Mám 33 a som bez partnera

lucia_32
12. feb 2013

Ahojte. Občas si čítam Vaše príspevky. Neviem, či toto nebude zrovna od veci, čo sem napíšem, neviem, či sa nejaká táto téma vyskytuje. Asi sa len prosto potrebujem vykecať, vyliať si srdce. Pomaly mi ťahá na 33 a som bez partnera. Nie, že by to bol teraz koniec sveta, ale...trápi ma to, že nenájdem svoju polovičku. Po tých všetkých peripetiách sa naozaj bojím, že z ľudí sa vytratil ľudský cit, schopnosť milovať atď...môj bývalý priateľ ma opustil zo dňa na deň, bez akýchkoľvek signálov, myslela som, že sme si oporou, bol chorý, stála som po celý čas pri ňom, netvrdím, že ma zato mal milovať do konca života, ale ten koniec bol veľmi krutý a tvrdý. Cítim sa osamelá, ja už neviem, či sa vôbec niekedy tak zamilujem, že by so tomu druhému dala všetko. Keď vidím, čo sa deje v mojom okolí, mám z toho fakt depresie, jedna kamoška čaká s kým sa partnerom rozíde, lebo jej lezie na nervy, druhá je s ním kvôli jeho prachom a ani sa tým netají. Ja po ničom inom netúžim iba po láske, neviem, či mám zmeniť myslenie, začať byť mrcha, prosto jednoducho asi zostanem na ocot ☹

viera77
8. mar 2013

Lucka, velmi podobnu skusenost mam aj ja, rozchod z nicoho nic a z hodiny na hodinu, ostala som zrazu sama a dodnes vobec neviem preco, 2 roky som nechcela o ziadnom chlapovi ani pocut, bola som zatrpknuta, znechutena a pripravena na zivot osamote, mala som 32 rokov, kupila som si bytik, zariadila ho a zila som si, ale zase len sama a casom mi to zacalo nejako vadit, hlavne tie nekonecne vikendy osamote....a bol zaciatok jari, vonku sa vsetko prebudzalo a prebudila som sa aj ja, uplne som zmenila myslenie a zacala som si v tomto bytiku predstavovat chlapa, takeho podla mojich predstav, nie, nevyhladavala som ich spolocnost ani ziadne tlacenie na pilu, len moje predstavy a pozitivne myslenie, a urcite to poznas - pekne oblecko, uprava zovnajsku, usmev na tvari a stalo sa, z hodiny na hodinu a mam vytuzeny vztah s vytuzenym muzom a kopec dalsieho 🙂 ......... skus si co najskor vyhodit z hlavy niekoho, kto zato vobec nestoji a nevazi si ta a venuj cas niecomu co zato naozaj stoji, ved si hadam nenechas pokazit zivot nejakym nepodarenym chlapom 😠 ......nech mas v starobe naco spominat, na ten krasny zivot o ktory si sa pricinila sama! 😉

lucia_32
autor
17. apr 2013

@nazorotca pomaly strácam nádej, že ten pravý orechový sa nájde☹ ale ďakujem za všetky komentáre, aj keď takto oneskorene🙂

nazorotca
18. apr 2013

@lucia_32 🙂, strácať nádej v 33 je nezmysel, neboj, čo má prísť príde, a nie jeden 🙂) budú ich zrazu mraky, len by o tebe mali aj vedieť, že si , ukáž sa im

lucia_32
autor
21. apr 2013

@nazorotca Problém je v tom, že nemám chuť ďalej niekoho spoznávať, začínať odznovu, investovať čas do niekoho, kto si to nakoniec nezaslúži ☹

nazorotca
21. apr 2013

@lucia_32 hm, nevieš, či si to nezaslúži; už samotné slovo " investovať čas do niekoho" znie trochu nadnesene...zapamätaj si: láska je vec silne egoistická, teda, ak by si investovala, tak v prvom rade "do seba", aby si mohla aj " do" partnera, ak nemáš, nemôžeš dávať, u neho je to podobne, ak sa tieto dve postavy stretnú a dávajú, lebo majú čo a samotné sú plné toho, vtedy je to to pravé orechové
ad nemáš chuť...áno, sú momenty, keď jeden má toho vyše hlavy a jednoducho nemá chuť, má prázdno...taký čas sadni do kúta a prečkaj, ono tie zlé spleeny odídu, a začneš znova, je to sinusoida 🙂
vrátim sa k desatoru, kt. som kdesi už raz použil ( a nie som náb. veriaci, ale je to trefné) : miluj blížneho ako seba samého!
ak si to rozoberieš mohlo by to byť asi takto: ak seba nemiluješ, nemiluješ ani blížneho, pretože nevieš, čo je to milovať, a preto, lebo ak sám seba miluješ, vieš milovať aj iného, toto zdanlivé superegoistické uprednostňovanie má veľký a hlboký význam

