Nepáčim sa manželovi. Čo s tým?

michala11111
26. jún 2016

Ahojte, s mužom sme spolu 10 rokov, máme trojročné zdravé dievčatko. No problém je v tom, že pre manžela nie som atraktívna, konkrétne mu vadia moje kilá a dáva to aj patrične najavo. Napr. idem si dať zákusok a vyčítavo sa ma spýta či mi ho treba a že by som nemala a tak. Pritom ja neviem, či som slepá ale ja si nejaká tučná neprídem. Je pravda že sme sa spoznali keď som mala 19 a teda o 10kíl menej no veď rozumný človek nemôže čakať že budem mať stále takú istú postavu. A neviem čo s tým, keď má takéto blbé reči hádam sa s ním ale on nechápe čo mi vadí. A pritom mám pocit že by sa určite našiel muž ktorému by som sa páčila taká aká som no kvôli tomu zničiť rodinu, by bolo asi hlúpe. No každopádne sa v tom vzťahu necítim dobre. Inak momentálne chudnem som schudla 5 kíl za posledný čas a snažím sa chodím behať, jem menej to nejde to tak rýchlo a raz keď niekedy zhreším že si dám niečo sladké, zákusok tak už na mňa pozera. Pre predstavu pridávam moju aktuálnu fotku zo včera. Milé mamičky ako by ste to riešili vy?

liaka
26. jún 2016

Ked si zvecite fotku je tam jej muz aj dcerka.

ervenka
26. jún 2016

@liaka ale my chceme podrobnu. Najlepsie v plavkach. Speedo

hettinka
26. jún 2016

@michala11111 si krásna a ak to manžel nevidí, tak je slapý ... pošli ho k očnému a ak nepomôže, tak k psychiatrovi. On je nejaký Adonis?

vanesanova
26. jún 2016

Pre pana jana!!!!!ved si krasna a chuda baba!!!!ja si myslim ze tvojmu hrabe...bud je ziarlivy a takto si ta chce priviazat alebo ta skor alebo neskor vymeni za druhu ja viem je to hrozne trhat rodinu ale toto by milujuci muz nemal robit ja mam s tym skusenosti s mojim byvalym robil a hovoril mi to iste a to som bola stihla 50kg 18tka este!idiot!ale teraz mam milujuceho manzela pre ktoreho som pekna aka som a to je na nezaplatenie ver svojmu srdcu lebo toto neni vazne dobre a este ak s tym bude pokracovat na vychove vasej dcery sa to moze skaredo podpisat bude sa citit menejcenna a zacne mat este problemy s prijmom potravy zastav to!daj mu ultimatum alebo s tym prestane alebo si najdes niekoho kto bude na tebe lubit kazdu oblinku kazdy chlp a aj mastne vlasy....

mircalla
26. jún 2016

@michala11111 Si uplne ale uplne v pohode, pekna baba, i ked tie saty to mozu kila zakryt. Ale aj keby si mala pod nimi par kil navyse, vyzeras pekne..... manzel je daky Brad Pitt, ze kritizuje? Len sa pytam, ci je to fesak s atletickou postavou a peknou tvarou alebo slovensky priemer ci podpriemer? (taki kritizuju najradsej)

Myslim, ze na atraktivneho jedneho slovenskeho muza (ktori su v europskom meradle ozaj nic moc = sorry, je to tak), pripada asi 10 peknych zien a su skutocne rozmaznani. Toto ma vie tak nasrat vzdy...

oldman50plus
26. jún 2016

No počkajte, počkajte, to zase pr, porovnávate neporovnateľné. Mužove pozitívne vlastnosti sú pracovitosť, movitosť, inteligencia, sila, osobnosť, schopnosť zarobiť, uspokojiť ženu, o kráse sa tam nikde nehovorí. Či už niektorá z vás sa prizná že si muža zobrala pre krásu? No schválne
To je ako by muž povedal že bral som si ju pretože rozumie kvantovej mechanike a nie že má fasa kozy.

katarinapekna
26. jún 2016

@michala11111 tvoj muž má problém s tebou, nie s kilami. Zunovala si sa mu...nič prekvapive...

