Mám odísť, alebo ostať?

jankababkova
16. aug 2014

Skrátka...manželove správanie ku mne sa zmenilo...chodili sme spolu 7 rokov a manželmi sme 5 rokov...máme pol ročnú dcérku...nedávno sa mi stal úraz a odvtedy som si ,,konečne uvedomila" že všetko v domácnosti som ťahala ja...nie je schopný sa postarať o dcérku, keď ja nevládzem (kôli bolestiam)...neprebalí ju....a jednoducho neurobí nič okolo nej aj keď ho poprosím a vidí, že sa necítim dobre...nepomôže mi. Som vyčerpaná a unavená a do toho ma ešte aj seklo v krížoch...dcérka je ,,chronický nespavec" -uspávam ju v náručí, alebo na fit lopte - inak nezaspí. Poprosila som manžela, nech ju ide uspať a uložiť a ona na mna s krikom, že ako som si naučila tak aj mám (tak som práve doskákala na lopte so ,,seknutím v krížoch" ). Na jednej strane mi povie ako nás ľúbi a na druhej strane aj ked vidí že som zdravotne fakt v koncoch nepomôže mi. Ani nenavarí, nepoupratuje, okolo malej nič (akurát dnes s ňou bol 2 h vonku-aj to mi bolo vykričané). Neviem, kedy sa to presne takto zmenilo,ale asi to vzdám a rozvediem sa...poradte :/

adri266
16. aug 2014

@jankababkova s muzmi je to ako s detmi. Nenaucia sa nieco robit naraz zo dna na den.Musis ist krocik za krocikom. Skoda, ze si sa nepoucila z pribehov inych matiek, ktore od narodenia zvladali dieta, domacnost same a s usmevom, lebo si mysleli, ze je to fer, kedze ich partner pracuje a zaraba peniaze. ALE, aj ked zacnu potom same chodit do prace, vsetko znovu ostava na ich pleciach 🙄
Pochop, ze zrazu od neho chces nieco naviac, nieco, co ho oberie o jeho drahocenny cas ci energiu.

A co vlastne manzel robi po navrate z prace? PC, TV ci krcma? V prvom rade si myslim, ze by ste sa mali v klude porozpravat. Nezvysuj nanho hlas 😎 , ale normalne, kratkymi vetami mu vysvetli, co od neho ocakavas. A co sa stane, ak neprejavi zaujem o starostlivost o SVOJE vlastne dieta a manzelku. A ak povie, ze je to Tvoja vec, ved Ty si matka, a zena, tak mu znovu pokojnym hlasom vysvetli, ze teraz zdravotne nemozes, ale ak Ti nepomoze, najmes si au pair ci upratovacku, a mozem mu tam povedat nejaku taku cifru, aby som mu oci zderili, ako sa povie u nas.

No a ked ani to nepomoze, este ostava babka, kamoska, sestra, atd. A poriadne by som si v hlave prebrala vas vztah.
Drzim prsty.

marionmarion
16. aug 2014

Ak sa s nim rozumne porozpravat neda, potom by som sa asi zbalila a odisla aspon ma mesiac k rodicom, ak mas taku moznost a cakala na jeho reakciu, ci si uvedomi, ako sa chova, alebo mu ani nebudete chybat...
je to smutne velmi...drzim palce!

