Prerábka starého domu po priateľových starých rodičoch

tedea222
5. dec 2016

Dievčatá fakt neviem ako dalej, pred 3 rokmi sme sa rozhodli že si kúpime starší domček a prerobíme , svokrovci nám povedali aby sme si prerobili ich starý dom kde chovali len domáce zvieratá , bola a je tam maštaľ a nikto tam ani nechodil, proste žiadna voda , kúpelka , toaleta na dvore a tak ako to býva v tých starých sedliackych domoch. Ten môj chlap mi povedal, že sa staral o babku ktorú doopatroval takže mu ten dom nechala. Tak som súhlasila, ved dom je môjho priateľa, a ja som chcela predať byt a investovať do toho domu. Začalo sa prerábať, najskôr strecha a nový krov, lebo všetko bolo už zhnité , môj priateľ si zobral pôžičku a tak boli nejaké peniaze . Ja som sa chystala predať byt. Problém nastal ked som sa začala rozčulovať na to, že na dvore sú samé hovná od všetkej tej hydiny, ktorá sa tam volne prechádzala a celý dvor bol mokrý od výkalov. Na to mi moja švagriná povedala, že ked sa mi nepáčia hovná po dvore, mám zostať bývať v meste, skoro ma porazilo, pritom oni bývajú nedaľeko, na dvore trávniček a kvety a doma žiadna hydina , lebo ved načo , oni si hydinu chovajú na našom dvore, tak prečo by mala ona mať hovná po dvore, ale že ja sa rozčulujem, tak to si nemôžem dovoliť a podľa nej je to v poriadku že to tak je. Tak je to doteraz a to sú 3 roky. No ale ide o to že mi povedala , nakoľko sme vám dali ten dom do,, užívania".....skoro som skolabovala ked som to počula, je rozdiel dať dom do uživania a je rozdiel ked ten dom patrí priateľovi ...tak som sa ho spýtala , ako to je na koho je ten dom napísaný , a to ma už fakt skoro porazilo, no je na švagrinú, teda sestru môjho priateľa!! Takže vlastne prerábame dom pre jeho sestru a nie pre nás. A som sa spýtala ako by to bolo ked ja predám byt, investujem do domu ktorý nie je náš...takže by to bolo podľa jeho vysvetlenia tak, že by sa u notára napísala suma ktorú som tam investovala a keby niečo tak sa mi vrátia peniaze...akože toto ma dorazilo, ved tu ide aj o to, že človek investuje nie len tie financie, ale aj prácu a vytvorí si domov a podobne. A najlepšie je, že ja som tak z toho všetkého sklamaná že nedokážem si predstaviť aby som bývala, niekde kde mi nič nikdy nebude patriť a nemôžem si tam ani povedať čo a ako chcem, lebo všetko čo spomeniem jeho sestra skomentuje, že tak to nemôže byť lebo je to nepraktické, pritom pred prerábkou sme si s priateľom povedali ako to chceme v akom štýle, ale teraz on v podstate všetko mení podľa jeho sestry . Už som mu povedala, že ja to takto nechcem a že veľmi ľutujem že som s tým súhlasila aby sme si ten dom prerobili . Mali sme si kúpiť niekde úplne iný a spoločne do toho investovať, bol by to náš dom náš domov, takto je to dom v podstate jeho sestry ktorá sa nám do všetkého mieša a s ktoru momentálne už nekomunikujem a ten môj zatial priateľ si ju stále zastáva a nestojí za mnou a ja neviem ako to mám vyriešiť lebo sa už hádame každý deň. Najskôr mi povedal že si môžem spraviť podľa seba kúpelku , ale kým som prišla domov, kúpelna bola už hotová podľa jeho sestry , a potom som chcela aby mi nechal chodbu s trámami ...ani to tak nenechal, proste takto to išlo dalej, nakoniec mi nezostala žiadna miestnosť v ktorej by bolo niečo podľa mňa . A to mi stále tvrdí, že on ten dom prerába len kvôli mne, tak mi povedzte či je toto normálne ??? Raz som bola svedkom jednej debaty u nich doma, že ked sa už pominú rodičia môjho priateľa, tak jeho sestra predá dom v ktorom býva s nimi , slobodná je a sama , a potom jej ten môj priateľ pristaví nejakú izbu u nás a tam bude bývať, tak čo si myslíte, pre koho robí ten dom ?? Ona mu dokonca riadi aj účty , na kartu mu pošle čo môže minúť...jedná s ním ako s mentálne retardovaným a jemu to nevadí , ale mne ano, nakoľko ľudia čo žijú v spoločnej domácnosti by si svoje peniaze mali spravovať spolu a nie aby ich kontrovala dalšia osoba ...Ona takto riadi doma celú rodinu, nemá vlastnú takže do všetkých sa stará , dokonca dalšej švagrinej už nechce chodiť lebo že nemá upratané a ona tam nebude predsa sa na to pozerať...Zato svokra je iná, ona sa do nás nestará a nekomanduje, povedala aby sme si to spravili tak ako chceme, že to bude naša domácnosť...aj ked teda nebude lebo je to na niekoho iného napísané a ten môj priateľ to nechce riešiť , najskôr tvrdil že to sa vyrieši a prepíše na neho darovacou zmluvou ...ale už nerieši nič, jemu to asi tak vyhovuje, alebo sa to bojí riešiť. Dom je už hotový a ja nemám chuť sa tam sťahovať, byt som nepredala, odkedy viem že nám ho dala do užívania a tak premýšlam či tam mám vôbec ísť bývať...Chcela som tam kúpiť aspoň nejaký nábytok, aj sa páčil môjmu priateľovi , no na druhý deň s tým už nesúhlasil...asi diskutoval o tom doma ...a aby som sa musela pýtať na to či si môžem v záhrade niečo zasadiť, alebo niečo kúpiť do domu , tak to je už moc , som dosť tolerantná, ale toto je moc. Dala som mu ultimátum , bud za tá kúpeľňa prerobí tak ako sme chceli a prepíše si ten dom na seba , hoc aj tou darovacou zmluvou, tak vtedy som ochotná tam ísť bývať.

