Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je toto nedodržanie zásady?

mysicka123
24. sep 2015

Ahojte.
Rada by som vas poprosila o vas nazor. Nas 11 rocny syn dostal minuly tyzden peniaze do skoly na ucebnice. Bez nasho vedomia minul zopar centov v skolskom bufete ktory ma zakazany kedze mu doma chystal riadnu desiatu a obedy ma zaplatene a chutia.
Dohodli sme sa doma ze dalsie peniaze dostane presne tolko kolko potrebuje a hned v ten den ukaze aj podois ucitelky ze ich prevzala. Ze za nasim chrbtom si nic kupovat nebude.

Dnes rano bol s manzelom na odberoch krvi takze doma neranajkoval. Desiatu zjedol namiesto ranajok. O 10.00 volal zo skoly ze je hladny ci si nemoze nieco kupit v bufete z penazi ktore opat dnes dostal na dalsie ucebnice. Dovolila som mu aby nebol hladny kedze do 13.30 kedy mal obed bolo este daleko.
Muz sa to vecer dozvedel a oboril sa na mna ze nedodrziavam dohody ze syn by na hlad neumrel ze sa so mnou neda dohodnut ze zasady nedodrziavam a pod...
Syn sa mu to snazil vysvetlit ale muz sa zbalil a odisiel s kamaratmi von so slovami ze so mniu sa na nicom neda dohodnut...

Prosim vas ako by ste reagovali vy? Dali alebo nedali by ste dietatu povolenie kupit si nieco ked desiatu zjedol po doktorke namiesto ranajok ? (Bol na tych odberoch krvi) za kazdy nazor dakujem kedze muz sa od tejto udalosti so mnou nerozprava😢

magic08
24. sep 2015

Manzel mu mal kupit nieco na ranajky... Konala by som rovnako ako ty, dovolila by som dietatu kupit si nieco.

marianca
24. sep 2015

Príde mi to úplne od veci. Veď predpokladám, že inak zásady ktoré máte určené dodržiavaš aj ty aj syn a toto bola výnimočná situácia. Raz za čas môžeš spraviť výnimku a toto bola situácia kedy to je úplne normálne. Veď bol u lekára na odberoch, mohlo mu byť aj zle od hladu, keď mu brali krv.
Ja som tiež zásadová, ale v tomto prípade by som postupovala presne ako ty. Podľa mňa si žiadnu chybu nespravila. Hranice určite treba stanoviť, ale odtiaľ potiaľ. A od syna bolo tiež férové, že zavolal a spýtal sa......

44janica44
24. sep 2015

myslím že 11 ročný chlapec je v prvom rade dosť velký na to aby mal nejaké vreckové a svoje vlastné peniaze ktoré môže minúť ako chce a nie aby si mal pýtať povolenie kupiť niečo v bufete alebo inde za par drobných. netvrdím že ma dostavať vela ale myslím že 2-5 eur na týždeň nikoho nezabijú a takto sa dieťa učí hospodáriť a môže si postupne ušetriť aj na nejakú väčšiu vec po ktorej túži.
určite by všetko nemínal v bufete ale pre podobné situácie by to bolo riešenie - a vy by ste zostali bez hádok. a možno by ste boli prekvapený kolko z toho by si ušetril na niečo po čom túži - značkové oblečko športové potreby alebo niečo podobné

mondolina
24. sep 2015

@mysicka123
toto snad nemyslis vazne..zasady nezasady a kde je zdravy rozum? hladne decko v skole to uz mi len je...

natalym
24. sep 2015

@mysicka123 No moje Ty Bože, to máte zásady aj kedy sa má chodiť na hajzel? Preboha, však v tom bufete hádam neminul majland. Už je dosť veľký na to aby sa sám rozhodol, kedy je hladný a nemusí kvôli tomu volať rodičom. A keby si kúpil aj cukríky, však ich nezje tonu. Vy si neuvedomujete, ako mu robíte zle? Možno decká si idú kúpiť niečo do toho bufetu, nejakú maškrtu a on volá mame, či môže??? Och žena, žena, Vás mať za rodičov tak v 15 tich sa zbalím a ujdem z domu. Ako sorry, ale zamyslite sa nad sebou.

worker_falcon
24. sep 2015

v prvom rade je fajn, že tvoj syn ešte cíti pocit hladu. asi 2/3 detí v škole nič (normálne) nezjedia (horalka, čipsy a red bul sa nepočítajú). Bolo OK, že si mu to povolila, a je super, že ho máte tak vychovaného.

