Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neznášam mužových kamarátov

zuzup1
27. jan 2015

ahoj baby.
prosím o objektívne rady. už som fakt zúfalá. neznášam mužových kamošov. sú to slobodní chalani : vek 25 - 32, čo namiesto toho, aby si hladali frajerky, vysedávajú v krčme. a lákajú aj môjho muža. " zlato, idem na pivo!" OK " za hodinu som späť"
za tri hod. volám, že kde v pííííp je. " za chvílu prídem." poprípade " už som na ceste" a dotrepe sa aj z opicou o ďalšie dve hodky.
riešila som to tichou domácnosťou. aj vyčistením žalúdka. Výsledok ... týžden sekal dobrotu a potom zase to isté. už neviem ako to riešit. tý chalani sú blbci. nie raz som bola svedkom toho, ako sa mu , po tom, čo som ho niekam "nepustila" , posmievajú, že je pod papučou.
týmto nechcem všetko hádzať na nich, aj môj drahý v tom má svoj podiel viny. ale aj tak .... ako to mám riešiť. aký argument mám použiť, aby stými eskapádamy prestal?
mne by nevadilo, keby chodil na to pivo - menej častejšie. len keď mi do prd... povie, že príde za 1-2hod. tak nech je, za 1-2 hod . doma.
viem, že takéto veci sa neriešia na fóre, ale ja sa nemám s kým poradiť. žiadnu blízku kamošku nemám a vôbec, potrebujem pohľad nezainteresovaných osôb.
inak nám to vo všetkom inom klape.

nyusika
27. jan 2015

@zuzup1 ich neries, oni su slobodni a mozu ist kam chcu, kedy chcu, mozu zavolat koho chcu, kedy chcu...tvpj muz by si mal uvedomit, ze uz ma istu zodpovednost. za to, ze je nezodpovedny, kamarati nemozu

ladyblcha
27. jan 2015

slobodni kamarati sa snad vsetkym zadanym vysmievaju, ze su pod papucou 😠 a ked ta nemaju radi, este horsie.

eeffka
27. jan 2015

@zuzup1 ta co ti na to povedat...toto je udel 1. ozeneneho z partie
Az budu pozeneny vsetci bude za debila ten co bude stale vyvolavat ostatných von.
Moj muz tiez ide na "2piva" a pride nadranom, ale zasa je to raz za cas a naozaj ho o 2hod necakam. Partakov ma vsak pozenenych, sme skoro 40nici.

velkacica
27. jan 2015

1) Skôr sa zdá, že neznášaš maniere svojho muža-manžela, nie jeho kamarátov.
2) Mužovo správanie/konanie neovplyvníš ani nezmeníš, aj keby si sa radila hoci s pápežom, nieto v nejakom babinci.
3) Kebyže máš okruh takýchto kamošiek (na plány, "ako na muža"), myslíš, že on by ich "miloval"?

sue
27. jan 2015

@zuzup1 problém nie je v priateľoch tvojho manžela, problém je v tvojom manželstve 😉

Rieš to, čo riešiť môžeš a najmä to rieš vtedy, keď je na to čas a atmosféra 😉 t.j.nevykrikuj mu do telefónu, kde je, nečisti mu žalúdok ráno po opici ani vtedy, keď mu práve volá kamoš a ťahá ho na pivo... 😉

Rieš to vtedy, keď vám je spolu dobre, keď nekričia deti, keď sa nikam neponáhľate 😉 (po nedeľnom obede, po sexe, po dobrom filme...napr......) Povedz mu čo ti vadí, že ho ľúbiš a tvoj návrh na riešenie 😉 Pokojne, kľudne, nestíhačkovsky, nevyčítavo a aj s návrhmi na dohodu...

