Pohádala som sa s partnerom

24. jan 2024

Ahojte.
Pohadali sme sa s partnerom, teda on respektivne na mňa s tym vyletel, ani mi to do očí nepovedal, ale cez telefón z roboty ..
Este musim povedat, ze byvame spolocne v bytovom dome, dole jeho rodicia a mi hore.
Jeho mama sa mu stazovala, že stale periem..
Podotýkam, periem pre 2 deti a dvoch dospelých, a niekedy to vyjde, že denne operiem 2 práčky na jeden sušiak, viac nemam kde vešať . zalezi aj od pradla proste, ale že niesom setrna a míňam elektriku.. niekedy neperiem aj 3-4dni. O par mesiacov pride k nam babatko, takze to este len bude prania.

Otazka, ako casto periete vy a ako triedite pradlo - co s čim periete. Ďakujem.

mimikarol
24. jan 2024

My sme dvaja dospelí a jedno dieťa. Beriem denno denne 2x + 2x ide sušička. Zo mňa by tvoju svokru asi porazilo

vanilkovazmrzka
24. jan 2024

Ludia uz nevedia co od dobroty, ze kritizuju niekoho zato, ze perie? 😅

ibatanecnica
24. jan 2024

@doris11 ja teiž nechápem. Normálne mám podozrenie, že periem aj susedom. 😂 Pomaly každý deň periem. Keď nestíham dva dni prať, tak máme už stromček v kúpelni.

vilma7
24. jan 2024

Ja periem raz týždenne ale pracok viac, 2-6-7 podľa toho či sa perie aj posteľné a uteráky.. Večer jednu pracku do rána je vysušené a potom druhu... To je oblečenie pre deti. Mne a manželovi dávam veci do sušičky.

autor
24. jan 2024

Ach jaj a teraz ako to vysvetlit drahemu ? Normálne mu mam chut toto ukazat, deti pridu zo škôlky a snad im nedam to spinave znovu do skolky na druhy den, alebo ked z vonku pridu, normalne mam dilemu ci si vobec mozem dovolit mu oprať bundu 🫣 nam akosi zacala zlyhavat komunikacia a he mi to viac než luto, lebo mam pocit ze som spadla do jamy levovej.. a ano, bol zvyknuty viac dni po sebe nosit to iste, lebo jeho mama perie raz tyzdenne a zas to si ja neviem predstaviť .. väčšinou neperiem piatok sobota nedela .. do vtedy sa to nabali, ze nie je mozne iprat vsetko v priebehu jedneho dňa, keď mam len sušiak, kde suším prádlo, ked su tam uteraky a osusky tak operiem tak 2 pracky, niekedy tam napcham aj 3 pracky ..

rosavia
24. jan 2024

Takze svokre sa nepaci, ze minate vela elektriny, ktoru si sami platite? Ma asi vela volneho casu.
A muz si Ta tiez mohol zastat. Teda, ak si nemysli, ze pastas pracku na prazdno, lebo Ta to bavi 😬

annamalaga
24. jan 2024

Nuž , treba sa odsťahovať a máš po probléme. Si šla do spoločného bývania, tak ti treba.

katkajaromer
24. jan 2024

No jo, tady zase někdo udělal tu největší blbost a bydlí v jednom baráku s rodičma manžela.. 😵 Vlastně dokonce jen partnera.. Ach jo..

janickacrazy
24. jan 2024

Každý deň si odfoť deti, keď prídu zo škôlky a opýtaj sa toho tvojho, či aj zajtra im máš obliecť to isté špinavé oblečenie do škôlky, či mu nevadí, že učitelia si budú myslieť, že nemáte na prášok alebo ako si to teda predstavuje.

ddaassuullaa
24. jan 2024

No pozri - mozes zvolit hlupe riesenie a kupit dalsi susiak, budes prat 2x v tyzdni napr.4-5 praciek naraz. Alebo to normalne vysvetlis chlapovi, ze pranie nie je jednorazova zalezitost ma tyzden, ale podla potreby. Doteraz mu to nevadilo a problem ma ked sa do toho zacne starat domacnot jeho rodicov? Alebo mu vadi oprate ciste vonave pradlo? Lebo ano, aj ludia prasiatka existuju. Mozes mu narhnut, nech skusi v zaujme setrenia prat rucne aspon tyzden. Asi usetri elektriku, ale nie svoje krize, ani praci prostriedok, ani vodu a uz vobec nie cas. Vie vobec, co hce usetrit?

