Nechcem žiť s jeho synom

sashulka
30. okt 2011

Mozno Vam budem pripadat zla a mozno vadna - neviem, len chcem pocut nazor inych a pripadne poradit. Mam 27 rokov a dva roky som vydata za muza, ktory je o desat rokov starsi. Z prveho manzelstva (ktore trvalo rok, brali sa preto lebo otehotnela a pol roka z rocneho spoluzitia bol na vojne) ma dnes uz 16 rocneho syna. Filip je mily, zlaty, mame fasa vztah, ALE nechcem s nim zit v jednej domacnosti a toto teraz hrozi, pretoze jeho mater sa zobrala a odisla zit do Talianska, pretoze v BA si nevie najst robotu a tam vraj hej. Akurat sa stahujeme do noveho krasneho trojizboveho bytu, kde ta tretia izba mala byt pre NASE spolocne dieta, ktore sme mali na blizku dobu naplanovane. Lenze ona sa skratka zobrala a odisla a Filipa nechala tu, zatial je u svojej babky. Moje pocity su asi take, ze proste nechcem s nim zit, nechcem aby ta izba, ktora mala byt pre MOJE dieta bude teraz jeho izbou, nechcem riesit nejakeho adolescenta, ktoreho matka ma zdrave obe ruky aj nohy, len je totalne nezodpovedna a zo dna na den odisla prec. Ja viem ze Filip za to nemoze, ale toto je moj zivot a ja ho neviem brat ako vlastneho, bojim sa ze mi to totalne nabura nase plany a ze z nasho dietata tak skoro nic nebude, lebo budeme riesit jeho decko.

sashulka
autor
30. okt 2011

@berenika39 dufam, ze to bude ako pises, uz som sa trochu ukludnila. ja viem, ze som mozno trochu sebecka, ja mam hlavne nervy na nu, ze odisla a svoju zodpovednost a povinnosti prenechala na uplne cudziu zenu

sashulka
autor
30. okt 2011

@pici keby zomrela, dediskutovala by som o tom vobec a bola by to samozrejmost...mna sere to, ze ona je nazive a isla si uzivat, zatial co svoje povinnosti hodila na cudziu babu. vrchol drzosti, nie?

berenika39
30. okt 2011

@sashulka já ten vztek chápu, srší to z tebe 😝 😝 , ale buď ty ta lepší 😉

lillika
30. okt 2011

@sashulka Neuraz sa,ale keby si toto tu precital tvoj manzel,tak sa da asi rozviest.Skus si aj precitat,co to mas vlastne za "problem". 😠

amouramour
30. okt 2011

@sashulka to dieta je aj JEHO dieta, rovna ako VASE dieta...mne prides prepac dost sebecka....matka sa o neho starala doteraz, otec ma ROVNAKE POVINNOSTI...a je to aj jeho zodpovednost a ma sa postarat....ako by si to brala ty, keby si bola ta druha?navyse kym tvoje dieta, ktore este nie je na svete bude izbu potrebovat, chlapec moze byt uz prec....holt treba si rozmysliet hned na zaciatku, ci vies zniest zavazky, ktore ma tvoj zivotny partner....mat dieta je aj zodpovednost a zavazok a partner je rovnako otec ako ona bola matka...a navyse ten byt si asi nekupovala cely ty, ze?

pici
30. okt 2011

@sashulka ona hodila povinnost na jeho otca, co myslis ze ty ju zaujimas? je to aj jeho dieta... tak preco nie? ty sa s tym proste zmier. si plna hnevu a neskutocne sebecky vyznieva to co pises. neignoruj jeho dieta.

janie80
30. okt 2011

@sashulka ale ved zodpovednost a povinnosti maju obaja rodicia... ako dlho byval Filip s mamou? teraz sa to proste obratilo...

li_la
30. okt 2011

@sashulka Chápem tvoje pocity, ale som presvedčená, že tadeto cesta nevedie. Zamlčal ti tvoj súčasný partner svoje dieťa? Predpokladám, že nie. A všetky, čo to nado mnou píšu, dobre píšu, brala si si síce jeho, ale brala si si ho aj zo všetkými jeho záväzkami a to v hlavne aj s jeho dieťaťom. Síce to už nie je malé dieťa, ale je jeho a s tým nič nenarobíš. A jediné, čo by si týmto postojom mohla dosiahnuť je oslabenie vzťahov medzi tebou a tvojím mužom.