terezka1947
22. apr 2013

@lucia_32 aj ja som dlho hladala,resp.som sa rozisla s clovekom,kt.ma najprv 2xpoziadal a ruku a ... 😖 bolo mi par mesiacov nanic...a nakoniec som si povedala,ze kaslem na kazdeho,ked nieco ma prist,pride....leeeeenze mama videla,ze sa trapim a toooolko do mna hucala,ze som urobila nieco,co by som predtym u kazdeho "odsudila"???hm...asi vtedy ano,lebo internet som povazovala iba ako jedinu moznost pre zufalcov.....
a tak som si dala inzerat,nic specialne,to,co som citila aj napisala-mozno netradicne...prislo veeela odpovedi,no stretla som len mozno styroch a povedala si,eeeee,to nie(teda neboli to nejaky exoti,ale nejako neviem,neboli sympatie) a opat som si povedala: ok,urobila si pre svoje stastie nieco,nevyslo....nechame to na zivot.
Nooooo a potom napisal moj manzel....pisali sme si iba tak-o zivote,telefonovali a rozpravali o beznych veciach,co nas trapi,jemu zomrela mama a mne otec,tak sme sa asi potrebovali vyrozpravat....az raz ma po niekolkych mesiacoch prekvapil na moje meniny v praci 😀(nikdy sme sa nevideli,takze ani on,ani ja sme nevedeli ako vyzerame,iba krstne mena a kde pracujeme).....bolo to uzasne stretko v tom,ze sme sa mozno pri tej kytici a rozhovore nastali asi 1,5h a vobec mi to neprislo dlho 😀 este teraz sa zo mna kolegyne smeju...lebo sa mi predstavil,ze: ahoj,ja som tvoja nocna mora 😀 😀 a ja som nechapala,kto to je 😀
a nejako cez tie nase rozhovory a vsetkom moznom sme po dalsom mesiaci prisli na to,ze nam je spolu dobre a ze urcite nechceme jeden o druheho prist...sme manzelia tri roky a zatial nelutujem.
dlhsi pribeh,ale chcela som ta povzbudit,ze niekedy na niektore veci treba iba cas....a na niektore aj vynalozit urcite usilie,ak sa ti zda,ze to nevychazda-na cas to neries,venuj sa praci,rodine,tomu,co ta bavi....ale maj oci otvorene,casto mame pri sebe ludi,o ktorych kvalite ani neuvazujeme a mozu byt pre nas ti pravi,orechovi 😀

onino
22. apr 2013

@lucia_32 nevzdavaj to.misli na to stale,snivaj o tom a vyjde to

zlotazla
22. apr 2013

@lucia_32 mozno hlupa otazka ale nieje mozne ze sa s sebe s byvalym vratite?

lucia_32
autor
23. apr 2013

@nazorotca asi som sa zle vyjadrila slovo investovať v tomto prípade nebolo namieste🙂 jednoducho napísané, v dnešnej dobe majú ľudia tie hodnoty akosi naopak. Pre upresnenie, asi moje príspevky znejú strašne znechutene, ale som znechutená potom všetkom, čo mám za sebou. Viem, viem...nie som prvá ani posledná, ktorá prežíva rozchod, aj také veci sa stávajú a patria k životu. Sklamaná som hlavne z toho, že človek, ktorého som milovala nadovšetko, o ktorého som sa starala s láskou a dávala som mu všetko zo seba ma len tak opustil. Je mi ľúto, že som mu nestála ani len zato, aby mi vôbec oznámil, že sa so mnou rozchádza. Bol chorý, prekonali sme aj to strašné obdobie, nielen pre neho, ale aj pre mňa to bolo ťažké, lebo som sa bála, že o neho prídem, každý deň mi ďakoval zato, že som pri ňom a že som mu oporou. Jeho zdravotný stav sa ako tak utriasol, požiadal ma o roku, plánovali sme dieťa a on ma o tyzdeň nato po požiadaní o roku opustil, neviem, prečo, kvôli čomu...zato chuť do života sa mu vrátila, lebo už je s niekým iným🙂 svinsky to bolí, strašne, ale ďakujem Bohu, že je zdravý a žije.

