Má matka, ktorá má dcéru väčšiu šancu užívať si vnúčatá?

31. okt 2021

Tema svokra, je kapitola sama o sebe 😃. Ale myslite, ze zena ktora ma dceru ma vacsi predpoklad, ze ked dcera vyrastie bude moct viac casu travit s vnucatami, ako matka, ktora ma syna? Mam dvoch syncekov, a ked tu citam temy o svokrach tak ma napada, ze ked synovia vyrastu, a budu mat deti, ze si vnucata ako matka synov velmi neuzijem. Viem, ze na pohlavi deti nezalezi, ale ako tu citam tak neskor ked vyrastu, zrejme uz na pohlavi zalezi, a ked nemam dceru tak mozem snivat o uzivani si vnucat, ked ich podla vsetkeho bude mat ovela viac matka buducej nev3sty.

sima1415
31. okt 2021

U nás je to opačne, svokra je s deťmi častejšie ako moja mama takže sa vôbec nemusíš báť ;)

gabu_lienka
31. okt 2021

Nerob paniku dopredu. Moja svokra si napriklad viac rozumie so mnou ako s dcerou, to som si ista. Sme si povahovo velmi blizke a zhodneme sa takmer vo vsetkom. Keby byvala blizsie, tak som si ista, ze s vnukom travi viac casu ako moja mama, kvoli pracovnej dobe.

evinqua
31. okt 2021

U nás je to opačne , nie ze by nasi nemali záujem,ale v tomto hrajú rolu aj iné parametre,vnasom prípade,moji rodicia su starsi , bývajú dalej, ...nasi maju 7 vnúčat, svokrovci len nášho syna, takze tak. Možno aj tvoje nevesty budu mat teba bližšie, mladšiu, ...určite to nie je o tom, koho sú deti,ci syna, ci dcery, moj brat a sestra mali deti v rovnakom čase a rodicia sa im venovali rovnocenne, byvala som vtedy s nimi a teda nepamätám si rozdiely, rovnako dobre vychádzajú aj s nevestou aj so zatmi.

janulka1802
31. okt 2021

Nerob si starosti dopredu. Ja mám úžasnú svokru, ale až na druhý pokus. Prvá bola príšerná. Túto mám za odmenu a viem si porovnať, je to obrovský rozdiel...

gurags
31. okt 2021

Moja mamina býva v Rakúsku a vnučku vidí tak 4x ročne teraz počas pandémie. Naopak svokra býva 15min od nás a sme spolu často. Pomáha nám strážiť dcérku keď nemôže do škôlky,lebo sa doliecuje alebo keď potrebujeme už len v kľude nakúpiť alebo ísť na rande, takže to určite nieje pravidlo.

petamich
31. okt 2021

ja tiez vyvraciam tuto teoriu 🙂 u nas je to opacne, niezeby nemam s maminou dobry vztah a nechcela by maleho vidiet casto ale mamina sama este vychovava deti (hoc mam 35, moja sestra ma 14 a brat 11) a nema tolko casu a priestoru aj ked by velmi chcela, svokra, s ktorou mame velmi dobry vztah je uz na dochodku, takze chodi kazdy utorok k nam do Bratislavy a cely den kocikuje a tiez tam chodime na vikendy :D ano ked sa radim alebo potrebujem postazovat prirodzene ma to viac taha k mame ako k svokre ale co sa navstev a vidania vnucata tyka, tam nerobime rozdiel a proste to zivot zariadil tak, ze u svokrovcov sme castejsie ale vdacim za to tomu, ze mam stastie a hoc svokra je niekedy nazvime to "prilis premotivovana" mam ju uprimne rada

marsmykkok
31. okt 2021

Áno býva to tak a nie je to ani o zlej neveste alebo zlej svokre, ale proste sú si tie 2 osoby cudzie, nežili spolu, nevedia sa zladiť. Matka nevesty tiež nie je ideálna ale žena s ňou vyrastá a jednoducho majú vzťah a sú zvyknuté na svoje chyby. Ale zladiť 2 dospelé ženy z rôznych generácií je ťažký oriešok.

