Máte doma lenivého chlapa?

sopka10
27. apr 2017

Caute baby , po mnozstve rozhovorou, staznosti a vyplakavania od kamaratok a znamych , by som sa chcela opytat , ci poznate tem pocit ked si uvedomite ze Vas chlap je vlastne jeden lenivy clovek , alebo stale velke nedozrete decko , ktore nema ambicie, je ziarlivy , je namysleny , stale s vami v niecom superi , jeho konicky vam pridu primitivne, tak isto ako aj jeho nazor na zivot vseobecne ..... a tak dalej ....
Specialne ma zaujima do akej miery vam to narusa zivot, ahlavne ak ste uplne odlisna ako on .
Zaujimaju ma pripady kde su taketo partnerstva bezdetne, taktiez aj ked uz maju deti , vlstne , nevlastne .to je jedno ....
Zaujimalo by ma ak poznate niekoho kto tutu ,,trofej,, doma ma , alebo ste same v takejto situacii ako si spolu nazivate , alebo ako sa s tm pasujete ?

mima4
27. apr 2017

@sopka10

poznam takých x vztahov...a ano, velmi vela zien v takých vztahoch zotrvava?

a preco? pretoze nemaju silu nieco menit,proste si zvykli na to a prisposobili sa danému stavu, nechcu rozbijat rodinu, akceptuju taky ten vztah - nevztah, ich zmyslom zivota sa stali deti, ktorym venuju vsetok cas...
Nie kazda zena uvazuje spôsobom, ze chce zit inak, velmi vela zien akceptuje zit v nestastnom vztahu, pretoze nechcu fungovat same, nechcu riesit "problemy opustených matiek" a pokial nemaju pri sebe psychopata a agresora...tak vedia fungovat vo vztahu s dotycnimi muzmi.

mima4
27. apr 2017

@dharmasanata
vacsina tych zien upriami svoj zivot a pozornost cisto na deti..a preto sa im ten zivot nezda az taky tazky a komplikovany. Je velmi vela vztahov, kde uz nie je laska, pochopenie a zial ani nikdy nebola. Dotycneho nezmenia, a to cele roky... ale pokial vedia sa vzajomne aspon akceptovat, dokazu fungovat.

oldman50plus
27. apr 2017

Viete čo je jednou z najčastejších príčin že chlapi niečo neurobia?
Nevedia kde čo v domácnosti je.
"Idem do lekárne, zatiaľ vyber a narež mäso a pomel na fašírky."
1. Chlap nemá ani šajnu ktoré mäso v chladničke je vhodné na fašírky, povedzme niečo vyberie.
2. Nemá ani šajnu kde je mlynček, prezrie špajzu a ak ho tam nenájde už to vzdá.
3. Povedzme za 20 minút našiel mlynček vo vstavanej skrini. Teraz je problém s doskou na rezanie. Proste jej niet. Je vynaliezavý podloží noviny, ten vikslajbant na stole aj tak už potrebuje vyhodiť.
4. Kde je tá misa čo sa tá strčiť pod mlynček, nájde nejakú ktorú tam strčí šikmo, až viac zatlačí vyklzne sa a padne na podlahu ... a nabudúce pri podobnom pokyne aspoň v duchu zdvihne prostredník
Správny postup je:
Mäso na mletie do fašírok som vybrala na stôl. Vyber aj ten kus slaniny z hornej poličky v chladničke a rovnomerne pridaj. Mlynček je vo vstavanej skrini na chodbe celkom vľavo hore, dosku na krájanie vyber z umývačky, misa je v linke v rohu ale je prikrytá tým veľkým vajlingom nevidieť ju. Si zlatý, ďakujem.

