Mám sa vrátiť k partnerovi kvôli našej dcére?

zoeazari
7. mar 2019

Potrebujem asi iba pocut nazor nezainteresovanych zien,mam..
Mala som partnera,neboli sme manzelia..Boli sme spolu 9rokov,co je teda dost,nakolko ja mam iba 25rokov..On 37..Z tohto vztahu mame dcerku..5rocnu..Jedine dieta.
Vztah sme mali taky,co ja viem..Striedavo oblacno..Vedeli sme sa ale aj strasne pohadat.Naozaj strasne.Padla aj facka,ja jemu,on mne..Nadavky samozrejme.takto to bolo celych 9rokov..Malu lubi,ale ze by sa nejako extra pocas vztahu venoval,to nie..Jedneho dna som sa s dcerou vybrala na navstevu k babke..Bolo to minulý rok v lete..Zamilovala som sa tam..Uz teraz viem,ze to bol iba utek k niekomu,niecomu,co som doma nemala..Prestahovala som sa tam..Za novou znamostou..K mojej babke..Tento osial trval asi 4mesiace.Nakoniec som sa vratila naspat k muzovi..Ktory ma chodil prosit,plakal,sluboval,ze on nema nikoho,iba nas..Ze sa bude venovat.
Vratila som sa..Ale vo mne ani kusok citu k nemu..Velmi som sa kvoli tomu trapila,nemohol sa ma ani chytit,bolo mi na vracanie..Pritom je to.celkom atraktivny chlap.
Takto som sa prekonavala asi 5mesiacov az som si nakoniec s dcerkou prenajala byt a odisla znova..
Uz si aj hovorim,ci nepotrebujem.nejake lieky,ze furt odchadzam,vracam sa naspat.Ja viem,ano mala si to nezasluzi,behat a pendlovat z bytu do bytu,to vsetko viem a naozaj ma to strasne trapi..
No a teraz k veci.Byvam sama s dcerou v jednoizbovom bytiku kusok od mojej prace a malej skolky..Nemyslim,ze by nam nieco chybalo..Po financnej stranke..Ale malej chyba otec..velmi,vidim to..Trapi sa,chce ist naspat..Ked sa na nu pozriem,chcem ist naspat aj ja,chcem aby sme boli kompletna rodina,ale ked sa vecer nad vsetkym zamyslim(kazdy vecer zaspavam s tym istym v hlave),tak ked si spomeniem,co vsetko sa za tych 9rokov odohralo,ako som sa velmi trapila,ako ma pourazal(ano,aj ja jeho)..Nechcem tak.zit znovu dalsich 9rokov..Ja neviem co mam robit...Naozaj neviem,som na dne..Ano,ja viem,ze som.odisla kvoli niecomu,ze keby bolo vsetko ok,tak by som neodchadzala,a uz vobec nie druhy,treti krat..ale.....
Je mi smutno...a malej tiez....

ecoli
8. mar 2019

Tak si predstav že navaríš, vyleješ to do záchoda, potom to zo záchoda naložíš späť do hrncov. Jedla by si to?

katka0905
8. mar 2019

@zoeazari no mysli hlavne na to, že dcére vytváraš vzor tým, ako žiješ, nejaký model... aby to nebolo tak, že u nej bude normálne, že sa bude s frajerom fackať a urážať sa

stanulienkat
8. mar 2019

Male chyba aka rodina,prosim ta? Tie hadky a facky? Ved z nej bude mentalny invalid. Aky vzor jej davate?? Duplom ked ju sice akoze lubi,ale nevenuje sa jej.

mimiqa
8. mar 2019

Nevracaj sa...nebudes v pohode.....tym padom ani dieta

loliki
8. mar 2019

@zoeazari Mozem sa spytat, v akej rodine si vyrastala ty? Ak más dobry vzor vo svojich rodicoch, mozes to dokázat a mat stastnu rodinu aj ty. Rozhodni sa a chod za svojim cielom. Nauc aj svoju dcéru správne sa rozhodovat, byt zodpovednou, vediet riesit problemy, vychádzat s ludmi, pomáhať, odpúštat a milovať. Rodina je na to ideàlne miesto.

majba
8. mar 2019

@zoeazari Hovorí sa niekde, že deti su len pozicane. Keď dospeju, budú mať svoju rodinu. A rodičia, partneri ci manželia, zostanú spolu a-z do staroby.
A partner, tak taký, s ktorym si chces predstaviť starobu.
Dieťa za pár rokov odíde od rodičov.
Ale možno sa mýlim a treba to v rodine prebrať u odbornika.

