Prečo vo vzťahu trpíme?

nezabijes
7. mar 2015

Preco sme niektoré také sprosté a trpime vo vzťahu ktorý nás ničí?

alerka
8. mar 2015

@mamulka211 100% suhlas

nezabijes
autor
8. mar 2015

@mamulka211 to co si napisala je 100% pravda.

mamulka211
8. mar 2015

Láske rozumie dokonale len žena. Muž je vždy začiatočník.
Charles Dickens

nezabijes
autor
8. mar 2015

Z niektorych zien mam pocit ze sa chodia vyburit na toto forum.hladaju diskusie kde sa sa chcu ine vyzalovat a potom si hladkaju ego ake su oni a ich zivot dokonale ako vsetko vedia a samozrejme zakladatelka temy je hlupa sebecka atd.tak dobre sa kope do zeny ktora je nadne a chce len pochopenie.vsak?a to teraz nepisem o sebe mne su ukradnute.ale precitala som si tu vela diskusii kde zakladatelka bola doslova nadne a tie odpovede niektorych boli hnusne,krute,zlomyselne.toto asi nikdy nepochopim ako moze byt zena k zene taka kruta. 😢

libka1
8. mar 2015

@nezabijes niekedy je aj kopanec novym startom 😉
Je tu kopec tem kde sa zeny chcu vyzalovat. Skus sa vzit do druhej strany. Pre mna existuju 3 kategorie takychto pripadov:
1. Som nestastna a robim s tym nieco aby sa to zmenilo.
2. Som nestastna ale zijem s tym a nechcem nic menit, som ochotna sa obetovat.
3. Som nestastna a stazujem sa ale nie som ochotna s tym nic robit.
Ak patris do 3 kategorie kolies ludom oci a nesmies byt prekvapena. 😉

nezabijes
autor
8. mar 2015

A este nieco.nazov diskusie je v mnoznom cisle ja som len chcela aby sem napisali zeny ktore maju problem s partnerom.a viem ze takych je vela.aby sme sa vyzalovali jedna druhej bez odsudzovania.problem to sice nevyriesi ale ale na dusi j hned lahsie 🙂

libka1
8. mar 2015

@mamulka211 su aj zeny co takehoto partnera opustili a nie su ani hlupe, ani neempaticke ani tarajky 😉

nezabijes
autor
8. mar 2015

@libka1 tato diskusia nema byt len omne.a myslim si ze keby som tu npisala aj ako sa mam fantsticky aj tak by to niektorym nedalo a rypali by. 😀

mamulka211
8. mar 2015

@libka1 ona s tym mozno nechce nic robit, lebo vie, ze s tym sa robit nic neda, ona nemoze zmenit svojho partnera, aby zacal vnimat a uvazovat ako ona. Muz nikdy nebude mat pocity ako zena, je vedecky dokazane, ze oni to maju v mozgu inac zariadene, pre nich su prioritou ine veci a maju ine precitovanie. Preto sa zeny casto citia aj budu citit nepochopene, nedocenene a nemozu s tym robit nic, lebo muz sa zenou nestane...

mamulka211
8. mar 2015

Priklad zo zivota, tisickrat povie zena muzovi, ze ked sa jej neozyva z prace, alebo sluzobky, ze ma pocit, ze na nu nemysli, ze mu nechyba a on sa dajme tomu aj snazi tyzden, dva a potom zas nic..lebo prenho nie je ozyvanie sa znakom lasky. Ked je v praci pracuje a nemysli na zamilovanost, je s kamosmi, preberaju svoje veci a nema potrebu vyvolavat manzelke, ze ju miluje, zena naopak aj v pracci, aj s kamoskami mysli na svojho manzela a miluje ho a tuzi ho pocut a vediet, ze na nu mysli..s tym nic nespravi, ked bude vyvolavat hadky na tu temu, znechuti ho, ked bude ticho, sama sa bude citit deprimovane..proste su to rozdielne pocitove faktory a to sa zmenit neda

libka1
8. mar 2015

@mamulka211 zovseobecnenie, mam chlapa co ma dobre chape, necitim sa nepochopene.
mala som aj takeho ako zakladatelka, vymenila som ho za lepsi model. Mala som stastie/rozum ze mi nestihol spravit deti...

libka1
8. mar 2015

@nezabijes to je mozne 😀 je to tu niekedy vesele...

