Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Okradli nás príbuzní. Čo robiť?

usiko
12. dec 2012

Ahojte, taka osemetna vec.....z maminho rodicovskeho domu nam zmizli tri albumy plne znamok,mnoho z nich vzacnych, boli tam kompletne serie s arsikmi, proste nadhera..ma to hodnotu, aj sentimentalnu......od domu, ktory je neobyvany, mame kluce iba my, a este jedna rodina -nasi pribuzni, teda rodina mojej maminej setry....s ktorymi nemame dobry vztah uz asi 14 rokov.....samozrejme, ze popieraju, ze by to vzali, ale faktom je, ze nikto sa do domu nevlupal, kluce mame len my dve rodiny, takze to MUSELI vziat oni...nakolko nereagovali ani na nase vyzvy, ze ak si to pozicali, je potrebne to vratit, a popreli, ze by to mali pozicane, tak som rozhodnuta ist na policiu,......

Ani neviem, preco sem pisem...snad ....nemali ste podobnu skusenost? ako ste to riesili? pravdupovediac, na vztahoch mi nezalezi, ide mi o tie znamky, ktore chcem ziskat spat, za akukolvek cenu.....co by ste robili? Je mi z toho nanic...boli to znamky urcene pre dceru, s planom, ze by sa dedili potom postupne, lebo aj ja som ich zdedila......teda mnohe z nich...a teraz je to fuc...som z toho smutna, mam pocit bezmocnosti, ze ich neviem dostat spat......dakujem za akekolvek nazory.... ☹

mircalla
12. dec 2012

Naozaj asi neporadim, ak si isla na policiu, tak zrejme si dala trestne oznamenie a uviedla si, ze ich podozrievas. Predpokladam, ze ich predvolaju, samozrejme ziadna domova prehliadka nehrozi, na to musia mat najprv dovod a sudny prikaz. Ale urcite ich musia predvolat, mozno ich to vystrasi, a vratia, ale mozno to bude mat opacny efekt a zbavia sa ich....vedia o tom, ze si bola na policii?
Inak boli ste znamky vyhradne tvoja (pises, ze si vacsinu zdelila), alebo je vlastnicky vztha k nim nie uplne dorieseny? Ak boli len tvoje a oni nemaju na ne ziadny pravny narok, tak celkom nechapem, preco nemas take znamky doma. skus napisat viac

xenicka13
12. dec 2012

veru, ked je to pre vas take osobne hodnotne, malo to byt doma, policia vyriesi figu borovu, mam skusenosti, vykradli nas

anjelicek26
12. dec 2012

@usiko - ja by som dala rodine sancu, napisala list, ze mi na tom velmi zalezi, ze si ich chcela podedit dcerke a bola by si rada, keby ich pri dalsej navsteve domu najdes. Potom uz len dufat, ze ich este nepredali a vratia tam, kde ich vzali. Podla mna to, ze ich niekto vzal inak nedokazes, ani to, aky hodnotny ten album bol bez uctu, dokumentacie, nicoho, je to slovo proti slovu...

zabka88
12. dec 2012

@usiko trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.. keďže ich zrejme nemáš vyfotené ani ocenené, tak to skončí ako priestupok .. veľa by som si od toho nesľubovala ☹
píšeš že je to mamina sestra, nemôže sa mamina porozprávať so sestrou? predpokladám, že dediť ste dedili po starých rodičov, tak snaď ony sa dohodnú..

usiko
autor
12. dec 2012

@anjelicek26 no, to some uz urobili, odpoved prisla rychlo, o ziadnych znamkach nic nevedia, nic nevideli, takze mame len hladat, hladat , iste sme len prehliadli...ale ked uz 5x sme prezreli cely dom, aj pozjdy, aj perinaky, aj garaz!!!, a kedze presne vieme, kde tie znamky boli /za skrinou/ a nie su tam ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ m, tak nemohli odcestovat do zahrady...proste ja tam nevidim nic ine, len to, ze to vzali.....a tiez mam pocit ze sa to tazko da dokazat...zbierala som to ako dieta, ucty nie su...a o darovani od babky a dedka tiez nemam nijake papiere...... ☹ ☹ ☹ ☹