zuziso
8. mar 2019

Ahoj,ja nastastie nemam taky problem ako ty(aj ked striedavo oblacno je urcite niekedy u kazdeho),ale ako citam co pises a co ti radia dievcence tak jednej veci nechapem....ty sa chces vratit lebo tvojmu dievcatku chyba otec...no dobre...a ked sa vratis ty budes opat trpiet len preto aby mala bola s otcom (ktory vlastne si nehlada sam cestu k nej,netravi co najviac casu s nou,nevyhladava jej spolocnost) a potom bude lepsie ked sa budete hadat pod jednou strechou pred malou,uvidi tvoje ponizovanie,ako sa k sebe spravate...bude si brat vzor...nebude lepsie aby si byvala v klude s malou sama a on vas navstevoval,alebo si dohodli nejake stretnutia,prazdniny,vikendy...a malej to vysvetlit?neponizovat ani seba ani otca ale povedat ako sa veci maju....
preco si nevazis samu seba?
drzim ti palce,aby si sa spravne rozhodla....kto to nezazije nevie(a nemyslim si,ze nase rady ti pomozu...ty v kutiku duse vies co mas robit a co chces)

misa2704
8. mar 2019

Odišla si viackrát odídeš znova. Malej takto viac ubližujes ako keby ste ostali takto ako ste a dohodnúť sa môžte na striedavej starostlivosti ak jej otec chýba.

mircalla
8. mar 2019

@zoeazari Nedavam ludom viac ako 2 sance....

Ruku na srdce. Asi sama vies, ako by to zase dopadlo. Takze tie pocity v sebe potlac. 9 rokov nie velmi pekneho vztahu - nic moc. Drzi ta tam len zvyk, strach zo samoty a lutost k nemu. Kebyze ti ten druhy vztah nezlyha, tak k nemu naspat docasne ani nejdes. Dieta predsa vidat moze, presne ako pise @beky1813. Vy dvaja ste si ale svoje uz znicili. Nikedy sa veci nedaju opravit ani zlepit, stalo sa toho uz medzi vami prilis zleho, ani ta najlepsia vola to uz nedokaze zmenit, jednoducho sa neda vratit naspat na zaciatkok
Mozno casom budete mat kamaratsky a korektny vztah, to je to najlepsie, co mozete pre seba a dieta urobit

ysseba
8. mar 2019

Ty veľmi dobre vieš čo chceš a čo je správne. A tiež súhlasím s väčšinou. Nevracaj sa k nemu, nič dobré by to do budúcna neprinieslo. Najlepšie čo môžete spraviť je dohodnúť sa, najprv asi sami. A potom si aj s malou sadnúť a vysvetliť jej ako sa veci majú. Že už spolu nebudete bývať, prízvukovať jej, že obaja ju veľmi ľúbite, že toto sa medzi dospelými niekedy stane, ale že ona za to nemôže. Povedať jej, že s tatinom sa bude stretávať a môže mu kedykoľvek zavolať. A hlavne nehádajte sa pred ňou a nehádžte vinu jeden na druhého pred ňou (preto som písala, že najprv sami sa stretnite, aby ste si tieto veci vopred vyjasnili)

Inak ja som z rozvedenej rodiny. Hoci najprv mi to bolo ľúto, v konečnom dôsledku mi bolo 100x lepšie v neúplnej ako keď sa naši hádali. A taktiež boli aj nejaké facky medzi nimi.

ysseba
8. mar 2019

Ahááá, tak ty si tu už raz písala ako @iloveyoumygirl Tak to by som svoj koment trochu pozmenila....
Gemblér? Ty akože fakt rozmýšľaš, že by si sa vrátila ku gemblérovi? Fakt???? 😀

lavender273
9. mar 2019

@ysseba

Akurat som precitala ten prispevok...gembler..drogy..facky... 🤔 cele zle

mircalla
9. mar 2019

Tak potom beriem spat, stretnutia s otcom tie nie. Ak chcem nazor na nieco, je dobre uviest vsekty podstatne fakty

mataemmka
9. mar 2019

Tvojej dcére chýba ocko to je samozrejme však si ju môze bravať podľa toho ako sa dohodnete bude to ťažké ale zvikne si bolo by pre ňu aj teba horšie keby ste žili v takom prostredi

mataemmka
9. mar 2019

Čítam že ty si už písala to že je aj gembler a tak ďalej , čakáš naozaj radu alebo si dúfala že ti budú písať aby si sa k nemu vrátila?ruku na srdce.ak chces naozaj radu odit a už sa nevacaj to je najlepšie pre tvoju dcéru ,ale ja osobne si myslím že sa aj tak vrátiš a budeš si to obhajovať že kvôli dcére .neútočim na teba len to je môj pocit

radka2010
9. mar 2019

Nevracaj sa k nemu, ved ty mas svoj zivot... mala pochopí ze sa nelubite, pride ti do zivota niekto iny, budes stastna a ona pochopí, ze môže mať rodičov aj zvlast. Dajte si striedavu starostlivost, ako to bude obom vyhovovať a ty si naplanuj voľný čas keď budeš sama a netrap sa inymi vecami.

