Máme s prepáčením "osraný" celý dvor

lucinka2ho
12. nov 2012

Byvame uz vyse roka u priatelovych starych rodicov vo vacsom rd.Mame samostatny vchod a vedla este byva priatelova sesternica s priatelom,2 psami a malym babatkom,podotykam v jednej izbe.Uz si neviem rady.Skoro pol roka sme sa nebavili,nakolko sa mi nepaci,ze jej psy osravaju a ocuravaju cely dvor.Neupratuje po nich.Uz som sa s nou viackrat pohadala,ale ja neviem,ci je negramotna a nechape to,ze na dvore sa hra aj moja 4 rocna dcera a uz buducim rokom aj syn.Uz si neviem rady.... ☹

milmic
12. nov 2012

@lucinka2ho Řeším podobný problém, jediným řešením je vlastní bydlení. A i my to tak řešit budeme. 😉
Máme překrásnou zahradu, na kterou ovšem nemůžeme chodit. Takže tak.

anjelicek26
12. nov 2012

@lucinka2ho - ak byvate u jeho starych rodicov, musia to riesit s nimi oni.... ved to musi byt hnus to videt kazdy den, to im fakt nevadi??? No niektori ludia ziju kadejako, ale co je vela je vela 😖

emily_666
12. nov 2012

@lucinka2ho a nedá sa aj dvor nejako rozdeliť?

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

No ved to.Okolo nas su asi tri romske rodiny a oni maju cisto ako nikto.A ona ma este aj decko a nedba na nic.Priatelova babka je po porazke na posteli a dedo sa nechce hadat,lebo ona je nanho drza a aj jej mamka chodi robit cirkusy.Isla som raz z obchodu a uz bola tma.Sak ako vzdy som si nezasvietila svetlo,lebo snad na chodniku nebude nalozene,ako keby vedeli,ze pojdem.A ja rovno do toho.Tak som sa venovala deckam a ze na druhy den si to ocistim.Rano idem cistit cizmy a dokonca mi ich ten bastard aj ocural az dovnutra. 😠

anjelicek26
12. nov 2012

@lucinka2ho - ja by som si spravila namahu, postavila volieru a psy zavrela... nech si kadia tam 😝

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

emily_666 neda lebo to je take L a my sme akurat v prostriedku.Ja si myslim,ze to robi naschval,aby nas odtialto vystvala.

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

anjelicek26 to som chcela aj ja,ale ona si neda povedat.Kolko krat vyjdem von z dveri a nalozene rovno pred dverami.A to este nehovorim ako stekaju a zavijaju ked niesu doma,lebo su zavreti.

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@milmic no radi by sme,ale este to chvilku potrva.

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@anjelicek26 to som chcela aj ja,ale ona si neda povedat.Kolko krat vyjdem von z dveri a nalozene rovno pred dverami.A to este nehovorim ako stekaju a zavijaju ked niesu doma,lebo su zavreti.

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@emily_666 neda lebo to je take L a my sme akurat v prostriedku.Ja si myslim,ze to robi naschval,aby nas odtialto vystvala.

luciina
12. nov 2012

@lucinka2ho je to trochu morbidni pro psy,ale pomaha. Opepri si kolem vchodu a i ooctuj. To pejskum nevoni a snad se nauci konat potrebu jinde. Zahradu bych taky cakla semtam octem. Prinejmensim jim pak budou doma smrdet 😉 .

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@luciina Diky skusim 😉

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

Baby a to nehovorim o tom,kolko krat mi stekanim maleho zobudili a aj v noci.

marecek4
12. nov 2012

@lucinka2ho to si musí vyřešit rodiče,ale já bych tam nebyla,a co ochránci zvířat-Ti by mohli zakročit že psi žijí ve svých exkrementech,že je o ně nedostatečně postaráno

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@marecek4 Kebyze mame kam ist,tak som tu neni ani minutu.A ona este v jednej izbe Aj s cca mesacnou dcerkou a ten jeden pes mal na uchu nejaku infekciu a ona ako dosla z porodnice tak tí psy jej skakali po posteli a samozrejme aj po malej a oblizovali ju...:@

marecek4
12. nov 2012

@lucinka2ho fakt síla,ale v tomto bych se asi neangažovala-je to zdraví jejího dítěte a její dítě,že je šmudla je už její problém,ale obtěžovat s tím okolí by neměla,tak to zkus pořešit s tím octem a pepřem-a aspoň budeš mít trochu desinfikovanou chodbu,jen aby to mělo účinku,asi Ti nezbývá nic jiného než pořád umývat a čistit a co na to její drahá polovička?jemu se líbí žít ve špíně a výkalech?

ladie
12. nov 2012

@lucinka2ho vyzkoušej ten pepř nebo ocet, ale nevím, nevím. Každopádně ve zverimexu (nebo na netu) koupíš "odpuzovače", které jsou proti značkování, zabraňují vstupu na pozemek...

zkus hodit do vyhledávače "odpuzovače pro psy", "výcvikové spreje" atd. a uvidíš, kolik toho vypadne 😉

ladie
12. nov 2012

A jak tak na to koukám, tak pro vás by byly ideální Odpuzující krystaly "Get Off Dog&Cat Repellent Crystals" Posypeš dvůr a je to.

zankaj
12. nov 2012

@lucinka2ho ja by som tie psy dala do utulku poviem ze som ich nasla na ulici a basta. Ved co je normalna?? Necha srat a stat psov kade tade a hraju sa tam deti? Ako pes ok ked je slusne vychovany a ma hygienu nieje problem ale hento? Ja by som otvorila branu a nech si idu. Je to svinske ale moje dieta je na prvom mieste. Drz sa

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@marecek4 Ja neviem asi mu to nevadi.Mame tu taky dost pekny kusok dvora.Ja som mala posadene na zahradke.Oni sa o dvor vobec nestaraju.Ja s priatelom mame radost,ked mame pokosenu travu,a vytrhanu burinu a mame na dvore cisto a pekne.Ona ma niekedy vytaca do nepricetnosti.My sme mali doma na dvore velkeho psa a mal volieru.Ale ona ma civavu a nejakeho orecha,no katastrofa.Psy za to nemozu,vsetko zavisi od pana!

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@ladie ďakujem pekne za radu.Ja skusim uz hocico,len nech sa toho zbavim.

marecek4
12. nov 2012

@lucinka2ho tchánovci měli dva velše,afgána,srnčího ratlíka a ještě pořád nějakého pracovního-dobrmana,vlčáka-na dvoře byly kotce a pokud se tam šlo,tak psi byli zavření a dvůr se zametl-takže při krmení zvířat minimálně třikrát denně,vím čem mluvíš,ale jak to tak vidím je to na tobě ☹ držím pěsti a přeji pevné nervy,protože vyjít spolu musíte a jak vidno pálí to jen Tebe a majitelku nikoliv

elienka
12. nov 2012

@lucinka2ho a tá vaša upravená časť sa nedá nejako oddeliť? nízkym plotom alebo tak nejako? psi sa tam nedostanú a pochybujem, že by ich tam zámerne preložila. skôr mi pripadá lenivá si po svojich psoch zbierať.
inak ja viem ako neskutočne ťa to žerie, ale ak chceš mať čisto na dvore, tak jednoducho pozbieraj tie výkaly ty. Ja viem že nie si povinná a že je to jej starosť, ale asi si s ňou nepomôžeš. Stačí ti na to lopatka a nejaké drievko. Čivava nie je doga, takže to toľko času nezaberie

rough
12. nov 2012

Pozbieraj po dvore a vysyp jej to do izby, pripadne pred izbu. Ak nepomoze, rob to opakovane. My sme tak "vychovali" susedov🙂

sisaha
12. nov 2012

@rough presne to iste by som robila aj ja...

janinah
12. nov 2012

ja by som to nechala na chlapov, tvoj nech si to vybaví s tým jej...dokelu,to ešte aj také dvorové a psie záležitosti má žena riešiť? 😠 nech obaja chlapi urobia sobotnú brigádu a dvor vypratajú,potom už len stačí neos...ť ho zas 😉

cervena_vila
12. nov 2012

Mně napadly daleko morbidnější věci, ale vysypat h**na před dveře je dobré zadostiučinění.

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@marecek4 dakujem za pasticky😉 Oni mi zasa nervy prasknu a urobím krik a mozno zasa bude mesiac pokoj. :-P

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@elienka myslis,ze nezaberie?Tolko hovienok kolko tu teraz mame...A to hovorila,že bude na materskej a bude mat cas na upratovanie po nich.A vidis Uz je cca mesiac doma a pod oknom mame uz tyzden nasrane.

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@cervena_vila no tak to som robila hned od zaciatku po dvoch dohovaraniach.Povedala mi,že som na hlavu.A ja som jej povedala,ze to budem robit pokial sa nenauci upratovat.Pomohlo to na dva tyzdne.