puklica13
5. dec 2016

@tedea222
Sluby sa slubuju a ... Ved to poznas

tedea222
autor
5. dec 2016

@mihula priateľ býva u rodičov aj s jeho sestrou milovanou, asi viac nemusím dodávať, on je doma od nej obskakovaný a čo chce papať to mu spraví , aj mama ho rozmaznáva , takže to aj tak vyzerá ...a ked sme zostávali u nich na víkend, tak jeho sestra nesúhlasila aby sme spávali spolu v jednej izbe, lebo ona si to neželala...a tak je to doteraz, a ked som zostala tehotná, tak som si myslela že budeme spolu bud tu u mna, alebo u nich, ale ona s tým nesúhlasila, vadila som jej , či čo jej vadilo, asi jej vadilo že si predstavila ako spolu spíme...moje nervy , a tak bol tu asi tak dva krát v týždni, lebo ved prerábal dom, takže on tam a ja tu...aj ked som ho vtedy potrebovala a nakoniec som aj tak bábo stratila, prestalo mu byť srdiečko..a on tu zas nechcel bývať každý deň , lebo ved dom musel robiť a mal to až 35 km daleko a aj benzín je drahý, ako sa vyjadrila jeho sestra, a on musí šetriť ...ach jaj, ja neviem ako som toto všetko mohla nevidieť ...ked oni sa tak pekne na začiatku ku mne chovali a že ja som tá najlepšia jeho priateľka, ostatné boli len zlatokopky ....a už som zistila prečo to nevydržali s ním...

