Partner ide na svadbu bezomňa

marlowe2
3. júl 2020

Ahojte, chcem sa opýtať na názor ostatných. S priateľom sme sa dali dokopy minulý rok na konci leta. Jeho kamarát ho pozval na svadbu ešte v čase keď bol sám, svadba bude teraz v septembri. Bude ta asi cca 90 ľudí. Príde to mi úplne divné a neslušné zo strany jeho kamaráta, že keď už môj priateľ nebol sám tak dodatočne nepozvali aj mňa, síce jeho kamarát povedal že ho to mrzí ale nič s tým neurobil. Môj priateľ to berie v pohode a normálne že tam ide bezomňa. Ja sa s tým však vôbec nedokážem stotožniť, že napriek už celkom dlhej dobe a takému počtu hostí tam nemohli prihodiť ešte jednu osobu. Samozrejme že by som mu nikdy nepovedala aby tam nechodil alebo niečo podobné ale neviem sa s tým stotožniť a trápi ma to a obzvlášť kvôli tomu že plánujeme spoločnú budúcnosť a bývanie za pár mesiacov keď si našetríme peniažky ešte nejaké.

090255
3. júl 2020

@marlowe2 no otazka je ci ten jeho kamarat si vola na svadbu kamaratov ako len chalanov alebo chalanov aj s partnerkami ak aj s nimi tak je to od neho blbe ze teba nepozvali a ak idu len jeho kamarati ako stara partia tak je to ok...

renatka1985
3. júl 2020

@marlowe2

ano vazne, niekedy ide aj len o jedno jedine miesto. My sme mali tiez obmedzenu kapacitu, pozvali sme o 4 osoby viac, lebo sme pocitali s tym, ze nie vsetci pridu /choroba, porod, atd/, ale ak je raz kapacita obmedzena, tak s tym nic nespravia.
Je mozne, ze ako sa bude blizit termin, ludia zacnu rusit ucast a este ta pozvu.

inak ale je divne, ze k slobodnemu muzovi neratali uz vtedy +1. Ale ako sa hovori iny kraj iny mrav 🙂

Neries to, tam moze byt skutocne tolko vela roznych faktorov...Az budes planovat vlastnu svadbu, pochopis, ze menit plany, zasadaci poriadok a pod kvoli "muzovho kamarata frajerke" moze byt proste privela 😉

cistykvietok
3. júl 2020

@karinka098 Snáď nejdeš porovnávať manželku s 10 mesačnou známosťou?

hipuska
3. júl 2020

Fakt by si tam chcela sedieť? Veď tam nikoho nepoznáš. Veď tvoj frajer je svojprávny. Opije sa s partiou a nepotrebuje tam ženu sfucanu, že sedí sama. No, ja by som teda nechcela ísť.

laguna28
3. júl 2020

@marlowe2 podľa mňa si môžeš začať vytvárať obraz o svojom priateľovi. Svadba je (spoločenská ) udalosť, kde sa zväčša chodí v pároch. Tvoj partner to mal s kamarátom doriešiť. Alebo už má vopred určenú partnerku. No neviem, to je môj názor.

marlowe2
autor
3. júl 2020

@renatka1985 aj toto som sa ho pýtala že prečo k nemu nerátali nejakú +1 ale podľa neho bolo normálne že ho pozvali samého v tom čase keď ešte bol sám, že načo by tam bol zobral hocikoho a že teraz sa s tým už nedá nič spraviť

lia_nka
3. júl 2020

Vôbec sa na to nemáš právo hnevať z mojej strany osobne ja si na svadbu nepozvem ľudí čo poznám a bavím sa snimi pretože nejsú mi blízky a tak isto som dala ultimátum že na svadbu nejde jeden kamarát s priateľkou môjho snúbenca pretože nás dvoch veľa krát rozhadali a chceli nás rozdeliť oni dvaja sa bavia ale ja ich tam jednoducho nechcem a sam uznal že mám pravdu nebudem si kaziť svadbu ľuďmi ktorý mi chceli uškodiť a tak isto aj snúbencovi.. Vieš oni asi medzi tými 90 timi ľuďmi majú len najbližších asi majú veľkú rodinu a veľa kamarátov a proste nepoznajú ta načo ta majú pozývať keby ste spolu manželia a poznáš sa snimi neviem koľko rokov fajn toto by ma nahnevalo že poznáte sa dlho a nepozvu ťa to je iné ale vieš si sním strašne krátko a je to jednoducho ich svadba a určite tvoj partner mu nepovie no nejdem skrz teba to by bolo dosť hnusne

cistykvietok
3. júl 2020

@marlowe2 Veď práve preto, že 90 ľudí je dosť, takže určite tam nepotrebujú cudziu 91. osobu...