+ rada na problém, ktorý sa mi javí pri čítaní medzi riadkami - ty nemáš žiadnu blízku kamošku....to treba vyriešiť 😉 popracuj na tom, aby si aj ty z času na čas - najmenej raz za dva týždne mohla vypadnúť na kávu, do fitka, do kina, na víno 😉 každý človek to potrebuje 😉

katarina644
27. jan 2015

@zuzup1 ahoj, mojmu muzovi v praci tiez hovoria, ze je pod papucou, ale ich pitky v krcme to je ziva katastrofa. a vzdy, ked idu pit, tak je v skole. chodi popri praci na vysku. ja som to tiez vseliak riesila, ale mojmu muzovi je jedno, ze o nom hovoria, ze je pod papucou, co od nevzdelanych?🙂

zuzup1
autor
27. jan 2015

Jasne vadia mi muzove maniere ale aj ty chalani. Ked knam pridu, nevedia odist. Ved flasa este neni prazdna. A potom ked uz konecne idu, zlakaju aj jeho. No dohaduj sa z opitym chlapom. Ja len, ako ho donutit ci skor ako mi natlct do hlavy, ze uz zopar rokov ma rodinu. Ze ta by mala byt prvorada.

myska_lili
27. jan 2015

tiez si myslim ze je to v manzelstve a nie v kamosoch 😉😉😉
@sue uplne suhlasim s tvojou radou 😉

nyusika
27. jan 2015

@zuzup1 toto je stale problem teba a manzela, nie kamaratov. nedonutis ho, nenatlcies mu to do hlavy, zbytocne budes pustat-nepustat, ved on nie je pes, ani sarkan.
Podla mna je chore, ked sa u vas organizuju taketo pitky, ano, navstevy su fajn, ale nie ozranparty. toto by mne teda sakra vadilo, ale na kamaratov by som vinu nehadzala. len a len na muza...

Manzel si musi uvedomit, ake su jeho priority. pomoze len naozaj vazny rozhovor, bez vycitiek, oduvani. a tebe pomoze, ked tiez niekedy vypadnes s kamoskou na kavu, pokecat

timea7
27. jan 2015

@zuzup1 už som tu písala román, neviem, kde zmizol 😠 , tak znova
nerieš manželových kamarátov, nič s tým neurobíš, sú slobodní, môžu v krčme sedieť 24 hodín denne a lanáriť tam, koho chcú, rieš manžela.
Tak ako napísala @sue, nenadávaj mu do telefónu, nevolaj, kedy príde, rieš to vtedy, kedy ti napísala.
Neviem, koľko ste spolu, či máte deti, alebo ich čakáte. Spýtaj sa ho, či by mu nevadilo, keby si aj ty trávila toľko času so svojimi kamarátkami, koľko trávi on so svojimi kumpánmi a prišla v nálade. Okrem toho, nesedí tam zadarmo a tie peniaze sa dajú využiť rozumnejšie. Chodíte niekde spolu? Ako často? Má nejaké koníčky? Nemyslím to vysedávanie s kamarátmi pri chlaste, ani PC. Povedala by som mu na rovinu, že mi takéto spolužitie nevyhovuje a tolerovať ho v žiadnom prípade nemienim. Nie krik, nie výčitky, lebo do tej krčmy bude ponáhľať ešte viac, normálny rozhovor, najlepšie niekde v kaviarni (nie tej, kde sú jeho kamoši!!!), alebo v reštaurácii, kde je nútený ťa počúvať a rozprávať sa s tebou. Niektoré páry to majú nadstavené tak, že nechajú manžela, nech sa raz do mesiaca "utrhne" a neriešia, že príde domov v nálade. Funguje im to roky a spokojnosť je obojstranná, no tu musíš ty sama vedieť, či je takejto dohody tvoj manžel schopný, či bude schopný ju aj dodržiavať a ty akceptovať tieto výjazdy. Ak trávil takto všetok voľný čas ako slobodný, tak neviem, či sa ti podarí niečo zmeniť. A že sa mu posmievajú, že je pod papučou? Ignoruj to, mužovi povedz, že z nich možno hovorí frustrácia z toho, že oni partnerku nemajú.

zuzup1
autor
27. jan 2015

@sue no ved to. 24 hod.z detmi. Uf. Mali ma12 mes. Ked som sla z kamoskami na kavu za hod. Mi volal ze mali nespi. Tak fofrom domov...ok ved vtedy som ho kojila. Ale ja blba mam potom vycitky a radsej sedim doma a lutujem sa.

velkacica
27. jan 2015

Kamarátov a program s nimi mával manžel zrejme predtým, než ste sa zobrali, keď ste spolu chodili a dokonca ešte predtým, než ste sa vôbec spoznali. Takže tento "problém" ste si vzájomne mali, resp. ty sama mala vyriešiť dávnejšie, aj s príslušnými konzekvenciami (výmena muža).

