Priateľ mi nepomáha s dieťaťom.

ladynina
14. feb 2020

Čaute ženy!
Chcem len počuť Váš názor na našu situáciu. Priateľ robí na 2 smeny. Ked ma rannú tak poobedia si vacsinou robí okolo domu čo treba a keď ma poobednú tak doobednú spí aj do 10h (teraz je 10:19h a este stale spí) .. ja zatial s malou porobím čo treba. Mala ma rok. Vsetko upratujem, venujem sa jej, varím. Priatel sa zobudi a ide si este nieco porobit okolo domu. Vecer pride z prace po 22h a hrá hry na mobile alebo si sadne za notebook a hra hry alebo pozera na nete aj do 1-2h a rano zase dlho spi lebo ved chodi neskoro spat. Dnes som kojila malu o pol 3 v noci a on este len isiel spat. Teraz by som aj potrebovala keby mi ju na chvilu zabavi ale on stale spi . Vela mu hovorim ze mi to vadi kedze je to kazdy den takto ked ma poobednu..ale on si ide svoje a potom sa citim ako keby mu rozkazujem kedy ma ist spat. Ale mne to pride velmi divne tieto jeho praktiky. Myslite ze to mam nechat tak a proste tak to chlapi robia a mam sa zariadit tak akoby tu ani nebol a robit si vsetko sama s malou nech on spi alebo mu mam naozaj razne toto zatrhnut a porozpravat sa tak vazne s ním.
Ďakujem za nazor.

lucy0807
14. feb 2020

@ladynina No chápem ťa a neporadím ti. Buď rada, že aspoň porobí niečo okolo domu 🙄 môj robil na nepretržitej, potom na 3 zmeny, ešte sme nemali deti a nehlo sa doma ani okolo domu nič, či mal rannú, poobednú alebo nočnú. Toto hranie do noci a vstávanie, to sme mali úplne rovnako. Teraz robí už klasicky pon-pia v kancelárii, a aj tak žiadna veľká zmena zatiaľ 😂

kittykat22
14. feb 2020

@ladynina povedat, ze nieco chces, casto muzovi nestaci. Ak chces aby malu zabavil, tak mu povedz rovno a jasne ako si to predstavujes. Napriklad: Janko, ked mas ranu, tak by som potrebovala, aby ked sa vratis z prace, a trochu si oddychnes, bol hodku s malou, aby som mohla doma upratat a spravit si vlastne veci. Nemam na seba vobec cas. ... ALebo ked mas poobednu tak ked vstanes, a das si ranajaky, prosim zabav na hodinu malu lebo ja .... Na zaciatku ostavaj doma, nechod prec keby nieco potreboval. Pretoze akonahle nebude vediet co s nou ked zacne jacat, tak ju potom nebude chciet. Ked si zvykne mozes si ist aj vybavit veci 🙂 Povedz to jasne, bez kriku, emocii ... ved na tom, ze chces aby bol hodku s dietatom, nie je nic zle. Alebo mu daj jasne pokyny - prosim ta chod na nakup a dones = napises presny zoznam. Alebo prosim ta pomoz mi s tymto ... Na muza skor plati, ze mu povies co po nom presne chces, on to spravi a ma pokoj.

janulka257
14. feb 2020

@ladynina je dospelý... a do noci sa hra hry? V domácnosti žijete obaja a dieťa je aj jeho... prepáč, ale ty máš dve deti, dcérku a manžela... fajn, že robí na dome, ale dcérke by sa mohol venovať... aj v domácnosti trochu priložiť ruku k dielu, aspoň nákupy

panda21
14. feb 2020

Upozorní ho večer, že ráno o 8 potrebuješ urobiť to a to a musí byť s malou. Je dospelý, musí rátať s tým, že musí ísť skôr spať. Ak aj tak pôjde neskoro, neberiem ohľad, zobudím ho, podam malú a idem 🤷 absolútne by som sa s ním nesrala 😁 urob to viac krát, nech sa naučí že človek funguje od rána, a nie do rána sa hrať a do obeda spať 🤦‍♀️
Mať doma dve deti miesto jedného je sen každej ženy 👍 je dospelý, nech sa podľa toho riadi.

marseillefan
14. feb 2020

Ja si myslím, že môžeš byť spokojná, že aj pracuje, aj okolo domu robí. Určite je v tomto smere jeden z tých lepších chlapov. Nie dokonalý, ale taká lepšia polka...

nika3136
14. feb 2020

Ja to riesim tak, ze ked nepracuje von a je dnu s nami, strazi malu, ja si robim co treba. Je to aj jeho dieta, hold, smola, nech sa podiela na vychove.
On ma tiez budi, i ked som isla spat neskoro (a to napriklad zehlim, neflakam sa). Ked chcel hrat hry na mobile, nemal mat rodinu.

