Priateľ je naviazaný na rodiny, ktorá ma neznáša

martinka1993
26. jún 2017

Ahoj. Som zufala a potrebujem nazor nestrannych ludi. Pred dvoma rokmi som sa prestahovala k oriatelovi a jeho rodine do ineho mesta. Sestra so snubencom bola odcestovana a domov chodili kazde tri mesiace na dva tyzdne. Okrem toho ma priatel maleho brata a sestra sa pred mesiacom vratila domov na trvalo s tym ze je tehotna a o mesiac chysta svadbu. Takze sme boli v pomerne malom domceku siedmi ludia. Ja som vyrastala sama s mamkou. Takze som sa prisposobovala novej rodine a navykom. Teraz sa stala taka vec. Jeho rodicia ma "vyhodili" z domu. Lebo som sa vraj malo zaujimala o svadbu a nemam rada priatwlovu sestru a ani jej snubenca. Lenze pravda je uplne ina. Sestre som trochu zavidela lebo mala vsetko co som aj ja chcela cakala babo a tesila sa na svadbu. Jej snubenec nemal ku mne ziadny vztah okrem pozdravu ani len jedna veta ziaden kontakt dokonca po par minutach odchadzal z miestnosti kde som prisla na rodinnej oslave si vymenil miesto aby nesedel vedla mna. V ramci moznosti som sa zaujimala ako pokracuju pripravy na svadbu. Avsak vysvitlo z toho ze ma brali ako neprajnicku ktora ich nema rada. Takze som si zbalila veci a odisla. Tato situacia sa stale aj oredminuly rok. Taktiez som bola "vyhodena" z toho isteho dovodu ze ich nemam rada. Som zufala nakolko som uz mala zabehany zivot boli ako moja druha rodina. Mala som pracu znamych. Zrazu sa cely moj zivot obratil. Priatel chce aby sme na isty cas isli do podnajmu aj tak sme to mali v plane. Ale neviem ci je to dobre riesenie. Jeho rodina ma urcite nechce vidiet a ja uz asi tiez nie nakolko mi povedali zopar nepeknych veci ktore ma urazili. Priatel je strasne naviazany na rodinu a aj oni medzi sebou navzajom su. Neviem ci to bude vobec funfovat ked ma neznasaju. Poradte prosim. Mam zacat uplne novy zivot opat doma ?

sono2
26. jún 2017

@martinka1993 s priateľom, neskôr mužom, si berieš aj jeho rodinu. Neexistuje žiadne, my dvaju, kor, keď su na seba naviazani, treba s tým rátať. Ostane sa neviem vyjadriť. Napísala si o probleme dosť málo.

nikinka43
26. jún 2017

Utekaj kade lahsie a nevracaj sa uz sa ta raz nezastal tak to nespravi ani druhykrat a pozera sa ako trpis a nic s tym nerobi haloo budicek hladaj stastie inde tu nie si stastna a robotu najdes aj doma a hlavne klud a lasku nestracaj cas aby si si raz nehovorila ze si stratila roky a este keby chcel byvat sam mal na to 2 roky a nic tak bud nevie co chce alebo to ani nechce

red_cat
26. jún 2017

@martinka1993 necitala som co ti ostatne zienky radili, ale za mna ti mozem poradit jedine tolko, ze daj tomu sancu ak priatela lubis a chod s nim do podnajmu. Nie je nad svoju domacnost a sukromie. My sme s priatelom, teraz uz manzelom mali odzaciatku jasno v tom ze nechceme byvat s rodinou aj ked to bude takto omnohi financne tazsie. Boli sme rok v podnajme a hned ako bola prilezitost vziat hypo, sli sme do toho a kupili si byt. Odtrhame si od huby aby sme mesacne platili 500e hypoteku ale sme spolu sami, nikomu sa neprisposobujeme a nezazivame stresy a hadky s rodinou ktore sa skor ci neskor vzdy vyskytnu tam, kde zije viac ludi a viac generacii pod jednou strechou. Verim ze to je neprijemna situacia ale dala sa cakat...aj z malych problemov sa casom stavaju velke ked v sebe clovek nieco dusi a ked sa denne pozera na cloveka ktoreho nema najradsej. Ja napr svojich svokrovcov lubim a rodicov este viac, ale uz ani s jednymi by som nebola ochotna byt pod jednou strechou😊 daj tomu sancu a skuste to spolu... bude to o vas..o tebe a priatelovi, budete spolu zit ako par a nie ako sucast protivnej rozhadanej rodiny

tova
27. jún 2017

utekaj dievca kade lahsie. Aku druhu sancu ma ona tomu davat? ved to uz bude 3 sanca, uteka od priatela kazdy rok. Priatel sa nechce osamostatnit a vyskusat co? si pis ze po svadbe sa muzi aste horsie ale viac netolerantne spravaju. Ten ti bude non stop nieco vycitat alebo robit to co mamka mu povie? rozvedie sa aj deti vezme lebo ty budes blazon. v 23r. mas hladat najvyhodnejsiu pracu studovat a stahovat sa si uplne slobodna, volana treba makat na buducnosti. Mas nieco usetrene? Si nemysli ze svokra a svagrina ta budu mat niekedy v laske, Vies ty kolko je dobrych muzov na svete? ved si treba vyberat a nie brat prveho hned co o teba zakopne.