Problém s manželom ale spočíva niekde inde - mal asi zlý deň a potreboval sa na niekom vyvŕšiť. Alebo zámienku, aby mohol ísť von. Predpokladám, že inak sa s ním dá rozprávať.

dominikav123
24. sep 2015

@mysicka123 Myslim ze tvoj muz len hladal zamienku preco ist s kamosmi na pivo 🙂

david93
24. sep 2015

dovolila by som, ale v tomto veku by som už aj dávala menšie vreckové, aby sa naučil hospodáriť s peniazmi

natalym
24. sep 2015

@mysicka123 Aha takže problém je ocinko!!!!!!!!!!! Si ho nepustila na pivo? No zásady sú zásady. 😀

zutera
24. sep 2015

Chápu tvůj problém.I my se doma snažíme dodržet zásady, ale opravdu to vždycky nejde.U nás jsme to řešili minulý týden. Dcerka dostala tři poznámky za sebou,nebyla připravená na vyučování a tak.Dostala zaracha.Jenže v sobotu jsme celá parta-tri rodiny s dětmi jeli do zoo,byla to dlouho plánována akce.Samozřejmě jsem dcerku vzala sebou.Přece nenecham 9ti letou dcerku samu doma,že?Muž byl oduty že na co ju trestám když pak nedodržím co jsem řekla.Máš pravdu,i já bych dovolila svačinu koupit,sice by hlady opravdu nezemřel, ale zlé od hladu by mu určitě bylo.

pupavka123
24. sep 2015

Chudatko chlapec,ten z Vas dvoch musi byt taky vystresovany 🙄 aby si este pytal povolenie ci si nieco moze kupit ked je hladny,urcite ho to stalo vela sebazaprenia zavolat Vam,nakolko Vas pozna aj Vase reakcie...preboha,kde to zijete,to co mas za hnupa chlapa,ked on nema rozum,aspon ty by si ho mohla mat...nie,maly ste mu to zakazat,nech je hladny a usetrene peniaze mohol muz minut na pivo! 😠Hold,rodicov si nevyberame,Vas dvoch by som zavrela az by ste scernali..nemam na Vas slov,ako sa ma chudak citit pri spoluziakoch?daj tutu diskusiu precitat tomu tvojmu hnupovi...chudak maly

eeffka
24. sep 2015

@mysicka123
1. 11r syn by mal mat davno vreckove, moja ma 10 a uz rok dostava 1e na tyzden, nikoho to nezruinuje a mlada si gazduje sama ( 2horalky alebo sacok gumiciek... nestaram sa, jej peniaze)
2. syn mal mat 2 desiaty, niekto z dospelých to mal domysliet
3. pekne od syna ze vola, aj moja dcera vola ci si moze zobrat jest ( my to mame bohuzial vypestovane nakolko som jej skrtila pridely kvôli vahe, tak to robi uz automaticky)
4. muzi a ich zasady 😀 😀 😀 😀 ako ano ked chceme byt extremisti
5. ja mam taku zasadu ze colkolvek mi pan manzel vytkne ma u mna odlozene ako v narodnej banke 😀, vacsinou do tyzdna mu to pekne pri prilezitosti splechnem naspat a on velmi dobre vie kedy a co zadrel za somarinu, takze by som si nejak pockala na zasadu napr ze prespi ranajky a smooola do obeda neumrie 🙂 ono si vynaliezava manzelka najde moznost
6. pivo... ked pil urcite uz vecer nejedol? lebo su take zasady ze po 20,00 sa neje aj keby mal umriet od hladu 😎

maslenka47
24. sep 2015

@mysicka123 podla mna ste vadny obaja. Zakazovat 11rocnemu dietatu aby si "bez vasho vedomia" nieco kupilo v bufete 😠 Kedy sa ma to decko naucit hospodarit s "vlastnymi" peniazmi?

