Kto žije so svokrou v jednej domácnosti?

3michaela23
27. feb 2021

Kto s nou zije v jednej domacnosti?jeden dvor,kuchyna atd?

annamalaga
27. feb 2021

Tvoj chlap sa nechce odsťahovať??? Založiť a vybudovať si rodinu, vlasnú domácnosť??? Ak nie tak rozchod a hľadaj chlapa, čo je toho schopný a nie takého čo sa maminej sukne drží.

annamalaga
27. feb 2021

@zuzickazuzanka prajem pevné nervy!!! A čím staršia bude tým to horšie bude. Asi nemá nič iné napráci, len kontrolovať ako a čo máte kde porobené a do všetkého sa starať. Našťastie ty máš normálneho muža.

3michaela23
autor
27. feb 2021

@annamalaga tak on hypoteku ma,lebo si este zaslobidna kupil vedlajsi pozemok a v dome kde je jeho mat tak to je vacsi dom novsi..povie,ze tam ma zazemie a ja,ze ake?byvas tam sam?a on ze nie a ze ja tiez byvam u rodicov a nie sama.
A este pocas tehotenstva mi vravel,ze fobre mozem byt u nasich a on bude chodit za nami,ae ze on bude cez vikend robit aj tam u nich ako fusky mat a ze neskor chce mamu doopatrovat a ja ze ako?ani nvs ako ona dopadne ci ju bude treba,a ja vravim ja ti ju nebudem a on sa rozreval..a ze dobre ked nebudem tak nie..
No a ze jej bude pomahat platit ucty ak by nevladala to platit ja,ze jj,nebude vladat ta co ma dochodok cely plus ted este pracuje a urcite si z toho aj naspori ...

3michaela23
autor
27. feb 2021

@janinah ae ked uz je tu dieta,tak co som si ho mala

zuzickazuzanka
27. feb 2021

@annamalaga svorka bude mat 70 ja mam 42, vsetko co povie uz ide jednym uchom dnu druhym von. Nezaujimaju ma jej nazory, za ten dlhy spolocny cas som sa uz dostatocne obrnila a naucila nebrat ju vazne. Viem ze tu znova bude nepohoda pre tie stromceky co si vysadila presne tam kde sme hovorili ze bude ihrisko pre deti,ale my mame male deti a tie sa potrebuju niekde hrat. Bude toho este vela na com sa s nou nepohodneme, hold suhlasila aby sme to kupili tak si budeme robit ako chceme. Niekedy mame fakt stavy ze by sme to najradsej predali aj s nou a hned odisli😂

veronika33
27. feb 2021

@zuzickazuzanka a to ste ten domu kúpili od svokry kvôli čomu? mala tam dlhy, alebo potrebovala niekoho vyplatiť?

zuzickazuzanka
27. feb 2021

@veronika33 vyplatili sme 3 surodencov a svokru

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3michaela23
autor
28. feb 2021

@elizabet173 ae sak vravi,ze mozem byvat u nasich lebo ze na ine byvanie nema kes

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyaja5
28. feb 2021

chvilu sme to veru takto mali aj my, no z na to len zbozne spominam, ze sa mi podarilo z toho vymamit. mam sice svokru rada, no spolocne byvanie, tak to nebolo nic pre mna

3michaela23
autor
28. feb 2021

@elizabet173 dom kde byva sa neda rozdelit na dva byty hoci je vacsi to by ona brala ako ze ju cem vyclenit a patri ten dom jej a on ma hypoteku na vedlajsi dom zrucaninu neda sa v tom byvat to este zaslobodna spiskal...a ved ja som ju len den ignorovala a ona sa hned rozfnukala,,ze si tam pripada byt ako vzduch atd...a ked som odkazala ,ze ma mat izbu dole a vrch nas ,,gulala ocami,,,potom si domysla furt,ze jej maleho necem dat na ruky,pricomsi ho sama odseba ani nezoberre iba ked musii a ja cosi robim....bola som horr v izbe a uz hned ,ze necem aby bola pri krmeni si domysli ..abo zdoraznim daco v debate a uz hned mojmu zaluje,ze ,,akym tonom to vravim,,a ze si pripada byt ako handra a uzmierovat sa nebude ma svoju hrdost,zacne mojmu vravet,ze ,,taka bola aj svokra,ze ona to doma nepottrebuje ..ze snazi ss pomoct s nakupmi a ma z toho kkt,ze nech si idem ku nasim tam mi bude dobrre a ze ,,vravi mojmu este bo toto mu vravela do mobilu a ja som to pocula,ze ,,vravela som ti,ze takyto vztah nem
a zmys
el a
td..no tak co si o nej myslite? A to sme mali poschodovy dom a jednu kuchynu aj obyvak a izbu mala na poschodi vedla nas mladych..sice cez tyzden vypadne do roboty,ale ked jej taha na 70tku tak nebude vecne do nej chodit...sak u nasich jedine buddem a on chodit za mnou a samozrejme aj za nou...sak ked tam byvame nakope tak moj od nej vsetko pyta ciste veci aj vsetko ja si nepripadam ani jeho zena,ona ma svone sposoby prania a to darmo

