vec mali by mať záujem o to ci je krsna zdravé, ako sa má.. Atď..

tanicka16
autor
28. mar 2021

@kacena4 mne je jasne v com spočíva úloha krstných rodičov ale ide o princíp.. Keďže sú krstni rodičia a bývajú blízko tak by mali mať väčší záujem o svoje krstna ako napr. Kamarátka nie? Veď ja som sama krstná mama a dosť by ma hryzlo svedomie keby som sa o svoje krstna nezaujímala a ani by som sa s ním nestretavala

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buducamama
28. mar 2021

@tanicka16 pockaj, takze krstni rodicia sa zavazuju opatrovat dieta kedy potrebujete? 😂

tanicka16
autor
28. mar 2021

@buducamama napísala som niekde že sa zaväzujú alebo sú povinní? Treba čítať s porozumením.. Napísala som dosť jasne, že ako krstni rodičia, teda aj keby nimi neboli ale sú blízka rodina tak by sa mali správať inak ako len prísť a cumiet do telefónu, ved to môžu aj doma

evatko
28. mar 2021

@janickacrazy
Absolutne nie su potrebni pri prvom svatom prijimani. Ani sa to nevyzaduje.

janickacrazy
28. mar 2021

@evatko no u nás to farár vyslovene vyžadoval, tak som si myslela že je to tak všade, nejak som to neriešila, ja som ateista, muž je kresťan