lucia_32
autor
23. apr 2013

@zlotazla ahoj, nie je to hlúpa otazka, ale nie...necakam, ze sa vrati a potom všetkom by som ho naspať neprijala

lucia_32
autor
23. apr 2013

@terezka1947 máš pravdu, sú veci, ktoré potrebujú svoj čas...a krásny príbeh, ľudia svoju polovičku spoznajú rôznym spôsobom 🙂

amelie123
23. apr 2013

@lucia_32 prečítala som si tvoj príspevok a tiež mám pocit, že zo sveta sa vytráca láska. takisto sledujem vzťahy vo svojom okolí a mám dosť. jednu kamošku sprosto oklamal notorický klamár, ďalšia žije s chlapcom, ktorý jej vyčíta že kúpil snubný prsteň a teraz nemá prachy, ďalšia žije s mužom, s ktorým má dve deti a on si ju nechce vziať, kým ona by sa rada vydala, ďalšia má s chlapcom čudný vzťah, v ktorom ona chodí sama s kamoškami na dovolenku a on s kamošmi, iná má s mužom dve deti a teraz sa ide rozvádzať, lebo si v podstate od začiatku nerozumeli.... a takto by som mohla písať donekonečna. ja sama som vďačná osudu, že mi do cesty postavil môjho manžela, s ktorým si maximálne rozumiem a ktorý si nemyslí, že vypisovať pipkám na pokeci je úplne normálne, ktorý nemá pocit, že povedať a dokazovať, že ma stále miluje je už prežitok.... držím palce nech nájdeš niekoho s kým si budeš maximálne rozumieť. Nájdeš ho, ja tomu verím, a musíš aj ty. Niekde existuje. Ja som nechcela zľaviť s nárokov, radšej by som ostala sama. A teraz - som maximálne šťastná, že som si poškala a neskákala do svadby as do detí po hlave ako mnoho mojich kamošiek a teraz sú nešťastné. Mimochodom, mne bol môj najdrahší vyveštený. Mala som 17, keď sme s kamoškou prvýkrát zašli k jednej pani, ktorú mám dodnes veľmi rada. Je naozaj majsterka vo svojom "remesle" a každý, koho som odvtedy k nej poslala je spokojný, pretože mala vo všetkom pravdu. Už vtedy mi hovorila veci, ktoré sa naozaj stali. Nielen z budúcnosti, ale aj z minulosti. Druhýkrát som k nej zašla počas vysokej. Mala som vzťah, ktorý bol pre mňa ťažký, cítila som sa v ňom prázdna, lebo som príliš milovala a druhá strana ma nechala počas štátnic (to sa stalo až po návšteve veštice). Vtedy som sa pýtala, kde a kedy ma čaká ten pravý a aký bude. Povedala toto: stretneš ho neskôr, bude starší, minimálne o päť šesť rokov a viac, budete si veľmi rozumieť, bude citlivý presne tak ako ty, budete skrátka na rovnakej vlnovej dĺžke, stretnete sa pri riešení pracovného problému a bude to nejako súvisieť so zahraničím. S kamoškou sme sa smiali, že aká haluz. Zabudla som na to, no o niekoľko rokov neskôr, po skončení školy som sa uchádzala o prácu v novinách a potrebovala som nejaký dobrý článok. Surfovala som po nete a hľadala zaujímavého človeka na rozhovor. A našla som Jeho. Na pokeci🙂))))) Mal vo fotoalbumoch fotky z Rumunska - chodil s kamarátmi po stopách Draculu, na miesta, hrady, zámky kde žil, alebo údajne žil. Zaujalo ma to, navrhla som to budúcemu šéfovi a on po tom skončil a chcel to do silvestrovského čísla. Miesta, hrady, zámky, legendy a podobne. Takto sme sa k sebe dostali. Urobila som s ním rozhovor a zistili sme, že toho máme strašne veľa spoločného. Je citlivý a sme úplne na rovnakej vlnovej dĺžke, stretla som ho fakt pri riešení pracovného problému, súvisel so zahraničím a môj drahý je odo mňa o desať rokov starší🙂 Ten článok je dodnes na nete a vždy keď ho vidím, usmievam sa🙂