timea7
27. jan 2015

@zuzup1 tak takéto návštevy, aby u nás jeho kamaráti chlastali by som netolerovala ani náhodou. To by som si s manželom teda vydebatovala, že u nás nie je výčap. Ty máš problém s manželom a veľký, nie s jeho kamarátmi.

domak2
27. jan 2015

Podla mna zalezi aj na tom ako casto sa toto deje, Lebo ani nemusi byt tak problem s kamaratmi ako s alkoholom

timea7
27. jan 2015

@zuzup1 takj seď doma a ľutuj sa. Odstriekať mlieko do fľaše, alebo nachystať jedlo a odchod! A najmenej na pol dňa! Tvoj manžel nemá čo doma robiť, keď máte malé dieťa? Ty nevieš tresknúť päsťou po stole a šmariť fľašu do koša, keď máte drobca a mužovi kumpáni si z vášho bytu robia krčmu? Sedením v kúte a ľutovaním sa nič nezmôžeš, len dávaš mužovi tichý súhlas k tomu, čo robí, prečo by to vlastne menil? Jemu to neuveriteľne vyhovuje, tvoje námietky si vypočuje a ide ďalej.

sue
27. jan 2015

@zuzup1 no musíš sa rozkývať 😉 vieš, je to previazané - hoci nespravodlivo...ale je...čím viac sa ty budeš ľutovať a utápať a zúriť a byť nervná, tým viac to jeho bude ťahať von !

Daj mu to najavo, ale ako dospelá žena. On musí vedieť, že ti to vadí, ale rozprávajte sa vtedy, keď je na to priestor... nedus prúsery v sebe, rozprávaj o nich vtedy keď je dobre - vtedy nevybuchneš a nebudeš za hysterickú mazninku... budeš konštruktívna, priama a citlivá, ale aj asertívna. ÁNo, ty si na MD, staráš sa o dieťa, keď je on v práci, ale príde domov = jeho práca skončila = ste na domácnosť a dieťa dvaja - musíte si to podeliť spravodlivo + sa naďalej SPOLU starať o váš vzťah... tak to robte 😉

Zatiaľ obaja robíte chybu - on zdrhá a ty strkáš hlavu do piesku 😉 šup šup, nakopni sa správnym spôsobom a funguj 😉

timea7
27. jan 2015

@sue veľmi dobré a trefné rady!!!! 🙂

stanislavao
27. jan 2015

@zuzup1 zrejme chodil na pivo a do krcmy s kamosmi aj predtym, ako ste si ho zobrali, cize ste museli vediet, ze to robieva. a cakat od muza, ze sa zmeni, lebo sa ozenil je dost naivne. problem mate vy s vasim manzelom. kamaratov vasho muza, vy nemate co menit, ai riesit. bohuzial. rieste problem tam, kde je - svojho muza a jeho vylety krcmove. zenaty muz s malym dietatom doma nema co chodit do krcmy.

nanervy_2
27. jan 2015

@zuzup1 presne ako ti baby radia.. ries to ked je doma pokoj, daj mu doma najest, otvor pivko a tak hovor.. pokojne, priprav si LOGICKE argumenty, ako financne veci, spolocna rodina, pokojnym hlasom mu povedz ako sa ty citis ked ti to spravi.. kludne mu pripomen slub co ti daval... hlavne zachovavaj pokoj. moj a vela inych chlapov, ked zacnes cistit zaludok, tak vypne pocuvanie a zapne program obrana...
navrhni mu aj riesenie.. ze raz za cas nech ide, ale nech to strieda aj s chodenim vonku s tebou..
a velmi velmi odporucam zacat chodit do fitka, najst si partu kamaratok a deti/dieta nechat len s nim. takto skor pochopi ze o com to je...
a ked uz pustam chlapa von, tak mu zo zasady nedavam podmienku ze 1-2 hodiny 😎 to sa akurat rozbiehaju.. dohodni sa s nim radsej na intervale 2-3 tyzdne a necakaj ho... nevolaj mu.. po case mu aj zacnes chybat ;)

mysicka36
27. jan 2015

Začni robiť to isté čo on. Nemyslím krčmu ale kávičku, fitko, prihlás sa na aerobic, po cvičení sa zdrž na nákupe 😀 uvidíme čo na to povie chlapec 😝 😝 😝 a ak na to nemáš gule, tak to je potom tvoj problém.