lady511
16. aug 2014

@jankababkova Vieš mi sme tuto vec mali vyriešenu ešte pred narodením malej,,teda vlastne ešte predtým ako sme vobech chceli babo,,,vedela som že sa už 8rokov stara o seba sam,,sam si perie,,varí a upratuje,,,nesmrdí mu robota ako umyť WC,,umyť okna,podlahy ,,umyť riad,,je doležité mať doma MUZA ,,nie dalšie dieta!!!! babetko je obidvoch,,u nás teda veta tipu ja zarabam a ty sa staraj nikdy nepadla a neviem si predstaviť,,že by to bolo len na mne a ak ano určite by to bol dovod na rozchod,,,! ..neviem aký ma vztah teda tvoj muž k dcerke,,moj síce malu berie von na prechádzky málo,,ale za to máme dvor zoberie ju na zahradu,,,hraju sa so psom alebo s loptou,,,čítaju si rozprávky alebos a blaznia,,je s nou zžitý od jej narodenia,,,ale ja som nemusela ho do toho tlačit išlo to akosi samo,,,jasne ked bola uplne malinka bal sa ju aj prebaliť,,alebotom to šlo,,,a to ja mam tiež vážne ochorenie pri ktorom musím dost oddychovať,,,ale moj priatel je ako otec užasný,, 😉

lauricka
16. aug 2014

nuz, to s tym ako si si naucila, on mysli vazne a tomu aj veri, sice pravda to byt moze aj nemusi, to sa neda zhodnotit takto. Je to velmi male dieta, ktorym mnohi muzi ale vobec nerozumeju a tiez sa k nim nemaju. Mozno keby uz behala a rozpravala...ale to este potrva. Vyzera to tak, ze od zaciatku si ho nezapojila do starostlivosti o nu a to uz sa teraz tazko napravi, ked nie je ochotny. Ale ostatne veci, ako je pomoc v domacnosti, by som mu urcite neodpustila. Takze chce to rozhovor. OK, nemas k malej vztah, tak to potiahnem ja, ale musis Ty potiahnut ine veci. Jednoducho, nemoze jeden tahat a druhy nic. Ak nebude javit o vas a domacnost zaujem ani tak, asi bude pes inde zakopany. To uz clovek musi vycitit, vydebatovat, zistit sam, to cudzi vediet nemoze.

elienka
16. aug 2014

@jankababkova to akože po jednom seknutí v krížoch a manželovom nepomáhaní sa už ideš rozvádzať? Pre mňa obdobie, kedy dcéra mala pol roka bolo zatiaľ najťažšie. Manžela viac zapájaj aj napriek jeho protestom, jasne že sa bráni keď sa mu teraz ubralo z jeho komfortu. Ale snáď sa to časom poddá.

zuzanockamt
16. aug 2014

@jankababkova skus sa s nim porozpravat a stanovit si nejake pravidla, ale ked nebol doteraz nauceny nieco robit a vsetko si tahala ty, tak zmena bude tazka, ak vobec bude ... a ak sa nezmeni, tak mas dve moznosti - bud budes robit vsetko ty tak ako doteraz alebo s tym seknes a odides ... da sa to zvladat - cela domacnost, dieta, praca, nakupy a vsetko, ale je to narocne a potom sa budes zamyslat, ze naco mas doma vlastne toho spolubyvajuceho, ked aj tak to zvladas sama

sari24
16. aug 2014

Tieto veci by si mali ženy vykomunikovať s partnermi skôr než s nimi uzavru manželstvo a splodia dieťa. Ak má chlap tendencie robiť bordel a nepomôcť a ani nepohnúť prstom - jasne dať najavo, že takto to fungovať nebude. Že si pekne rozdelíme povinnosti - zatiaľ čo ja navarím, ty hoci prebehni byt/dom vysávačom...proste že potrebuješ pomôcť.
Netreba sa dávať do pozície otroka domácnosti ani sa stať manželovou slúžkou. Ano on zarába a ty máš na starosť dieťa, ale fyzických síl niekedy nie je dostatok, presne v prípade ak zdravie hapruje. Aj o tom hovorí manželstvo a láska, že treba sa premôcť a pomôcť tomu druhému ak nevládze...ale to si mala vedieť skôr ako ste sa vôbec vzali...