Bola som v rovnakej situácií, akurát že som nebola v roli matky, ale dieťaťa. A som presvedčená, že keby nový manžel mojej matky povedal, že ju chce, ale MŇA nie, nikdy by sa nebol stal jej novým mužom. Nechcela by som ísť k otcovi, ktorého nepoznám. A tak je to aj so synom tvojho muža. On síce matku pozná, ale nepozná krajinu do ktorej išla a z toho hľadiska je to to isté.
Ale zober si to z tejto stránky. Ak má chlapec 17, za chvíľu pôjde na vysokú a možno odíde skôr, ako vy budete mať vlastné bábo...

nelicefo
30. okt 2011

@sashulka tak toto sa mi hrozne ťažko čítalo. naša izba pre jeho dieťa. Veď s tým si musela rátaž keď si si ho brala za manžela. Veď jeho problémy sú aj tvoje problémy.
A hlavne keď je jeho syn v takom teenegerskom veku...vieš ako by to mohlo skončiť???? ☹

filipal
30. okt 2011

@sashulka nuz, hodila to nie na cudziu babu, ale na otca dietata. ved obaja su rodicia nie?

katy1979
30. okt 2011

preco vsetko beries tak negativisticky a velmi velmi zle. troska iny pohlad by bol treba.
Ty sa jednoducho bojis ze filip ti rozbije vztah a stratis vsetko o com si snivala? Ale preco by to tak malo byt? ak sa doma rozpravate tak snad vies ako to vidi tvoja polovicka ci uz spolocne byvanie ci dieta. Na jednej strane hovoris ze je to v pohode chalan a v podstate ho mas rada a na druhu ho nazves deckom a jeho mamu stetkou. troska tvrde slova. si predstav ze by toto niekto povedal o tebe ze ty si stetka a co to mas za decko. by si bola strasne nastvata a toho cloveka by si ani neoplula.
je to 16rocny pubertak dost velky dost samostatny ale aj dost rozumny. da sa s nim porozpravat vybehnut na nakupy ci hoci aj do posilky. dost velky na strazenie deti ci na upratovanie. co tak skusit urobit si z neho rovnocenneho partnera. ci kedze s mamou nechce ist ty ho nechces. kam pojde do detskeho domova

nextik
30. okt 2011

@kaja73
@tea333
@janie80 Krasne povedane. Najhorsie je na tom chlapec ktory za nic nemoze. Ma16 tak snad dostuduje a pojde pracovat alebo na internat tak to tu chvilku vydrzis. A s takou negativnou energiou pracovat na miminku tiez nieje dobre. Mozno budes prekvapena ale moze sa stat ze Este budes aj rada ze s vami byva.
@sashulka

zuzka38
30. okt 2011

@lillika tu tvoje pocity asi malokto pochopi.. Ak si s tou moznostou neratala,ze filip bude vas,chapem,ze ti to vnutorne narusilo plany.. Prajem vela sil a pohody v dalsom zivote,a nech sa baby zadari ;)

lillika
30. okt 2011

@zuzka38 🙂 ta odpoved asi nebola urcena mne... 😉

zuzka38
30. okt 2011

@lillika sorry :D

enula222
30. okt 2011

@sashulka ja ta nechcem sudit ani nič podobné ale syn bol skorej ako ty .Neber to tak, myslim že je to správne. .Ja teraz s nou plne súhlasím chcela si jej manžela tak Ti dala aj jeho veno

zuzka38
30. okt 2011

@sashulka tu tvoje pocity asi malokto pochopi.. Ak si s tou moznostou neratala,ze filip bude vas,chapem,ze ti to vnutorne narusilo plany.. Prajem vela sil a pohody v dalsom zivote,a nech sa baby zadari ;)

sashulka
autor
30. okt 2011

lenze ona stetka je, robila pred rokmi stetku v taliansku, vzdy par mesiacov v roku, vtedy sa o filipa vzdy staral moj muz, vtedy sme spolu este neboli. nechcela som sa o tom rozpisovat vobec, lebo je to jedno, ale ked uz sa ma na to pytate ze preco stetka, tak preto...

