Kámoš chlap

ivkaruzova
3. okt 2013

Zeny, matky , manželky aký máte názor ak ma žena za kamošov aj chlapov. Myslim takých s ktorými si rada pokecas, a nedržíš sa pravidla že žena sa ma stretávat iba s babami a chlap s chlapmi? dakujem

ivkaruzova
autor
3. okt 2013

@warholette sa stym stretavam ze ked spomeniem ze som bola s kamosom alebo spomeniem mužský rod tak už kukaju a su blbe reči

silvia1101
3. okt 2013

Mám viac kamošiek a kamošov a môj muž s tým nemá problém. Z času na čas utrúsi, že zase ten alebo ten.. ale berie to tak ako ja, sú to kamoši a nič viac. Čo na tom, že to je tak. Je rád, že si podebatím aj s inými ľudmi, keď už tých kamošiek nie je veľa. Dôležité je ako si s chalanmi nimi ľudsky rozumieš a pokiaľ v tom človek nehľadá viac ako kamarátstvo je to OK. Ale tiež som si všimla, že ako som zadaná,vydatá, ľudia na to kukajú inak. Neriešim.

tykat
3. okt 2013

@ivkaruzova nechápem čo tou vetou myslíš...nie buď ty alebo kamoš...ale ak je problém (partnerovi veľmi vadí kamoš) tak buď kamoš alebo partner..načo drásať city super partnera nejakým kamošom resp. načo byť so žiarlivým partnerom to už radšej mať super naj kamoša...veď o to ide nie? Keď sa rozbehne debata "môže mať žena chlapa LEN za kamoša?" tak za tým je "môjmu chlapovi vadí že mám kamoša"...z toho vyplýva buď kamoš alebo partner... Keď chlapovi raz vadí že máš kamoša tak mu to nikdy vadiť neprestane, aj keby sa časom tváril že neviem ako to má na háku.

kykka
3. okt 2013

@ivkaruzova Vacsina zien si same vytvaraju pseudoiluziu o priatelstve s dotycnym preto, aby pred druhymi z okolia a hlavne pred sebou samymi zakryli to, ze k dotycnemu v skutocnosti pocituju sexualnu a dusevnu tuzbu. Proste chcu byt v jeho spolocnosti, lebo sa pri nom citia dobre, ale nechcu si same pripusti, ze po nom v skutocnej realite tuzia ako po chlapovi. Moze existovat povrchne kamaratstvo s muzom, ale nikdy v zivote neexistuje najlepsie kamaratstvo medzi muzom a zenou. Najlepsie kamaratstvo medzi muzom a zenou = vyhovorka bud z jednej alebo druhej strany na prekrytie tuzby po tom druhom...
A este nieco. Na co ti je chlap kamos? Ja chlapa kamosa nepotrebujem. Moj manzel je moj najlepsi kamarat, s ktorym sa delim o vsetky moje pocity, tuzby, ktoremu sa vyplacem na ramene a s ktorym zdielam svoj dusevny svet. Keby som mala "ineho" chlapa kamosa, s ktorym by som sice nespala, ale delila by som sa s nim o svoje problemy a tuzby, tak je to rovnako nevera, sice dusevna, ale je. Na co si vylievat cudziemu svoje srdce a cakat od neho podporu, ked doma mas svojho chlapa, ktoremu prave toto privilegium patri? Na co potom existuje manzelstvo? Je dobre mat znamych, ale nie najlepsich kamosov, to uz potom narusujes a ochudobnujes manzela o vasu vnutornu manzelsku intimitu a doveru.

zara13
3. okt 2013

len to nie 🙂 nerozumiem takemu pravidlu - ja mam dost kamaratov aj medzi chalanmi a mozno si s nimi rozumiem niekedy viac ako s babami. A ak s tym ma nejaky chlap problem, myslim ze problem je v skutocnosti niekde inde.

zara13
3. okt 2013

@kykka - mozno je to tvoj pripad, ale kamaratstvo medzi muzom a zenou moze byt uplne bez problemov, vobec tam nemusi byt sexualna tuzba. Proste si rozumiete, viete sa porozpravat, zasmiat, zaspominat, ale nic sexualne tam nie je.
ved to je uplne normalna vec.
to aby som sa obavala, ze kamaratka, ktora je lesba, bude mat ku mne sexualne tuzby? Ludia maju predsa mnoho inych potrieb, ako len sexualnu a myslim ze kamaratstvo naplna prave tie.
a myslim ze miera co s kamaratmi rozoberas, ake temy a pod, do akej intimnosti az ides je asi na kazdom jednotlivcovi, to ale neznamena ze nema svoje sukromne tuzby, a niektore problemy ktore riesi len s manzelom.
proste tieto veci sa vobec nevylucuju, jednoducho sa doplnaju.