3michaela23
autor
28. feb 2021

@tyaja5 pozri nad tento prispevok,co som pisala elizabet173

basska_b
28. feb 2021

Presne takto žila kamoška, utiekla odtiaľ doslova... zobrala hypotéku, aby mala kde byť s malým... a teraz sa im vzťah otriasa v základoch, lebo partner chce vraziť peniaze do rekonštrukcie maminho domu s tým, že veď tam budú potom bývať, ona to však nechce. Dom je na mamu a mama ma 75 rokov.

3michaela23
autor
28. feb 2021

Elizabet173 dakedy vravel ,ze on tam ma zazemie a ja,ze byvas tam sam?a on ze nie s mamou tak ake zazemie tam ty mas a on,ze no a ty tes byvas s rodicmi..potom,ze on ten dom staval...no a tak isto dom nestaval sam a trvalo to potroske ccca do 20 rokov uz je tomu

3michaela23
autor
28. feb 2021

@basska_b a nech no sak kazdy ma pochopi,ze kvoli svokre to bolo a ako sa vam ona zda byt ?ak ste si to citali,co povedala

maciatkolulu
28. feb 2021

@3michaela23 pozri veľmi ťažko sa číta co píšeš, úplný des. Každopádne toto ste mali riešiť pred pôrodom. "tvoj" si mal rozmyslieť, či teda mama a jej dom, alebo žena a dieťa. "tvoj" ma v tom zmätok zjavne.

3michaela23
autor
28. feb 2021

@maciatkolulu hej ae ja som verila,ze vsetko bude ok aj na zacoatku ona bola ina,ze sa do nicoho miesat nebude..inak clovek zmysla ked si bez detata a inak s...
Je teraz taka situacia,naco sa ppozerat dozadu co bolo a nezmenim to

3michaela23
autor
28. feb 2021

@maciatkolulu na jej dom povie,ze tam ma zazemie a ze ho staval a to sa ma ted ho vzdat?na vedlajsi pozemok s hypotekou cca 3 rocnou ktora sa plati 500 e mesacne to ma byt pre dietata dobuducna a to este bude platit 27 rokov a ze to n
ep
re
Da l
ebo by na tom p
rerobil uz

kate_cs
28. feb 2021

@3michaela23 ja som žila so svokrou asi 4 roky a bola som hlúpa, že som sa na to dala. Nič lepšie, ako vypadnúť odtiaľ sa nám nemohlo stať. Úplne to pokazilo vzťahy. Radšej do podnájmu, či hypotéka ako žiť so svokrou. Ak muž nechce od nej odísť, tak potom radšej odísť sama a muž nech si žije šťastne s mamičkou...

3michaela23
autor
28. feb 2021

@kate_cs citajte aj prispevok vyssie a napiste nazor,dakujem

3michaela23
autor
28. feb 2021

@kate_cs a elizabet173 este on ked chodi robit po celom SR tak by mu to mohlo byt jedno,kde je no nie?ved tam ma len ju surodencov nema s rodinu sa nebavia,tatku nema akurat co tam ma dvoch kamosov no ,ze mi moze ponuknut..vedlajsi dom a za 5 az 10 rokov ,ze si ho mozeme opravit taku staru zrucaninu a ja sa zadlzovat bo jemu by isto nedali uver uz ked tamten pozemok plati a predavat si ho nechcel ae to este nevidel,ze my dve sa tam neznesieme ,este ked po tom incidente prisiel pre nas este viac bola ofucana uz stala chrbtom otocena ani sa na mna nepozrela pei odchode

zuzickazuzanka
28. feb 2021

@3michaela23 ahoj no si v situacii,ktoru sama dokazes vyriesit len tak ze sa pobalis a odides. Chcelo by to s manzelom kvalitny plodny rozhovor, aby si mu povedala aky mas so svokrou vztah, co sa ti nepaci co si si predstavovala inak a nakoniec povedat, ze ste rodina ze ma pri tebe stat a podporovat ta. Ak nepochopi riesila by som to tak ze ak by nieco odomna chcel poslala by som ho za mamou. Vecera? Ved nech ti navari vie to lepsie, sex ved nech ti da mas ju radsej ked sa jej nechces vzdat... Chlap sa musi uvedomit toto si musis s muzom vysvetlit. Ak odmieta bud odides alebo to budes znasat dalej ale ver mi bude sa to stupnovat....

drozdajkahra
28. feb 2021

Sorry, ale prídeš mi jak nejaká dvadsiatka, čo je s 40r. mamkáčikom, mala ružové okuliare a dala sa zbuchnut...to koľko stal ten dom preboha že platí 500e 30rokov? Zrúcanina? Za také peniaze? No a k svokre... Jej dom bohužiaľ, pristúpila si nato tak znášaj, ďalšia vec keď budeš u rodičov a on pri maminej sukni, to je aký vzťah?