koniarova
8. mar 2015

@nezabijes Táto diskusia je o ničom. Pretože si o sebe a vzťahu nič nenapísala. 😒

libka1
8. mar 2015

@nezabijes na toto by som si asi spravila skupinu kde sa naozaj nazbierate baby co ste na jednej lodi. Ver tomu ze je tu takych vela ale prave kvoli tym utokom sa boja napisat 😉

nezabijes
autor
8. mar 2015

@libka1 dam priklad zena sa pytla ako csto maju ine sex s partnerom.myslim ze e to nevinna otazka al tie odpovede .naco to chces vediet zlpsi sa ti tym zivot albo mi mame 5krat denne pomohlo ti to.mala som dost ked som to citala. 😀 fakt niektore zeny nepochopim.

nezabijes
autor
8. mar 2015

@koniarova nenapisala lebo to nemalo byt len omne a mojom vztahu.ale ako vidim ine zienky ktore aju tiz prolemy radsej ani nenapisu.

mamulka211
8. mar 2015

@libka1 Len aby ti ten model vydrzal v takom dokonalom stave cely zivot.

ninusinka
8. mar 2015

@nezabijes napísala si to presne!!!to isté si aj ja myslím!

libka1
8. mar 2015

@mamulka211 ja v to verim 😉

nezabijes
autor
8. mar 2015

@libka1 to verim ze sa boja 🙂 ale tie utoky su fakt n zaplakanie.kam inam by mala napisat zena ktora jendne?ktor sa chce vyzalovat?co ak su zeny ktore trpia ale radsej vsetko dusia v sebe len ab ich tu nezvozili pod ciernu zem a pritom by stacilo trosku empatie 🙂

libka1
8. mar 2015

@nezabijes to by bol idealny stav. Od toho ma kon daleko. Vela ludi co sa prezentuje idealne je mozno na tom horsie ako ty len si to na rozdiel od teba nepriznaju alebo to mozno ani nevedia. Je to uhol pohladu...

nezabijes
autor
8. mar 2015

@libka1 to je jasne.len je fakt smutne.viem uz sa opakujem 😀 ale je dost nenavisti vsade okolo nas. musime si ublizovat este aj tu?

usiko
8. mar 2015

@nezabijes moja, uz si si mohla zvyknut, ake sliepky sem chodia podrypovat.....a neber ich komenty osobne..bud su frustrovane z vlastneho zivota, alebo sa nudia, alebo jednoducho su s niecim nespokojne a preto potrebuju ukazat ake su ;stastne' ....stastny clovek sa svojim stastim nepotrebuje chvalit, stastny clovek si to uziva a pomaha inym.......mozno vacsina z tych, co ta tu urazaju, o par rokov bude v takej situacii ako ty, mozno aj skor a budu potrebovat pomoc, porozpravat sa, pochopit...a toto zlo sa im vrati......drzim palce, aby si to vyriesila tak, aby si bola ty aj deti stastne...aspon podla moznosti....

ja ti rozumiem, viem, o com pises, a viem, ze to nie je lahke.....ak nikoho nemas, nemas peniaze na byt, nemas prijem, pomoc, nic, tak v dnesnej dobe je tazke od muza odist, lebo stratis ten pocit akej si materialnej skoroistoty pre seba aj pre deti....bojis sa, co na to povedia ludia, co ak ti to budu deti vycitat neskor, ze si urobila chybu....kazdy robime chyby...urob to, co povazujes v danej chvili za najlepsie.....cas mozno ukaze..mozno si niekho najdes aodstahujes sa aj s detmi k nemu...ktovie......riesenim by bolo aj toto: ak sa nelubite,ostat spolu ale kazdy si po dohode zit vlastny zivot.....kazdy by si mohol najst ineho partnera, ktory by mu daval lasku a pochopenie, ale vy by ste fungovali v jednej domacnosti ako rodicia v pokoji a klude .....poznam par parov, ktore to takto maju a su spokojni....pretoze deti maju rodicov kazdy den pri sebe a zaroven aj rodicia maju svoje potreby lasky a pochopenia uspokojene......ja viem, ze ma tu moralistky odsudia, panbozkarky tiez....ale co uz.....je to riesenie, ak nechces odist s detmi od ich otca, alebo ak nemozes....

ali08
8. mar 2015

@alerka lebo na mk je to normálne že niektoré ženy majú také odpovede.

nezabijes
autor
8. mar 2015

@usiko paci sa mi tvoj prispevok.ztoho si clovek aj nieco vezme zamysli sa atd.len skoda ze je tu takych prispevkov malo samozrejme cest vynimkam ktore pisu naozaj rozumne .