daredelilah
3. júl 2020

@marlowe2 ako píšu všetky pani /slečny rozhoduju nevesta a ženích ,nemožeš vedieť čo konkretne ich k tomu priviedlo , ale nebuď sebecká voči partnerovi , ak ho naozaj lúbiš tak sa nehnevaj a buď v kľude , on je prvoradý čo sa ženícha týka . Proste to akceptuj a teš sa s ním , ostrihaj ho alebo mu pomôž s oblekom .. aby videl že ti zaleží na ňom a nie len na svadbe a tvojom pozvaní/nepozvaní. Musíš sa teraz skusiť vcítiť , Keby si ty mala ísť na svadbu kamarátke a povie ti napr, že tvoj parter prekáže ženíchovy a tym nechce kaziť svoju svadbu (lebo ty nevieš čo za tým može byť iné )a tvoj parter by na teba tlačil že už ste spolu rok a že chce ísť aj on .. tak by ťa to mrzelo a nevedela by si či íst ci nie ..

veronikaszabova
3. júl 2020

@marlowe2 robis z komara somara.
Este spolu len randite, ani spolu nebyvate, tak asi nepovazuju za dolezite ta pozvat.
A urazat sa za to? 🙈🤷‍♀️

marlowe2
autor
3. júl 2020

@veronikaszabova Ja som sa zato vôbec neurazila na priateľa ani som mu nič nevyčítala alebo veci podobné, len som chcela vedieť názor druhých ľudí či im to príde normálne, že tam pôjde sám a že dodatočne nemohli pozvať jednu osobu aj keď ich to tak mrzelo

bajka16
3. júl 2020

@marlowe2 no tak toto je pre teba blba situácia to áno.. Ale dobrý kamarát by určite nenechal kamarátovu priateľku doma 🤷🏻‍♀️ asi není až taky dobrý kamarát kašľať nato 🙂 tvoj priateľ za to nemôže je pozvaný tak nech ide ty si urob program a tiež na vašu svadbu nepozyvajte tohto "kamaráta" 😉

modrava
3. júl 2020

@marlowe2 stale hovoris ze dodatocne jedna... nevies. takychto dodatocnych cudzich moze byt niekolko. nevidim dovod mat na svadbe nasilu pozvanych cudzich ludi.

doty1
3. júl 2020

Neviem, stále sa hovorí "mohli nájsť miesto, mohli s tým niečo urobiť, ..." a prečo by mali? Lebo sa to patrí, lebo to niekto očakáva, lebo nikto plánuje budúcnosť, lebo ....?? Zbytočné vytváranie konfliktu, kde ani nie je... Keď už, tak priateľ mal povedať, sorry už mám priateľku, bez nej nejdem, prídeme len do kostola, na úrad, ... My sme tiež pozvaní na svadbu, a sme pozvaní bez dieťaťa ( dôvod je vskutku zaujímavý, ale kto som aby som hodnotila rozhodnutia a želania nevesty, no nie? ) ... čiže môžeme urobiť dve veci - zmieriť sa s tým, že pôjdeme len my dvaja - alebo slušne odmietnuť, že bez dcéry nejdeme... a hotovo, dovidenia, práci česť 🙂

janetinka27
3. júl 2020

@marlowe2 mozno ich to az tak nemrzelo, jednoducho uz niekedy nie je priestor na az tolku lutost nad vsetkym. asi by ani nebolo dobre, aby ich to nejak velmi mrzelo. v zivote mame kopec inych trapeni, ludia uz rano vstavaju s bolenim brucha zo starosti, netreba nikomu pridavat dalsie. vacsina ludi ma kopec inych starosti, ktore ich mrzia viac ako toto. ty sa pre to netrap, na nikoho sa nehnevaj, su aj horsie veci 🙂

nina255
3. júl 2020

@marlowe2 ber to tak ako to je , nic s tym nespravis , a aj keby hej, ja by som sa napriklad necitila velmi dobre ako host na svadbe na ktoru som sa “nanutila” ..ty ano ?