wolfie
5. dec 2016

@tedea222 jeziskove husle...prosim ta, povedz mi, ze do toho domu si neinvestovala ani cent zo svojho a vsetko platil tvoj priatel...ak to islo z jeho vrecka, tak chvalabohu a nech ta ani len na sekundu nenapadne predavat byt a vrazat do domu, ktory patri jeho sestre a je uuuplne ocividne, ze ten dom ste prerobili pre nu a nie pre vas..pripadne na to, aby ho predala...a btw, utekaj od neho co najdalej, pretoze toto bude len a len horsie, chlapec je ocividne nepouzitelny do zivota..panecku, normalne sa mi dvihol tlak

puklica13
5. dec 2016

@tedea222 neboj..aj ty budes pre tu dalsiu priatelku zlatokopka😅..na to sa vyprdni a najdi si chlapa ktory nebude potrebovat segrin mozog aby sa rozhodoval

lilyianka
5. dec 2016

@tedea222 fuuuha teda toto by som nerozdychala....ty si privelmi tolerantna....ved tvoj priatel je uplny mumak...chybou bolo hned na začiatku po 1. Ze ste isli prerabat nejaku starsiu chalupku a po 2. Ze nebola pred prerabkou napisana na priatela...teraz s tym uz nic neurobis....
On nie je chlap do zivota...ocividne je velmi ovplyvnitelny...vies si predstavit život s takym chlapom? Nevie sam rozhodovat,ucty mu spravuje sestra resp riadi cely jeho zivot! Ta sa vam bude do zivota starat stale,pokial sa jej tvoj priatel nepostavi. ....ale obe vieme,ze je na to makky...s takymto chlapom by som uz davno nebola

timea7
5. dec 2016

@tedea222 sedím tu s otvorenými ústami a nehnevaj sa, to ty si s takýmito podmienkami súhlasila?! Mne aby nejaká zakomplexovaná stará dievka určovala, či budem spať s jej bratom? By som sa na päte otočila a viac by ma tam nikto nikdy nevidel. Nie že by som ešte opravovala starú hnilú chajdu, aj keby jeho bola, v blízkosti jeho sestry ani náhodou. Utekaj z tohoto chorého vzťahu, ani sa nezastavuj!

alaguema
5. dec 2016

@tedea222 de facto - ona ti môže znemožniť prístup na jej pozemok. Ten dom je jej. Neviem, či si to naplno uvedomuješ, ak jej tak sebaisto kontruješ, že ty tam máš čo robiť. Ak sa ona rozhodne, že nemáš, tak si ani nepískneš. Celé je to len nejaká trápna hra na zariaďovanie vlastnej domácnosti. Vám tam nič nepatrí, nechápeš? Prerobili a zariadili ste dom, ktorý vám nepatrí. Ak ona rozhodne, že nechce tvoju dosku od stolára, tak tam tá doska nebude. A ak jej tvoje predstavy nevyhovujú, tak tam nebude nič z nich ani zrealizované. To ti ešte nedala dostatočne najavo? Ja by som tam už dávno prestala chodiť a vôbec riešiť jej dom. Poslala by som do hája ju, aj chlapa s celou famíliou, domom aj doskami. Veď toto nemá absolútne žiadnu perspektívu.

tedea222
autor
5. dec 2016

@wolfie ja som tam nič moc neinvestovala , až taká blbá nie som, a čo som investovala to si vezmem, odkedy som vedela že je to tak ako to je že ten dom nie je jeho, tak som tam nič nedala, teda minimum a to si ľahko vyúčtujem...a jasné že byt nepredám ani po tom všetkom by som nepredala, len ľutujem ten čas a to všetko okolo , aj tú prácu tam aj to rozčulovanie a aj to že som držala hubu tak dlho

wolfie
5. dec 2016

@tedea222 no aspon, ze tak, prisambohu, ze by som zbalila to malo, co som tam investovala a viac tam ani nepachla...a mimochodom, tvoj priatel ma prazvlastny vztah so svojou sestrou, uz len kvoli tomu by som zdrhala kade lahsie

lilyianka
5. dec 2016

@tedea222 nic v zlom,ale keby si nenapisala,ze sa jedna o jeho sestru myslela by som si,ze maju iny vztah....aby ona rozhodovala o tom,ze nebudete spat v jednej izbe? A ona je kto,ze rozhoduje?? Osobne by som jej velmi rychlo a strucne vysvetlila niektore veci....

