Pohodlný muž

15. sep 2021

Ahojte,
Ako fungujete v dlhorocnom manzelstve s chlapom, ktory je ani neviem, ako to nazvat...proste nemysli na take bezne veci ani chlapske, co sa rodiny a domacnosti tyka..rozhovorov uz bolo milion...vsetko pripominam naozaj vela x, potom je uz podrazdeny, ze stale rypem...aj prezutie pneumatik pripominam a veci podobneho typu...mame dieta, takze nemozem a nechcem fungovat tak, ze ja za to neuvarim , neoperiem a.pod...mate naozaj osvedcene rady? Ja som uz unavena. Dakujem

danieli
15. sep 2021

A skusila si sa opytat na termin? Mne to funguje s detmi, navrhnu riesenie napriklad 5 minut, nastavim casovac a zazvoni, ked neprichadzaju pytam sa och co dalej? Dohodli sme sa slovo nedodrzali? Ako sa mam na nich spolahnut? A co bude dalej? Iba take zrkadlo a normalne im to dochadza, ze aj oni nieco odo mna chcu a ja predsa nemusim dodrzat slovo a oni sa nemaju na co a na koho spolahnut, takto chcete fungovat? U nas nechcu...ale prist na to museli sami, komunikujete si s muzom aj pocity bez prilisnych emocii? Aby druhy vedel ako sa citis? Bez hnevu a zalovania povedat vetu: stresuje ma predstava opat riesit pneumatiky, vzdy skoncime hadkou, neviem sa pohnut z miesta, potrebujeme mat prezute auto do piatku a budem spokojne spat...no povedat to vecne, skutocne bez emocii

autor
15. sep 2021

@1katus1 ja chodim tiez do prace, mame skoro 3r dieta. Co robi...kazdy druhy tyzden je doobeda s dietatom, kym.som v praci. Takze umyje riad a povysava. Ked som doma, tak to nerobi. Kosieva on. Ine nic sam.od seba na pravidelnej baze nerobi.

autor
15. sep 2021

@danieli ja sa snazim o vecnu debatu. Om sa vacsinou zacne urazat a uz to ide...jemu je vela veci ukradnutych

autor
15. sep 2021

@1katus1 oprava: 2 r dieta

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
15. sep 2021

u nás je to isté... všetko je na mojej hlave. Mne to zas až tak nevadí. Mám kalendár kde všetko zapisujem aby som nezabudla... som jednoducho manažérka rodiny.... Môj manžel sa neprihlási ani k zubárovi - ešte aj to musím ja dohodnúť...

1katus1
15. sep 2021

Tak to ti ešte veľa pomáha. Ver že sú aj horší. Niektorý chlapi skrátka nie sú na vybavovanie veci či úrady alebo nákupy.

buberova
15. sep 2021

Inak také situácie mi pripomínajú tú známu pesničku... Že načo by aj behal keď všetko je v poriadku...

Možno necíti až takú nutnosť keď vidí ako to ty dobre zvládaš... Tá pochvala možno znie dobre...

autor
15. sep 2021

@1katus1 chlap, ktory nevie dohodnut opravara? U mna to.proste posobi strasne nechlapsky..ved je to smiesne..ale jeho problem.je,.ze zabuda.alebo ze je to pre neho nepodstatne...

1katus1
15. sep 2021

Neviem ja mám na to takú názor vybaví ten z partnerov ktorý má čas a vie to. U nás vybavujem aj autoservis ja. Keď treba meniť olej a filtre v aute ide kúpim to manžel vymení. Keď sa niečo prerába napíše mi zoznam koľko čoho potrebuje ja zbehnem do stavebniny objednať zajednane dovoz na čas keď bude muž doma aby vyložil a mohol robiť. Keď mu počas práce niečo chýba idem to kúpiť načo bude odbiehat od rozrobené roboty.

elizabet173
15. sep 2021

píšeš upratať autá, prečo upratuješ aj jeho? Trošku mám pocit, že si od začiatku vášho spolužitia "velila". Neber to v zlom, možno to bolo preto, že si mala pocit, že by to nebolo nikdy, no on sa na teba spolieha.