Ci akoze nemozete ovladat ineho, tak aspon vlastne decko? Takychto rodicov by mali zavriet do ustavu. Ako sa ma to decko citit medzi spoluziakmi, ked kvoli 50 centom musi volat mamicke, ci moze?! Ten chlapec sa vas chudak musi riadne bat. Toto uz naozaj nie je respekt voci zasadam, to je strach z nasledkov.

nerko
24. sep 2015

@mysicka123 Skolsky bufet, to boli casi... Ked som mala 10 rokov zacala som chodit do skoly, kde bol bufet. Dostavala som vreckove a to som si mohla minut na co som chcela. Jasne, ze som mala aj desiatu. Rodicia nekontrolovali ako to miniem. Cas od casu som si nieco kupila v bufete, malinovky v sacku so slamkou 🙂, nieco sladke, po skole sme isli na zmrzku do cukrarne. Naucila som sa hospodarit, pred Vianocami som si odkladala, aby som mohla nejake drobne darceky kupit. Vela ma to naucilo! Urcite tak aj ja budem robit, ked drobci podrastu. Dajte mu trosku viac slobody a pocit, ze moze o niecom rozhodovat. Uvedomi si hodnotu penazi.

monicm
24. sep 2015

@mysicka123 Nepoznám tvojho muža, nepoznám teba, ale konala si správne. A teraz nehovorím ako žena (ktorá sa chce zastať ženy), ale ako rodič. Ako sa má niekto sústrediť na povinnosti, keď je hladný? Aký je tvoj muž, keď je hladný? Sústredený, v pohode a kľudný? Ako sa mal syn sústrediť v škole, keď bude hladný ďalšie tri hodiny?

Myslím, že manžela štve niečo iné a toto mu padlo vhod. Ale možno sa mýlim, ako som povedala, nepoznám vás. Zásady sa občas porušujú a je super vedieť, že syn vám nerobí veci poza chrbát, ale komunikuje s vami.

A hlavne, určite mu začnite dávať vreckové, nech sa naučí hospodáriť. Najstarší má 8 rokov a už teraz hospodári s peniazmi. Nedostáva pravidelné vreckové, ale občas niečo dostane a je na ňom, či si za to niečo kúpi, alebo si našetrí na vytúžený bicykel (samozrejme pomôžeme, ale aspoň polovicu musí našporiť sám).

felycity
24. sep 2015

Odkazujem pánovi manželovi, že po prvé je dieťa vo vývoji - obzvlášť 11 - ročný chlapec , nemal raňajky a desiata mu to nahradilo, ale stále mu to chýba.. a inak všetko , čo je takto striktne zakázené skončí presne tak, že deti si na tajňáša začnú za chrbtom rodiča kupovať, netvrdím, že si deti majú kupovať čo chcú, ale ak ho takto striktne držíte na uzde tak sa vám to raz vypomstí a obráti proti vám, zakázané ovocie najviac chutí..... a tiež mi príde zvlášte, že chlapca tak cepujete kvôli pár centom v jeho veku, jasné pravidlá musia byť, ale....a teda, že by sa manžel zachoval ukážkovo a vzorovo pre syna, nuž....

dominika6
24. sep 2015

@mysicka123
nehnevaj sa,ak manžela vytočí taká vec že syn si kúpi niečo na jedenie,kedže ostal hladný po odbere je choré...tu už ani nejde o nejaké dodržiavanie zásad ale tvoj manžel je nejaký podráždený a útek do krčmy mu to asi len odôvodnil...asi sa už chcel odreagovať a táto situácia mu prišla vhod...
sú dôležité iné zásady..(slušné správanie,dodržať stanovený čas,učenie,známky,poriadok,)
Toto neberiem ako zásadu ale ako situáciu,ktorú malý využil ked mal peniaze...ved chuda neminulo celú sumu..