bruneta880
5. dec 2016

Nehnevaj sa, ale on je naozaj nejaký mentál, keďže si necháva riadiť celý svoj život....mal by si uvedomiť že tento CHORÍ vzťah so sestrou ho zničí.Ale ty si nenechaj zničiť ten svoj.Ako už baby písali, chvála bohu že sa tá sviňa prekecla, inak by si sa o tom zrejme nedozvedela a svoje prachy tam vrazila, ale úprimne sa ti čudujem, že si tak dlho s takýmto "mužom"...toto nebude nikdy fungovať.Ona sa vyžíva že s ním môže manipulovať ako sa jej zachce.Ja na tvojom mieste by som sa tam nepresťahovala ani keby to napísala na priateľa...načo zahodiť ďalšie roky života?Ale ešte pred mojím odchodom by sa stala novej kúpeľni menšia nehoda 😕 😔 Uuuups

lilyianka
5. dec 2016

@bruneta880 😂😂😂😂👌👌👌👌perfektne napisane

tedea222
autor
5. dec 2016

@wolfie no on je najmladší a ona je najstaršia, alebo že by žiarlila????, keďže ani sme nemohli u nich spať spolu, lebo ona si to neželala...ja som tomu tiež nerozumela, skôr tam bola žiarlivosť si myslím, lebo ona nikdy nikoho nemala a len knihy číta alebo varí a upratuje ...a komanduje , to je jej najhlavnejšia činnosť, doma komanduje rodičov a vrieska ako besná sviňa, normálna komunikácia ani neexistuje, a hlavne ak človek niečo oponuje...to vtedy aby sme si dali všetci do uší štuple tak vrieska a berie to ako normálnu komunikáciu ...z toho dôvodu tam nechodí ani jej neter s ppriatelom, lebo chúda dievča musí počúvať aká je neschopná...pritom to dievča robí prácu ktorú má rada ale tej krave sa tá jej práca nepáči....a takto riadi všetkých ...

lilyianka
5. dec 2016

@tedea222 mala niekedy ta zena chlapa? Vie co je to sex?? Lebo mi pride ako neukojena stara dievka 😂

puklica13
5. dec 2016

@tedea222 Sak ale to je uplne jedno aka je sestra..keby bol tvoj priatel normalny chlap nenecha sa komandovat...ty ries jeho nie ju..ona je len taka aka chce byt

lucinka511
5. dec 2016

@tedea222 no ja som zvedava akobsa to cele skonci.potom napis.Vrieska ako diva svina,to mapobavilo☺Kolko ma ta sestra rokov.uz je stara dievka? Podla mna ziarli.ze je sama a ostatni su s niekym. A uz si to priatelovi povedala.ze byt nepredavas? ako reagoval? Kasli nanho.nastastie ta osvietil duch svaty a nezatemnil sa ti rozum aby si predala byt a investovala tak priatelivej sestre do prerabky...

tedea222
autor
5. dec 2016

@lilyianka nemala nikoho a je stará dievka neukojená, už som mu povedala nech jej kúpi robertka k nejakému sviatku

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
5. dec 2016

Aj u mna tento vedie na zozname debilov, o ktorych som tu citala. Daj si tu vanu na nozickach radsej do svojho bytu spravit.