martina1201
31. okt 2021

Nečítala som komenty. Napíšem svoj pohľad na tému.
Podľa mňa nezáleží na tom či máš chlapcov alebo dievčata ale na tom aká si. Ak si jašterica, rada sa montuje a, dávaš nevyžiadanej rady a si najmúdrejšia a všetko vieš najlepšie, tak môžeš byť matkou aj 30 dcér a nebudeš si vnúčatá užívať. Ak však budeš empatická, nápomocná, milá a ústretová a mladých necháš žiť ich život a rady dáš buď po opýtaní a nebudeš kritizovať výchovu a kaziť vnúčatá budeš si ich užívať aj keby si mala bývať veeelmi ďaleko od deti.....
Ja svoju mamu nemám a k svokrovcom chodím rada. Vzťahy sú dobré aj keď nie bez mracika, ale nesťažujem sa a vždy sa snažíme ísť aspoň 1-2x do mesiaca k nim aby si vnúčatá užili. A to sú starší svokra má 71 a svokor 75 rokov....

didi2102
31. okt 2021

Ja som z rodiny 3bratia a ja jedna sestra,som najmladšia čiže viem si porovnať,brat mal ako prvý deti,so švagrinou sú od 15,budú mať 40,bývalá hneď oproti,rodina dobrá,ona vždy milá, naši im s deťmi dosť pomohli ale aj jej rodičia,cca vnúčatá si užívali narovnako obe strany ale ... Ale vždy je svokra proste svokra, vždy bol malý kúsok ktorý švagriná dovolila viac rodičom,napr žiadne sladkosti ale deti povedali že druhý dedo im dáva Kinder vajíčka,naši im na trhu chceli kúpiť perníky ale nie lebo také veci nejedia ,cca o polhodinu sa stretli znovu a už mali perníky ktoré im kúpili druhí starí rodičia , moji rodičia mi nepomáhajú vôbec ale to je o inom,mám a nimi pekný vzťah.. mama mi občas povie napr že mám sa viac upraviť 😄 prídem nenamalovana alebo že mám byť k mužovi milsia lebo akurát mi volal a dačo pohnojil,ja pretocim oči a poviem že nech sa nestará a zasmejeme sa ... Si predstavte bytu to povedala svokra. Norovno motyka do hlavy 😄😄😄 ale áno keď budeš dobrá svokra tak nebude problém lenže čo to znamená dobrá svokra,každá máme hranice inde ,niekomu vadí záujem,niekomu nezáujem atď a mama je len jedna , ak bude mať nevesta pekný vzťah rodičmi ťažko sa bude konkurovat, nevesta je mama.stara sa viac,rozhoduje viac, ty by si so švagrom tiež nesedela len tak na káve,tebe by švagor nevyberal darček,proste nevesta sa viac stará o tie veci

ailiba
31. okt 2021

Podľa mňa všetko záleží od vzťahov v rodine. Keď budeš mat so synmi dobrý vzťah, tak isto aj s vnúčatámi. Napr. Ja by som brala, keby sa svokrovci viac zaujímali. Teraz čakáme druhé... Svokra je už na dôchodku, moja mama ešte pracuje. Bola by som rada, keby svokra prišla, ale toho sa určite nedockam😔. Takže podľa mňa veľa zalezi na tebe.

bets
1. nov 2021

Ja keď vnímam svoje deti, tak je možné, ze pri synovi budem mat vzťah s vnúčatami vďaka jeho pohodlnosti, rad prenesie starosti o deti 🙂 Keďže si to myslím, tak viem, že musím začať na tom stavať. Nevestu neovplyvnim, ale seba môžem, takže budem musieť zo seba dat viac ja, nečakať, že to bude mladá rodina. Prirodzene vnímam, že dcéry budú viac inklinovať ku nám , vidím ich povahy a potreby.