Teraz ti neostáva nič iné len mu to hovoriť dokolečka ako verklik. Bude hundrať, lenže nikto z nás nie je stroj. Zvyšuje hlas? Ak máš dobre vzťahy s rodičmi a prípadne sú k dispozícii, odíď minimálne na týždeň tam aby si sa sama dala doporiadku. Nenechaj si skákať po hlave a hľadaj aspoň pomoc inde...jemu dopne, možno pomalšie ale určite áno..

Prečo riešiť všetko rozvodom? Kvôli seknutým krížom? Sú oveľa horšie problémy, ľudia by sa mali naučiť ich riešiť a nie obchádzať. Bez kriku a zvyšovania hlasu dojdi a vysvetli ako sa cítiš, čo ťa trápi a že potrebuješ teraz istú dobu pomoc...že ťa kríže bolia a nevládzeš...

Je mi inak ľúto, že je taky ješitný a sebecký a aj pri pohľade na ubolenú manželku nemieni pohnuť prstom...nuž pohodlny je dosť 😒

katarinamarkova
16. aug 2014

@jankababkova
dnes som blbo uprimna.prepac.
manzelova veta: tak ako si si naucila, tak aj mas....
ma pravdu...tak ako si si jeho naucila za tych 7 rokov, tak sa aj sprava, to sa nezmeni zo dna na den.....tak sa sprava uz 7r. len ti to doslo az teraz ked si fyzicky KO.
ma pravdu....aj co sa toho uspavania tyka....
nechapem preco ti to nedoslo skor ze vsetko je na tebe, to ti doteraz takto vyhovovalo?
ako prepac rozvadzat sa len preto, ze tebe v priebehu par dni doslo, ze system ktory ste spolu budovali 7r. tebe zrazu prestal vyhovovat?
tak zmen ten system - tvorili ste ho obaja pocas spolocneho fungovania.
a neboj, keby si si lahla do postele a skutocne nic nerobila, nenechal by malu umret hladom. robis dalsiu chybu, ze sa tvaris ze ti v podstate nic nie je....ved vies skakat na lopte.....tak je jasne ze si mysli ze na tom nie si az tak zle 🙂 ak ti je skutocne zle a skutocne nevadzes, tak sadni a nerob nic!

miriam11
16. aug 2014

@jankababkova asi by som tuto situaciu neriesila hned rozvodom. Skus urcite rozhovor, ....nebude jeden. Skus najst sposob, ako ho spracovat, aby si uvedomil, co znameny BYT OTCOM. Mam pocit, ze vacsine chlapom po narodeni prveho dietata "prepne" a zacnu sa spravat ako totalny blbci. Chce to cas, len to prosim hned nevzdavaj 😉 Drzim prsty.

mirkava
16. aug 2014

@jankababkova no tak stalo sa mi niečo podobné, až na to že som našťastie nemala úraz... malého uspávam len ja a to tlapkaním po zadočku a niekedy to trvá dosť dlho a keď som raz manžela poprosila aby "to vzal za mňa" tak na mňa vyletel, že prečo som si ho tak naučila.... mne vypadli oči z jamiek, naštvala som sa a odišla som a nech si ho uspáva on.. po pár minútach bol taký rev, že som sa musela vrátiť a uspávať ďalej.... ale zase keď som bola chorá tak sa postaral.... ja som spala v druhej izbe lebo som mala teploty a manžel malého krmil, uspával, prebaloval.... no nezávidím ti, asi by ste sa mali porozprávať, že ako si to predstavuje.... skús si zavolať na pomoc mamu alebo svokru ak je to možné.....

mamulienka30
16. aug 2014

@jankababkova - myslis, ze bez neho bude zivot lahsi? To uz budes na vsetko sama. Pockaj pol roka, mala sa zlepsi, zatni zuby, zapoj kamosky a proste mu malu davaj co najcastejsie, aj ked sa na hlavu bude stavat. Rodicovstvo je velky skok v partnerstve, treba to ustat, stoji to za to.

