Manžel je gambler

kiara221
28. feb 2015

Ahojte....potrebujem pomoc, radu alebo niečo Neviem čo mám už ďalej roobiť.... Minulý rok v lete som zistila, že manžel prehráva na tiketoch peniaze, sľúbil, že prestane, ale neprestal ☹ verila som mu tak som to nezisťovala. Teraz som našla doma skrytú obálku v ktorej bolo, že manžel bez môjho vedomia dal v banke debet 500eur......!(podotýkam, že ja nemám prístup k účtu nakoľko výpisy chodia emailom a prihl.ma manžel a mne nič neukaže) *Tak mi to už nedalo tak som zašla do banky kde mi pekne dali výpis a v ktorom som zistila , že za posledné tri mesiace prehral 500e......je to veľa? Málo? Tolerovali by ste to? Ja sa chcem rozviesť, ale nemám rodinu ktorá mi pomôže mám len tú najlepšiu svokru,. Bojíím sa čo bude ďalej ale cítim, že s manželom nechcem byť....pomôžte poraďte mi prossím, len ma neodsudzujete...Ďakujem ☹

laukovie
28. feb 2015

Moj expartner je tiez gembler, hra stroje, je to choroba, kym si neprizna ze ma problem, nebude ani pokus riesit to. Ja som na jeho hranie prisla velmi pozde, az ked prisiel vypis z banky, 150 000 ck za mesiac, vyzvedala som preco hra, schovavala som peniaze, posledna kvapka bola ked z vyplaty doniesol 300 ck, dcerka mala rok , pobalila som seba, ju a s dvoma kuframi a zposlednych penazi som sa vratila na slovensko. Jeho mama si tiez neprizna ze ma problem a uz roky mu plati dlhy. Keby som vtedy od neho neodisla skoncili by sme pod mostom, pretoze ked ho vyhodili z bytu a kym nezobrali auto tak v nom prespaval. Takze radsej sama s dietatom a s hanbou ako s nim

veronikax
28. feb 2015

Chod sa porozpravat k psychologovi ;) Ten ti poradi lepsie 🙂 skor ta navedie na odpoved....ktoru drzis v sebe 🙂 mozno zavola aj tvojho partnera 🙂 a mozno mu pomoze...ak mu tvoja svokricka da poriadne za ucho!!! 🙂 ak je taka super ako pises ;) Drzim palce ;)

mala_hobitka
28. feb 2015

@kiara221 ak sa s nim chces rozviest rozved sa.. najma ak mas aj ine dovody ako gamblerstvo

Ak je vsak tvojim jedinym dovodom prave gamblerstvo tak si s nim sadni. Povedz mu ze ti slubil ze prestane, neprestal takze si moze vybrat - liecenie a kontrola uctov z tvojej strany alebo rozvod.

6969eva
28. feb 2015

@adri266 Nie je. To je fakt. Ale vždy sa nájde. Potom.

kiara221
autor
28. feb 2015

@lianka123
@natalym
@maria1989
@6969eva

@balkica
@ammellia
@bonaqa2013
@tanapeta
@6969eva
@mala_hobitka
@veronikax
@laukovie
@libka1 Ďakujem každej jednej z Vás za Váš názor... Kto nemá doma gamblera ten veru nepochopí, o to horšie to mám ja, že on si to nepripúšťa a keď mu poviem, že je závislák a gambler urazí sa alebo mi odvrkne. Rozhovor mi asi je zbytočný, keďže by som hovorila iba ja a on by si to len vypočul.. A psychologa? Jeho tam v živote nedostanem, lebo mi odpovie, že on nieje debil ☹ je to ťažké, mám pocit, že on nemá vôbec snahu sa zmeniť, odísť by som chcela nemám kam, a on to dobre vie a to zneužíva....Povedal, že ak chcem mám isť ja on z domu neodíde (sme v podnájme) ☹

david93
28. feb 2015

@adri266 samozrejme, ľudia nič nerobia bezdôvodne, aj vrahovia majú svoje dôvody, aj gambleri, aj alkoholici...

kubisova
28. feb 2015

@cecil36 ahoj pises ze tie ktore radia sadnut a porozpravat tak nemali nikdy gamblera. Ja som ho mala a a minal velke peniaze dokopy keby som spocitala tak sa nedoratal. On dokazal za jednu noc len dve hodiny a aj 3000 eur bolo fuc a ked priratam tie roky kolko hral uf. dostala som aj facku od neho. A necakane ked som odisla a povedala som ze sa uz nevratim tri tyzdne ma chodil prosim a vratila som sa k nemu a ubehlo od vtedy rok a nehra,nepije bo povedal ze by nas nechcel stratit takze na neho to zafungovalo

caoli
28. feb 2015

nie psycholog, psychiater!!! alebo ste uz poculi, ze sa napr. alkoholik vyliecil u psychologa?
psychologia nie je medicinsky odbor. gamblerstvo a vsetky ostatne zavislosti patria do ruk lekara, tu su nutné terapie, medikamenty. vypocut, odporucat a pokusit sa nasmerovat tu nefunguje. ani prednaska v kuchyni za stolom.

lianka123
28. feb 2015

@caoli psychiater ani psycholog nepomoze. to musis mat v hlave ze chces zmenit. psychiater akurat vycuca penize.

caoli
28. feb 2015

@lianka123 mne islo len o to, aby sa nezamienal psycholog a psychiater v tomto pripade. som si viackrat vsimla, ze to mnohi ludia nerozlisuju.
psychiater pomoze v pripade, ze dotycny spravi ten rozhodujuci prvy krok a dalej spolupracuje. asi existuju aj taki, pretoze centra zavislosti a liecebne existuju, funguju a su vytazene. ale o tom moj prispevok nemal byt a nebol.
btw nebolo by lepsie, keby tie peniaze vycucol psychiater za pozitivny vysledok, nez nechat ich vcucavat masinami v herni?

jeennyv
28. feb 2015

podla mna je potrebne vyhladat pomoc, lebo je to choroba, ktora k tomu stoji nemale a zbytocne premarnene peniaze....zo skusenosti z okolia, ziadny zavislak aj keby si ho neviem ako presvedciala sam sa od seba sa zmenit nemieni aspon v zaciatkoch...u znamych pomohlo posadit ho pred hotovu vec, doniest ho do nejakeho zariadenia a jednoducho to radikalne riesit, lebo dohovoory a chcenia su zbytocne...netreba cakat kym ti na dvere bude klopat exekutor....

libka1
1. mar 2015

@kiara221 ak to nechce riesit isla by som radikalnou cestou. ked vie ze nevies odist a si na nom financne zavisla a vyuziva to, podaj o rozvod a ziadaj na seba a deti vyzivne. to by malo mat prednost aj pred exekuciami. stahovat prec sa nemusis...
takyto chlap by sa mi ale asi totalne zhnusil a hladala by som cestu ako prec zo spolocnej domacnosti. mozno sa este spamata, ale potrebuje nakopnut poriadne 😝 to s tym ze mas ist ked chces su podla mna len reci, vie ze nemas kam tak ani neocakava ze nieco urobis. ja by som ho so svojimi planmi neoboznamovala, nech ho oboznami zasielka od postara ...

lianka123
1. mar 2015

aj tak sa tazko radi, zavisi od toho ako velmi silna si povaha a aky mate vztah..
ak si silna a toto ta nici, tak sa postavis a odides a budes tvrdo stat za svojim
ak je vztah silny a on ta lubi prestane
ak sa mas iba ty trapit tak to nema zmysel, vzdy budes pritahovat chudakov potom ak sa s tym budes trapit roky..
co by som urobila ja?
sla by som s nim do herne, pozrela sa ako to je zle. dala ultimatum, ak nedodrzi, odisla by som, zacala na sebe pracovat a vykaslala na nho.

matko10
1. mar 2015

@kiara221 ...mam kamaratku co toto mala doma, tiez to zo zaciatku bolo ake pises, ale doslo to do obludnych rozmerov.Jej muz narobil nenormalne dlhy o ktorych ona netusila....bola v robote a jej muz tiez niekde a ich 13 rocna dcera bola vecer sama doma, ked volala mame do prace, ze niekto vybuchuje na dvere a nadava jej otcovi aby otvoril, lebo ze mu vykopnu dvere.Musela utekat domov a tam jej dotycny vysvetlili, ze jej muz dlzi 15000 eur....tie dlhy sa vysplhali az na 70000....samozrejme nie vsetko prehral, ale tato zavyslost ma aj vedlajsie prejavy, prisli o byt, o zariadenie,...no o vsetko.Davala mu tisic sanci, sluboval, plakal ze uz nebude hrat a hral dalej....nakoniec sa rozhodla ho vyhodit a dnes ma priatela a ziju si docela fajn....aj ona opeknela a v jej tvari vidiet konecne farbu a zivot....))) Ak hra a slubil ze hrat nebude a zase hra,...hmmmm,...to neni dobre,....aby si nedopadla podobne a ako ta moja kamoska.Pises ze pracujes, zober si do prenajmu nejaky byt a zi si tam, bef to ako nieco docasne a aj svokra ti pomoze urcite.....ak urobis tento krok, ver ze.riesenia pridu same, ani nebudes vediet ako si to dokazala.....samozrejme ze toto gamblerstvo asi neni ten pravy dovod rozchodu, tam toho bude asi viac,....takze ked to nefunguje, naco sa trapit dalej

kiki68
1. mar 2015

ak nie je ochotny sa liecit tak riesit rozvod. Neni o com,lebo on si neuvedomuje tym padom,ze ma velky problem. A gambling je rovnaky ako kokain, uplne to iste,len ina podoba. Cloveka a rodinu to dokaze zruinovat. Preto ak ten clovek nie je ochotny nastupit na liecbu,tak nema cenu to s nim riesit. Moj ex boyfriend je gambler, voli tomu sme sa aj rozisli, stale klamstva, stale riesenie kde co prehral a on si doteraz mysli,ze zaraba peniaze tymto sposobom. Nezaraba, prehrava ich, stale a viac a viac. Trpi cela jeho rodina.

kiara221
autor
1. mar 2015

Ďakujem každej z vás za odpovede... Uvidíme ako toto moje trápenie dopadne, buď dostane rozum alebo sa rozvedieme, nebudem tolerovať ako okradá mňa a moje deti.. Stačilo.

miz
1. mar 2015

@kubisova moj pan m vydrzal 3 roky nehrat. A potom znova zacal. Udajne abstinentom sa stava gambler az po 5 rokoch nehrania. A tiez nepije alkohol...

kubisova
2. mar 2015

@miz hej tak ja chcem od môjho odísť takže myslim si ze ked odídem začne znovu...ale mne pred časom povedať že keď nepije a nehra tak je mu lepšie že máme peniaze a mozme si dovoliť čokoľvek všetky dlhy si vyrovnal...tak neviem ako to mam brat

miz
2. mar 2015

@kubisova pokial si stastna a momentalne je to ok, tak preco utekat?
U nas pan m zdupkal ked mal maly3 mesiace. Takze teraz cakam na sud. U nas bolo viacej problemov ako len gambling.

kubisova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubisova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
igor211
3. mar 2015

@kiara221 Zase ja by som oddelil nejake normalne tipovanie od typickeho gamblerstva. Ked ma napriklad 500 eur na "hranie" a tipuje zapasy, alebo obchoduje na forexe, akciovom trhu, komoditnom (kedze v podstate je vsetko len o tipovani) tak ide o normalnu vec. S tym ale ze je to pod kontrolou samozrejme, ze sa urci rozpocet a ked sa minie tak koniec hry.

miz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubisova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
3. mar 2015

@kiara221 okamžite - t.j.ihneď zajtra ráno daj zrušiť BSM. Postup: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka... To ako prvé. Ďalej by som sa s manželom predsa len v pokoji porozprávala - kľudným hlasom - že či to považuje za svoj koníček, alebo si myslí, že tým zarobí alebo prečo to robí. Stanovte si mesačnú sumu "primeranú" podľa vašich rodinných možností na "koníček" jedného i druhého...a nech si s tými peniazmi robí čo chce, ale viac nesmie...