alex49
5. dec 2016

a načo s ním ešte chodíš? vymazať číslo, zablokovať na maily a máš o problém menej

didi2102
5. dec 2016

mala som negatvnu skusenost s priatelovov rodinou ako ina situacia ale princip ten isty ... chceli sme spolu byvat no jedine co pre nich existovalo bolo u nich doma alebo postavit dom na ich pozemku vedla ... co pre neprichadzalo do uvahy ... jeho brat - stary mladenec (boli by dokonali par :D) na vsetko tiez hundral a len pridaval do ohna .... nakoniec som musela zatlacit bud kupime dalej od nich byt a budeme zit v meste alebo ma vidi posledny krat .... a hla rok si zijeme spolocny zivot s nesuhlasom celej rodiny... ked sme byt kupili a oznamili to jeho rodicom, jeho mama sa otocila na neho ako keby som tam nebola a sa ho spytala ci to naozaj takto chce zit, co som nepochopila, z mojho najkrajsieho dna sa stal najhorsi zle som sa citila ... potom som sa nato vykaslala ukazal mi ze som pre neho dolezitejsia nez ktovolvek iny ... hlupe je ze si dovolila to aby sa dom prerabal hoci si netusla ze nebude vas ... situacia tazka ale bud to bude inak alebo dovi dopo aj ked by to malo byt tazke

glorikarebeka
5. dec 2016

@tedea222 a ked budes odchadzat daj precitat tuto diskusiu jeho sestricke

bluka2
5. dec 2016

Ani by ma neprekvapilo, keby ten brat a sestra spolu aj spavali...fuj...

emilia25
5. dec 2016

Ja ked citam taketo pribehy tak sa mi az rozum zastavuje ako tych chlapov vychovavaju.a potom len zeny placu ze robia vsetko mamickyn sestrickyn cecok a ze to mal byt otec ved sa nedokaze ani sam o seba postarat nie to o rodinu.ach.a prave pre toto budem mojich 3 chalanov ucit aj varit aj upratovat a aj prat aby nevesty boli pysne ze maju uzasnych muzov a otcov svojich deti a aj one sa dokazu postarat.

didi2102
5. dec 2016

@bluka2 inak ked sa nad tym clovek zamysl jej spravania ja naozaj bud take ze ho pomaly povazuje za svojho frajera alebo za syna :D :D :D :D

bluka2
5. dec 2016

@didi2102 tej sestre urcite nahradza partnersky vztah, aspon iste aspekty z neho. Je mi na grc z ludi, co si radsej nenajdu niekoho a ziju taketo pa-vztahy a otravuju s tym okolie. Napriklad niekedy zeny po smrti manzela postavia do ulohy partnera najstarsieho syna a take specialitky...nic moc

loginexistuje
5. dec 2016

@tedea222 v inej diskusii si pisala ze mqs po styridsiatke na o stracas drahocenjy cas s takym chlapom

tedea222
autor
5. dec 2016

@loginexistuje ano je to pravda

silaviat
5. dec 2016

@tedea222 ak mas o partnera este vobec zaujem mas len jednu moznost ... prasknut po stole a oznamit mu (nie pytat sa0 ze bud to okamzite hned v ten moment vyriesi ucty a bude si ich manazovat sam alebo spolu s tebou a nastahuje sa ku tebe(ak to je mozne) a spolu si bud najdete byvanie alebo ostanete u teba alebo nech sa nastahuje k sestre do postele aty mu dalej nebudes robit rohozku ... hold chlap nieje chlap zrejme nad sebou potrebuje pevnu ruku tak je vychovany a sestra to zneuziva..musis ich od seba oddelit inak nemate sancu.. a ist od nej co najdalej

tinapa
5. dec 2016

@tedea222 OMG.. Odporuč jej psychiatra alebo podstrč odborné články na tému: Ako zmeniť svoj život k lepšiemu, alebo Ako vplýva psychika na naše prežívanie...či podobne.
A jej rodičia jej tolerujú vreskoty??? Vie jej niekto dohovoriť, že toto jej správanie je psycho? Dá na niekoho radu? Fakt si môžeš gratulovať, že máš kde bývať, vo vlastnom byte a ..ešte priateľovi.. povedz, že súrne potrebuje pomôcť aj on, nielen sestra...