derdia
1. nov 2021

Ahoj to je podla toho ako synov vychovas, a ako sa budes spravat k neveste... Co s respekom alebo s ponizovanim a pripomienkami. A taktiez synov uc, ze ked vyrastu mazelka a rodina je na prvom mieste nie mamicka a ocko. Ale to maloktora matka dokaze. Ja mam dve dcery. Syna mat nemam a ani nebudem. Takze chvalabohu ani nevestu😂😂😂😂👍👍👍a neboj sa ak budu pri Vas neveste dobre padne zobrat dieta do kocika a postarat sa... Ale musis respektovat jej vychovu... A nie pri kazdej prilezitosti trieskat, ze maly je slabo obleceny, ze maly, by mal mat rukavicky, lepsie papucky, lepsiu decku v kociku atd... Potom sa nastvu a viac pomoc nechcu.

dankabetka
1. nov 2021

Ahoj, tak ja mam dvoch synov, a tiez ma napadlo par krat presne co teba. No cas ukaze. Ale za nas je to zatial takto. S mamou mam dobry vztah, sme od seba 150 km, chodime k nej na vikendy, s detmi sa pohra, uvari, vsetko super ale deti u nej nikdy neboli na prazdniny, nikdy u nej nespali sami. Ma k nim taky vlaznejsi vztah, ale isto ich ma rada, len neciti potrebu byt s nimi intenzivnejsie. A ona nechodi k nam domov, mame prist my, co nam zas az tak nevadi, aj tak nikdy cez vikendy niesme doma 🙂. No a potom mam svokru, ta je od nas 180km, lepsiu zenu som si nemohla ani vysnivat. K nim tiez chodime na vikendy, ta sa s deckami prehra, vymyslim im program, rano nas necha pospat a bere deti dokonca do svojej postele a oni to miluju...decka u nej boli na vikendy aj na prazdninach, ked boli spolu obaja prvy krat tak nemali ani 2 a 5 rokov, vie si s nimi poradit uplne bez problemov a oni sa tam sami pytaju, je to ovela vrucnejsi vztah co maju spolu. A zas svokra nema problem prist pozriet aj nas, ked sa neda nam ist k nej pride ona k nam. Myslim si , ze obe babky maju deti radi a aj ja mam s oboma vyborny vztah len kazda to preziva inak.

ajka0207
1. nov 2021

Myslím že to záleží od rodiny, od deti, od toho kde budú bývať... Napr. Moja svokra si isto viac užije deti od svojej dcéry ako naše. Ja aj švagriná sme na materskej ale teda mne je divné ísť k svokrovcom bez muža, čiže chodíme len cez víkendy, švagriná má aj vodičák narozdiel odo mna, takže zas je to aj o Tom že ona hocikedy sadne do auta a ide pozrieť mamu. Ďalšia vec že svokra má aj bližší vzťah s dcérou ako so synom(mojím mužom) a zas napr. Moja sestra chodí k svokre na kávu pomaly každý deň a k rodičom raz za dvatýždne.

mikadooo
1. nov 2021

Rešpektuj budúce nevesty a ich pravidlá a nevidím problém prečo by si si nemala užívať vnúčatá. Moja svokra má dvoch synov a rozdala by sa pre nás, či už pre synov, ale aj pre nevesty a vnúčatá. Moje deti sú u nej častejšie ako u mojich rodičov.

janickacrazy
1. nov 2021

No väčšinou to tak býva, ale nemusí to byť pravidlo. Ja mám 3 synov, takže dúfam, že si vyberú nejaké normálne dievčatá, lebo ja deti milujem a bolo by mi veľmi ľúto, keby som svoje vnúčatá nevidela vyrastať. Ale nejdem stresovať dopredu. Uvidíme. 🤔