zuzickazuzanka
28. feb 2021

@3michaela23 este som zabudla, mysliet na buducnost potomstva a zabezpecit ho pozemkom je super,ked ti dieta vie povedat ze to chce ze tam urcite raz bude byvat ze si nenajde pracu 100km od vas a nebude musiet predat, lebo momentalne vo vasej situacii je to neskutocna BLBOST.

zuzkapap
28. feb 2021

Však nech preda ten pozemok a kúpte si menší dom alebo byt aspoň 20km od nej. A problem vyriešený.. Každý normálny chlap stoji za svojou ženou a nie za mamickou.

katkami123
28. feb 2021

Mama sa nevie vzdať synacika a uvedomiť si, že sa oženil a už si ty hlavná žena v jeho živote. Tak sa píše aj v Biblii- muž opustí matku aj otca a privinie sa k žene. Len mnohé matky to majú problém pochopiť, ze syna už vychovali, dospel im a je čas vyletieť z hniezda a nie ho silou mocou držať stále za krídla pri sebe. Určite sa boji a aj žiarli, lebo je v jeho živote zrazu iná žena. Boji sa, ze zostane sama, na druhej strane ak je muž jedináčik a nechcela ďalšie deti a je rozhádaná s celým zvyškom rodiny, tak si za samotu môže sama. Nemôže sa upínať na syna ako na zmysel jej života, ktorý jej ostava a ignorovať všetkých ľudí na okolo akoby nežili, to nie je tvoj problém, ale jej. Ona ho drží a stara sa Vam do manželstva, lebo nedokáže syna pustiť. A zároveň Vam nahlodava manželstvo tými svojimi rečami. Mužovi by som na rovinu povedala, že ty jej nič zle nerobíš a už ťa tie jej vymýšľania a domýšľavosť a ohováranie vytáča, ze ty nemôžeš za to, ze nechápe, ze sa oženil, ma svoj život a rodinu, ze treba pomôcť aj matke, ale všetko ma svoje hranice a ona sa stara do veci, do ktorých jej ju nič nie je. Je tvoja vec, kde budeš kŕmiť svoje vlastne dieťa a ona sa nemá čo do toho starať a že všetko aj to dobre, čo jej povieš hneď prekruti a vyloži si všetkom po zlom tiež nie je tvoja chyba, ale jej, možno aj preto je s celou rodinou rozhádaná, keď všetko si hneď prekruti na zle a pritom to ani tak nemusí byt. Ty sa tiež do svokry nestaras, kde je a co a ako robí, nechodíš to mužovi bonzovať, tak načo to robí ona. Tvoj muž by si mal tiež uvedomiť, ze sa oženil a na prvom mieste ma byt pre neho rodina - jeho syn a manželka, potom sa nemal ženiť, keď je tak chorobne splašený za matkou. Opýtaj sa ho, či mu ta matka, ktorá bude žiť možno ešte 5,10 rokov stojí za to, že on skončí na cely život sám ako starý mládenec a neuvidí si dieťa vyrastať a nedá mu otcovskú lásku, či aj jemu ako dieťaťu otec nechýbal, keď ide robiť to iste. A ze či si neuvedomuje, že Vam svojimi rečami a staranie sa do všetkého jeho matka ničí vase manželstvo. Tvoji rodicia to nerobia a spravaju sa ku nemu s úctou, prečo to nedokáže ona? Za to, ze je proti všetkým a s každým rozhádaná si môže ona sama. A nie je skôr ona sama ako ta jej svokra ku ktorej ťa tak prirovnáva? Tiež by som mužovi povedala, ze si vyprosujes, aby ťa k niekomu prirovnávala, ona sa tiež nespráva ideálne a nechodíš ju k nikomu prirovnávať, aj keď mozes. A keď mala sama zlu svokru, mala by byt aspoň ona iná a nie Vam rečami a ohováraním rozbíjať vzťah. A tiež by som už tému svokra ďalej odmietala s muzom riešiť. Povedala mu raz a rázne všetko čo ťa vytáča a ďalej už jej reči neriešila. Ona ma problém s tebou a mala by s každou jednou, lebo sa nedokáže vzdať syna. Jej by nebola žiadna dobrá, na každej by našla niečo, len aby o synacika neprisla. Sprava sa ako egoista. Viac jej ako matke ide o seba a o to, aby sama nebola ako o synovu budúcnosť co bude potom s ním a ako dopadne, keď jej už nebude.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3michaela23
autor
28. feb 2021

@elizabet173 hej da sa to preniest a co ked ten druhy dom nema taku hodnotu

3michaela23
autor
28. feb 2021

@katkami123 a on sa s nou bavi akoby nic a ja som bola ta najhorsia ,moj si myslel ze zas nenam naladu a co som jej spravila