alaguema
24. sep 2015

@mysicka123 samozrejme, že by som dovolila, aby si kúpil desiatu pod podmienkou, že si kúpi niečo normálne. Inak, chápem rodičov, ktorí nechcú, aby si dieťa nakupovalo v bufete, keď má zdravú desiatu. Čo sa týka zásad, tak v tomto konkrétnom prípade by som mužovi vysvetlila, kde sa stala prvá chyba a síce že decku nevzal jedlo navyše, keď vedel, že neraňajkoval a pochopiteľne bude hladný. Strašne ťažká matematika asi...a potom sa urazí a ide von. No úžasný... 😀 A synkovi by som vysvetlila, že zásady platia a majú sa dodržiavať a toto bola výnimočná situácia.

katyd
24. sep 2015

@mysicka123 Život nie je vždy len nalinajkovaný a toto si nemyslím, že je až taká podstatná zásada v živote. Každé dieťa v rámci svojho osamostatňovania chce vyskúšať to, čo ostatní alebo kamaráti, takže niekedy by som mu možno neurobila raňajky, aby sa mu rátalo to, že si ich sám kúpi v bufete. Urobil to len preto, lebo to robia aj jeho spolužiaci a nevidí na tom nič zlé a ani nie je. A druhý deň, keď ti ešte kvôli tomu aj zavolá, tak to by som si naozaj na synovi vážila, lebo to znamená, že si uvedomuje, že to robiť nemá a je správne, že si mu to dovolila a tiež nechápem, že vôbec rozoberáte s mužom to, že váš syn si kúpil jedlo. Tvoj muž si bežne nekúpi niečo na jedenie, keď je hladný? Alebo má zásadu nakupovať len v tom istom čase v tom istom obchode a nikdy nie mimo? Koľkokrát bol tvoj muž hladný, lebo si nekúpil jedlo, lebo by sa to vymykalo nejakým zásadám nakupovania alebo nenakupovania? Ak je aj v iných veciach taký, tak ti nezávidím a držím palce 🙂

staronova
24. sep 2015

nečítala som predchádzjúce príspevky dievčat....môj názor....tvoj muž robí cirkus kvôli takej prkotine....ked ti nedajbože ten lekár, čo mu bral krv oznámi, že je nevyliečiteľne chorý, bude si za pár centov, ktoré neminul na cigarety búchať hlavu o múr.....jeho reakcia, nemá chybu.....

fra
24. sep 2015

@eeffka teba by som nechcela mať za manželku 😀 😀 😀 to by som musela vkuse strúhať dobrotu aby si to neskôr nezneužila 😀 😀 😀

monro
24. sep 2015

Nestačím sa čudovat, kvôli čomu sú ľudia schopní urobiť problém...

jolinka
24. sep 2015

Joj ti "zasadovi" chlapi... Oni ked porusia dajaku i vlastnu zasadu, tak maju milion vyhovoriek preco v ich vynimocnej jedinecnej situacii to bolo opravnene, nutne a spravodlive 😕 😕 " a uz ticho ticho, nebudeme to rozmazavat...!

Ich hlavnou zasadou je to... ze Zasady platia len pre zeny, deti a dusevne chorych 😅 😅

annav
24. sep 2015

Vobec to nestoji za to, aby Tebe a synovi robil muz stres a napatie.

eeffka
24. sep 2015

@fra ja som veeelmi tolerantna ale take tie "muzove pripoviedky" ma po 21r s nim uz nevytocia len sa pousmejem a neskor zautocim zo zalohy 😀 😀 😀