1mina
1. nov 2021

To je velmi individualne...samozrejme zalezi aj od spravania sa svokry 😀 a napriklad osobne poznam pripad ze dava vnucatka postrazit radsej svokre ako mame

janedoe
1. nov 2021

Ja by som aj preferovala mamu, ale su daleko, aj ked pri 100km je to relativny pojem, len nikdy nema cas. Svokrs byva vedla, takze s nasimi detmi su stale. Moja mama tak 4x do roka. A aj svagrovci chodia minimalme 2x do tyzdna k svokre, takze zalezi od okolnosti, nie od pohlavia deti podla mna. Ja k svokre moc nechodim, staci mi pokec na dvore, ale deti tam maju dvere vzdy otvorene, alebo tam s nimi vybehne muz. Apropo.... strazit deti svokrovcom nemam problem dat, im na 1000% doverujem, mojim rodicom... no.... uprimne. Na prazdniny tam asi nepojdu, kym budu mali

bielavila
1. nov 2021

Ja si myslim, ze to je bohuzial tak, ze nevesta vzdy uprednosti matku pred svokrou aj ked ma z oboma dobry vzrah, vidim to na mne, na sestre a na mnohych mnohych kamoskach, svokra je bohuzial vzdy az druha moznost, a to mame vyborny vztah

fiffinkaa
1. nov 2021

Závisí to len od toho aký vzťah bude mať nevesta so svojou mamou ako napríklad ja...tak z mojich skúseností,.svokrovcov vidia deti 5 krat za rok a bývajú bližšie ako moji rodičia, u našich sme skoro stále..cez týždeň denne telefonáty, víkendy, sviatky,.prázdniny vždy u mami,.ktorá vnúčatá zbožňuje..je to tak...aj všetky švagrine preferujú svoje mami, preto sa u svokry nemáme šancu stretnúť, podarí sa tak raz za rok..vždy sa dcéra viac stará a zaujíma o svojich rodičov, pokiaľ rodina normálne fungovala.

autor
1. nov 2021

@fiffinkaa A manzelovi nevadi, ze je stale s tvojou rodinou este aj sviatky, a so svojou rodinou 5 krat za rok?

fiffinkaa
2. nov 2021

Nie manželovi to neprekáža..on chodí za rodičmi v týždni bez detí, zastaví sa, porozprávajú sa, dajú kávu..ale pravdou je že ani svokrovcov sa o vnúčatá netrhajú..majú vo zvyku zavolať manželovi a popytaju sa na všetkých.

andreafa
9. júl 2022

Kriste pane 😭🤣 uz len to, ze mas "syncekov" nie synov ta predurcuje na super svokru

lunademonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radacak
10. júl 2022

Záleží asi od dotyčnej nevesty a aj svokry🤔ja teda mám ,, blbu,,svokru nebavíme sa už dlhoooo asi 6 rokov ,nie mojou chybou..A nejaví záujem ani o dcéru (vnučku)dokonca ani o svojho syna.. takže tak,no...

lacibo
19. nov 2023

@mamusa34 tak ja som taka moderna svokra..nestaram sa do zivota vydatej dcery..nepoucujem..ak vyjadria potrebu..pomozem, ak sa da..my si vsetci tykame..aj so zatom aj so synovou priatelkou..beriem ju ako dceru..su rovesnicky..ak bude moja nevesta..vztahy sa nezmenia..dúfam😊

nikiki29
19. nov 2023

My sme viac u svokry. Je to o vzťahoch…

anna_anicka83
19. nov 2023

Moja svokruška má 3 synov, 9 vnúčat a užíva si ich tak isto ako babky od neviest a možno aj viac. Nás má za svoje dcéry, máme naozaj super vzťah. Babka skoro celé leto detský tábor, lebo všetci chcú byť pri nej. Tak aj 9 naraz na mesiac (samozrejme sa tam striedame). Keď sa ti podaria synovia, tak sa hádam vydaria aj nevesty. A keď budeš dobrá babča, vnúčatá si ťa budú pýtať samé. Tak nezúfaj. Môjho brata síce druhá žena odpojila, čiže tie deti si moja mama až tak neužíva. Ale ona ho odpojila od nás všetkych. Našťastie má mama aj kopec iných vnúčat.

katarinka89
19. nov 2023

Treba sa správať k neveste tak, ako ku svojmu dieťaťu.otom j nevesta bude ku tebe mať postoj ako k svojej matke.

juliacenc
19. nov 2023

Zalezi od toho aka budes svokra