jumama
27. apr 2017

@oldman50plus :D Poznam aj zufale pripady, kde presna instrukcia napr. ze je nieco v bielej skrinke v hornej policke nezabrala. V miestnosti bola iba jedna biela skrinka ostatne v agatovom dreve, dokonca nepomohla ani dodatocna instrukcia na dialku, obrat sa o 180 stupnov a tam je ta biela skrinka, pretoze tiez tam bola jedna agatova 🙂 A tiez sufliky - to treba zadat, ci v druhom sufliku znamena v druhom zhora alebo druhom zlava... 🙂 Najlepsie nakrwlit mapku, to by sa uplne najlepsie zorientovali chlapi 🙂

deniska2706
27. apr 2017

@oldman50plus tak to snáď nie. Žijeme tu predsa dvaja. S dospelým chlapom sa nemôžem rozprávať ako s nesamostatnym deckom.ak aspoň raz za čas umýva alebo odkladá riad tak musí vedieť kde je doska aj miska.

mimikas
27. apr 2017

@oldman50plus a nechces nahodou aby to za teba aj niekto pomlel? Kokos vsak byvas v tej istej domacnosti ako zena,to mi chces povedat ze nevies kde mate misku? Ci ty si len na navsteve? A mi chces tiez tvrdit ze nikdy nevaris ked potrebujea navod na pomletie masa? (stale duf ze tvoj prispevok bol mysleny cisto sarkasticky)

emilia25
27. apr 2017

No nemam leniveho muza.moj muz dokaze navarit dokaze umyt riad po zametat umyt plavacku o 4 deti sa postarat a ako mi vzdy povie laska ja ti vzdy budem pomahat a robim to velmi rad.ja zas pomaham jemu robit chlapske prace hlavne buranie a sekanie a taku predpripravu na jeho chlapsku robotu.ale vela chlapov si zamenilo manzelku za mamicku a stale si myslia ze su este deti a treba im ritku utierat chudacikom malickym.

dharmasanata
27. apr 2017

😀 ale ono to tak naozaj je baby..môj otec a brat netušia kde čo je a kde čo patrí ak náhodou utierajú riad. Vždy im treba dať rozkazom a presný postup práce..ja som sa to naučila za tie roky u nás doma 😀 otec bude mať 60 žije v byte polku života ale ak má niečo sám spraviť je stratený..alebo to končí tak ako tu opisuje ten pán teda ako keď padne atomovka. Ale urobí keď treba on je ten typ tvrdo pracujúceho človeka čo sa už doma veľmi o veci nestará. Nakúpi navarí ale keď nemusí je rád

blackcat8885
27. apr 2017

Moj ex bol lenive prasa doslova a este aj humusak. Ale teraz mam uzasneho partnera ktory nema problem uvarit sam od seba alebo povysava ked poviem,ze treba upratat. Mame to tak,ze napr.on vysava ja pozmyvam. Tiez sa snazi opravit ked treba nieco a nakupit tiez dokaze kedze zil niekolko rokov sam

emilia25
27. apr 2017

@blackcat8885 presne o toto tu ide.ked si zeny najdu muza co zil cely zivot pri mamicke tak to potom aj tak vyzera.ale ked muz musi fungovat sam sa o seba postarat musi sa naucit vsetky zenske veci a to je uz iny zivot s takym chlapom a hlavne otcom ci uz buducich ci uz na svete deti.

oponentka
27. apr 2017

@oldman50plus presny opis "normalneho" chlapa. 😀 Teda podla chlapov je to normalne, no samotni chlapi by sa mali nad sebou zamysliet, ze normalne to nie je a trosku na sebe popracovat.
@sopka10 na toto mam len jednu odpoved. Ked je takyto v zaciatkoch vztahu(tzv.najvacsia zalubenost), bude sa to uz len zhorsovat. Bud musite vela, trpezlivo diskutovat a hladat kompromis alebo utekaj. Clovek, ktory zije 20/30 rokov s nejakymi nazormi a nejakym zivotnym stylom, sa len tak nezmeni a teba to casom znici alebo ho opustis neskor. K tym primitivnym hram sa nevyjadrujem. Potrebuju nejaky ventil, tak aspon nejaku chlapsku blbostku mu ponechaj, ked ustupi od tych vaznejsich veci co ti vadia. 🙂

mimikas
27. apr 2017

@emilia25 ja len k tomu tolko ze moj manzel zil so svojou mamou do 26 kym sme nezacali zit spolu a lenivy teda nie je ani nahodou, zalezi viac od osobnosti jedinca ako od toho kde a s kym zil.