No uznaj.... moj muz zadrie ze nic nerobi len po nas prata WC !!! Ok dycham zhlboka. Potom hladal cistic z WC lebo chcel dezinfikovat skreckovi klietku , ze " kde mas cistic" ( akoze JA 😀, sak je asi len moj ) tak mu vravim ze tam zlatko je kde ho stale davas ked pratas WC 😎, nakoniec suchal s Jarom

darina1952
24. sep 2015

@mysicka123 dobre si urobila, aj ja by som vlastnému dieťaťu nedovolila hladovať a povolila by som nákup v automate... smejem sa 🙂, aj sa s mužom občas chytím na takých "somarinách" 😉
Po pár dňoch ho to prejde a uzná že som mala pravdu... 😉

leeenka26
24. sep 2015

Ziadna zasada porusena nebola pretoze dieta zavolalo a spytalo sa. Nekupil si cigarety, casopis, atd... Neklamal, pekne sa spytal.

bianca
24. sep 2015

kriste pane.
Je prekrasne ze mate zasady ale toto?Malemu-teda uz vlastne pubertiakovi jak musi byt ked vsetci idu do bufetu na neaku drobnost a on vytiahne chleba s maslom?Netvrdim ze sa nestarat,nechat to tak a strcit dietatu do ruky 5 € ALE ved je velky.
Uz si zasluzi VECKOVE aby sa ucil hospodarit s peniazmi.
Po riti by si zasluzil tvoj muz za jeho preafektovany pristup a zanedbanie vyzivy.Samozrejme ze ked dieta nenaranajkuje,rastie,kor chlapec v jeho veku,ze bud hladny ako vlk a treba mu bud nabalit viac alebo povolit bufet.
Chvalim syna lebo ma viac rozumu ako jeho otec.Chvalim zato,ze pekne zavola,ozve sa matke,opyta sa.
A zakazany bufet nieje podla mna absolutne ziadna zasada ale iba zakaz a to je obrovsky rozdiel

leeenka26
24. sep 2015

@bianca presne. Chudak decko ved preco by si 1-2 x do tyzdna nemohol nieco kupit z bufetu?
@mysicka123 ked sa tvoj muz ukludni a uvedomi s kamaratmi ( vyborny postoj odist a urobit z teba tu zlu) tak si s nim sadni a vysvetli mu ze chlapec ide do veku kedy sa stava z dietata adolescent. Ma pravo si nieco kupit z bufetu obcas ked ma chut mozte povolit dajme tomu 1-2 x do tyzdna alebo mu dajte nejake 2,eur na tyzden a nech si on hospodari. Vam len nech oznami ze dajme tomu pondelok a piatok mu nemusite chystat desiatu alebo nech si kupi k desiatej nieco plus. Treba obcas povolit obojok vlastnemu vyvijajucemu sa dietatu. A v tomto veku byvaju chalani zruti to poznam mala som brata a ten vkuse jedol.

ela2710
24. sep 2015

Postoj tvojho muza je uplne nenormalny ....zasnem, co uz vie partner vytiahnut len, aby doma mohol narobit dusno. Tvoj syn je vo veku, kedy by uz mohol mat vreckove, za ktore si moze kupit trebars zemlu z bufetu 🙂 ked som bola mala desiaty od maminy mi nevadili, samozrejme ta desiata ale pocas tych par hodin, co lezi v taske, v boxe, atd. uz nie je tak dobra ako ked je cerstvo urobena s zje sa...na strednej skole predavali cerstve zemle, bagety, oblozene rozky a napriek tomu, ze som mala vzdy desiatu z domu, som si kupila aj toto, ked vidi polku triedy jest same dobroty, tak sa necudujem, ze dostane chut aj on, na zakladnej sme my este bufety nemali 🙂 ved je to par centov...taketo zasady pre mna nie su zasadami ale totalnymi prkotinami, takze ak tvoj manzel zacina brat tvoj postoj ako nezasadovy, tak si spolu sadnite a davajte synovi vreckove. Davala by som tyzdenne napr. 5-10 eur /podla vasich moznosti/, aby si ich syn rozclenil na cely tyzden, pretoze ak date raz za mesiac je mozne, ze to minie naraz , po castiach sa lepsie nauci hospodarit 🙂
A este sa ta aj pekne spytal, musim priznat, ze ja som sa maminy na to, ci si mozem kupit nieco z bufetu nikdy nepytala...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli