Manžel častejšie popíja

adzy
22. máj 2024

Ahojte nemôžem spať a trápim sa ....ja neviem či to preháňám ja ale manžel tvrdí že áno!bol doma 3 týždne pracuje 3 rok v zahraničí a sa mi zdá že čo raz viac pije a keď mu to poviem tak kričí pomne že to nieje pravda že každý chlap si vypije a že preňho je pivo ako voda ....upresním, zaujíma ma aj názor ak sa tu nejaký chlap najde či je to ôk keď každý druhý deň vypije 4 piva počas týždňa, niekdy aj 6 a keď príde piatok dokáže vypiť 13 piv. Ale to už sa tacká a vtedy mu poviem aj nech spí obývačke a nie snami,máme dve deti sme spolu už 18 rokov ,pil aj predtým ale len počas víkendu nejaký piatok a na druhy deň už nedokázal piť .No ak šiel pracovať preč odtedy vidím zmenu a vadí mi to ,volala som sním pred pol hodinou a počula som ako má vypité a on ma oklamal že spal preto prv nedvíhal a keď som to zistila podľa hlasu povedal že dali sme si trošku prišli sem za nami dáky Poliaci. Keď je doma len cez víkend ma sa venovať deťom napríklad mne aj a vždy stoho ale jeden deň pije a druhý deň oddychuje lebo ma opicu a nedeľu už ide preč. Keby si to chcel aspoň priznať že áno pije viac ako predtým ale nie a bude ešte namňa kričať a vyhovárať sa že čo má robiť doma že somnou je nuda a že stále len okolo deti sa točím ale mame syna ma.len 2 roky a naňho treba dávať po celý deň pozor tak jasne možno ma po

adzy
autor
22. máj 2024

@adzy možno sa cíti odstrčený ale keby aj že sa mu venujem tak by bol rád keby sním sedím na záhrade a vykecavam a popíjam aj sním....mne tvrdí že robím chybu že som prestala piť akokeby mu vadí to že nepijem ale ôk to neznamená že zatože ja nepijem chcem aby aj on nepil niee ja to chápem že je chlap ale nič nepoviem nato keby to bolo raz do týždňa

martinmmartin
22. máj 2024

V zahranici ma slobodu, peniaze a zivot aky mu vyhovuje uplne bez zaklopky. Domov chodi za trest, nic ho tam netesi a tak si to sprijemnuje....cele zle

watermelon
22. máj 2024

Alkoholik ako vysity. Kazdy druhy den 4-6 piv, PIA 13. Pivo je pre neho ako voda? A ze si urobila chybu, ze si prestala pit? Wtf. Ten ma misto mozku z piva kostku. Sorry, obracia sa mi z takych muzov zaludok.

reanda
22. máj 2024

alkoholik a priznat si, ze je alkoholik? nesranduj..

anjelicek26
22. máj 2024

V zahraničí s chalanmi na ubytovni večerná rutina pár piviek si dat a takto ste dopadli ;( Kým si neuvedomí,ze ma problém,nepohnes s ním...

oli18
22. máj 2024

Chlapi v praci mimo domu bud piju, alebo maju milenky a vedu dvojity zivot. To robi volnost a anonymita. Pri takomto sposobe zivota uz nevedia doma vydrzat a isli by na turnus aj predcasne. Cest vynimkam.

adzy
autor
22. máj 2024

@martinmmartin
@martinmmartin až ma zatriaslo je to veľmi smutné ale máš pravdu zjavne.....takto to som nevidela až ale bude niečo natom

adzy
autor
22. máj 2024

@watermelon ja som kedysi ešte keď sme nemali deti sem tam si sním vypila ale len počas piatku keď bolo voľno ale mne sa alkohol zhnusil a prišla som nato že bohvie či aj nie kvôli nemu ja sa nedokážem naneho pozerať keď doma pije sám a keď všetko dopije tacka sa až tak že neraz mal úraz a musela to vidieť aj moja dcéra ako si rozbil nos

adzy
autor
22. máj 2024

@oli18 no práveže mne tvrdí že je doma rád ,že keby aj samé peniaze sypali ostal by doma a vždy sa teší keď ide domov ....ale príde a jednoducho ma obľubu si vypiť, ja son chcela len šťastnú rodinu nič viac aby sa venoval deťom a nie sebe len .Takto si uvedomujem že ja som sa oddala úplne rodine deťom a na seba naozaj ani nemám čas,a že 18 rokov žijem z niekým kto si ma ani nezaslúži nuž láska je slepá

denithestrange1993
22. máj 2024

@adzy mne sa zda chory uz ten citat,ze pre neho je pivo ako voda. Nie neprehanas to,je to alkoholik.

adzy
autor
22. máj 2024

@denithestrange1993 áno ďakujem lebo už som si myslela že to ja vidím inak ....áno povedal že čotoje preneho 4 piva keďže je veľký chlap 107kg ale zaujímavé že výdrž nemá v pití rýchle sa vie opiť

adzy
autor
22. máj 2024

A to som ešte chcela dodať že som sa musela hanbiť predmojou rodinou ,mali sme teraz v sobotu oslavu syn 2 roky a on pracoval dosť na záhrade strechu ....a zrazu si sadol kunam podvečer a už mal dosť vypité a ,keď som šla pre niečo a vrátila sa mi synovec vraví, že on už všetko mieša on pije aj nám pálenku našu a sam si zobral a nalial a dotoho hneď pivo a trepe nezmysli.Tak oslava skončila skorej lebo šli radšej domov niečo im určite vadilo naňom

wolf_
22. máj 2024

Alkoholik. Rozhodne takto nefunguje každý muž a pevne verím, že takto funguje minimum mužov. Mrzí ma čo prežívaš. U nás raz muž prišiel z vianočného večierka v práci opitý a to som si uvedomila, že mať toto pravidelne doma, tak to nezvládnem. Potácanie, smiech a akože vtipné reči alá nezrozumiteľné blabotanie, nepoužiteľný ale že fakt na nič a smrad alkoholu ako bonus. My si max spoločne výnimočne dáme po jednom pivku alebo pohár vína. Inak nie. Fakt ma tvoja situácia mrzí. Ťažko čokoľvek radiť... Rozhovor (a nájsť príčinu, podľa mňa tam nejaká bude prečo začal piť), liečenie - len pri týchto dvoch by si musel najskôr priznať, že má/te problém.. alebo rozvod.. alebo sama navštív odborníka na závislosti, nech ti on dá fundovanú odbornú radu aké sú možnosti a čo ne/robiť

adzy
autor
22. máj 2024

@wolf ďakujem skúsim všetko možné ,keď to nepôjde rozvediem sa lebo už nevládzem takto trpím ja a nemám ani náladu poslednom čase...

kaca222
22. máj 2024

Nie, každý chlap naozaj nepije. Mne by bolo nechutne z chlapa, čo si doma pravidelne len tak otvorí pivo

adzy
autor
22. máj 2024

@kaca222 aj mne už začína biť nechcem sním ani spať ....

luccija
22. máj 2024

@adzy pije a, keď sa už opije aj z mála o to horšie.nikdy to neprizná raz to bude od smädu, zlý deň, dobrý deň, po robote, na uvoľnenie.Staci, že v práci má partiu po večeroch nuda

denithestrange1993
22. máj 2024

@adzy 4piva,to su 2litre alkoholu, ak vidis na nom ze ho to ovplyvnuje nech sa nevyhovara,ze o nic nejde

koniarova
23. máj 2024

Toto je daň za to, že ste si na toľké roky zvolili život každý sám. Nemáš šancu to nijako zmeniť, pokiaľ bude robiť v zahraničí a sám nebude chcieť.

monikkatt
23. máj 2024

@adzy je to ozran. Normalne narovinu sa s nim o tom porozpravaj. Nech sa uvedomi. Nedovol aby deti v tomto vyrastali, otec opilec ze od vas aj navsteva uteka...

koniarova
23. máj 2024

@monikkatt rozhovor na rovinu vôbec nepomôže. Nič jej nepomôže. Buď sa s tým zmieri, alebo sa rozvedú.

monikkatt
23. máj 2024

@koniarova rozhovor v zmysle bud prestanes alebo dovidopo.. naco jej je vikendovy ozran.. nech si ostane tam kde je a posiela len peniaze. Za chvilu budu mat deti traumu z vikendov ked vedia ze sa ocinko vrati

adzy
autor
23. máj 2024

@koniarova však toto nemala som ho pustiť ale on ma svoji hlavu a ide oto že premna aj to bol šok že ide pracovať preč lebo šiel po 15 rokoch našom vzťahu, som si povedala však bude každý víkend doma

adzy
autor
23. máj 2024

@monikkatt nedá sa sním vôbec porozprávať ,keď mu pekne v tichosti poviem čo mi vadí začne hneď kričať ,vždy ti skončí hádkou

adzy
autor
23. máj 2024

@monikkatt presne tak tu traumu už prežívam ja nie to ešte deti síce syn je ešte malý ale dcéra to vníma ma už 11 ,ja sa ani neteším že ide domov ...a keď ma ostať dlhšie doma tak už mám stoho stres že zase bude len popíjať, syna nevezme ani na prechádzku na všetko som sama ajtak aj keď je doma akurát že skočí do obchodu toje všetko

jumama
23. máj 2024

Vies co, zastav sa: Neuver tu ludom, ze domov nechodi rad! Ved by s tebou posedel rad v zahrade a debatoval. Takze nedaj si rozbit vztah nejakymi takymito myslienkami.

Jeho problem je alkohol. Je to asi jedina cinnost co ho v zahranici bavi. Bud rada, ze sa tam nevenuje baleniu bab. Ak nie je jazykovo vybaveny, tak asi v tom zahranici nebude chodit po kulture, asi nema ani nejake konicky... proste si na ubytke kratia cas popijanim.

Alkoholik si nikdy neprizna, z ma problem, az ked ma sakra problem. Tebo moze pomoct, ak si nastudujes nieco o alkoholizme - pohladaj si rozne članky o tom. Zistis, ze to nie je take jednoduche prestat, je to zavislost.

Zavislost je nahradzanie niecoho co mu chyba tou latkou. Cele je to nielen o alkohole, ale co ten alkohol robi v jeho mozgu, ake pocity mu vzbudzuje. Alkohol mu zaplna velku cast zivota, kedy sa citi prazdny. Mozno preto, ze je v zahranici, odtrhnuty od rodiny, nechce podviest, nema tam ziadnu citovu oporu, len dalsich kamosov co chlastaju. Ak nema moznost pracu zohnat aj doma, je to takmer nezmenitelna situacia. Az to dospeje kamsi, ze bude chodit opity do prace a vyhodia ho alebo sa mu stane uraz. Toto by som ho postrasila ze sa mu moze stat. Ze ak bude opity v praci, co to sposobi. Ci sa neboji urazu, lebo z ty sa o neho bojis, ze sa mu nieco stane.

Precitaj si co je to spoluzavislost - to je ked rodinny prislusnik "hra" spolu s alkoholikom jehohru, ospravedlnuje si to, kona za neho, hlada za neho riesenia, pretoze jeho motivacia je vacsinou to, aby alkoholik nepil a cela rodina sa mala lepsie. Lenze to nepomoze a nakoniec to zomelie aj toho rodinneho prislusnika a aj deti mozu okukat zly vzor. Naozaj si precitaj niekolko clankov a vzdelaj sa v tejto oblasti, budes to otrebovat sama pochipit, ak ti na muzovi zalezi.

On musi ziskat motivaciu robit nieco ine ako pit. A to v situacii v akej je je velmi tazke. On sam sa na liecenie neodhodla, pretoze sa ako alkoholik nevnima. Ak ho odsudis, zahatavas cestu. Ak ho podporis, neodsudis, pomozes mu.

Ak chces niekoho, pohnut k tomu, aby riesil nejake psychicke problemy, zvycajne je to tazke, ucinne moze byt, ak mu vyjadris obavy o neho. Ze ti na nom velmi zalezi, ze si si vsimla, ze pije pravidelne a mas dojem ze to je uz alkoholizmus, vytlac mu letacik o alkoholizme niekde z internetu, nejaky dobry clanok, co to zhrnuje. A naozaj jemne a citlivo mu povec, ze to preco mu ten letak davas su obavy o neho, ze si moze znicit zivot. Ze sa moze dostat do okamihu, ked to nebude mozc uz ovladat a ze ho to ako cloveka psychicky aj fyzicky znici.

Ak mu vynadas - to sa este viac uzavrie, ak mu povies, ze sa ti to hnusi - to sa uzavrie... proste nesmies v tejto chvil nijako utocit. Ale motivovat jeho, preco by mal sam za seba bojovat. A to byva strasne tazke.

Tak isto pomaha pevne si stanovit hranice. ale to za sbby bola velka uloha pre teba, premysliet si co vlastne chces a ci to dokazes. Premysli si, ci si naozaj schopna urobit nejaky zavaznejsi krok, ktory by si mu dala ako ultimatum.

Najviac ti naozaj pomoze, ak sa vzdelas v oblasti alkoholizmus a ak ho ma rada a chces dobre riesenie, obrn sa trpezlivostou a davaj mu kvanta lasky, opory, aby dokazal vykrocit dobrym smerom. Precitaj si knizku V risi hladovych duchu od Gabora Mate - je o tom, preco sa ludia stavaju zavislymi.

adzy
autor
23. máj 2024

@jumama rada čítam tu knižku si prečítam pozriem a objednám si ju ....no áno jasne ze mi nanom záleží nebola by som sním tak dlho toľké roky a áno viem že ľúby aj mňa ,že presne tam nevyhladáva ženy ale pijú tam chlapy a on nechce nevie povedať alebo hanbí sa že nechce tak si dá snimy lenže už to prerástlo do alkoholizmu a či budem mať ja energiu ešte nato aby som mu pomohla neviem sama už nevládzem popri deťoch ale ste to napísala super ....teraz chápem prečo aj doma pije lebo sa nudí ja naňho nemám čas ani ...skôr vymyslím nejaký výlet aj z deťmi niekde aby nepil doma a nenudil sa ja robím tiež chybu zjavne aj vtom že nemám chuť niečo riešiť ísť niekam lebo som vyčerpaná už.....

tamitamitami
23. máj 2024

Za mňa je toto už alkoholizmus. Vypije extrémne veľa a pije aj vtedy keď ho poprosíš aby nepil (to ešte nevieš koľko toho vypije cez týždeň keď je preč).

adzy
autor
23. máj 2024

@tamitamitami ved práve začal ma aj klamať nechtiac sa priznal že si tam dá pivo po práci ako aj jeho kolega to není normálne že jeho kolega každú noc stane a musí vypiť dve piva a potom ide spať

negymama
23. máj 2024

vsetci chlapi piju - to jest vsetci z jeho partie
Je zavisly, alkohol je droga ako kazda ina, zavislost sa vyvija pomaly ale isto.

ziadne reci, dohovaranie, hrozba straty rodiny neodlaka alkoholika od drogy. kludne vymeni zenu deti za flasu. ano...najradsej by mal vsetko, zdanie rodiny a moct volne chlastat a zvysovat si davky a tvarit sa ze je vsetko ok. Jediny problem maju ti druhi, lebo su protivni a nedaju mu pokoj.

sebauvedomenie si a vratenie z kratskej cestz je extremne malo pravdepodobne.
bud to budes trpiet a nakoniec aj tak odides aj s detmi, lebo casom pridu dalsie problemy -- agresivne spravanie, vypadky mysle a pamate, strata prace, financne problemy.
sestrin muz tak siel dolu vodou...pre alkohol. Mal rodinu, dobru pracu, ani na turnusz nechodil, mali pekny byt v meste, zrave sikovne deti...ale nic z toho nemalo taku hodnotu ako poharicek milovany s palenockou. Pil do hladinkz, ale hladinka sa stale zvysovala...ubudalo rodine penazi, lebo kazdy odchod "po chleba" bola zastavka v krcme, pivo, k tomu stamperlik-dva-tri. kludne aj na obed cez vikend , sak co. cely vikend len pitie a vyspavanie z pitia. hlavnz program ocinka. Aj cez tyzden samoyrejme doplnal hladinku.
zena od neho odisla z detmi, rozdelili si peniaze z predaja bytu, on si kupil mensi a medzitym pre alkohol stratil pracu, potom prestal platit uver, stratil aj byt, teraz byva v podnajme, strieda jednoduche prace, kym ho nevyleju. vyzivne neplati, najmladsie dieta k nemu uz nechodi, lebo ocko pre vypadky vedomia, mu par x odkvecol na chodniku a dieta cakalo kym sa jeho rodic pozbiera a vstane...alebo mu nedal doma jest, lebo bud nic nemal, alebo to zjedol , lebo zabudol ze to chystal pre dieta. hotova blba troska...a to bol kedysi sikovny vtipny zodpovedny mlady muz.