Partner si skryl zoznam priateľov na facebooku

jadelka
19. jún 2015

Co by ste si pomysleli, keby si vas partner na fb skryl zoznam priatelov, ze vidite len tych, ktorych mate spolocnych. A na tuto otazku by vam odpovedal, ze je to jeho sukromie a ze tam aj tak nema nikoho zvlastneho, alebo takeho, co by ma mal zaujimat...

mawka
19. jún 2015

@babyangel preco v tomto pripade musi byt chlap ten divny? no mozno si to skryl vseobecne, chrani sukromie. mozno si to skryl presne preto, ze mu tam stale sondovala a liezlo mu to na nervy. bolo by fajn poznat nazor aj druhej strany. ale byt na nervy zo skrytych priatelov na fb, to uz je co? preboha.. je to absolutne jeho vec a ak s tym ma problem autorka, tak hento je len ceresnicka na torte. tam bude problem niekde inde.

zuzka38
19. jún 2015

@jadelka ja mam priatelov schovanych a? nechapem preco ta to trapi?

zuzka38
19. jún 2015

@jadelka az teraz som precitala komenty, asi som tym mala zacat 😀 vy mate naozaj problem inde 😉

sandra551
19. jún 2015

@jadelka Nooo zbystrila by som pozornosť. Ja som to kedysi spravila tiež a dôvod bol práve v inom chlapovi... Nemusí to nič znamenať ale tiež aj môže. Prever si to 😉

alica101
19. jún 2015

@sandra551 Och no jasne, este im do toho ryp ty a vytvaraj konspiracie. Precitaj si to cele a bude ti jasne preco to spravil. Koho by bavilo zdovodnovat kazdeho priatela co tam ma? Ved to je chore. Pani zakladatelka by sa mala zamysliet nad sebou. Ja mam zoznam nezablokovany, moj partner ma zoznam nezablokovany. Ale ani jedneho z nas by nenapadlo ist tomu druhemu kontrolovat, koho tam ma a nie to sa este pytat na kazdeho jedneho ze preco. Nech si tam ma koho chce, preco by to mna malo trapit?

babyangel
19. jún 2015

@mawka ja netvrdim ze ten chlap je divny...a suhlasim s tebou aj s ostatnymi babami ze niekde inde je pes zakopany...ale to vsetko je o vzajomnej komunikacii a obaja by si mali spolu sadnut a porozpravat sa...nepoznam ich problemy a neviem co presne medzi nimi je no to ze si skryje tych priatelov ked doteraz si ich skryvat nepotreboval no naco to robi...mnohym zenam by napadlo ze je to divne a mnoho zien by aj pomyslelo na inu...a to ani nemusia byt vsetky stihacky
proste by si mali spolu sadnut a porozpravat sa ako dvaja normalni dospeli ludia a nie sa tu natahovat ako male deti...

rybiatko123
19. jún 2015

Ten FB je zlo 😀 aj ja mam skrytý zoznam, pretoze nie kazdy musi vidiet koho mam za priateľa na FB. A moj muž mi v zivote na to nic nepovedal, ani ho to nenapadlo, netreba ten facebook tak prežívať 🙂 ked uz toto vidis ako problem, co budes robit ked budete musiet riesit vážnejšie veci?
Priatel ma pravdu, je to jeho súkromie a ty nebud zbytocne žiarlivá a hysterická 😉 ja dokonca nemam ani vztah s mojim mužom na FB 😀 😀

jadelka
autor
19. jún 2015

mame spolu dieta, ale on nema na fb an jednu jeho fotku, ma tam vlastne len seba a pofotene auta, proste moj nazor je, ze on zije na fb celkom iny zivot ako v realite a toho jeho virtualneho zivota sa bojim.Pride mi to ako schyzofrenia. Na fb je niekym inym.

natalym
19. jún 2015

Ja nemám FB ani môj muž a nemusím nič riešiť. Až tak dobre.

natalym
19. jún 2015

@jadelka Chlapi nezvyknú si fotiť deti a zverejňovať na nete.