usiko
autor
12. dec 2012

@zabka88 stari rodicia uz nie su, iba jedna babka, a ta zije u maminej sestry..vztahy su take ake su..porozpravat sa da iba s jej manzelom, mamina setra by chytila hystericky zachvat...a on tvrdi ze on ich nevzal...jemu to aj verim...podla nas to vzal bratranec, pretoze ten tam bol v case, ked to zmizlo...totiz tam grilovali a po tom uz neboli....ano, mali bytt doma....a vycitam si to.....ale nas to vobec nenapadlo, pretoze este pred rokom, ci dvoma, uz ani neviem, v dome byvala starka...potom ju brataranec zrazil autom a stala sa z nej pacientka priputana na lozko a byva u maminej setsry co ju opatruje.....nas nenapadi tie albumy , nejako sa opomenuli....tak ako nas nenapadli ani ine veci..samozrjeme ze vsetko cennejsie uz odtial odnesieme, ale v tomto uz je nejako neskoro...asi...neviem...este stale cakam na zazrak?

usiko
autor
12. dec 2012

@mircalla este som nesla, ale ak to do vianoc nevratia, tak pojdem...

nemala som ich doma, lebo sme mali zvykom, ze sa vsetko, co sme doma uz nemali kam davat, nosili do toho domu, kedze tam byvala starka a bolo to tam v bezpeci, lebo ona by to nikomu nedala......

a ano, boli len moje.....

mircalla
12. dec 2012

@usiko tiez si zial myslim, ze policia nic nevyriesi, ak ste im nedoverovali, tak radsje ich mat doma, ale to uz teraz nema zmysel si to vycitat
jedine ich skuste postrasit policiou, mozno im rupnu nervy, tu sa moc radit neda:((

lea641981
12. dec 2012

@usiko za akukolvek cenu?nabehni k nim a prehladajte to tam aj to by som urobila 😠 ak zavovaju policiu ,tak vas iba upozornia aby ste opustili dom ale kym sa dostavia budete mat nieco u nich prehladane 🙂

mircalla
12. dec 2012

@lea641981 myslis, ze ich pustia dnu? policia nema pravo sa im prehrabavat v dome, ked neni sudny prikaz

lea641981
12. dec 2012

@mircalla ale sak myslela som akoze nech sa oni ako k rodine votru na navstevu a trosku zacnu lasovat a nech si zobere chlapov so sebou a ked oni zavolaju policiu mozno uz nieco najdu 😉

janinah
12. dec 2012

@usiko prvá chyba boli,že si tam tie známky nechávala ,nemáš žiadny dôkaz,že to boli oni a polícia nájde figu borovú,pre nejaké známky sa nepretrhnú....nič nevyriešiš,len si ešte viac pobabreš rodinné vzťahy,ak ti to nevadí,tak choď na políciu

janinah
12. dec 2012

a ešte som nepochopila,len ty máš právo na známky,tá druhá rodina nie?

lujza123
13. dec 2012

@usiko hmmm tu nic neporiesis.....mali ste ich mat doma.....tam sa bohuzial pomoct neda..ak ich ma ten bratranec a nechce ich dat tak nemas ich ako ziskat..jedine sa mu vkradnut do domu. A policia? Zapisu zapisnicu lebo to podla zakona musia vzdy ked sa nieco ohlasi, napisu pachatel neznami a tam to hasne 😒

usiko
autor
13. dec 2012

@janinah no, su moje, takze ja na nich mam pravo, a su od otcovej matky, teda tie starem a s nimi oni nemaju nic spolocne.......diky baby, myslela zom ze sa niefo este da robit.....ale uz sa neda....asi len ta policia a dufat, ze sa zlaknu, a vratia to nenapadne niekam, kde to najdeme.......

inak, zacinam verit, ze ludom sa za zle veci stavaju zle veci......za to, co na nas siju uz roky, ako nam ublizuju....a teraz aj toto, bratranec lezi na are, zasiahol ho elektricky prud...vcera alebo dnes........pred rokom ci dva zrazil starku....plus rakovina u ich mamy....proste asi by si uz mali uvedomit,ze nieco nerobia dobre a vzdat sa toho...lebo dopadnu zle......ale niekto je nepouzitelny...kazdopadne, dakujem, dievcata.....ked sa to neporiesi do vianoc, skocim na policiu, nech urobia vietor.......

Tu začni písať odpoveď...

Odošli