emilia25
27. apr 2017

@mimikas po vecsinou to tak byva samozrejme su vynimky.a pre nase deti pokial ich nenaucime samostatnosti vynimky sa najdu fakt este menej ako dnes.

blackcat8885
27. apr 2017

@emilia25 presne tak. Moj partner ma velku dceru,je zrely a samostatny a ked som mu napr.chcela urobit veceru povedal mi,ze on nechce mat sluzku. Pri vareni sa striedame podla toho co sa ide varit,on vari skor masove jedla a ja ostatne

janinah
27. apr 2017

@oldman50plus ktorá normálna žena by dnes zaťažovala muža mletím mäsa? normálna žena kúpi a dá pomlieť rovno v mäsiarni...výhody-netrápiš muža,nemusíš mať doma mlynček ,nezababreš kuchyňu,rýchlejšie navaríš....😉
ale v podstate píšeš správne-chlapovi všetko polopate,,3x ústne a raz písomne,činnosti v domácnosti trénovať donekonečna ,chváliť do neba aj za nedokonalú snahu a potom možno sa aj výsledku dočkáš😀

janickacrazy
27. apr 2017

@janinah Tak to uviedol asi len ako príklad to mletie masa. Ja som sa celkom pobavila. Ja mám našťastie doma muža, ktorý nemá problém urobiť čokoľvek v domácnosti a vie, čo kde máme, dokáže navariť sám aj nakúpiť veľký nákup bez inštrukcií, pozrie do chladničky a špajze, čo chýba a kúpi to, sám od seba umyje okná alebo podlahu, atd. Ale poznám veľa mužov, ktorí sú presne takí ako opisuje oldman a ešte horší. Sestrin muž napr. kúpil sušiak na balkon, v obchode mu dali podrobné inštrukcie ako to namontovať, bol tam návod aj plánik, úplne jednoduché to bolo, on to montoval 3 dni a nešlo mu to, nakoniec musel prísť moj otec 70ročný, ktorý to namontoval za 10 minút bez problému. 😂

oldman50plus
27. apr 2017

@mimikas No ak by si žila v domácnosti so mnou a pošlem ťa doniesť 3 palcový španer alebo vidlicovú 17ku lebo lebo ak pustím čo držím tak sa to poškodí, vedela by si kam máš ísť a čo doniesť, veď by si žila so mnou v tej istej domácnosti? Porozmýšľaj o tom. Ja opravím spústu, a dosť som vedel aj keď som bol čerstvý ženáč hoci takéto veci sa človek učí celý život, ale aké mäso ide do fašírky som nevedel ani náhodou. Naučil som sa moho vecí, ale samozrejme to trvalo roky. Ak žijete pomerne v čerstvom vzťahu, tak mnoho chlapov nevie kde je varecha ale vie kde je skúšačka. Inak ja som žil vo vzťahu kde to moju ex vždy raz za čas chytilo, urobila veľké upratovanie a totálne pomenila miesta kde sa nachádzali veci v domácnosti takže som si na to musel pár mesiacov zvykať. Vy určujete kde čo je, ten chlap to nemusí vedieť ani keby chcel a to mnohí považujú za zbytočné mrhanie časom a silami ved aj tak to za chvíľu bude inak. Kopa chlapov nevie kde má dieťa čižmičky alebo kde je strúhadlo na prézle - a zato nemusia byť ani zlí, ani leniví. Vedia iné veci. Ak ich necháte strácať priveľa energie hľadaním môžu postupne stratiť chuť robiť v domácnosti čokoľvek. Ak si povieš že veď aj on žije v tej istej domácnosti tak sa mýliš, on žije v paralelnej dimenzii a môže to byť tá prvá kvapka v rade ktorý nakoniec potopí váš vzťah.
Inštrukcie ohľadom domácnosti musia byť konkrétne, musíte sa ubezpečiť že sú správne pochopené, zbytočne dávať veľa zasebou a kým stačí "urob čo treba" môžu prejsť roky, desaťročia a časť to samostatne nezvládne nikdy.