kykka
3. okt 2013

Neviem, ja sa na to pozeram aj z opacnej strany. Keby moj manzel mal "najlepsiu priatelku" s ktorou by sa miesto mna delil o svoje kazdodenne starosti, ano bolelo by ma to. Nebudem sa tu hrat na benevolentnu super zenu, pretoze to by vadilo kazdemu normalnemu cloveku, ktory toho druheho miluje. Vadilo by mi, keby manzel prenasal nasu kazdodennu komunikaciu von z naseho manzelstva inej zene. To uz naco by existovalo manzelstvo? Aby dvaja ludia iba zdielali spolocnu postel, byt ci dom, ci nabytok? Manzelstvo je aj o dusevnej intimite, ktora ma svoje pravidla a ten ktory v skutocnosti toho druheho miluje, nema problem ich udrziavat, naopak, robi to s radostou... Ako som uz pisala. Mam znamych vonku aj na pracovisku, rada si s nimi aj zasrandujem, ale NAJLEPSIEHO priatela iba jedneho - mojho manzela...
@zara13

nivi
3. okt 2013

@kykka asi mi uslo ale povodna tema nebola o najsamlepsom priatelovi ale len o prateloch opacneho pohlavia.

ivett1
3. okt 2013

@ivkaruzova ja mám kamoša... vyrastali sme spolu na jednej ulici a chodili sme spolu do jednej triedy na základke...a tiež je to s ním také, ako s najlepšími kamoškami, keď sa stretneme po dlhom čase, vždy si máme čo povedať a mám pocit, akoby sme boli spolu len včera😀 ... ps: ... je pravda, že medzi nami žiadne "iskry" nelietali😀 ...ja ho beriem ako ďalšieho brata a on mňa ako ségru🙂 😀 ...

kykka
3. okt 2013

@nivi Tak prepac, ked som sa ta nejak osobne dotkla...

nivi
3. okt 2013

@kykka nedotkla preco aj , len ty tu pises o niecom inom uz mam ten pocit.

ivkaruzova
autor
3. okt 2013

@kykka tak ja berem vseobecne priatelstvo a nie naj , a co ked sa sniekym poznas dlhsie ako s manzelom a mas snim minulost o ktorej sa mozes rozpravat snim a nie s manzelom ktoreho poznas sotva 3roky?

malapepka
3. okt 2013

nevidim v takom prietalstve problem. Mala som kolegu, zlaty clovek, spolu sme sedeli v kancli, spolu obedovali, ako partia chodili na vylety, obcas ma odviezol autom, posedeli sme na kave... ked sa ozenil, ja som este bola slobodna, nic sa nezmenilo. Kamaratsky vztah trval a klapal. Nikdy neprekrocil hranicu. Ani jeden bozk, dotyk... nic. Preco? bol zenaty a ja som to respektovala. Kto chce a ma svoje zasady, moze mat aj kamaratov opacneho pohlavia.

usacek79
3. okt 2013

@ivkaruzova cely zivot mam viac muzskych kamosov, ako zenskych, kedze som fanusik drsneho humoru a neznasam zenske klepy 😉 s muzmi sa bavim normalne ako "jeden z nich" o vsetkom moznom, len tam nie je ten zensky emocionalny nanos a ziadne drby typu "a on mi povedal a ja som na to povedala a on ze totok a ja ze hento.. a myslis, ze ma teda miluje..?" 😀 😀
a kedze sme takyto "partaci", beru ma ako jednu z nich a nikdy sme ziadnu hranicu neprekrocili, hoci isteze ked vyvalim dudy do vystrihu, tak maju komentare, ale akurat sa na tom vsetci smejeme 😉

takze z mojho pohladu je priatelstvo muza a zeny uplne v poriadku, ale musi to byt takto, akoze chodit po kavickach a vylievat si srdce, to uz az take super nie je, bo zas my zenske potom mozeme mat tendenciu sa nechat "chlacholit" v naruci a zas muzi preco by to nevyuzili 😅

ale teda moj muz vie, ze mam muzov "radsej" ako kamosov, mam dobry vztah aj s byvalymi, a v pohode mi to toleruje, absolutne mi doveruje a dobre robi 🙂
ale teda zas len velmi vynimocne si s nejakm chlapom vyjdem aj von (tak raz za rok snad), vacsinou je to na baze kolegialnych vztahov, asi by muz uz nebol taky nadseny, ak by som kazdy piatok sla "ruka hore" s nejakym inym typkom 😅

akrim1311
3. okt 2013

ja mám tiež naj naj kamaráta.On bol slobodný ja slobodná a iskra nikdy nepreskočila.Vlastne len jedna-kamarátska.Ja som teraz vydatá,mám 2 deti,on je stále slobodný a náš najlepší rodinný priateľ.Nevadí manželovi-aj medzi nimi vzniklo priateľstvo.A som šťastná,že je to takto.Dokonca mi radí aj pri nákupoch a gej nie je.Na 100%.Tiež si užíva život s inými ženami.Schádza sa a rozchádza,ale tú pravú ešte nenašiel(jeho slová).A nevidím nič zlé,ak má žena za priateľa aj muža. 😀 a naopak 😀