zuzup1
autor
27. jan 2015

Jaj baby fakt vam dakujem. Mate pravdu ! Kazda v niecom. Dam na vase rady. A asi skusim aj to fitko. Dakujeeem. Vsetkym! 😀

sunshineka
27. jan 2015

@zuzup1 moj ma kamaratov rozvedenych 40tnikov a to ti poviem,ake mam nervy.su to hnusni,zatrpknuti chlapi.kazda zena je pre nich piiip,najmudrejsi na svete.ked pocujem ich primitivne reci,tak mi je na grcanie.nastastie ma aj normalnych kamaratov a s tymito sa stretava len obcas v ramci partie.musis byt len trpezliva a ucit ho,ako ma rodina vyzerat.pokial on nepochopi,mozes sa aj rozkrajat.a hlavne mu nevysvetluj,ked pride z piva,ale pockaj na vhodnu chvilu.

zuzup1
autor
27. jan 2015

Jasne. Nikdy to neriesim po pive. Jednak by to bolo zbytocne a jednak by padli slova ktorych by som asi neskor lutovala.

svetluska82
27. jan 2015

@zuzup1 moj problem je velmi podobny tvojmu.MOj muz ma kamosov, ktorí su rozvedeni, alebo slobodni. DO krcmy ho volaju viac krat denne. Spociatku chodil asi 2 krát do tyzdna. Hrozne sme sa hadali, bol tam aj 6 hodin. Bezne 3 hodiny. Ak som sa s nim hadala, isiel do krcmy hned na otocku opat. Ak som ho nepustila, prípadne sme nieco surne mali a isiel domov, tak sa mu posmievali. Za 7 rokov, sme dosli do stiadia kompromisu, chodi do krcmy raz do tyzdna na 3 hodiny. NIe je mi to po voli, ale viac som nedosiahla,. AK som sa stazovala svokre, tak len skonstatovala, že za slobodna chodil ovela castejsie. Podla mna to bol vzdy jeho styl, ist s kamosmi. Este ked sme spolu chodili, tak casto zrusil rande, lebo mal daco s kamosmi. Vtedy som si myslela, že s tym prestane, ale myslila som sa. 😒

zuzup1
autor
27. jan 2015

@svetluska82 som rada ze na tom niesom tak mizerne len ja. Nie ze by ma to naozaj tesilo. Dufam ze dojdeme k neakemu kompromisu aj my. Tak aby sme boli obaja spokojny.

svetluska82
27. jan 2015

@zuzup1 no urcite dojdete, len treba vediet kao na neho. Ja osm ho spociatku pustala stale, aj som ho vyhanala. Potom mu to islo na nervy a tak sme dali kompromis. Vyskusaj aj ty. Mesiac mu vsetko dovolit, mozno ho to prejde.

velkacica
27. jan 2015

žena-manželka či žena-partnerka nie je majiteľkou muža; dovoľovať/zakazovať môže nanajvýš "SVOJIM" deťom (ani tie však nie sú JEJ majetkom).
Neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

timea7
27. jan 2015

@svetluska82 ak by zrušil rande a dal prednosť kamošom, tak u mňa by mal dovidenia, ak by to teda nebol veľmi vážny dôvod - priviezť z nemocky a pod. Je fajn, že si aspoň takýto kompromis dosiahla, držím palce, aby sa ti podarilo ešte viac intervaly medzi tým natiahnuť.

svetluska82
27. jan 2015

@timea7 vtedy mi to tak neprislo. Prislo mi to akoze je vlmi oblubeny v kolektive. TO az s odstupom casu to vidim inak

karolina04
27. jan 2015

No a ja zase toto riesim s mojim 21rocnym synom,tiez ked ide s kamosmi von tak pride jak lelek ,proste mi to ako matke velmi vadi ,a nikdy to nepochopim ,a ani neschvalim popijanie ,cudujem sa ako najme jeho kocke ze mu to toleruje , alebo vlepsiom pripade dokedy mu to bude tolerovat ,,,,,,,,,,inak moj manzel je jeden perfektny clovek ,a take nieco v nasom manzelstve nieje ze kamarati ,,,,,,,,,zato nas syn asi rozum nikdy nedostane ☹,bojim sa ze aj ked by sa ozenil tak v tom bude pokracovat, a dohovaranie ma uz nebavi

Tu začni písať odpoveď...

Odošli