mircalla
26. jún 2016

@oldman50plus pisem vseobecne, su vynimky, len to tiez porovnavam zo zahranicim. slovaci mozu byt radi...ci aj slovenky, no o tom by som polemizovala (len v Europe by som dala 15 krajin, kde sa mi muzi pacili viac), ale nechcem vyvolavat dake nesvary...o tom nebola tema.
samozrejme okrem toho je to moj cisto subjektivny nazor

oldman50plus
26. jún 2016

@mircalla Ja to tiež píšem že hyperbola moja mať. Ale ...
U mužov podľa mňa rozhoduje šarm a osobnosť a nie krása. A šarm a pupok sa podľa mňa nevylučujú. Krása a pupok áno.

malaikasana
26. jún 2016

@michala11111 miska mam taky pocit,ze ta poznam z videnia!a myslim,ze sa nemylim, akoze to co hovlri vobec neries,pretoze vyzeras naozaj dost dobre!!!

mircalla
26. jún 2016

@oldman50plus ked to hovoris ty...mne osobne staci, ked sa chlap o seba stara a vie sa obliect, pre mnohych nasich chlapov dost nezname pojmy...inak teraz jesitnost uraduje?
ved neries, opakujem - subjektivne

macatink82
26. jún 2016

@oldman50plus tak zas obluda alebo vorvan je dost bleee. A "krasa" je subor faktorov. Ja napr rozlisujem objektivnu krasu a subjektivnu v ramci estetiky. Moze sa mi pacit Brad Pitt, ale ten sa mi moze pacit objektivne. A potom to moze byt Daniel Craig, ktory sa mi paci ako objektivne, tak aj subjektivne.
A preco by si ma chlap nemohol zobrat aj preto, ze sa rozumiem kvantovej fyzike a akosi na kozy kasle, lebo ziadne nemam. Zato mam dobry zadok 🙂

hettinka
26. jún 2016

@oldman50plus nebrala som si muža pre krásu, ale zasa nejakého šeredu by som teda nechcela. takže áno, pre mňa jedna z kvalít muža je aj výzor. Nemusel byť krásavec (však tiež nie som miss), ale isté nároky sú.
Po tých rokoch, čo sme spolu, sme už obaja čosi pribrali, však ja vrásky pribudli, dokonca už aj prvé šediny, ale nevyčítame si to. Povieme si niekedy tak polo-srandou, že by bolo dobré niečo zhodiť, ale zasa nevyhadzujeme si na oči každy keksík či koláčik. To do partnerstva skutočne nepatrí, ceníme si na sebe iné hodnoty.

oldman50plus
26. jún 2016

@macatink82 Hej, tu sa ale riešili tehličky na bruchu čo je od veci.
Chcel som povedať že hodne chlapov si berie manželky podľa krásy (tak krásnu ako sa len dá)
kým u žien toto výberové kritérium je druhoradé, ak rozhoduje tak skôr ten šarm.

A ja by som si ťa kľudne mohol zobrať kvôli tomu že rozumieš kvantovej fyzike - pretože vo svoju inteligenciu a vedomosti mám plnú dôveru takže by som netrpel menejcennosťou. Väčšina mužov ale takto neuvažuje, tí berú tie kozy, zadok, nohy a tak ďalej - čiže krásu alebo lepšie zmyselnosť. A určite som presvedčený že väčšina mužov si jednoznačne inteligentnejšiu partnerku nevyberie - kozy nekozy 😀
Tým chcem len povedať že nadváha u ženy je významnejšia ako absencia tehličiek na bruchu chlapa.
@hettinka šereda a tehličky na bruchu sú diametrálne odlišné veci

hettinka
26. jún 2016

@oldman50plus takže vlastne hovoríš, že chlapi su povrchní a ak krása odíde, čo s takou ženou... ešteže mám doma nie takýto "väčšinový typ"