soldi
14. feb 2020

ale vsak ho zobud, co riesis 😀 mna keby deti ci muz nezobudili, tiez kludne spim do desiatej 😀

amelie2017
14. feb 2020

Toto by som sa neakceptovala. Skuste sa aspon dohodnut, ze 2 poobedia ju bude mat on 3 hodiny a ty sa budes venovat sebe a to iste 2 rana 3 hodiny. Striktne urcit cas. Napriklad utorok a stvrtok o 8:00 do 11:00 a poobede od 16:00 do 19:00. Nie je to ziadna vyhra, lebo manzel sa podla mna ma zapajat do chodu domacnosti a travit cas s rodinou, ale lepsie ako nic.

zuzka1117
14. feb 2020

Ja si myslím že muž má pomáhat, trebalo ho zapájať od začiatku. Veď je to aj jeho dieťa, keď ma čas na hry tak moze mať aj na dcéru

blondtana
14. feb 2020

Ale dievčatá, zobuďte sa, veď podľa mužov, je to materská "dovolenka", čo v ich poňatí znamená obstarať dieťa, domácnosť a oni chodia do práce zarábať peniaze a živiť nás lemry lemravé, čo si doma užívame za ich peniaze 😉. Nečítali ste tu milion podobne orientovaných komentov? (a nielen od mužov?). Ja som síce ešte neporodila, ale počúvam podobné reči od chlapov už roky, aj od toho môjho, tak sa teším, čo to bude 😉

panda21
14. feb 2020

@blondtana ja by som aj zabudla že materská je DOVOLENKA, ako som na túto podstatnú vec mohla zabudnúť 🤦‍♀️ chudiatka musia robiť 8 hodín denne tak ostatných 16 hodín z dňa musia oddychovať, čo koho po tom že žena robí koľko krát viac ako 16tky keď ma babo koliku 🙈 a ty ochotný muži ktorý idú spať do obývačky aby ho dieťa nebudilo lebo on potrebuje cez deň fungovať aby nás mohli živiť keď celé dni nič nerobíme 🤷 10 týždňov do pôrodu a už teraz sa na to teším ako budem 3 roky oddychovať a nič nerobiť 💪🤪

blondtana
14. feb 2020

@panda21 Presne, aj môj si už ustieľa v pracovni, aby sa vyspinkal do ružova, veď musí pracovať 8 hodín 😉

kotulicek
14. feb 2020

@ladynina prepáč ja tiež neporadim, ale som sa normálne "potesila" že sme spoločný problém muž robí od pon.- piatok stava keď deti spia príde keď deti spia .....a.cez vykend žiadna slava teda spí do 12 naje sa sám pri tv vyvadi sa z deťmi že nepočuje tv a to je celé jeho robenie ... 😭

stela01
14. feb 2020

Ako píše @marseillefan vlastne buď spokojná , neslope , žiaden Hazard , pracuje ... ja absolútne nechápem čo sa sťažuješ ? 🤷🏼‍♀️

Žartujem ... ja som pár x robila revíziu v kuchyni .. hrnce pokrievky atd . A dospalo sa 😂😂😂😂
@ladynina

panda21
14. feb 2020

@blondtana tak toto by môj skúsil raz a už by tam ostal do konca života 😂 ešteže sa môj teší na povinnosti okolo malého a ako keď príde z turnusu na týždeň si ja oddychnem a on bude za malým vstávať a ja budem iba dojicka 😂

vilma7
14. feb 2020

Tak určite by som neakceptovala denne hranie hier, ako hallo? Dohoda, kedy sa bude hrať, ako často a hotovo. Keď si toto neuvedomia ako dospeláci, tak treba s nimi ako s malými deťmi. Žiaľ.

rybka16
14. feb 2020

Bože, kde vy beriete týchto sebeckých lenivcov? Akože "pomáhať" s dieťaťom? Je to jeho dieťa, predpokladám, tak nech sa páči, tatko, tu máš svojho potomka. Vyspávaš? Zobudím ťa. Hraj si hry aj do piatej ráno, ale budíček máš o siedmej. Fajn, porobí okolo domu, ale čo to vôbec znamená a koľko času mu to reálne zaberie?

eliska13
14. feb 2020

@ladynina čo by nešiel spať o 2:30, keď vie, že ty sa postaras.A tak to pôjde roky a tebe bude len pribúdať vstávanie do roboty, skolky.,učenie....nie nemáš to nechať tak.Ja nechcem vedieť čo vyrastie z tejto generácie nastrocnych, keď ich otcovia sa nevedia tiež správať.Kamaratkin muž tiež najprv odišiel do pracovne tam pozeral do noci filmy, sťahoval hudbu, lebo sa musí vyspať, ale chcel len svoj kľud.Az si našiel frajerku od roztopase.Este raz vrátiť čas tiež by som mužovi hneď ráno dala dieťa do postele a staraj sa.Urcite, že mu máš povedať, že má ísť spať tak, aby ráno vstal a s niečím pomohol.Co robí stále okolo domu, keď je zima?

