Máte stále upratané, keď muž príde domov z práce??

17. feb 2021

Zaujíma ma ako to máte vy. Muz mi pomáha so všetkým, vie mozno ešte lepšie upratať ako ja. Obaja mame radi poriadok a čistotu. Problem je ten, ze ja som na materskej a mnohé to poznáte. Za deň aj 5x poskladam kocky , rozhádzané knihy, farbičky (mala.ma rok, takže upratať po sebe ešte nevie aj keď už sa ucime) ked ju nakrmim, je uz taka unavená ze utekám.ju dat spat, alebo von do kocika. Prídeme z vonku, rýchlo poskladať oblečenie z von...skratka chcem povedať, ze si nesadne na rit a nonstop nieco za nou upratujem. Vysavam okrusiny po desiate ci olovrant, alebo sa s niu hrám. Ked spi, hodinu sa chystám ja- vlasy, makeup , upratať kúpeľňu (ktorá je po spánku zas rozhádzané...) navarím, samozrejme upratujem, ale nie vzdy to stihnem. Snažím sa aspon zhruba veci dat na poriadok. Muz ma neustále za to drbe. Nie priamo, ale.chodi nasraný a komentuje aku je tu zas bordel. Niekedy ma aj poucuje, buzeruje za to. Úprimne, cítim sa ako by som žila u rodičoch a on je moja mama co mi stále stojí za chrbtom a čakám,,co zas" 🙄

Mam sto chuti ist.preto bývať s malou sama a vydýchnuť si. Ide mi to uz na nervy. On vôbec netusi , aký je to kolotoč počas dna. Mam to ja zle zorganizované, alebo on je nechapavy a nema predstavu ako to s malým dieťaťom chodi?!
Dakujem za odpovede
(On si predstavuje vyutieranu linku, vycisteny drez, čistý vypraseny obrus,... takto si to panko predstavuje. )

autor
17. feb 2021

Dnes som tu už preto napisala, lebo som uz na nervy. Fakt som sa dnes snažila. Hracky upratané aj v obývačke aj hore v izbe. Riady odložené, po večeri misky upratané stolička umyté, veci z prechadzky odložené, ....a zas vraj bordel.... a nic som nerobila len sa snažila.co najviac stihnúť. Ja som uz z neho v strese!!!! Nechali sme na zemi obrázky co dnes kreslila, lebo som ich chcela stocit a dat k ostatným... a možno predsieň bola špinavá,ebo vonku sneží a prišli sme cele mokré

sandrika1986
17. feb 2021

Nech prilozi aj on svoju ruku k dielu...ked sa mu to nepaci...svet sa nezruti ked byt alebo dom nebude na 100 % 🙂

tenerifka
17. feb 2021

kazdy si k tebe dovoli len to, co mu ty dovolis. Stazuje sa na bordel? Jednym uchom dnu a druhym von, prip. "drahy, aj ja som z toho bordelu na nervy, rezignujem", prip. "cakala som, kedy prides, aby sme upratali spolu, ja som sa venovala doteraz malej"...atd....jedenkrat by mi muz pvedal, ze je doma bordel, tak by som mu povedala "tak co cakas, uprac!!!". Pri malych detoch proste 100%-tny poriadok neexistuje, to by si mal pan manzel uvedomit

michu_
17. feb 2021

podobne.-. ked mu to vadi, nech pomoze. ;) al-nechaj ho s dietatom doma na par hodin a nech skusi stihnut vsetko to , co robis ty ;)

bavlnka92
17. feb 2021

záleží ako staré máš dieťa. môj je schopný upratať si po sebe alebo s mojou pomocou. inak nech priloží ruku k dielu. bývate a robíte neporiadok / riady / špinavé prádlo obaja nielen ty.