Ďalej uvidíš...

vevuliatko
3. mar 2015

patologické hráčstvo je choroba, tu už asi nie psychológ, ale psychiater. a jeden rozhovor sa mi zdá málo, najmä ak prebehol minuly rok... bolo treba pocas roka namatkovo kontrolovat, nevravim ze robit sceny ale kontrolovat podla hesla, doveruj-preveruj... teraz by som ja osobne dala ultimatum, bud prestane alebo rozvod... a ak je svokra najlepsia na svete,tak sa skusit rozpravat aj s nou... mozna ona odhali nejaku skrytu pricinu ktora mohla byt spustacom hrania..... spojit vsetky sily s kym len mozete a riesit to... drzim prsty

marce63
3. mar 2015

@kiara221, Keďže si definovala, že je gembler, musíš si naštudovať v literatúre, čo to obnáša a ako ti tu mnohí radia, tam už žiadne tvoje rozhovory s ním nepomôžu, tým ho nevyliečiš. Aby si ochránila deti a seba, podaj návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva / viem že sa to realizuje keď jeden z manželov podniká, aby rodina nebola finančne ohrozená v prípade problémov/. Snaž sa zistiť koľko dlhov narobil a zrekapitulovať koľko zarobených peňazí minul, aj to ti niečo napovie, v akom je rozpoložení.
Ako píše@vevuliatko, treba ho dostať k psychiatrovi, ten už podnikne odborné kroky. Nečakaj, kým sa situácia zhorší! Už tu veľa naivných mamičiek písalo na túto tému, ako im nasľuboval, dokonca aj chvíľu vydržal a končilo to nenormálne zadlženými rodnami.

vevuliatko
4. mar 2015

no niečo o tom mám naštudované bo mi to bolo treba na VŠ, aj keď nemám osobnú skúsenosť, takže zaručene psychiater. http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... rodina by mala stáť pri tom človeku, lebo jednoducho je to tak, že potrebuje pomoc, aj keď už sklamal... ale ak on sám nechce, určite nie je iné východisko ako zrušenie BSM a následne, bohužiaľ rozvod... ak sa nepolepší, treba myslieť "sebecky" vytesniť jeho z mysle a teda sa starať o seba, svoju existenciu a o budúcnosť a o deti...

marce63
4. mar 2015

@vevuliatko , máš pravdu, čo vidím prípady, tam čas hrá jednoznačne proti rodine, to zrušenie BSM treba podniknúť okamžite, aby manželka poto tiež celý život nesplácala, lebo sú to aj jej dlhy. Je to zaujímavé, ako sa tento neduh v posledných rokoch rozmohol, čo počúvam, toľko toho je a tie zúfalé manželky. Veď to nemá žiadnu logiku, kto sa trochu vyzná v počítačoch, dobre vie, že tie stroje sú len naprogramované, ale bohužiaľ nie v prospech hráča. Po čase som sa dozvedela, že padlii "do toho ľudia o ktorých by som to v živote nepovedala" a vtedy si aj laik uvedomí, že to je veľmi veľmi zákerná závislosť. Veď keď má vzdelanie na úrovni, IQ vysoké, príjemný človek a spadne do toho? Je to nepochopiteľné, ale aj šokujúce a veľké nebezpečenstvo pre spoločnosť. Ak tie manželky niečo nepodniknú a nezalarmujú cekú spoločnosť aby sa v oblasti legislatívy začalo konať, kým nebude neskoro!