martina28p
16. aug 2014

nie je to zas vymyslená téma???? ktorá žena by hned za toto odchádzala z manželstva....ach jaj,ja tomu fakt nerozumiem..... 😖

adri266
16. aug 2014

@martina28p nemusi byt vymyslena, aj ked....
ale predstav si situaciu. Mas babo a mas zlomenu ruku. Dieta nemozes prebalit bez toho, aby si sa pri tom riadne natrapila. Tak poziadas manzela,a by Ti pomohol. A on namiesto pomoci Ti povie, ze si krava, co od neho chces, mas si to spravit sama. Buchne s dverami a odide na pivo. Tak to spravis s jednou rukou. Dieta reve, Ty tiez, lebo si nasrata na seba aj na neho. A takto to je niekolko dni. Nie si schopna varit, upratovat, ani drzat babo poriadne, ale pan milostivy ma len pohrdave narazky.
Ver mi, ze pohar trpezlivosti pretecie kazdemu. Lebo prave v takych situaciach sa ucime, kto je aky clovek. Ci partner, ktoreho sme si vybrali je fakt ten pravy, ktory stoji pri vas v dobrom aj zlom. Kto je spolahlivy.

Su zeny,ktore su schopne uvarit obed, upiect kolac a upratat dom, aj ked maju vysoku horucku, len preto, ze si to ich manzel tak zela .

mysicka36
16. aug 2014

Milujem reči ja zarábam a ty sa staraj 😖 čo keby on mal autonehodu a ostal by na vozíku? kto ba zarábal? Kto by sa staral?

Kurnik bola som po úraze kolena 2 mes. doma na PN a nielen na PN pez peňazí ale nevedela som deti voziť do školy škôlky, nákupy, nevedela som ísť ani vyvesiť prádlo na šnúru... a to sú banality proste dočasne ak ma chlap nepodrží nieje to pre mňa a chlap ďalšie dieťa nepotrebujem. 😝

mysicka36
16. aug 2014

@martina28p no ak si v manželstve 1-2 roky a pri prvom vážnom (pre mňa banálnom) probléme ťa otec vášho dieťata takto podrazí pre mňa je to životný problém. ☹

katarinka2010
16. aug 2014

Myslim že koli takemuto sa od muža neodchadza...pretože najdeš dalšieho a ten bde taky isty,,,,,moj je taky istyako pišeš....takže treba sa s tym zmierit,,,,zaukolovat muža ale nečakat že za teba bude robit všetko....oni to skratka nevedia....aj ja som sa jedovala, aj ja som s tym chcela seknut ....

katarinka2010
16. aug 2014

A moje dieta tiež bolo velmi na mna naviazane....ked bol už tažky naučila som si ho na kočik...a uspavala som ho v kočiku po byte....skus tak...to zvladne aj muž

mima4
17. aug 2014

@jankababkova
s tym uspavanim sa mu ani necudujem... ked som minule kolegyniam v praci, ktore uz maju deti nad 10 rokov povedala, ze dnes je v mode uspavat deti na rukach a fitlopte...potukali po cele... a polutovali dane matky...
Nemozes chciet toto od manzela... nech ju pekne nauci spinkat a nie hodiny s nou sa natahovat... ved to chuda dieta potrebuje sa naucit kludovemu rezimu a hlavne, rodic tu nie je jeho opica... je to len vec zvyku...

Co sa tyka pomoci v domacnosti a veci okolo dietata... ste spolu 12 rokov, doteraz nemusel nic.. a zrazu niečo od neho pozadujes... a on nechape, ze preco... skus sa s nim o tom porozpravat... vysvetlite si. Prestan uvazovat o rozvode...zacnite to riesit..chce to len vela rozhovorov, uprimnosti, vzajomnej ucty...

mima4
17. aug 2014

@mysicka36 tiez by som o druhom dietati s takym muzom ani neuvazovala.... je to slucka na krk len pre tu zenu.... a to ona este nechodi do prace...