staromodna
9. mar 2019

Zeny moc dramatizujete. Nie vsetky zeny su rovnakeho kludneho zamerania. No tak si dali par faciek a kvoli tomu odsudzovat ich vztah? Myslim, ze sa to moze stat v kazdom jednom vztahu a aj nadavky k tomu. Zivot je o obdobiach a raz je tak, inokedy tak. Tu sa radit neda. Len vy dvaja viete co a ako bolo a co by pripadne ste este mohli skusit. Zalezi stale na 2 stranach. Nikdy nie na jedincovi. Ak sa ale vratit, tak urcite to nebude lizat med. Je tk drina. Zacat od nuly, odpustot si a nevracat sa k tomu viac, ale OBIDVAJA! Vravim v pripade Ak. To, ze sa to niekde pokazilo je jasne, ale zase splachovat nieco len preto, ze ktosi nie je spokojny sa mi nezda byt ok, zvlast, ak su v tom deti. Potom moze prist dalsi partner a tam bude zase to iste. Skuste dat mozno malu niekde a skusit si urobit cas len pre seba. Myslim, že kazde manzelstvo si prezije presne to iste co vy, akurat nie vzdy sa dokazu dvaja ludia ozaj zamerat sami na seba. A zacni, priznaj si chyby a tak isto aj on. Skuste na tom pracovat. Nejdem vam radit psychologa, lebo pre mna uz len zalozit temu tu na MK je automaticka reakcia psycholog a chod prec. Preco? Zahodit zlato len preto, ze je spinave? Tak ho ocistite, ale vravim , lahke to nebude.

dskjhfdlkdjhl
9. mar 2019

@staromodna a citala si, ze je gambler?

rik01lulaka
9. mar 2019

To je takato blbost, ze kvoli malej...myslis, ze jej chyba to ako po sebe ziapete, nadavate si a fackujete sa.? Je ti na grc z neho a myslis, ze toto si dieta akoze nevsimne? Deti su male ale, nie sproste! Mas kde byvat, robotu a ms pod nosom...pises, ze ti nicto nechyba, but rada, ze si mala kam ujst

marlenka222
9. mar 2019

@zoeazari po prečítaní tohto príspevku mi prišlo na um- aby ste boli kompletná rodina? To ste ale žiaľ nikdy neboli. Ak by ťa skutočne tak veľmi ľúbil, a ty jeho ako opisujes, už dávno by 1. Si bola jeho žena, 2. Nikdy by nepadla ani len jediná facka, 3. Ste nikdy nenechali situaciu dôjsť takto daleko, 4. Obom by vám nebolo jedno čo sa s vašim vzťahom stane, 5. Dieťa by nebolo rukojemnik. Uprac si hlavne najskôr vo svojej hlave. Dieťaťu sa nedá život riešiť stálym sťahovaním a obdobiami "lásky" a obdobiami "smútku, hrôzy, nestálosť i prostredia". Ja neviem ako žena dokáže napísať je mi smutno, raz s frajerom som, raz nie, utekám od neho, vraciam sa k nemu ale som spokojna lebo to tak robím už x rokov. Jasne iba ty! Vaše dieťa nič.... Malej nič nechýba .... Zdravý rozum pre oboch dospelých a ak nie pre oboch aspoň tebe ho želám :(

matildasj
9. mar 2019

@zoeazari už len kvôli nalej to nerob. Je jasné že ťa prosi veď každé dieťa by chcelo. Všetko potrebuje svoj čas a teda si ho dopraj a nerob zbrkle rozhodnutia. A začni sa venovať sebe a svojim potrebám v čase keď je malá s otcom. Nejaké koníčky ( čo si možno vždy chcela skúsiť ale nebol čas) choď do prírody (sama). Nauč sa byť sama so sebou a počúvať samú seba čo chces. A ako píšem, čas je najlepší liek. Dcére vysvetli že aj keď nie ste spolu stále ju ľúbite, že môže byť s otcom a on tú bude tiež pre ňu.
Dúfam že som ti trošku pomohla. Vydrž a daj vedieť ako to dopadlo. Ale najskôr tak za rok 😉

katusska0251
9. mar 2019

@zoeazari Ahoj 😀 Moje manzelstvo bolo podobne. Zo zaciatku idealne a neskor same hadky, facky a odchody z domu. Vzdy som sa vratila kvoli detom a slepo verila jeho slubom. Po necelych 10 rokoch som si povedala dost a odisla posledny krat. Nebolo to lahke aj som sa chcela vratit kvoli detom ale nemalo by to ziadny vyznam trapili by sa deti a ja takisto. Nebolo to ani pre nich jednoduche a uz vobec nie pre najmladsiu, ktora v tom case mala len 3 a vzdy chcela aby som sa vratila k tatikovi, ale vysvetli som jej ze aj ja aj tatik ju lubime a vzdy tu budeme pre nu. Zacala som sa venovat sebe a chvilam s detmi a nelutujem posledny odchod. Momentalne mam vedla seba 2 roky uzasneho chlapa, ktory lubi mna aj deti a spravi pre nas prve aj posledne 💞. Kludne mozem povedat ze im dava viac ako ich vlastny otec. Ja na tvojom mieste by som sa nevratila, dcera casom pochopi, ze tak to bolo lepsie. Vysvetli jej tak ako ja svojim ze ju lubite obidvaja a vzdy tu budete pre nu.