terezka1947
23. apr 2013

@lucia_32 aj ty si najdes 😉 ...vies,ja si myslim,ze kto tuzi naozaj po krasnom vztahu,kde je laska,vzajomna ucta a respekt,najde ho...nie je dolezite kedy
Moje kamosky mali uz po dve deti,ked som sa ja vydavala...dokonca boli niektore uz aj rozvedene....a ja som bola na smiech 😀 sak stara dievka.,nie 😀 a nelutujem 😉
neviem preco je to tak,ze najma dievcata(samozrejme nie vsetky) sa zenu do vztahu za kazdu cenu,nech len rychlo,rychlo svadba....a potom...hmmm....vraj ich podvadza,nerespektuje,bije...jasne,nikde nie je napisane,ze aj ten moj raz nebuee mna 😀 😀
daj tomu cas a maj oci otvorene 😉 vela stastia...vzdy si povedz,ze na dobre sa cakat oplati.....

nazorotca
24. apr 2013

@lucia_32 hodnoty, tie naozajstné, sú večné v každom storočí, dobe, síce dochádza k ich pravideľnému poklesu, ale aj k " znovuobjaveniu" , zároveň sa objektivizujú danným stupňom vývinu spoločnosti , no oni vždy sú tam, kde majú byť, nemenia sa...nemeň svoje hodnoty, je to základný kameň tvojho ega, tvojho Ja; úprava poradia hodnôt je možná, no nie likvidácia, to by si nebola ty ...
p.s. pokiaľ možno nefatalizuj svoje spomienky na ex, zachovaj si ich ako minulosť, kt. je už minulosťou, žiaľ, alebo chvála? nie je to jedno? ale, ak si máš vybrať, doporučujem chvála ... 😉

lucia_32
autor
24. apr 2013

@nazorotca
To, čo momentálne prežívam, ani moje sklamanie neznamená, že prehodnotím svoje hodnoty, práve naopak. Mám ich v sebe hlboko zakorenené a vďačím zato hlavne mojim rodičom, lebo viem, že som sa vydala správnou cestou a snáď raz budem mať možnosť ich odovzdať aj mojim deťom. Všetkým ďakujem za povzbudivé komentáre, milé správy 🙂 Snáď sa aj na mňa raz usmeje šťastie a nájdem niekoho, kto ma bude mať najradšej na svete, lebo to je najdôležitejšie. Za ten čas sa nebudem umárať a definitívne uzavriem moju minulosť, predsa aj to ma istým spôsobom niekam posunulo. Ešte raz ďakujem a želám všetko dobre 😉 🙂

terezka1947
24. apr 2013

@lucia_32 super pozitivny pristup 😉 a mas pravdu,ver v to,co veris a nenechaj sa nicim a nikym odradit...vela stastia 🙂

jeestenadej
15. jan 2015

@lucia_32. ja mam tiez taky problém najst priatelku.Mam 33r.a 2roc.synčeka .Potreboval by som radu ako nájsť priatelku ktora by akceptovala môjho synčeka a. mala nas oboch rada. Vie niekto poradiť ? Vopred dakujem.

sue
15. jan 2015

@jeestenadej jediná možnosť ako ju nájsť je nehľadať 😔 viem, že je to možno nepredstaviteľné, ale iná cesta nie je, nehľadaj manželku a maminu... nepíšeš, či máš synčeka vo výlučnej starostlivosti aklebo ako často ste spolu. Čo najviac chodievaj "von", ale nie do krčiem, tam normálnu babu nenájdeš 🙂 skôr rieš kultúrne akcie, športuj, chodievaj s malým na ihrisko a podobne...ona sa časom objaví...a neskrývaj dieťa 😉 ak ju má odplašiť, tak nech ju odplaší hneď 🙂 držím palce 🙂

mala_hobitka
15. jan 2015

@lucia_32 V prvom rade zapracuj na sebe. Vsetci tuzime po laske ale cim viac tlacis tym menej to pojde. Chces zmenit svoj zivot zacni od seba. Pozri sa na seba do zrkadla a pozri co mozes zlepsit - zmenit styl licenia, nosit viac sukne, schudnut/pribrat, novy uces, proste cokolvek co vytvori usmev na tvojej tvari ked sa pozries do zrkadla. A vypis si na papier vsetko dobre co by si vedela o sebe povedat, vylep si to na chladnicku a vzdy ked budes mat pochybnost ci ostanes sama precitaj si to. Myslis ze zenu s takymi dobrymi vlastnostami si niekto neodchyti 😀 urcite ano 🙂 Zacni sa venovat konickom, hoci aj novym. Proste sa odputaj od tychto myslienok lebo skoncis tak ze sa uz len budes lutovat - a to by bola skoda. Drzim ti palce

