Priateľ nechce dieťa

lauriana
22. jún 2012

Ahojte! Mám 30 rokov. S priateľom sme spolu dva roky. Spolu v jednej domácnosti žijeme vyše roka. Obaja sme zabezpečení, nemusíme riešiť žiadne finančné otázky a spolu si vychádzame veľmi dobre. Problém je v tom, že mne už začali tikať biologické hodiny. Prednedávnom mi na maternici našli myóm veľký asi 4 cm. Lekár mi odporučil čo najskôr otehotnieť aby sa predišlo komplikáciam (tak do roka). Keď som to priateľovi oznámila, zbagatelizoval celú situtáciu. Vraj myóm má dnes skoro každá žena, nie je to nič závažné. A dieťa...? Vraj najskôr o 5 rokov. Bojím sa, že dovtedy sa celá sitácia s plodnosťou zhorší a bude to dosť komplikované. A že vek 35 u ženy na prvé dieťa je už trošku vysoký. Čo ďalej...?

eeffka
22. jún 2012

mas 3 moznosti:

najst si ineho frajera
zmierit sa s tym
"posmyknut sa"

ani jedna z nich mi nepride, taka ze by si ju chcela pocut. 35r je pre chlapa najlepsi vek pre zenu nic moc ( mam 35a teraz male babo). V kazdom pripade nechapem ze takuto vec ste nemali rozdiskutovanu nez ste spolu zacali zit. Ja som v takej dolezitej veci mala jasno v 17 🙂 skola, vyska, zamestnanie, svadba dieta .... viem ze som jak z basnikov ( 1 dieta, dovolena v Jugoslavii) ale aspon clovek vie na com je.

A ta jeho odpoved ..."najskor o 5rokov" mi pride taka ze cakaj moja cakaj , uvidime kde ja budem o 5 rokov.

vavrenka
22. jún 2012

@lauriana no, narocna situacia.. ty si pripravena na rodicovstvo, partner este nie. ako to cele vnimas? myslis, ze keby nebol tenmyom, ze by si pockala,a lebo citis, ze babo uz chces? a s tvojim partnerom? ches aby bol otcom tvojho dietata? ja osm riesila v niecom podobnu otazku, len vo vyssom veku (krasnych sviezych tridsat, ach jaa, kde ste? 😉 ), citila som strasne vnutorne tlaky a to co sa dialo v nasom vztahu.. no narocne proste, nastastie po case a rozchodoch sa teraz uz manzel rozhodol, ze z laskey ku mne sa teda so mnou ozeni, cele to bolo take naprd, ale po svadbe sa tlak uvolnil a my sme si konecne zacali uzivat a teraz uz aj s malou babikou hanuskou. a mm nelutuje..

lauriana
autor
22. jún 2012

A ako mám brať závažnosť toho, že mám myóm a že by som mala čím skôr otehotnieť. Aké sú riziká ak posuniem to tehotenstvo...?

tinki
22. jún 2012

@lauriana nie je pekné ako sa zachoval priateľ. Buď s tebou nevidí budúcnosť, alebo si ťa neváži...Jednoducho si to musíte vydiskutovať vy spolu. Nútiť ho nemôžeš. Čím budeš staršia, tým bude pre teba jednak ťažšie otehotnieť, môžeš mať ťažší priebeh tehotenstva - ale aj nemusíš, môže byť všetko v pohode..Ale byť matkou vo vyššom veku, je ťažšie po fyzickej stránke..
Takže alebo chcete byť spolu a máte sa radi a dieťatko by nemal byť problém, alebo ste spolu len tak, aby ste neboli sami a vtedy je lepšie dieťatko nemať... 😉

tinki
22. jún 2012

@lauriana kúp si tentotýždňový nový čas pre ženy, je tam článok o myóme....