autor
15. sep 2021

@1katus1 lenze moj muz nie je nejako velmi zaneprazdneny..len pre neho su podstatnejsie veci ako praca okolo domu...behanie, cvicenie atd...on ,,muklovat" nechce, ako povedal

autor
15. sep 2021

@elizabet173 ano, presne tem pocit som mala...ja nemienim cakat na veci rok. Na to som velmi akcna. Ja jeho neupratujem,.to som len asi blbo napisala

elizabet173
15. sep 2021

len vieš, muži sú ješitní, keď si poradí bezo mňa, tak sa na to vykašlem

joannita
15. sep 2021

Autorka....poviem ti to tak. Nezmeni sa to nikdy, stale bude taky aky je. A ty sa s tym bud zmieris, alebo sa s nim rozvedies.
Zapamataj si to 🙏 Nikdy sa tvoj muz nezmeni, bohuzial.

autor
15. sep 2021

@joannita mas skusenost?

marca12
15. sep 2021

Nuz je taky typ a zavisi,ci sa chces vzdy rozculovat alebo sa prisposobis. Ono zas nie je hanba,ak zena vybavi. Aj u nas to tak funguje,ze vybavi ten,kto na to oride,ze to treba. Stane sa,ze nieco mu poviem,ze by bolo treba,nema sa k nicomu,tak mu to pripominam donekonecna a velakrat aj "zahorelo" a len tak sa naucil,ze dolezite veci nepockaju. Neviem odhadnut do akej miery je tvoj uplne neschopny,ale ak ma viac veci na rozume,moze nejake odsunut,ktore povazuje za nepodstatne. Akosi nevie vyhodnotit,ze to treba alebo su to prenho nepodstatne veci,ktore pockaju. U nas je to aj tak,ze dlho nic a potom zrazu robi vsetko az sa cudujem,co sa mu udialo,ze tak maka 🤣 A pises,ze nie je na muklovanie. Nerobi nic zle,nie kazdy je stvoreny na pracu okolo domu,vedela si,koho si beries.

joannita
15. sep 2021

Ano mam skusenost. A nie s jednym ale s troma byvalymi Je to proste boj. A ked ten tvoj je jesitak jak vysity podla toho co pises, tak nehrozi zmena.
Teraz mam muza, co je tiez jesitak, ale aspon vybavi veci. Ale ti predtym 🤦‍♀️ to boli fakt trtkovia a ka som riesila vsetko, opravarov, hypoteky, auto....

lilitela
15. sep 2021

@lvula no tak nech sa zničí, píše že je unavená. Bude to len hosie. Ja som skákala za prdelou chlapovi roky a slušne ho prosila , aby pomohol a nezabralo to nič.

lvula
15. sep 2021

@lilitela tak žiaľ, môžete si za to same, ze ste sa zničili a ste skákali chlapovi za prdelou, nik iny za to nemoze. Ja mojmu neskacem, skakat nebudem (pokial je zdravy), sme rovnocenni partneri a spolupodielame sa na spolocnom spoluziti.

lilitela
15. sep 2021

Tiež som písala, tiež sa urazil, lebo znova ti napíšem, že chce aby si sa ty cítila blbo a dala pokoj. Ako píše
@dzulli1980 , je potreba aby ti jeho slová, ataky, boli ukradnuté a nepripúšťala si ich. To ale nezaručuje že si robotu urobí.

joannita
15. sep 2021

@lvula ano to je pravda, od zaciatku treba chlapovi ukazat kde je handra a kybel obrazne povedane. Zeny na zaciatku robia velku chybu, ze sa chcu predviest ake su dobre gazdinky a chlap si na to velmi rychlo zvykne. Najskor za to zenu aj chvali, ale potom to berie ako samozrejmost a neskor ako nutnost.
ALE! Velmi zalezi aj na tom, aku ma matku dotycny. Pretoze moj ex mal matku, ktora mu pod nos vsetko doniesla. Chlapec si nevedel ani dojedeny tanier odpratat zo stola (doslova), on netusil ako sa dlazka umyva. A to je potom tazko.... Tomu aj ked das tu handru a kybel od zaciatku vztahu, tak nechape a je to veru boj uz hned od pociatku

dzulli1980
15. sep 2021

@lilitela Neviem, či si označila správnu osobu, no ja mám slová môjho muža, čo sa tohto týka, na saláme ... o žiadnych atakoch vo svojom manželskom živote neviem ... jednoducho napíšem, čo treba, urobí to ... a žijeme si ďalej v pohodovom manželskom živote ... tak ako som napísala autorke, na každého muža existuje manuál.

lilitela
15. sep 2021

@uglybetty1234 môj muž takto žil rok sám a ustál to fantasticky. Vôbec neupratoval a nevadilo mu to, nevaril, chodil do vyvarovky, prál 1x za dva týždne. Väčšinu času sa zabával, cvičil, odpočíval, teda po práci. Ale je to riešenie k tomu aby si uvedomil že ten rozvod je na mieste.

marcellka32
15. sep 2021

Ale veď on sa spolieha na teba, že všetko zariadis, načo by sa trápil s vybavovaním, zháňaním opravára, upraces autá...my máme podelené povinnosti zhruba takto: interiér domu je môj čo sa týka upratovania a varenia (mám zminimalizovanu domacnost, upratané mám stále), exteriér muž: kosenie, autá riešiť (ja netuším ako a kedy sa menia gumy), záhrada, terasa, riešenie opravarov, chlapské práce, ktoré často robia aj ženy aj keď neviem prečo, ani ja nie som ľavá, viem aj drevo narubat, aj hnoj som kydala u babky na farme,...ale niekedy ženy robia všetko a muž sa automaticky spolieha a to je chyba

lilitela
15. sep 2021

@lvula ja sa ti nesťažujem, ja ti píšem na tvoju reakciu, že tento prístup vedie k rozvodu, áno vedie k rozvodu. To nie je o Tom, že sme si tak mužov naučili to je tým že takí sú a nezmeníme to. Ja osobne som bola mladá, neskúsená, a s týmto chlapom som chodila 4 roky, kým sme spolu začali žiť. Tie prvé roky sme neriešili žiadne zásadné spoločné plány a tak sa to neukázalo v plnej paráde. Čo mal svoje osobné záležitosti, to si poriešil. Po 4 rokoch vzťahu potom zvažujete, či rozchod stojí za to, máš pocit že sa to dá ustáť. Lebo je toho málo, hľadáš pozitíva. Lenže keď príde dieťa, ta nálož sa na ženu znasobi a vtedy to dolieha naplno. Pozitíva sú zrazu minimalne. Sú chlapi ktorí prirodzene prejdú do role otca a plnohodnotného partnera matky svojho dieťaťa, a sú takí, ktorí nechápu, čo a prečo by sa malo niečo menit. Len toľko.

lavender273
15. sep 2021

Vitaj v klube. Co neurobim sama to nemam. Vzdala som to uz davno. 🙄

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
15. sep 2021

vieš, vy dvaja máte asi rozdielnu predstavu o trávení voľného času. Muž nechce muklovať okolo domu. Ak máte len trávu a tú pokosí, ihličnany a dlažbu, muklovať okolo domu vlastne nemusí. Zase sa niečo nekazí denne, tiež mám rodinný dom a keď, zavolať opravára zase nie je až taká tragédia, otázka minúty. Ak chce behať, bicyklovať, nech behá, bicykluje, aj ty si vyhraď dve popoludnia v týždni, keď preberie starostlivosť. Že to zvládne, si písala. Ak je po iných stránkach fajn, toto by nebol u mňa dôvod na to, aby som vytvárala dusnú atmosféru.

lienka9
15. sep 2021

U mna pomohlo neriesit jeho "lenivost".zial som velmi dobra managerka a vacsinou si viem vsetko zorganizovat sama, tak to rad vyuziva..ale ked chcem aby naozaj nieco spravil napisem zoznam,pripnem na chladnickiu a dam deadline dokedy ma spravit.plus mame viber skupiny s jeho rodinou tak veselym tonom poslem vsetkym zoznamy a tolko si ho doberame az to spravi :D plus poslem do kalendara pripomienky tak mu to vybehne v mobile ..hnevat sa na neho nemozem stale,to uz by sme asi spolu neboli :D