lula313
14. feb 2020

Rano by som ho určite nechala vyspat, veď na čo mate byt obaja hore? A keď je vecer muž hore, tak ty spi a on nech ide za dcerou, dá jej cumel, vodu a hotovo. Veď má rok, už sa nepotrebuje v noci kojiť a nič jest, je to len zlozvyk. Keby si sa v noci vyspala, tak ti podľa mna až tak neprekáža, že spi rano on. A každý má nejaké povinnosti, píšeš, že pomaha okolo domu, tazko urcit, kto má viac roboty.. ak máš pocit, že ty, tak pošli ho napr cez vikend s dcerou von a ty pohrab lístie, alebo to, čo on zvykne robit.. pripadne dcere poposuvaj spanok, že aj ona bude vstavat napr 9:30 a vyspite sa obaja..

janickacrazy
14. feb 2020

@ladynina Ak ti to vadí, tak to s ním rieš. Ja som také riešiť nemusela, lebo moj muž robí 12tky každý den, čiže ráno odíde, ked deti spia a príde večer o 19:00 unavený, čiže aj ked som bola na materskej, všetko okolo detí som robila ja, ale mne to nevadilo, lebo muž má ozaj ťažkú prácu. Ale cez víkend porobil aj okolo domu aj v domácnosti, aj deťom sa povenoval, cez týžden ozaj len na mne bolo všetko.

stanulienkat
14. feb 2020

Nie,normalni chlapi to nerobia.

judar
14. feb 2020

To ze hra hry sa da pochopit..je to unik z reality...poznam dost takych co tazko makaju a po praci hraju - beru to ako odreagovanie namiesto vysedavania v krcme

veronika0122
14. feb 2020

Ani moj mi nepomaha, ale chodi do prace, robi okolo domu, vybavuje co treba, a este ma okolo deti behat? Vari niečo môže aj žena....

oslo1
14. feb 2020

Boze, zeny, to co mate doma za debilov?
My mame tiez oddelene spalne, ale az drobec zle v noci spi, tak kludne o 3 rano k tatuskovi. Ja sa tiez potrebujem vyspat.

ruzicka11
14. feb 2020

@ladynina Dobrý večer ja mám presne to isté priateľ robí na 3 smeny buď od rána od 9 tej do večera do 18 tej. Alebo od 18 tej do rána do 3 tej. Alebo od 9 tej do 3 rána. Za týždeň by mal odrobiť 2,5 dňa no aj teraz mu dala jeho kolegyňa robiť 3 dni po 18 h. S našou dcérkou som ja. Keď je doma radšej sa hrá na notebooku,mobile alebo spí. Cez deň keď sa treba venovať maličkej tak spí a v noci keď spí tak on sa jej akože venuje. Nerobí nič ani okolo domu. U nás prosenie sa o pomoc nepomohlo ani rozdelenie si práce. A rozmýšľam nad tím že to aj ukončím lebo či už tu je alebo nie tak s malou som sama

henka123123
14. feb 2020

moj spava kazdy den ci tyzden vikend svatek do 14.00 :○ a spat ide cca o 4.00..a mame 2 rocaka a cakame dalsie babo :○ takze podla mna to este nas slusne

janka753
14. feb 2020

@stela01 😂😂😂

dafo22
26. okt 2020

Tak toto by aj mna zaujmalo, ze co je akoze pomaha /nepomaha. Pretoze ja pocuvam ze nepomozem a neviem sa postarat. Viď moja praca je 3 zmenna, maleho do skolky a zo skolky 90% ja. Kedy som doma chodim snim von, doma sa hrat snim je samozrejmost ved je to predsa moj syn. Co sa tyka financii, mesacne 500 na ucet nech vsetko poplati ( pretoze mame kazdy svoj) velke nakup platim ja. Neholdujem alku na pivo nechodim, nefajcim cize peniaze mimo nejdu.. Akoze je vysostne trapne niekomu toto povedat, ked ma takyto postoj ( moj nazor) ale chcem vediet ten vas

sense
26. okt 2020

@dafo22 a co robí tvoja manželka? To je podstatné lebo ist s vlastným dieťaťom von a hrať sa nie je pomoc v mojich očiach keďže dieťa je. Aj tvoje nielen manzelkino

dafo22
26. okt 2020

Nee, doma je na materskej. Myslis pracu alebo pracu doma? Veci ako riad, vysavanie neriesit.. to je samozrejme ze robim ked treba. Je akoze nieco konkretne co treba urobit alebo pomoct?