mawka
19. jún 2015

kks sak moj brat neda ani jednu fotku deti, seba, zeny, nie preto, ze by bol schizofrenik alebo ze by mal profil pre milenky, ale preto, ze chrnai rodinu. a vydal zakaz aj nam zverejnovat fotky jeho deti na nete. ano, mozno je trosku paranoidny, ale chcem tym povedat to, ze nemusi ist hned o najhorsie, ze chlap podvadza a podobne. to je debilina.

sandra551
19. jún 2015

@alica101 Ja nevytváram konšpirácie ale hovorím o osobnej skúsenosti a poznám takýchto prípadov viac. Navyše teraz @jadelka povedala, že na FB jej muž nemá dieťa ani rodinu. Nehovorím, že to dačo znamená, ale môže...

natalym
19. jún 2015

@mawka Môj muž by ma dodrbal, že čo tam dávam fotky našich detí. Chlapi sa na to pozerajú inak.

jadelka
autor
19. jún 2015

mal tam jeden cas nae fotky z dovolenky, ale aj tie uz zmazal

natalym
19. jún 2015

Hlavne ho treba sledovať, stíhať, skúmať, riešiť potom sa čudovať prečo ušiel. 😠 Och, ženy, ženy.

natalym
19. jún 2015

Kurnik a že prečo sa ja toho môjho nemôžem zbaviť. 😀

sue
19. jún 2015

Veľmi smutné, že sa tu na dvoch stranách rozoberá sociálna sieť a nie skutočný problém, ktorý pomenovala samotná autorka "doma nám viazne komunikácia"....
Namiesto toho, aby si riešila čo treba stíhačkuješ...o pár mesiacov už možno nebudeš mať koho 😐

jadelka
autor
19. jún 2015

@sue myslim, ze radsej nebudem mat koho, ako sa trapit

alaguema
19. jún 2015

@mawka ani ja tam nemám fotky detí a nie som ani chlap, ani paranoidná, ale to tam proste podľa mňa vôbec nepatrí. Určite nie verejne. Veď ani po ulici nechodíš a neukazuješ rodinné albumy cudzím ľuďom. Celý FB sa u mňa redukuje na prostriedok komunikácie s blízkymi osobami, ktoré sú ďaleko a ktoré poznám roky a v reálnom živote. Keď vidím, čo tam niekto dáva...teraz robím to, teraz hento, práve som tu a hentam, fotky večere, obeda, raňajok...už chýba len ranná stolica, aby to bolo dokonalé 😀

natalym
19. jún 2015

@jadelka Tak šťastnú cestu.

sue
19. jún 2015

@jadelka este horsie...vsak nic nie je stratene...len o vztah sa treba starat...

m.i.r.i
19. jún 2015

@jadelka neries taketo hluposti..a ze nadava fotky? ja tiez nie..ked dam tak neutralne, kde nevidno vela..hlavne nie syna a manzel nie je na FB a vyslovene mi zakazal davat fotky kde bude on..takze nemam tam take nic..je to kvoli ochrane sukromia..ja osobne nechapem ako tam ludia nacapu fotky z dovoleniek, aspon 200, status kde prave su, ci uz na letisku, v restike aj s odfotenym obedom, fotky deti z kazdej strany, z kazdeho vyletu.....neskutocne sa tieto veci daju zneuzit a preto nevesiam na siet ziadnu fotky mojho dietata....takze presne ked uz tak su to fotky ako tvoj muz...zite v realit, nie na FB...a rozpravajte sa doma....si podozrivava, kde nemusis...

sense
19. jún 2015

ach dievca moje zlate vy mate inde problem a nie na fb,....mam k muzovmu fb pristup a ani raz ma nenapadlo riesit taketo banality, nie kazdy ma fb na to aby odokryval cele sukromnie na margo toho ze tam nema fotky dietata, uprimne aj ja mam fb a mam tam o mojom dietati len jedno oznamenie profi fotku o narodeni a jednu ked mala 1 rok .....a ked vidim co niekt. znami vycapia na fb alebo aj tu zenske na mk tak mam pomaly pocit ze uz chyba len ranna stolica a informacia kedy a za akych okolnosti sa uskutocnila...