Samozrejme mäso bol len príklad, dosaďte si tam čokoľvek čo chcete aby muž robil v domácnosti, ale napríklad ja mäso stále meliem a to som dávno rozvedený.

oponentka
27. apr 2017

@oldman50plus zena poprehadzuje veci? U nas je to tak, ze ich prehadzuje chlap a nefrflem, no to je nepodstatne. 😀 Co tak keby ste sa do toho celkoveho upratovania pustili spolu? A budes vediet kde co je.. To ze vies kde je skusacka, vrtacka alebo klieste je sice pekne, ale papat sa musi a varit tiez. Vrtat nie, to su len veci, ktore ulahcuju zivot a nie su nutne na prezitie. A aby dospely clovek nevedel kde je varecha? To akoze ked sa prestahujem napr ku kamaratke, kde budeme mat rovnake prava aj povinnosti, budem sa vyhovarat na to, ze neviem kde je varecha lebo som v domacnosti len mesiac? Ci zle som ta pochopila? Ved v akomkolvek vztahu(mama/dieta, kamarat/kamaratka, partner/partnerka) plati, ze ked chcu spolu zit, musia sa navzajom respektovat.

tslobik
27. apr 2017

môj tiež tvrdí, že niečo také ako robenie poriadku v domácnosti....je v živote úplne niečo nepodstatné..... Veď ale potom by sme žili ako na Luníku 9....neviem ako si to muži predstavujú......

23donca
27. apr 2017

@mima4 ale premna nie je problém dieťa.. ja som dieťa chcela a nezáleží na Tom že ským.. neviem prečo tu všetky riešite toto.. pre mňa je dieťa jediným šťastím momentálne. To že mám neschopného chlapa stým nemá nič spoločné, nikdy som sa nespoliehali NATO ze keď budem mať dieťa budem mať aj šťastnú rodinu. Premna je rodina moji rodičia a moje budúce mimino. Chlap je vedľajší produkt ..

oldman50plus
27. apr 2017

@23donca Možno ten chlap cíti že je vedľajší produkt a preto sa nesnaží až tak ako by vedel...
Možno v "iných rukách" by si sa divila akých vecí je schopný

svetlana35
27. apr 2017

@sopka10 ano mala som presne taky typ, no ja som ho preskolila hned, ziaden full servis. Cvikala som ho odkedy sme spolu. Nechcelo sa mu ist so mnou na nakup? Tak som nekupila nic..Odmietala som vlacit tasky, aby bol panko spokojny. Asi po 4 rokoch sa postupne asocioval a uz je na moj obraz. 🙂

tranquillo
27. apr 2017

Ja teda ani leniveho ani neambiciozneho chlapa nemám, ale tiež sa mi niekedy rozum zastaví 😂
Na pobavenie: lezala som v nemocnici s krvacanim a kázala som mu priniesť: vložky, nohavičky, šálku na pitie, hrebeň a tepláky. Priniesol mi intimky, tangáče, umelohmotnú odmerku (lebo inú vhodnú nenašiel) a dcerinu kefu Hello Kitty (lebo hrebene, ktorých mám plnú skrinku v kúpeľni nenašiel) a jediné tepláky, ktoré má u nás odložené moja mama a sú mi asi o desať čísel väčšie.
No nemiluj ho 😂 ale počas tých dvoch týždňov sa o malú príkladne staral 🙂

emilia25
27. apr 2017

A este treba podotknut ze chlap je vzdy viac narobeny ako zena aj ked si chlap sedi naprdeli a zena s lopatou hovna kyda.