PS: Nebud zufala, poznam zeny co si dobreho partnera nasli az ovela neskor. Prosto obcas treba cakat kym nam ten nas sudeny chlap uvolni 😀
A davaj si pozor na rande. Vsimaj si detaily chovania. Aby si zlych napadnikov vedela vylucit skor nez budes vo vztahu s chlapom co za to nestoji a budes sa bat rozist aby si nebola sama. To by si mohla mat 38 a znovu by si bola bez chlapa lebo si zufalo isla do vztahu ktory bol dopredu odsudeny na zanik lebo si bola zufala.

jeestenadej
19. jan 2015

@sue. synceka mam v opatere ja. No mozno je problém. prave v tom ze sa mu pokusam najst dobrú. maminu lebo ta jeho vlastná... Je to na dlho a tazko sa mi o tom hovorí (píše ) proste sa pokusam najst ženu ktora by ho konecne milovala ako svoje dieta.

0silvia0
19. jan 2015

@jeestenadej hlavne netlačiť na pílu a nechať všetkému čas. Ak by si silou mocou niekoho hľadal a možno aj našiel, mohol by si prepásť tú ideálnu mamu a ženu pre vás 🙂
Veľa robí vyžarovanie človeka, ľudia, ktorí sa tvária nešťastne, hneď pri prvom stretnutí vysypú na druhého všetky problémy sveta a aj tie svoje a len sa sťažujú a frflú - tí veľmi dobre na iných nepôsobia.
Je kopa žien, ktoré hľadajú otca pre svoje deti, takže máš veľkú nádej, že tú pravú určite stretneš.

krissy1
19. jan 2015

@lucia_32 nieco nove?

janickacrazy
19. jan 2015

@jeestenadej Je vela osamelých žien, ktoré majú dieta vo svojej starostlivosti, či už slobodné mamičky alebo rozvedené ženy, myslím si, že máloktorá slobodná bezdetná žena si bude hladat muža s dietatkom. Ja som sa s mojím mužom zoznámila na internete na nejakej zoznamovacej stránke, tiež som tomu neverila, že sa to može podarit takto, ale kamoška ma inšpirovala, že aj ona sa tam zoznámila so svojím mužom. Obe sme štastné a spokojné už niekolko rokov. 😉

jeestenadej
19. feb 2015

@sue. Ahoj sue synceka mam v opatere ja. Do krciem nechodim lebo nemam tolko casu niekde posedavat a zo syncekom chodievam von ale iba na dvor.Zijeme v rodinnom dome a tak mi pomaha skulturnovať. okolie. Mozno je chyba v tom že hladam prave dobrú maminu pre synčeka lebo jeho vlastna matka sa nedokazala on postarat a zanedbavala ho.

matko10
22. feb 2015

@lucia_32 neboj najdes,....hlavne schudni, zmen vlasy, trosku na sebe zapracuj a chlapi sa budu tocit okolo teba len taky fukot....☺☺☺☺Praveho si uz nasla, eexistuje nepravi,.....kazdy muz v tvojom zivote bol pravy,...v danej dobe a v danej situacii, dal ti co ti dat mal, aby si urcite veci pochopila a odisiel s tvojho zivota,....myslenie mas super, mas postaveny zivot na hodnotach co je perfektne,....takeho cloveka co to vidi ako ty aj hladaj,...ale vlastne hladat ani nemusis, existuju tu este aj vesmirne zakony, ktore p, atia v celom unkverze,....rovnake pritahuje rovnake, takze ak bude v tvojom okoli rovnaky ako ty,....najdete sa,....zatial si kup psika a tes sa ...😊😊😊

sladkasue83
5. apr 2016

mozno jedno z rieseni pre nezadanych: www.minutove-stretnutia.sk/