lavazza1988
30. okt 2011

A ked si matka mohla so sebou zobrat mladsie dieta tak uz nemohla aj to starsie? Ci by jej to starsie dieta preslo cez plany? Filipova mater si zariadila svoj zivot po svojom tak preco by ho nemal mat aj jeho otec? Preco jeho otec musi byt ten, ktorý bude lepit chyby jeho matky? Mozno priatel Filipovej matere nemal Filipa rad a nechcel sa onho starat a preto sa musi starat žena, ktora tuži po svojom vlastnom dietati? Žena, ktorá kupuje vacsi byt len kvoli tomu, že chce babatko? Ved toto je nenormalne sebecke a hnusne od Filipovej matere. A možno Filipova mater mala dovod na to, aby nechala Filipa tu a ona odišla od neho. Asi nie je Filip taky dobý a nezvláda jeho výchovu. Prečo sa o Filipa nepostaraju rodičia jeho matere ked ich dcera odkopla svoje dieta? Preco vsetko musi znasat otec, ktorý ma svoj zivot, svoju rodinu? Moja kamoška ma podobný problem ale s mladsim dietatom,ale ak sa jeho mater vykasle na decko, budu sa on starat jej rodicia, pretoze ona je ta, ktora nezvlada dieta, a nenechaju ho strčit do rodiny aj ked svojho otca,ale druhý krát ženatého s novou rodinou.
Nie len mater ma pravo zariadit si svoj zivot ako chce a striast sa decka,ale aj otec ma pravo mat svoju novu rodinu. A ked sa rozviedli mala mu decko nechat ked jej bolo na obtiaž a nemusela teraz druhým ludom ničit život!

janie80
30. okt 2011

@sashulka no ale tak potom si musela ratat s tym, ze sa to moze zopakovat... ze na par mesiacov v roku sa o Filipa bude starat tvoj muz... ci nie? 😕 😕 😕

pici
30. okt 2011

@sashulka a co meni na situacii ze je stetka? maju spolu dieta? maju. je to aj jeho syn a ma za neho zodpovednost? ma.. starala sa oneho matka doteraz? starala.. ma rovnake prava aj povinnosti jeho otec? ma... mas co robit dievca.. tebe nezavidim, lebo ta evidentne ide porazit zo situacie.. ale ani tomu chlapcovi nezavidim takuto druhu mamicku :D nehnevaj sa...

sashulka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
30. okt 2011

@lavazza1988 - nie je pekné, ak Filipovu matku nazývaš mater.... mater sa mi zdá hanlivé a to ju ani nepoznáš...

lillika
30. okt 2011

@sashulka 😀 😀 😀 Takze od otca len alimenty a PRE otca svaty pokoj???

janie80
30. okt 2011

@sashulka ale my tu neriesime jeho matku... je taka, aka je a vy ste podla toho mohli ratat s tym, ze skor ci neskor si zbali svoje svestky a na dieta sa vykasle... ano, matka je matka, ale v tomto veku su pre dieta rovnako doleziti obaja rodicia... nemozes to brat tak, ze nech sa zvesi na mamu a jeho otec je moj muz, tak ruky prec...

cmeliatko
30. okt 2011

Ked nevies respektovat jeho dieta atd
Tak si ta ani nezasluzi a ani to dietatko si taku macochu nezasluzi.

Zbytocne tu budes vypisovat ako si proti.
Aj kurvy su iba ludia s osudom.
Ty raz mozes skoncit na ulici a potom budes na veky mat vizitku bezdomovec..
Skus sa zamysliet aka si ego. Ked ti to vadi tak urob koniec. Sak si dospely clovek tak hadam sa vies rozhodovat uz ci??

lavazza1988
30. okt 2011

@martinkatinka ale u nas sa matkam ktore opustia svoje deti hovori mater...nie je to myslene ako urazka,ale je to slovo medzi milujucou mamou svojho dietatka ktore by nikdy neopustila a mamou, ktora sa vykaslala na svoje dieta kvoli praci ci chlapovi. Takze mater u nas je vtedy,ak sa matka vzda dietata kvoli nie zivotu ohrozujucej veci

cmeliatko
30. okt 2011

Inak dieta je oboch- ci sa postara on mama ci otec je jedno. ak mu viac lasky , starostlivosti atd da otec tak preco by ho nemal mat on? On si to dieta splodil tak nech za to nesie 100% zodpovednost predsa. jedenz nich to snad schopny je....

martinkatinka
30. okt 2011

@lavazza1988 - iný kraj iný mrav... a iné nárečie... mne to tak príde, prepáč...
@sashulka - brala si si muža so závazkom, tak je to, vedela si o tom...

lillika
30. okt 2011

@lavazza1988 Myslim si,ze pri 16 rocnom chlapcovi sa neda hovorit o OPUSTENI DIETATA.Clovek v tomto veku uz zvykne do svojho "osudu"zasahovat.