Máme ísť bývať za manželom do Rakúska?

simca46
18. sep 2015

Ahojte mamičky,chcela by som od vás radu- alebo skôr vedieť váš názor 🙂 Manžel pracuje v zahraničí-Rakúsku.Máme tam kúpený byt.
Máme spolu 3mesačnú dcérku.A uvažujeme ,že tam pôjdeme bývať všetci traja spolu.Moja nemčina nieje bohvie aká...
Šli by ste do toho?Alebo mamičky,ktoré ste sa už takto rozhodli ako ste to zvládli? Ďakujem 😉

liebling98
18. sep 2015

@simca46 určite by som do toho šla. Minimálne na čas, kým si na Slovensku na materskej a rodičovskej dovolenke. Za tri roky uvidíš, ako sa zabývaš, zlepšíš v jazyku, ako si nájdeš kamarátky, Ty aj dcérka.

gladys_07
18. sep 2015

urcite chod do toho, ak mas moznost, odlucenie je pre vztah velmi tazkou skuskou. Navyse on takto prichadza o najkrasi a najdolezitejsi cas svojho dietata.
Nemciny sa neboj, nebude to lahke, ale ak mas zaklady, rozkecas sa. Plus budes mat nieco do zivotopisu, ak sa raz rozhodnete vratit na Slovensko ;)

mima4
18. sep 2015

@simca46 urcite by som do toho sla. mas necele 3 roky na dretie nemciny.... 😉

Nedokazala a hlavne nechcela by som fungovat bez mojho manzela, toboz dietatko ho potrebuje.

bajana
18. sep 2015

samozrejme, ze ano,...rodina ma byt spolu

janinah
18. sep 2015

už ste tam mali byť,všetci spolu 😉

sissy27
18. sep 2015

@simca46 nerozumiem tomu, prečo sa pýtaš, či máš žiť so svojím zákonitým manželom a otcom vášho spoločného dieťaťa v jednej domácnosti... veď ak ho nemiluješ a nechceš s ním žiť, tak si podaj žiadosť o rozvod...

rainee
18. sep 2015

urcite ano, jednak aby ste neboli odluceni od seba a tiez je tam uplne iny, podla mna lepsi zivot. viem o com hovorim...

ivca88
18. sep 2015

Urcite chod... a bude to aj lepsi zivot pre malu 🙂 nie je to taje tazke .... ja chodim na par tyzdnov za maminou do AT ked si chceme s muzom oddychnut.... A co to som z nemciny uz pochytila ...
Keby nema moj muz dobru pracu tu....a nemame krasny dom v lokalite kde sme stastny.... tak neriesim a balime kufre 😉
A na nemcinu ti ozaj staci toho pol roka a vies ju 😉

nerko
19. sep 2015

@simca46 urcite chod a nevahaj. Ked sa zabyvas najdi si nejaky kurz nemciny. Poznam viac ludi co odisli takto s rodinou. Zatial sa nikto nevratil. Kebyze tu nemam zazemie, dobru pracu idem tiez...

miriam11
19. sep 2015

@simca46 zvlastne, ze rozmyslas, ci byvat s manzelom. No urcite ano, mate tam aj byt. A DIETA. Co ste chceli byvat same?

modrofuzik11
19. sep 2015

isla by som. mam rada muza, aj svoje deti. potrebuju kompletnu rodinu. bude vam tam dobre, uvidis 🙂

regina22
19. sep 2015

h ej tam si nájdeš robotu-upratovanie a decko má budúcnosť

papinotata
19. sep 2015

@simca46 plne ta chapem, ale mas to o dost jednoduhsie, kym je vasa malicka , este malicka... Ja mam tu istu dilemu s 3 detmi , ale uz vacsimi... chodia na sk do skoly..tiez vazby , kamaratov tu mame... 😒 ..