mirat
3. okt 2013

priatelia sú v živote veľmi dôležití ale nič by sa nemalo preháňať.pretože stačí malá nerozvážnosť a môžte zničiť nielen priateľstvo ale aj prípadní vzťah s partnerom či s manželom.malí sme tu pred nedávnom tému kde mladá mamička ktorá mala všetko sa z ničoho nič bezhlavo zaľúbila do ich spoločného rodinného priateľa.(Túžim po inom chlapovi. Som normálna?)trávili spolu toľko času že ho začala vnímať viac ako len priateľa.a bola schopná obetovať všetko len kvôli hlúpemu snu.takže si naivne nehovorme že mne sa to nemôže nikdy stať pretože človek sa ani nenazdá a je zaľúbený až po uši 😀
z čoho vyplýva že priateľom by sme nemali venovať viac času ako vzťahu a časté stretávanie by mohlo byť iba na škodu.veď kto by chcel počúvať stále tie isté historky dokola? 😀

navyše treba mať po svojom boku partnera ktorý vám bude vašou chýbajúca polovička,milencom ale aj najlepším priateľom.ktorému sa chodíte zverovať a na koho sa môžte spoľahnúť že vás vždy vypočuje,pochopí a podporí.pretože by inak človek chodil sa zverovať niekomu inému a to už neveští nič dobré. 😒

maruska24
3. okt 2013

priateľstvo s chlapom, alebo naopak, nie je nenormálne, ale za predpokladu, že nikdy aspoň z jednej strany v hlave neprebehne myšlienka iná 😉 v tom momente sa čisté priateľstvo stáva ohrozené, bez ohľadu nato koľko sa poznáte. Vždy je tu prirodzená chémia muž - žena. A pokiaľ bude svet svetom, vždy nastane jedného dňa v partnerskom vzťahu určitá forma žiarlivosti, podozrievania, nepochopenia, možno aj skrytá.

aknad
3. okt 2013
https://www.youtube.com/watch?v=T_lh5fR4DMA

tu je mala vtipna anketa na tuto otazku 😀

ruthke
3. okt 2013

Celkom vyhraneny nazor nemam, ale po precitani debaty mi pride zaujimave ako zeny pisu v duchu "mam kamarata a je to v pohode", ale ziadna sa nevyjadrila "moj manzel ma super kamaratku uz od strednej skoly, je to dokonca jeho byvala, chodieva s nou na kavicky/pivo, a ja mu to hrozne prajem, a som rada, ze ju ma" 😀

erika04
3. okt 2013

nevidela by som problem v tom, ze mas stareho kamosa, posles mu sms na vianoce a ked sa na ulici nahodou stretnete, pokecate co nove {to je priklad}.
Problem vidim v pravidelnom a castom stretavani s chlapom, ktory je tvojou butlavou vrbou, hovoris mu vsetky svoje problemy, tajomstva, doverne veci a a on ta nasledne utesuje, povzbudzuje a je ti najvacsou oporou. Jednoducho...to skor ci neskor prerastie tam kde nema :(

mirat
3. okt 2013

@ruthke 😀 😀 😀

briketa
3. okt 2013

priatelstvo predsa nie je otazkou pohlavia. u mna urcite nie. ani u mojho muza.

sisaha
3. okt 2013

@ruthke a vies mozno preco? lebo od prirody menej dôverujeme mužom v tejto veci a vidime za tym sex 🙂 😀 😀 😀

ivkaruzova
autor
3. okt 2013

@sisaha ved to ked chlap podvedie je to od neho NORMALNE. ked zena rozvracia rodinu:D:D:D Ja tu však riesim priatelstvo s chlapmi nie jednym a konkretnym a hlavne butlavou vrbou, to skor s kamoskou podrbem butlavo🙂

ivkaruzova
autor
3. okt 2013

@ruthke aj take súúú

lili_mia
3. okt 2013

@ruthke Zažila som 🙂 a dotyčnú som vraždila pohľadom 😀 😀 😀 ako mu brala ananás z pizze, ako sa oni išli s jej mamou lyžovať, ale bezo mňa (taký detail, že neviem lyžovať), ako išiel za ňou, ked mu zavolala, že potrebuje vrtačku. Ach tie moje primitívne nápady, že prechádzka po práci 😀 😀 😀 😀 😎

ivkaruzova
autor
3. okt 2013

@lili_mia a ako to dopadlo?

katka1981
3. okt 2013

normalna vec, pracujem v kolektive kde ked som nastupila bola jedna kocka a asi 20 chlapov. Teraz je tam uz dievcat viac ale chlapov pribudlo tiez. Nemam s tym problem, netajim sa ze mam rodinku a vztahy mame super, cely kolektiv. Ozaj mam kolegov, s kt. pokecam o hocicom a nic nehrozi.

juliana77
4. okt 2013

@ivkaruzova Normálne a už od detstva prezentované spolužitie oboch pohlaví, s rozdielom, že na škole majú dievčence a chlapci zvlášť šatne na telesnej. 😉 😉

Ale ked čítam medzi riadkami tvoj príspevok, tak nevyhnutné stretávanie sa s mužmi, náhodné stretávanie sa s kamošmi, alebo mužmi je úplne v pohode, no ak sa už bude jednať o trochu účelové kecanie, tak to je vždy tanec po tenkom ľade.