modraslza
26. jún 2016

Nema tvoj drahy vyhliadnutu nejaku 20tciatku co ma 51kg? Moj mi tvrdil, ze som tlsta ked som mala 55kg ( i teraz mam tolko) a dokonca som bola stara , ked som oslavovala 30ku. Tvrdil mi , ze ziarlim na 18stky , ktore som nevnimala ked som tlacila kocik s malou pred sebou a nezastavila som sa pri nich s kocikom, aby som ich nechala dofotit si selficka...tak sa somnou hadal, ze pretoze som stara a tucna a oni su mlade , stihle a krasne nemam sa spravat ako krava ktora ziarly, ale reslektovat ich...myslela som , ze mu taku vylepim, ze mu hlava odleti na koniec ulice...kedze som vobec nevnimala ine zeny okolo mna ...ale som si uzivala materstvo a tesila zo zivota..jemu vadilo vsetko i to ako sa obliekam, ze nenosim lodicky a ze som si nekupila tesne minisaty a cerveny ruz.. ale volne letne saty a sandlaliky ku kociku...chyba bola v tom , ze ma podvadzal s nejakou 19nastkou, ktorej tvrdil, ze som bosorka a striga ....az kym som ju nevypatrala a kontaktovala ju..spoznali sa na internete...inak nas vztah fungoval uplne ako normalny..nebyt tych narazok, urazok a porovnavania mna s mladymi tak nato nepridem..

adsumus
26. jún 2016

@oldman50plus no tak, možno väčšina mužov si vyberá ženy podla druhotných sexuálnych znakov, ale tí, čo naozaj stoja zato, si vyberaju ženy (aj) podla inteligencie. Rovnako ako ženy, čo stoja zato, si nevyberaju vylučne bezduchých samcov. Jednoducho povedané. 😉

oldman50plus
26. jún 2016

@hettinka Ak krása odíde (stále klesá a nakoniec z nej nezostane nič ak sa žije dosť dlho) zostáva láska. Ale na to aby tá láska vznikla je pre chlapa potrebné aby sa mu žena páčila, zdala atraktívna. Všetko ostatné sa posudzuje až v druhej línii. Nie som výnimkou a tvoj tiež nie je výnimkou.
@adsumus ja by som si ženu bez inteligencie a charakteru nevybral. Ale nech by bola Marie Curie krížená s matkou Terezou ak by sa mi nezdala dosť príťažlivá nevyberem si ju tiež.

macatink82
26. jún 2016

@oldman50plus hej, chapem. Ale v pripade tohto chlapa: On "zrazu" zacal riesit 5 kg akokeby mala 100 kg oproti tomu, ked si ju bral s 50 kg. Takze to pride preexponovane a to obcas vyzaduje aj preexponovanu reakciu ako tehlicky na bruchu.
Kazdopadne (za seba) potrebujem aj fyzicku pritazlivost a to sa bez urcitej krasy, chuti, vone jednoducho neda fungovat. Samozrejme, ze tam musi byt dalsich x veci. Preto hovorim, ze je to balik veci. Moze byt krasny ako obrazok, ale duty... tak nic. Moze mi citat Petrarcove verse a diskutovat o svete, ale nie je tam ani skrt...tak zase nic. A moze mat to najlepsie srdiecko na svete ... ale zase ani skrt, tak rovnako nic.

mircalla
26. jún 2016

@oldman50plus Ze ty tak presne vies, co pre zeny u chlapov dolezite...Sudiac podla tvojich komentarov ty sam sa zaradujes do kategorie sarmatny a vtipny.
Myslim, ze tehlicky na bruchu caka maloktora zena. Akoze ak si pozriem slovenskych muzov - velka cast z nich nevidela v zivote kvalitny parferm, dost vela z nich ani deodorant, polovica nema vlasy alebo ich ma a su vyholeni (toto mi bola vzdy zahada preco tolko chlapov chodi bez vlasov) a o nejakych bozskych telach ci vkuse v obliekani sa tiez mozeme bavit...Takze to zhrniem. Bez tychto veci mozem byt neviem aky sarmatny ci vtipny, bohuzial....A to fakt nikto nepise o tehlickach, len take uplne zaklady...

modraslza
26. jún 2016

@modraslza casto, ked chlap podvadza hlada chyby v zene, a tym si skusa zahnat pocit viny , ktory v nom narasta z dovodu prave podvadzania alebo nejakeho ineho tajomstva poza zeninym chrbtom..hlada si ospravedlnenie,.ze vlastne to preto ze zena je taka a onaka....hlavu hore nic neni take hrozne ako sa zda..nech je to hociako . Si krasna zena a si to prave ty co mas vase spolocne dieta a spavas vedla svojho muza, je to natebe akym smerom sa uberes ..bud si najdes ineho alebo si to snim ujasnis ..drzim palce.