stefi_k
24. jan 2024

Jednoducho to vysvetlis drahemu, v kludesi s nim sadnes vysvetlis mu, ze od dnesneho dna ma na starosti spinave oblecenie on a ked si deti nebudu mat co obliect, budes mu vykrikovat.

tykat
24. jan 2024

A deti su tvojho muza? Lebo rozmyslam co tak moze jeho mame vadit.

domkakvet
24. jan 2024

Treba poriesit platenie uctov a nie kto ako perie, lebo sa perie podla potreby.

lavender94
24. jan 2024

No normálne úkaz mužovi túto diskusiu, že toľko koľko perieš je úplne normálne. Mňa teda zarazilo ze keď tam býval sám, tak traja ľudia prali jeden krát za týždeň. To buď klame/nemá ani šajnu koľko sa perie, alebo su trošku špindíry. Ale keď píšeš, že účty za vás nikto neplatí, nechápem prečo by mal byt problém. Si zlata, že sa snažíš mu to kľudne vysvetliť aby to pochopil, ja by som asi spravila cirkus 😂

cimage
24. jan 2024

Neviem si predstavit ako moze niekto prat 1x za tyzden. Ved veci do skolky/prace, veci doma, postelne, uteraky. To nepriem kazdy tyzden, ale to tiez neviem naraz oprat. To mam 5posteli. Aj keby som bola sama v domacnosti, tak min 2pracky by som prala za tyzden.
@vanilkovazmrzka presne, uz svokricka nevie do coho strcit nos. Ked budu deti a muz chodit spinave, tak zas bude zle.

cafelatte
24. jan 2024

Periem koncom týždňa, mam vyhradeny praci den, aby som nemusela prat cez týždeň a víkend ak máme program mimo domu. Výhodou je ze ja mam pracovnu, takže nikomu neprekáža nahromadené oblečenie, mam 9 kg pracku, periem nárazovo viac praciek. Mam 3 deti.

lili1313
24. jan 2024

@tykat aj mne napadlo že tie dve su len jej a iba to nenarodene je spolocne. Veď v tejto frekvencii musí prat už roky a svokre to až teraz napadlo?

malinovka333
24. jan 2024

Tak zalezi aj kto ma aku velku pracku..ak ma niekto ma 5kg moze prat aj kazdy den..ja mam na 9kg veci mame vela ale urcite neperiem kazdy den.niekedy periem 2dni po sebe nieiedy aj 3dni neperiem.aj ked som mala babatko tak som mu urcite neprala kazdy den ale tak kazdy druhy treti kym sa ta pracka nenaplnila aspon do 3/4 .pracku nepreplnujem ale co mu treba prat kazdy den? Triedim biele veci, bezne veci, muzove monterky ,postelne pradlo. Deky,koberce

zuzana111984
24. jan 2024

No nič, zbaľ špinavé veci do vreca a odnes jeho mamičke, nech operie, s odôvodnením, aby si ty moc neprala. A mužovi by som zložila telefón, keby na mňa vyletel. A to, že traja dospelý prali 1 práčku za týždeň, fuj, všetko spolu, ponožky s nohavičkami a nebodaj aj s utierkami..
Ja periem, klasika biele, bledé farebné, tmavé farebné, čierne, uteráky bledé, tmavé zvlášť, obliečky, utierky, keď sa nazbierajú, malé koberčeky, kúpeľnové predložky, deky, teraz v zime zvlášť bundy, čiapky, šály, rukavice, detské overaly. Synovi 1r. ešte oddelene detskom géli. Mužove z roboty zvlášť, keď príde z týždňovky. A všetko ide do sušičky, to by maminku porazilo.
Miesto ziapania po tebe, nech ti kúpi sušičku, ušetríš si čas, pri bábäku ho budeš potrebovať.

malinovka333
24. jan 2024

@cimage mne vojdu do pracky 4obliecky,vankuse mame male a 1 velka plachta a1mala. A nie je to preplnene. Periny periem kazde 2t. V lete kazdy tyzden. Uteraky periem vacsinou v sobotu tie davam do susicky. Monterky periem muzovi 1-2xtyzdenne zalezi co robi a ako to zaspini. Ale dava si aj kazdy den alebo kazdu druhy den ciste. Bezne veci co mame ja z roboty deti zo skoly to periem tak 2x tyzdenne.aj keby ako chcem nie je kazdy den plna pracka.ja ked si dam rifle nemusim.ich dat kazdy den oprat.u deti vacsinou ano.ale ako pisem zalezi aj od kapacity pracky. Keby mam 5kg tak periem aj kazdy den.takze by bolo dobre uviest na kolko kg tu maju niektore pracku co peru kazdy den.lebo mala som moznost prat v 5g pracke tam das 3veci a je plna.ak niekto napise ze triedi pradlo na 20 kopok tak to by som prala 3veci stale alebo 1x za mesiac kym.by sa ki to nazbieralo.