mima4
17. aug 2014

@martina28p
ona este neodchadza, ale ver tomu, ze zo zlym zdravotnym stavom cloveka trpi aj jeho psychika a prave ak v takychto tazkych obdobiach nema clovek pochopenie, pomoc... velmi citlivo sa ho to dotyka

zuzanockamt
17. aug 2014

@mima4 su deti, ktore uspavanie potrebuju a casom sa naucia spat same, pre dieta je to velka zmena a musi sa prisposobit postupne a nie supnut do postielky a rev si kolko chces, ved raz zaspis ... to nie je spravne ... a to nie je o mode ... deti sa nosili odjakziva, potom prisiel skok a zrazu studeny odchov, nastastie sa zase vraciame k instinktom a prirodzenosti

mima4
17. aug 2014

@zuzanockamt
ja som nehovorila, ze je dobre "rev, vsak zaspis", zas nemusime ist z extremu do extremu, ale poznam deti svojich kolegyn (uz su to nie male deticky..ale deti nad 10 rokov) a su to inteligentne, citlive, vnimave deti, ktore si krasne vytvaraju vztahy a aj ich maju, nevynimajuc s rodicmi... a pre mna su ich nazory tym padom do urcitej miery relevantnejsie, lebo vidim "vysledok"...
Celkovo velmi castokrat sa stretavam s velkymi nazorovymi rozdielmi medzi konom a realnymi mamičkami, ktore poznam, s ktorymi pracujem, kavickujem... a napr. tu vec s uspavanim (niekolkohodinove nosenie dietata pred spanim ci skakanie s nim na fitlopete) - no realne nepoznam zenu - matku, ktora by to povazovala za normalne... ale pravdaze, ked clovek chce, moze vsetko ... je to vec kazdej mamicky... len som ti napisala svoju skusenost

zuzanockamt
17. aug 2014

@mima4 ja nepoznam mamicku, ktora musi absolvovat niekolkohodinove nosenie a skakanie na fitlopte 🙂 ... to nie je potrebne ... a realne poznam mamicky, ktore nosia, uspavaju na fitlopte, lebo to povazuju za spravne a chcu pomoct dietatu

mima4
17. aug 2014

@zuzanockamt
vsak ked to ony povazuju za spravne, nech tak robia.
Ja aj tu na koniku citam, jak mamicka, 2 hodiny uspava na rukach (ci hopka s nim na fitlopte), chodi po izbe...potom dieta pomalicky da do postielky a za 20 minut je hore a opat odznova... a toto nikto nemoze chciet od muza co rano vstava do prace...

zuzanockamt
17. aug 2014

@mima4 jasne, ze to nemoze chciet od muza 🙂 ... ale zase zavisi od chlapa, su taki, co to zvladaju ... poznam realne muza, ktory pride z nocnej stara sa hned od rana o dieta - myslim, ze ma teraz do roka a pol, ale funguju takto od 7-meho mesiaca, matka je zatial na 8 hodin v praci n- na dennej smene a ked sa ona vrati domov, muz si chvilu pospi a vecer zase do nocnej a takto cely tyzden ... moj chlap by to nedokazal, to viem, ale su vselijaki muzi ... a k tomu uspavaniu - su rozne deti, viac ci menej kontaktne, nuz treba vydrzat, vsetko prejde, viem, co pisem 🙂 ... a stale spominam na obdobie intenzivneho nosenia, su to jedinecne okamihy, i ked obcas narocne, ale to sa musi zazit, az vtedy to clovek pochopi

amanda0405
17. aug 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@mima4
vieš deti sú rôzne....niektoré prespí pomaly celú noc, niektoré sú hore aj desaťkrát za noc....to nie je tým, že mamička si tak naučila....ako píše zakladateľka jej dcérka je chronický nespavec a moje deti boli tiež také...mala som dve možnosti, zavrieť dvere a nechať vyrevať, však potom zaspí od únavy...alebo chodiť po izbe, hojdať v náručí, spievať bábätku...bola som unavená, ale zvládla som to, pretože svoje deti milujem...treba osobnú skúsenosť a nie čo povedali kamarátky...na druhej strane sú rôzne maminy, niektoré moje kamošky tak deti "odchovali" vraj aby mali "lepšie pľúca"... 🙂