mircalla
26. jún 2016

@oldman50plus Vidis - a ja by som si chlapa, ktory nie je pritazlivy (aspon pre mna) nevybrala tiez. Uz len pre to, ze by ma asi nevzrusoval v posleli. Neviem preco si myslis, ze to je u zien ine.
Nehladame ziadnu dokonalost...ale predsa len nejake kriteria na vzhlad ma aj vacsina zien

adsumus
26. jún 2016

@oldman50plus ale možno by si bol schopný mať pomer s takou kráskou, ale bez iq. myslím, že 100% chlapov ano.

marinablue
26. jún 2016

Niečo u vás doma zjavne neklape. Partnermi ste sa stali snáď pre niečo viac ako len pre fyzickú príťažlivosť. Tá je síce základom, bez ktorej muž ženu (alebo naopak) neosloví a nepozve na prvé rande, ale na to aby vzťah pokračoval a nakoniec dospel až do štádia manželstva je treba asi aj iné hodnoty nájsť u svojho partnera. Píšeš že si nešťastná z toho ako sa tvoj muž k tebe správa a preto si myslím že niekde nastala chyba. Milujúci partneri sa navzájom zámerne nezraňujú. Vysvetlila si svojmu mužovi dostatočne jasne že si nešťastná, keď rieši neustále tvoju postavu až do takej miery že ti citovo ubližuje ?
@michala11111

loginexistuje
26. jún 2016

@michala11111 si krasna zena a ten chlap co ta riesi len hlada ospravedlnenie pre svoje necestne konanie.

j.a.n.e.7
26. jún 2016

súhlasím s väčšinou tu, že problém nie je v tvojich kg (máš ich myslím tak optimálne a hlavne dobre rozložené 🙂 ale keď Ti to vyčíta, je za tým niečo a treba dúfať že nie niekto iný, snáď len nejaký jeho komplex.... snaž sa zistiť, čo to presne je, inak budeš zbytočne bojovať s váhou a aj tak to vzťahu nepomôže.

kuriatkomm
26. jún 2016

Vymeň manžela

modraslza
26. jún 2016

@adsumus chlapy dokazu stratit rozum ak vidia nejaku naozaj krasnu mladu zenu, ktoru este neochutnali a ktora je uz povedme ina generacia a ona chce prave ich...plesatych s pivnym bruskom ...no ktory by odolal pokuseniu?... v tom momente sa rozum zastavi a potom svedomie hryzie a hryzie doma pri vecery

malabiba
26. jún 2016

To je tak...ak sa stavia na obale a nie na obsahu...
@michala11111 zena nie je krasna len svojim vzhladom...maj svojy hrdost, neukaz, ze ta trapia jeho poznamky, pekne sa uprabuj a obliekaj tak, aby si bola spokojna v prvom rade ty sama so sebou, buduj svoje sebavedomie. Mm ti vysloveme nepovedal, ze sa mu mepacis...ja raz na oslave len tak zo zabavy som flirtovala s jednym kolegom, moj mm bol hned na koni a obletoval ma..
muzi obcas aj po rokoch vztahu musia mat pocit, ze zenu si treba dobijat a strazit
..ze to, ze ju maju doma nie je samozrejmost...mas svoju cenu, vaz si samu seba a mm to pociti tiez

ervenka
26. jún 2016

@oldman50plus no tak napr. na mojom ma zaujala kombinacia modre oci a tmavohnede, takmer cierne vlasy. a dobry zadok. 😝 😀 ake mal majetky a ci vobec nejake mal ma akosi nezaujimalo.
No a teraz co so mnou- ked sme sa spoznali, mala som cca 70kg. Po prvom porode mi odisla stitna zlaza do vecnych lovist, po druhom porode mi zistili v ladvine kamienok. Vaha pri druhom porode 114kg, teraz mam 91kg....
Nuz asi by ma mal smahom ruky teda vymenit za lepsi model, zdravu, stihlu. A on nie a nie... Este mi aj darcek obcas kupi, ze pre jeho tigricu.