a ak si sa ho vypytoval stale kto je kto a preco ho ma v priateloch a nedajboze sa mu tam este akoze nahodou hrabala ani sa necudujem ze ho ukryl....

treba hladat pricinu vo vasom realnom vztahu ....

sandra551
19. jún 2015

@m.i.r.i Podľa mňa je to trošku paranoidné 😵 Chápem, že keď ide rodina niekam celá a dá si status, že je na letisku, ok...môže niekto prísť a vykradnúť ich. Ale zasa...aká je tam tá šanca, že niekto z pár priateľov čo tam na FB máte vás príde vykradnúť 😅 Zasa nepreháňala by som to...

sense
19. jún 2015

@sandra551 by si sa cudovala kolkym ludom sa dostanes do fb jedna radost len preto ze si nevedia spravne nastavit sukromie....a v dnesnej dobe sa niekomu dostat do fb konta nie je taky problem ved to furt chce mailovu adresu, telefonne cislo a bla bla bla ze "pre lepsie sukromie" a vela nie velmi informacne zdatnych to v dobrej viere poskytne...

m.i.r.i
19. jún 2015

@sandra551 ono nejde o tych priatelov..ale aj o priatelov tvojich priatelov..staci ze ti niekto zalikuje prispevok a jeho priatel vidi, comu dal like...a moze si pozriet...a tak to moze ist dalej a dalej ked uz..nemyslim zas ze ta musi hned niekto vykradat...ale ochrana sukromia v dnesnej dobe je chulostiva vec

natalym
19. jún 2015

@sandra551 By si sa čudovala čo všetko sa dá z toho profilu vyčítať a profesionáli to dobre vedia. Ja si napr. tiež zisťujem o zákazníkoch, pre informáciu, aby sme sa mali o čom baviť.

mawka
19. jún 2015

@m.i.r.i pozor, vidi to len vtedy, ak ma nastavene kto moze vidiet prispevky, daju sa obmedzit stare prispevky, jednotlivo sa da nastavit sukromie a viditelnost fotiek, statusov. da sa nastavit, ci moze vyhladavac uvadzat odkaz na fb alebo nie. a ze akych ludi ma clovek v zozname, to uz zalezi od kazdeho z nas. dalej sa daju rozdelit priatelia do blizki, znami, obmedzeni, atd. a hlavne, vsetci moji friends vedia, ze nesmu zdielat nic, co dam zo sukromia. a drzia sa toho. lebo sak aj to je vidiet, ak niekto zdiela to tvoje. proste da sa pouzivat fb aj bezpecne bez toho, aby niekto napr. z ankinych priatelov videl, ze mi lajkla fotku mojich deti. da sa vsetko. len to by ludia museli vediet nastavit to sukromie.

mawka
19. jún 2015

@natalym zase len o nastaveni. da sa nastavit, kto vidi info v tvojom profile. mna podla mailu nevyhlada ani vyhladavac. ani podla telefonu. skolu, bydlisko neuvadzam. naco. len ludia maju tendencie sa predvadzat, tak si tam nacapu vsetko tak, ze je to verejne.. a to je uz potom pruser.

sandra551
19. jún 2015

@sense To je pravda, ale ak tam má človek naozaj len priateľov a má ponastavované všetky ochranné prvky nie je podľa mňa až tak od veci tam zavesiť nejaké fotky. Deti by som si tam dala kebyže mám, ale žiadne inkriminované foto.
Skorej je divné ako si tu mamičky dávajú celé albumy z pôrodnice a podobne. Pričom na MK to naozaj vidí hocikto a ešte sa to zobrazuje každému aj v novinkách na paneloch.
A zasa nie je fotka ako fotka to treba rozlišovať, ja som napríklad fotografka a umelecké a pekné fotky si vždy aj rada pozriem a logicky ich aj propagujem 🙂