Musíme sa s manželom rozviesť, lebo svokra si to želá

4. júl 2020

Máme 10 ročné šťastné manželstvo a tri deti. S manželom sme zohraná dvojka, ľúbime sa, dopĺňame sa, funguje nam to aj intímne. Manžel je skvelý otec, dobry človek, parťák.
Je tu však jeden problém - moja svokra ma neznáša a to úplne od začiatku nášho vzťahu. Vždy ma len trpela, so zaťatými zubami so mnou prehodila par slov. Minuly rok na jeseň zomrel svokor a situacia sa uz uplne vyhrotila.
Svokrovci mali rodinnú firmu, kde robi aj moj muž - prakticky od skončenia vš, čo je už 15 rokov. Jedna sa o malú, ale prosperujúcu firmu, aktíva v hodnote niekoľko miliónov. Moj muž tej firme odovzdal všetko. Nepamätám si, že by sme boli na dovolenke dlhsie ako par dní, po nociach manžel drie este aj na web stránkach, atď. Svokra si ale teraz zmyslela, že kým bude so mnou, firmu po nej nezdedí. Vraj ak sa do konca tohto roka nerozvedieme tak firmu prepíše na prvého človeka, ktoreho stretne na ulici. A ako ju poznáme, ona sa nezvykne len tak vyhrážať. Moj muž je z toho hotový. Utrápený, zničený. ☹️ Dievčatá, keď ma zabijete, neviem prečo mojej svokre tak strašne ležím v žalúdku. Vzorne sa starám o muža aj o detičky, nikdy som nešla po peniazoch, mam vlastnu kariéru. Toto sa už fakt nedá vydržať. 😢😢

pribinak
4. júl 2020

No dievča tak uvidis či pán otecko a manžel má radšej firmicku alebo svoju zenicku

asia83
4. júl 2020

Nerozveďte sa. Dobre to dopadne, treba tomu veriť. Len sa nerozveďte. Vaša svokra je zlá žena, závistlivá a plná hnevu, žlče. Trpte ju, bude to ešte nepríjemné, zlé, ale vydržte, hoci už nebudete vládať a chcieť, veriť. Je to skúška pre vás. Držte sa.

autor
4. júl 2020

@pribinak neuvidím, ja to viem, manžel sa vyjadril jasne. Len vidim na ňom, ako ho trápi aku ma matku. ☹️

asia83
4. júl 2020

@pribinak Ono tak nejde ani o to. Jednoducho je to jeho práca, pracovný život. No musí zotrvať pri svojej žene a bude mať oboje. Ak nie, príde o oboje.

mirabelia
4. júl 2020

Možno sa nevyjadrím úplne k riešeniu tvojej situácie, ale poviem ti aspoň toto: vieš aké je vzácne nájsť človeka, ktorý ťa ľúbi a ktorého ľúbiš aj ty? 🙂 s ktorým vám to funguje po všetkých stránkach? 🙂 je to niečo čo sa nepodarí každej a ty to máš, tak nesprav unáhlené a nesprávne rozhodnutie. Čo sa týka svokier, mňa moja bývalá skoro svokra nemala rada kvôli farbe vlasov prosím pekne, lebo mala vysnívanú inú, dokonca mala pre neho aj vysnívané akému povolaniu by sa dotyčná mala venovať 🙂 čiže niektoré svokričky sú ťuk-ťuk 🙂

eliska13
4. júl 2020

Svokra sa len vyhráža a asi má psychické problémy.Jediny komu ublíži je jej syn je to ubohe

autor
4. júl 2020

@eliska13 nevyhráža sa, volal mi rodinný právnik, že sa už uňho bola informovať ohľadom zmien v obchodnom registri. Doslova mi volal v duchu: tvoja svokra sa zbláznila? 😕

janickacrazy
4. júl 2020

a čo teda má tvoj manžel v pláne? tvoja svokra je riadne psycho, ale určite by som sa kvoli nej nerozvádzala, to je pekná blbosť a neverím tomu, že tú firmu prepíše na niekoho len tak, možno sa len vyhráža, ale ked príde na lámanie chleba, tak si to rozmyslí

luuubik
4. júl 2020

Ja by som matke - byt tvojim muzom povedala, ze o.k., ak cudzi clovek, tak cudzi clovek - tym sa stane aj ona pre vas. Cize strati vnucata ( neverim, zeby to bola pre deti velka strata, byt bez vplyvu takejto - v srdci zlej, zakernej, nespravodlivej zeny), strati syna ( postara sa o nu v starobe ten cudzi clovek?), strati oddaneho zamestnanca firmy ( bude daky cudzi clovek tak odusevnene pracovat pre firmu ako on?) a komunikacia so svokrou v takomto style. Zial, zivot ma naucil, ze na niektorych ludi pekne slovo neplati a svokra, ked dokazala nieco taketo hrozne vypustit z ust, k tym rozumnym a dobrym ludom nepatri - cize jednanie na jej urovni.

ljusika
4. júl 2020

A čo deti? Aj s nimi sa má rozviesť?

falbala132
4. júl 2020

ty vole, toto ked urobi, by som na mieste tvojho manzela s nou uz nikdy v zivote neprehovorila, proste by pre mna umrela.