ghostsgirl
3. júl 2020

Omg, baby co pisete, ze nie je problem dosupnut jednu osobu ste asi svadbu nikdy neorganizovali, ze? Alebo max na urovni nejakej dedinskej zabavy, kde naklady na taku osobu su max 20 eur. Akoze my sme mali naklady na osobu len za jedlo 100 eur, takze naozaj som kalkulovala kto ano a kto nie. A nebola to ziadna extra luxusna svadba podotykam. Aj kolegyne som volala bez muzov a nemali s tym najmensi problem. Uplne to chapali. Keby sa mi tam nejaka kamaratka zacala oduvat, ze bez svojho noveho partnera, ktoreho ani nepoznam nejde, tak nech nejde, nebudem ju prosit. Ako autorkinho partnera pozyvali este ked ju ani nemal, takze riesit toto mi pride uplne scestne. Tlacit sa niekam kam ma nechu je fakt sedlacina. A trosku myslite aj na nevestu a zenicha, svadba je v dnesnej dobe nakladna zalezitost. Ale vacsinou najviac mudruju taki, ktori sa vyjadruju, ze svadbu mat nikdy nebudu, ale keby mali pozvali by polku mesta. Ano urcite, len same plane kecy.

modrava
3. júl 2020

a dalsia vec.. ich svadba nema byt vecernym sobotnym programom pre nejaku druhu dvojicu. ako par si mozete uzit kazdy jeden iny vecer. oni si robia svoj vecer aby sa zabavili a oslavili to so svojimi priatelmi.

marlowe2
autor
3. júl 2020

mňa skôr mrzí že priateľ to berie tak v pohode že tak čo už pôjde sám keď ho tak pozvali predtým

maciatkolulu
3. júl 2020

@marlowe2 mňa by skôr trápilo, že na bývate spolu

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
3. júl 2020

@marlowe2 a co ma robit? Neist len aby si bola spokojna? Ved je to jeho kamarat...

klarissa25
3. júl 2020

@cinda555 ked ho pozval nechodili spolu...

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
v3rca11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulik123
3. júl 2020

@marlowe2 A čo má iné spraviť? Nechcem znieť tvrdo, ale kamarát bol v jeho živote skôr, vy možno sa rozídete o mesiac a kvôli tebe by si zničil priateľstvo?
Či sa ti to páči, či nie... Stále je to vec budúcich novomanželov koho si pozvú. Ak sa dobre nepoznáte tak nevidím zmysel v tomto, ak chcú mať svadbu v kruhu ľudí, ktorých dobre poznajú tak im možno prekáža zavolať niekoho kto nie je pre nich vážna známosť alebo im tak neprídeš... Ťažko povedať, ale určite sa nediv, že priateľ je s tým v pohode. Ide o jeho kamaráta a nebude si ničiť priateľstvo kvôli jednému večeru, nie? 🙂

maciatkolulu
3. júl 2020

@cinda555 tak to sú zvyky, každý má právo si svadbu urobiť ako sám izba a nie aké sú zvyky. Mne by sa tiež nepáčilo, aby som mala na svadbe ľudí, ktorých nepoznám, ale iba blízkych na ktorých mi záleží a viem, že aj im záleží na mne

nina255
3. júl 2020

A pises, ze nechapes ako to priatel berie v pohode.. co by bola podla teba jeho primerana reakcia ?

modrava
3. júl 2020

este ma zaujima, ci si vobec tych ludi niekedy stretla, bola na nejakej spolocnej akcii..
za mna je trapne byt na akcii kde ma zo 100 ludi nikto nepozna. to by som si pripadala ako okoloiduca z ulice 😀