zuzanockamt
17. aug 2014

@amanda0405 stary znamy argument - "precvicit si pluca" ... ale su aj take matky 😝 ... ja mam tiez nespavca 🙂

sue
17. aug 2014

...určite ostať, toto nie je dôvod na rozvod... 7 rokov ste sa učili, že ty robíš doma slúžku a on zarába, tak teraz bude 7 rokov trvať, kým sa naučíte na niečo iné. Najvyšší čas začať... keď o 7 rokov napíšeš, že to nevyšlo, potom sa rozvádzaj...
Sadla by som si s manželom a vážne a pokojne by som sa s ním porozprávala. Muži uvažujú a cítia inak ako ženy - môj MM by tiež nehopsal dve hodiny s bábätkom v náručí na fitlopte - viem o tom 🙂 oni necítia tak ako my (česť výnimkám), nevidia v tom zmysel, necítia, že bábo mamo potrebuje... takže treba vymyslieť iný spôsob ako mimino uspať... kým si chorá, tak trebárs vo vibračnom kresielku, v kolíske, v závesnej hojdačke (hačke) - uvažujte spolu a najmä - ty ho zapájaj do prác, pomaly, postupne.
Ak by bolo úplne zle, skúste sa dohodnúť na opatrovateľke alebo upratovačke - načas, kým nevyzdravieš... vieš u neho toto môže byť znásobené aj strachom o to, že bude samoživiteľom (neviem, aký máš úraz) ale pre našich chlopov ak sme my na MD to nie je úplne jednoduché...
Držím ti palce... ako rozvedenej matke by ti bolo 100 x horšie...

amanda0405
17. aug 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@jankababkova
ako sa hovorí vzťah preverí až narodenie bábätka.... ten prvý rok je jednoznačne pre ženu najnáročnejší....na tvojom mieste by som určite nad rozvodom neuvažovala,keď sa ťa dcérka po rokoch opýta na ocina, čo povieš...rozviedla som sa s ním, lebo mi nepomáhal?...ja viem, že je to veľmi ťažká situácia, ale treba ju riešiť...
manžel sa podľa mňa nezmenil, len si možno nezvykol, že už nie ste sami....že už pribudli povinnosti, bežný život a je treba priložiť ruku k dielu a pomôcť...ak ťa ľúbi ako píšeš, tak sa s ním skús úprimne porozprávať....bez kriku, bez výčitiek...je to predsa aj jeho dcérka a nemôže ťa na všetko nechať samu....keď neuvarí, neuprace to by ma až tak netrápilo....skús ho nasmerovať na malú...veď ten úsmev maličkého bábätka je na nezaplatenie a tieto najkrajšie chvíľky sa nevrátia späť...

janina218
17. aug 2014

@mima4 Ja som maleho uspavala na fit lopte a povazuje to za spravne. gratulujrm Ti, poznas taku prvu mamicku, aj ked len virtualne. Maly maval silne koliky a ruky nohy by som bozkavala cloveku, co vynasiel fitloptu, lebo maleho to neskutocne ukludnivalo. a preco by sa malo uspavat dve hodiny?😳 maly zaspal za 5 min. na lopte. preco si neulahcit zivot, ked mozeme, materstvo netreba pretrpiet.

@jankababkova nastahuj si domov mamu. ked bude muz protestovat, tak mu povedz, ze ked ti nemieni pomoct on, tak si si zavolala mamu. ked zacne pomahat, mama sa odstahuje, male vydieranie este nikoho nezabilo 😄 netreba sa hned rozvadzat.