nezabijes
autor
8. mar 2015

@ali08 nechcem byt hnusna ale ked takym stylom vychvavaju aj svoje deti ,ze ziadna empatia zidny sucit k druhym ten svet bude len horsi a horsi.

sissy27
8. mar 2015

@nezabijes ja zas nijako neviem pochopiť ženy, ktoré sú nešťastné, trpia a jediné, čo s tým spravia, je to, že sa nazvú sprostými... potom sa ale nemôžu čudovať, že sa tak k nim chová aj ich okolie... a príde mi úplne scestné prezentovať sa ako chudinka hlupaňa a očakávať, že ma každý bude presviedčať, že to tak nie je, veď si šikovná a múdra... halooo dievčatá, preberte sa a začnite samé od seba, aby si vás okolie malo za čo vážiť... a ver mi, nie je to žiadna arogancia ani nedostatok empatie (aspoň z mojej strany) jednať z niekým na rovinu... ak má niekto "deň blbec" a potrebuje len povzbudiť je jedna vec, ale ak sa niekto len stále dookola ľutuje a plače nad vecami, ktoré už mohol 10x zmeniť, akurát sa mu nechce, tak pardón, ale aj tá moja empatia má svoje hranice... nie celkom chápem aj potrebu riešiť svoje najintímnejšie problémy na verejnom fóre - to nemáte kamarátky z mäsa a kostí, s ktorými to môžete prebrať? alebo je to tak, že vás za vaše nekonečné fňukanie a nulovú empatiu z vašej strany (lebo stále tie vaše problémy sú dôležitejšie) majú plné zuby a "odstrihli sa" ? pýtať sa cudzích ľudí, ako často majú sex - veď vyjdi na ulicu a popýtaj sa tam, to je predsa to isté, nie? 🙂 a teda keď už sa niekto pýta na takúto vec, tak by mohol vopred objasniť, prečo to chce vedieť, ako mu to pomôže...v tomto sme každý iný, každý máme iné potreby / možnosti, a teda takéto "ankety" sú úplne bezpredmetné...
takže to, že niekto nezareaguje tak, ako si ty predstavuješ, ešte neznamená, že je zlý, nenávistný, arogantný, závistlivý, neempatický a neviem ešte aký... možno by nebolo na škodu sa občas nad takými "inými" príspevkami aspoň trošku zamyslieť a skúsiť si z nich niečo vybrať (dobrým príkladom sú témy "sme v zlej finančnej situácii, ako ďalej" - 10 dobrých rád, ako zvýšiť svoj príjem, ale nieeeee, to je zlé, neempatické a bezcitné poslať niekoho do práce, čaká sa na ten jeden príspevok "daj mi adresu a číslo účtu, nech ti pošlem" )
a kam inam by mala napísať žena, ktorá je na dne? nič v zlom, ale ak je niekto na dne, tak v prvom rade rodina, priatelia, psychológ,krízové centrum, lekár (podľa konkrétneho problému),určite nie modrykonik.sk...lebo to už ako som písala, je to isté, ako vyjsť na ulicu a riešiť to s náhodnými okoloidúcimi...

ali08
8. mar 2015

@nezabijes a prečo si myslíš že si sprostá A trpis?skoro nikto nemá dokonalý vzťah (česť výnimkám). Po určitej dobe to už nieje láska ale zvyk.ja som z manželom 12rokov A k tomu je ešte cudzinec,doma hovoríme 3jazykmi,máme spolu 2deti,žijeme na Slovensku ale naše manželstvo je normálne Ale je to len o pochopení A porozumení a vzájomnej dohode.kľudne napíš viac možno ti poradím alebo aspoň tá vypočujem.

ali08
8. mar 2015

@nezabijes to je pravda ale to je normálne
Občas tu prispejem hl.koli manželovy ktorého veľmi podaktore odsudzujú A veru občas mi krv vrie keď čítam ich príspevky A keď rypu.

nezabijes
autor
8. mar 2015

@sissy27 ano ty lutovat nebudes.ja by som lutovala aj 100krat aj keby mi ta zena rozpravala dookola to iste.ale ludia su rozdielny.a co sa tyka toho sexu ta otazka nebolamoja to som len dala ako priklad. 🙂 a preco zena ktora je na dne nejde za rodinou ,psychologom atd?no mozno to nechce rozoberat s niekym osobne mozno je lepsie napisat anonymne na forum .myslim si ze suaj take ktore sa hanbia za svoje problemy.