tenerifka
17. feb 2021

toto musis razne stopnut, lebo sa to bude zhorsovat

autor
17. feb 2021

@sandrika1986 on pomáha, väčšinou to co nestihnem ja tak on uprata vecer ked ju uspavam
Tiez som vyčerpaná z prebdenych noci, z hodinového uspavania 3x za deň. Ked sa.mu postačuje, tak.nie som jediná žena na materskej, alebo ze co som čakala, take je materstvo. Cítim sa strasne nepochopena a nedocenena. Robi zo mna neschopnu. A najradšej by mal ešte aj každý deň napecene 😒
Akurat mi povie ze som skvela.matka a milenka. To je asi tak všetko co vie na mne ocenit

nikyball
17. feb 2021

Normálne mu povedz, že ti lezie ten neporiadok na nervy, tak mu dáš na hodku postrážiť malú a ty upraces. (A nebudeš sa musieť naháňať popri nej 😉 )

autor
17. feb 2021

@tenerifka ano on to uprata 😔
Aj vybuchnem. Aj teraz som na neho vyskočila ze hadam sa teraz pre teba nepo.... a nech si urobi večeru sam, ja nebudem

loginexistuje
17. feb 2021

je to hlupak co si nevie vazit co ma doma

dadanu5
17. feb 2021

Choď ku kamoške na deň jemu nechaj dieťa a Potom ho zdrbkaj ze neni upratané nedá sa proste všetko bud sa venuješ dieťaťu a mas sem-tam hračky niekde alebo tip top domácnosť a dieťa na vedľajšej koľaji

bluka2
17. feb 2021

Však jeden deň neupratuj vôbec nič a všimne si rozdiel. Na takýchto nemám pekne slovo, takže sa lúčim...

hruska91
17. feb 2021

Ahoj mam dve deti jedno rok a pol, druhe tri mesiace...snazim sa mat popratane, navarene pradlo povesane. Niekedy sa to da ale je to boj. Manzel ma nedrbe okolo dvoch deti to je uz samozrejme ze musi pomahat kde sa da...ale myslim ze tvojmu manzelovi by stacil jeden den doma s dcerou a uvidel by kolko skrytej prace sa tam skryyva :D inak to asi nepochopi co vsetko cez den postihas len to nevidno

belllinka
17. feb 2021

Tak si vymente ulohy, aspon na jeden vikend, chod na cely den prec a vecer ho zdrb, aky je doma bordel.

fadama
17. feb 2021

Nikdy nič také mi nepovedal, je doma bordel? No a čo, je to nás bordel 😂😂

autor
17. feb 2021

Ste zlate ako mi hneď radite😍
Dakujem!
Ano, musim ho nechať samého. Jediné riešenie .v poslednej dobe chodi neskoro z prace, mala si od neho akokeby odvyka. Doteraz bol pre nu boh , a zrazu k nemu odmieta ist aj na ruky. Neviem si to vysvetliť. Ani pusu mu uz nechce dat. On je z toho potom nervózny a je k nej prísny. Pride domov o 7...keď ju uz kupem. Pomoze.mi ju obliecť, umyt zuby a to je všetko.... a ráno 15min sa s nou posali.
Nechám ho. Poprosím jo nech príde zajtra o 5 a ja sa vyparim do pol 8. A asi by som to mohla robiť castejsis

autor
17. feb 2021

@belllinka kojim, na cely.den to nepôjde. Teraz ešte mala strajkuje s jedlom, takže niekedy okrem mlieka nezje nic

michaela789
17. feb 2021

Ako vraví @tenerifka. Raz by mi povedal 😂 Nemá ruky, nohy? Nech zdvihne. Chápem, chodí do práce...ale materská má od dovolenky tiež teda ďaleko. Môj je tiež strašne na čistotu ale on si umyje, poprace sám keď sa mu nepáči a to ja teda nechám aj ucapany stôl, aj riady v umývadle.
sprav ako vládzeš a stíhaš. Nepáči sa? Dovidenia, zameť si sám, povysavaj, keď ja som taká koľava. Skús mu povedať že teda keď to vie lepšie a vidí že ti to nejde nech ti ukáže a nech porobi sám teda. Takýchto blbcov mám najradšej, ledva nohou vo dverách a už si robí fajky, s pravitkom pomaly kontroluje kde čo a ako je urobené. Jedna známa má podobného a nechápem fakt....