23donca
27. apr 2017

@oldman50plus tak prečo nechce odísť? Ja som mu povedala že ma dvere otvorené, lenže on stále chce byť somnou .. keby sa zobral a odišiel tak by to bolo jednoduchšie. On bol vždy ten čo sa snažil o to aby som sa vrátila, len keby to nebolo o Tom že to trvá týždeň a potom mu je zas všetko jedno. Ja som potom zmetena že čo vlastne on chce, možno by som aj zabojovala o to aby to bolo lepšie, ale vždy spraví niečo čím má od toho odradí a poviem si že asi by bolo lepšie odísť. A možno je problém to že chcem stále odchádzať a inak neviem spor riešiť. Neviem .. ale myslím si že je doba kedy by sme mali mať rovnaké povinnosti v domácnosti. Nevravím že musí od rána do večera niečo upratovať, keby si vedel niečo po sebe upratať. Má 27 rokov tak by mohol byť samostatný trochu. A čo mi na ňom najviac vadí je to, že je neskutočne namyslený, ale že strašne a to ma asi vytáča najviac na celom vzťahu..

kllamarka
27. apr 2017

@23donca nazyvas ho vedlajsi produkt. Leze ti na nervy, otras nieco a nevies ho odkopnut.
Noo dako to nedavam.
A este je ti luto penazi co si dakam vrazila. Akozeeee tak mne su moje mlade roky drahsie.
Nepoznas hodnotu svojho casu, kusu zivota co s nim zabijas? S tzv vedlajsim produktom??
Zivot, tvoj cas, mladost..atd to je na nezaplatenie.
No ale kazdy si varime svoju polievocku. A treba zpapat.

terezka1947
27. apr 2017

@oldman50plus hm,ak manzel zvykne tiez masu kupovat,vie,kde je
ak zvykne varit a umyvat riad,vie,kde co najde
ak zvykne varit,navari
a ano,podakujem
inak,suhlasim....muz dokaze vela,lenze je vela super zien,kt.nic nedovolia,podcenuju ho,znevazuju,deptaju=nechaj,nevies,neurobis to tak ako ja,atd
a potom nadavaju
suhlasim

terezka1947
27. apr 2017

myslim,ze vela veci sa da zistit pred svadbou a ani ludia nemusia zit na skusku😀
akurat jednu chybu robime-pretvarujeme sa
a vidime,co vidiet chceme,pocujeme,co pocut chceme
to ostatne-ak nam aj nieco nahodou vadi-tooooo sa zmeni,jasne...pripadne vyssi TOP level,kvoli mne sa zmeni
no nie...nezmeni-max tak k horsiemu
staci trosku dospelo pozerat na zivot
nehladat si partnerov na kino a diskoteku,prip.aby nam ho ti ini zavideli

oponentka
27. apr 2017

@tranquillo presne toto su chlapi!!! 😀 Su proste z ineho sveta a to je na nich to uzasne. Treba brat taketo veci s humorom. Teda za okolnosti, ze to nie je sebec. Ale keby bol, urcite by sa nesnazil vyhoviet tvojim poziadavkam. Pozdravuj chlapa. Tak dobre som sa dlho nezasmiala. 😅

emilia25
27. apr 2017

veru aj tieto zakladne carovne slovicka co ucime od malicka deti rodicia ako si zabudaju ich pouzivat vo svojom slovniku medzi sebou.nech sa paci dakujem si super kucharka vinikajuci obed a podobne co by mali deti vidiet kazdy den aby mali priklad ako sa spravat ked budu dospely.moj mi este aj dvere v obchode otvori a povie nech sa paci no proste gentleman.toto uz muzi zabudaju.