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3009
4. júl 2020

Vôbec sa s mužom nemusíš rozviesť. Firmu nech má svokra, muž nech si hladá inú robotu, tvárte sa, že firma neexistuje. Ak to svokru naplní, že firmu dá niekomu cudziemu, tak nech dá. Svet sa nezastaví. Ona žiť tiež nebude večne.

autor
4. júl 2020

@ada12345 jediná spoločníčka, moj muž je druhy konateľ. Moje deti ona rada nemá, lezú jej na nervy lebo robia hluk a neporiadok v jej luxusnej vile 😢😢

anjelicek26
4. júl 2020

Nech si manzel najde inu robotu a na nejaku firmu nech zabudne. Ano, dal do toho vsetko, ale sam urcite vie, ze rozijst sa zo zenou, ktoru miluje, nebyt s detmi, ktore miluje len kvoli de facto sprostemu nabadu starnucej matky a peniazom… peniaze su a budu, sikovny je urcite, zit sa da aj s inej prace…

whatever1
4. júl 2020

Vymyslená téma na rozprudenie vášni? Ale inak dobrý pokus ako scenár do telenovely.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
4. júl 2020

ako konateľ tam nemá žiadne práva? ja sa v tom nejak nevyznám, ale nemože aj on niečo urobiť, aby aspon dačo dostal, keby to ona prepísala na niekoho iného? skúste sa aj vy poradiť s nejakým právnikom

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
4. júl 2020

A firma je pisana iba na svokru? Kto dedil svokrovu cas po jeho smrti?

daniela1911
4. júl 2020

Spoločník je majiteľ, podieľa sa na zisku, splatil vklad. Konateľ spoločnosť riadi, zastupuje, koná v jej mene, ak by jej spôsobil škodu, môžu to od neho vymáhať, ale ak jej robí “prospech” dostáva odmenu konateľa.

Ak by svokra takto prepísala spoločnosť, napadla by som to súdne, v rámci “dedičstva”, dôkazne preukázala svoju činnosť tam a ak je to pravda, tak aj svoju pridanú hodnotu na firme, ktorú nerobil len ako zamestnanec ale raz, ako budúci majiteľ.

daniela1911
4. júl 2020

@simsalabim Mohla byť ona jediný spoločník aj predtým. Svokor bol tiež možno len konateľ.

autor
4. júl 2020

@daniela1911 ak urobi akýkoľvek prepis počas života a nie je pozbavená spôsobilosti na pravne úkony - vsetko platí a nic nevysúdime. Do dedičstva nepojde nič. Možno dom, ale verim, že ona sa aj o to postará. Ale nech, rubáš nemá vrecka 😢😢😢

dilino
4. júl 2020

@pribinak súhlas do bodky tam sa to ukaže

namornicka
4. júl 2020

Nech si tam svokra zamestna cloveka z ulice a nech ho teda zauci. Uvidi sa ako jej pojde biznis.

eliska13
4. júl 2020

Nemyslíš, že to bolo účelové, lebo vedela, že právnik Vám to dá vedieť?Svokra prišla o muža a asi potrebuje "vlastniť"a manipulovať syna, lebo je to jediné čo teraz má.Muz je jedináčik?

autor
4. júl 2020

@whatever1 kiežby, ej veru, kieźby. Ale toto je náš život, bohužiaľ 😢

autor
4. júl 2020

@eliska13 ano, jedináčik, ona viac deti mať nemohla. To je tiež samostatná kapitola.

jana_eyre_2
4. júl 2020

Verím že muža musí trápiť keď vidí akú má matku.. rodičov si človek nevyberie, čo už.. ja sama poznám muža ktorého rodičia vydedili len preto že jeho žena nie je podľa ich predstáv a to je jedináčik.. tak sa úplne odstrihol, má šťastnú rodinku a žije pekný život.. nestazujte si pekný život kvôli nejakému majetku, práca sa dá nájsť kdekoľvek, rodina nie.. nech ju prepise na kohokoľvek jej vec.. muž môže začať budovať vlastnú firmu, klientelu snáď nebude mať problém nájsť keď v starej firme pracoval a vie ako to chodí..

evitka83
4. júl 2020

Zozente si dobreho grafika nech Vam vytvori falosne sudne rozhodnutie o rozvode. Pokial to nebudete oficialne pouzivat nikto Vam nic nemoze. 😉 otazka je, ci pozaduje od syna iba pravny ukon, alebo aj odstahovanie zo spolocnej domacnosti. A ked sa rozvediete, tak prepise firmu na tvojho muza, alebo akoze bude iba taka laskava, ze to neprepise na hocikoho? Dajte si pozor, aby pri nejakych pravnych podmienok nezakomponovala podmienku, ze si ta nesmie znovu vziat muz. Kokos neviem si predstavit, ze ako hlupa a zaroven musi byt zakerna zena matka, ked si mysli, ze syn ktory zije v harmonickom zvazku kvoli firme odide od svojich deti a zeny 🤦🏻‍♀️