jvlo
17. feb 2021

Chcelo by to víkend u rodičov bez dieťaťa. O to by sa celý čas staral manžel, no a keby dieťatku išli ešte zúbky, mal by luxusný víkend.. Ja mam 90%dni upratané a 10% bordel, keď nestíham ... A co. Upracem keď mám čas. Ak sa drahemu nepaci, nech si uprace sam

autor
17. feb 2021

@loginexistuje asi si nema co vážiť, ked ma taku neschopnu zenu, co dokonca obcas ani nestihne navariť do 12:00 kedy pride na obed

nika_m
17. feb 2021

Nech ti pomoze a bud uprace alebo sa venuje dietatu 🤷 ja mam 2r syna a mam pocit,ze mame permanentne bordel...aj ked upracem fakt ze poriadne, tak maly vstane a do vecera zase natrusene vsade, hracky porozhadzovane..varim im obom a castokrat aj vsetkym trom zvlast, kedze ja sa snazim chudnut...proste niektore dni je toho fakt vela a som rada ze upracem len tak bezne veci ako riad a hracky 🙄..moj muz ma ale jedno stastie a to, ze ma za neporiadok nebuzeruje :D dobre vie,ze by som si to s nim hned vymenila a nech sa ukaze krasavec ako mu to pojde vsetko 🙂

autor
17. feb 2021

@jvlo nedokázala by som nechať dcéru ani na den , ale na pol dna to urobim. 🖐prisaham

sandrika1986
17. feb 2021

Je to smutne ked si chlap mysli, ze zena na materskej nic nerobi...lebo dovolenka.... Nech si to vyskusa...upratat, navarit, o dieta sa postarat, vstavat v noci k nemu a pod. K tomu este chcu mat tip top zenusku upravenu, milu, vnimavu a skvelu milenku... nie si stroj ani sluzka...chlapi, cest vynimkam...nech sa radsej uvedomia co zene povedia...hlavu hore a nedaj sa 🙂

autor
17. feb 2021

@michaela789
@jvlo
@nika_m
Dievcata on uprace. On to urobi bez toho, aby som ho poprosila. Ale je nastvany, ze to musi robit. Podla neho by to malo byt doma tip-top.... ved som doma.cely den , tak sa určite nudím. Myslím, ze v jeho hlave to ma.nastavene tak, ze toto je moja povinnosti. Som žena a k tomu doma!!!

denden77
17. feb 2021

ked je taky cavo, nech ti zaplati upratovacku.. myslim, ze cas straveny s potomkami je dolezitejsi, nez kvapka na linke, ci omrvinka na stole 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

loginexistuje
17. feb 2021

nejde o to ze on uprace ale teba buzeruje a ponizuje to je psychicke tyranie a vekom sa to zhorsuje

autor
17. feb 2021

@sandrika1986 dakujem. Žeby som sa.na par dni prestala maľovať a starať sa o seba ale.skusim sa naplniť jeho požiadavky o lesnej domacnosti? 😅 celkom fajn napad... boze koľko času ušetrím...

michaela789
17. feb 2021

To sa ale pri dieťati nedá, on kde žije? To by ho musel celý deň mať zavrete v ohrádke, nedať mu jesť, piť... veď si doma celý deň 🤣 prosím ťa, vymeň sa s ním na pol dňa, do dvoch hodín ti volá s plačom až sa vrátiš 👌😂 a ty nezabudni skontrolovať po príchode či má prach zotrety. A ak nie, boh ho chráň!

sashabb
17. feb 2021

Raz má tak muž podpichol, a ani nie v zlom. Nič som nepovedala, iba som sa na druhý deň ničoho nechytila (zrovna mal maly obdobie vyťahovania hrncov z linky) a išli sme von. Viackrát som to nepočula 🙈😝

pohodacka03
17. feb 2021

Ak by si nekojila, nechala by som ku dieta na cely vikend a ocakavala, ze ked sa vratis bude vsetko v top stave. Takto aspon ma par hodin, s tym ze by si musel minimalne navarit. Ja sa snazim mat poriadok a navarene, ale nie vzdy to ide. Tiez sme len ludia, nemame 100 ruk🤷‍♀️. Dnes sa akurat manzel zo mna smial, lebo ja stale upratujem hracky dokola po malej, on jej ich necha aj rozhadzane a dnes vsade hracky aj pri mne mala. Ale tak zlato sa hrala so vsetkym, ze som ju nechcela rusit. Popratali sme to neskor ked spinkala 🙂👍