janickacrazy
24. jan 2024

@malinovka333 Ja mám 8kg práčku. Periem každý deň a práčka je vždy plná. No naše deti majú každý deň čisté tričká, nohavice, muž montérky a kopu tričiek do práce, raz do týždňa periem obliečky alebo uteráky, sem-tam nejaká bunda, u nás sa to proste nazbiera.

ahhola
24. jan 2024

Otazka... ako casto periete vy... je mimozna😂
Byvat nad svokrou... (partnerovou matkou👽) aby mi ratala pocet pracok/den, pocet hadok, stykov, prdnuti za den by ma trapilo Najviac. Pod zamienkou potreby vacsieho bytu by som sla aj do rovnakeho v m2, len prec spod tej lupy. 🔎🔍

malinovka333
24. jan 2024

@janickacrazy aj my mame kazdy den ciste tricka to sa neboj.a plnu pracku nenazbieram ani keby tam dam 4hrube mikiny.z toho vyznieva ze tam davas aj monterky prat. To periem zvlast

tykat
24. jan 2024

@lili1313 no presne, mne z toho vychadza ze sa tam asi pristahovala s detmi a muzova mama je nespokojna. Lebo inak naozaj nechapem, ze doteraz jej to nevadilo?

janickacrazy
24. jan 2024

@malinovka333 Nie, montérky periem zvlášť spolu s pracovnými tričkami a mikinamy, ale to je jedno, proste u nás je stále dačo na pranie.

jaskolka
24. jan 2024

My sme 4 a periem bud každý deň, alebo minimálne každý druhý. Najviac veci ide do práčky od detí. Logicky ze nepôjdu 2 dni po sebe v tom istom, do škôlky a jaslí, plus dcéra ešte nevie dobre jest sama, oduca sa od plienok, takže bežne z jaslí beriem ju špinavú a aj kôpku náhradného oblečenia, ktoré je pocikane, alebo špinavé od jedla.
Nechápem, čo svokra rieši, keď máte rozdelené ako budete prispievať a platíte si účty sami,tak co jej do toho, koľko razy peries, ci sa kupes a podobne

ada12345
24. jan 2024

Triedim biele/svetle, farebne a tmave. Teda tyzdenne operiem 3 pracky. Pracku mam 9kg. A mam 3 deti plus 2 dospeli. U teba sa mi zda, ze zbytocne peries casto a par veci. Ak ti je malo jeden susiak, tak este jeden dokup, to stoji par euro. A pockaj do piatku a per vsetko naraz - plnu pracku vzdy a nie poloprazdnu, nie priebezne zopar veci. To je ozaj neekologicke a neekonomicke.

lenkakravcova
24. jan 2024

1. Povedz mužovi, že treba kúpiť väčšiu práčku (budeš prať menej)
2. Povedz mužovi, nech ti namontuje sušiak niekde vonku, pod strieškou, taký vyťahovaci alebo nech niečo vymyslí - aby si mohla tu väčšiu práčku naraz vyvesat.
3. Keď splní 1+2 budeš prať menej krát do týždňa. Vyriešené. 🙂

timilv
24. jan 2024

@autorka u nás ide skoro každý deň práčka. Každú sobotu periem posteľné a uteráky mením podľa potreby - 1-2x týždenne. Utierky mením niekedy aj 2x denne, tak to tiež tak za týždeň nazbierané jednu práčku. U nás nikto nemá rád biele oblečenie, tak triedim akurát jemné prádlo a ostatné oblečenie periem spolu. Ale naozaj keď minule muž pozeral cez aplikáciu koľkokrát išla sušička, tak išla nejakých 35x za mesiac 😂 proste u nás ak aj náhodou neperiem v ten deň oblečenie, tak periem posteľné, alebo uteráky alebo utierky.. a to ešte raz za mesiac periem deky a prehozy a raz za dva mesiace všetky závesy a záclony, zo mňa by Tvoja svokra zinfarktovala 😅

ali12377
24. jan 2024

problem nie je ci vela alebo malo, ste dospeli a vsetko si platite sami, problemom je, ze priatel si Ta, resp. Vas ako rodinu nezastal, stacilo povedat, Vasa domacnost, vas zivot, vase zvyklosti, vase pravidla! Zhrniem to, problem vidim, ze priatel si TA NEZASTAL. Tym, ze ti tu zeny napisu kolko peru nic nevyriesis, v tom problem nie je.