janinah
27. jún 2017

Ja som stará vydra a napíšem priamo- to akože by sa mi mala do domu nasačkovať cudzia deva,ani snúbenica ani termín svadby? synovi by som tiež povedala svoje..jasné,že tá tehotná dcéra pred svadbou by mi bola bližšia...ten dom asi nie je nafukovací
a súhlasím s niekým čo to už písal-ak ťa chlap chce,tak za tebou pôjde aj na kraj sveta nielen do tvojho mesta,štipku hrdosti,dievča!

rusalkablack
28. jún 2017

chyba bola v tebe. Sama pises, ze si sestre zavidela svadbu atd. Ludia nie su slepi, ak si sa spravala neprijemne, necuduj sa.Ty si sa mala prisposobit byvaniu u ich rodiny, nie oni tebe. Ak to nedokazes, odstahuj sa.

obsadenemeno
28. jún 2017

@martinka1993 nepisala si tu uz? spominam si na veeeelmi podobnu temu...... 😒

obsadenemeno
28. jún 2017

a sme doma - https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/osamostatnenie/

tam sme ti uz radili a zmenilo sa nieco? Nic, len knuras dalej....naco sa drilas, kde ta nechcu? Mozno by si ta viac vazili, keby si si stala za tym, co povies. Raz si uz odisla, tak naco si sa vratila? Ked ten tvoj neprisiel za tebou, mala si ho nechat, nech byva s mamickou a mohli ste iba randit.
Samozrejme, ze im bude vlastna dcera prednejsia ako nejaka "suloznica" ich syna. Ja by som sa ako mlada zaba k frajerovi nenastahovala ani za nic. Radsej sama v garsonke a nech si ma pozyva na vecere a na rande, ked sa nechce prestahovat so mnou. Tak tam teraz u nich vytrcas ako bolavy palec a nikto nevie, co s tebou.
Najma ty.

martinka1993
autor
29. jún 2017

@obsadenemeno neviem ci je zakazane napisat na forum viac ako jeden prispevok ale okej. Prisla som si tu po radu nie po urazky typu suloznica a bolavy palec.Nic take nie som. Do domu som bola prijata a ajeho rodicia suhlasili aby som tam byvala. Chcela som pocut nazory ludi ale nie urazky tak ak nemas nic midrejsie nechaj si to pre seba a nekomentuj.

0silvia0
29. jún 2017

@martinka1993 pýtala si sa na nestranný názor, @obsadenemeno ti ho napísala. Prečo by nemohla napísať to, čo si myslí? Mimochodom myslím si to isté. Mám pocit, že myslíš len na seba. Prijali ťa pôvodne do domu, momentálne si nazvyš - čo je na tom nepochopiteľné? Tebe nie je trápne, že sa chceš udržať silou-mocou v dome, kde ťa nechcú? Fakt nevidíš, že ti chýba normálna, ľudská hrdosť? Ja osobne by som nikdy nesúhlasila, aby si moje deti dovliekli do nášho domu svojich frajerov/frajerky na dlhodobejšie bývanie. Domov je miesto, kde sa cíti človek dobre, kde je uvoľnený, jednoducho kde sa cítim doma. Ako by som sa cítila príjemne, keby som vedela, že doma je nejaký cudzí element, na ktorého treba brať ohľad, uvoľniť kúpeľnu, riešiť pranie prádla, varenie, atď., za mňa určite nie. Ja chcem mať doma svoje pohodlie a nie riešiť kto komu čo povedal, akým tónom a čo si kto pomyslel atď.
Takže môj nestranný názor (o nestranné názory si žiadal, nie?) na záver: nebuď vterka a rieš si svoj život mimo tohoto domu. Či už s "priateľom" či sama.

obsadenemeno
29. jún 2017

@martinka1993 nie, na forum si mozem napisat aj sto prispevkov, ak sa mi zachce, zakazane to nie je.
A vies co? Po precitani tvojho posledneho prispevku sa rodicom a surodencom tvojho priatela vobec necudujem. Si urazliva, zavistliva a myslis si, ze si lepsia ako oni.....tak "v ramci moznosti" sa o nich zaujimas, ako pises - ale asi vycitili to pokrytectvo a ze ich nemas rada. A ty sa este paprcis, ze su uprimni.
Tak nech si ta ten tvoj vezme/zasnubi sa s tebou a hned sa ti zmeni status. A potom budes na koni a budes moct VYZADOVAT, aby sa k tebe spravali s uctou aku si zasluzis. 😝

adrika47
6. júl 2017

Preco by si zacinala sama ked vam vztah funguje? Mas priatela rada aj on teba tak potom kde je problem? Ved sam ti navrhol podnajom, tak to vyskusajte spolu aj za cenu menej penazi. To ze ma rad rodinu je v poriadku, a ked oni teba nemaju radi no co uz, taky je zivot, nikdy nevies aj 10 dalsich potencialnych svokier ta nemusi mat rado, maj k nej slusny vztah, nezhadzuj ju pred priatelom a to je vsetko. Preco ti zalezi aby ta mali radi, ked nemaju tak nech nemaju. Predsa koli tomu neodides od priatela..

lune
12. jan 2020

@martinka1993 Presne tak so svadbou si 'zoberies' aj jeho rodinu. Ich vplyv bude cely zivot obrovsky, aj ked budete byvat sami a budete mat dieta. Stale Ti budu dychat na krk a budes bojovat s veternymi mlynmi..on sa neodstrihne..viem o com pisem. Potom sa musis prisposobit. No oni Ta uz teraz nenavidia...