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaquaba
22. jún 2012

@lauriana no myslim, ze je najvyssi cas mat pre teba dieta,ak to tak citis ty, zeny to odkladaju a potom maju naozaj problem otehotniet a aby si mala v 35 ke prve dieta, tak to je fakt na zenu velmi neskoro, ja mam 32 a teraz tretie malicke a uz nemam ani sil tolko a a ni nervy sa tam tutkat, aj ked je pravda, ze ked ma clovek prve dieta, tak hoc by mal aj 50 je to vzdy krasne a nadherne a pre zenu jedinecne a ma este chut na to dieta, a c sa tyka priatela je to zlozita situacia, ale ak ta ma rad tak vyriesite aj tuto dilemu, ked sa sn im riadne porozpravas, ze naozaj chces to dieta teraz a nie v 35 tke a ako pise eeffka mozes sa aj posmyknut a ked priatel chce mat dieta v 35 tke, tak ho bude mat o cosi skor, a k tomu myomu neviem ti pradit, ale baby sa tu urcite najdu, co ti budu vediet pooradit

trish31
22. jún 2012

@lauriana milujem nazory muzov na zenske problemy.To ako ked mi znamy povedal cez moju ukrutne bolestivu ms hlasku:Ja viem,ako sa citis 😅 Pytala si sa priatela na dovody?Spytala si sa ho,ci bude v 40-ke mat naladu a kondiciu behat s dietatom po kruzkoch,vyletoch a podobne?Povedala si mu,ze sa celkom lahko moze stat,ze dieta nepride hned po prvom styku ale snazit sa mozete aj par rokov?

janinah
22. jún 2012

@lauriana nie je možnosť myom operačne laparoskopicky odstrániť ? nechcem ťa strašiť,ale 4cm je dosť veľký a ak otehotnieš,tak myom porastie tiež a zabrani resp. môže zabraniť úspešnému teh /presne to sa stalo sestre/ a k tvojmu chlapovi len toľko-ak by s tebou dieťa chcel,tak neváha,neposúva niečo o 5 rokov ak vie,že máš zdrav.problém,jemu vyhovuje stav aký má teraz,žena v domácnosti i v posteli,žiaden detský plač ani žiadna zodpovednosť,načo by to menil,nedozrel ešte 😒 narovinu sa ho opýtaj,či dieťa teraz s ním,alebo dieťa teraz bez neho,lebo ďalšia možnosť pre teba je bohužial-dieťa asi nikdy 😒

lauriana
autor
22. jún 2012

@janinah Lekár mi vzhľadom na umiestnenie myomu neodporuča rezať do maternice, vraj by to bolo nebezpečnejšie ako s ním byť tehotná... Nechal by to ako krajné riešenie.
Ďakujem zatiaľ za všetky odpovede a názory 🙂!

pingu1
22. jún 2012

@lauriana ak je priatel normalny a dba aj na tvoj nazor, tak si myslim, ze babo bude chciet. inak je to podla mna sebecke od neho

annaopialova
22. jún 2012

ahoj jemu tento styl vyhovuje vie ze keby prislo babo vsetko by sa zmenilo

tyssa
22. jún 2012

nepoznam tvojho priatela preto ho nechcem sudit-ale dam ti priklad: baba sikovna, vzdelana a oblubena sa zalubila do sebeckeho, leniveho "tupca", ktoreho musela obskakovat-ona odkladala na byt, ten potom kupili (stale mala vykrikovane ze ju musi zivit-nakoniec to aj ona zacala hovorit,. ako keby on v tom byte nebyval...), potom kupili auto, na dovolenku isli len na taku, ktoru vybral on, on v praci neoblubeny-pretoze s nicim nikdy nikomu nepomohol, prisiel domov, vylozil nohy a musela ho obskakovat, chladnicku mohla otvorit raz za hodinu-pretoze v navode bolo napisane, ze sa nemoze casto otvarat, videa a televizora sa nemohla ani dotknut-pretoze sa tomu nerozumie, o pc ani nehovorim,... ked mala 35 tak sama povedala ze este nechce mat deti, lebo by to nezvladla a cez slzy sa usmievala na mojho drobca, su spolu uz 20 rokov (ma pomaly 40) a stale nema deti, ale uz sa jej tazko bude zacinat, pretoze svoje naj roky premarnila s clovekom, ktory ju ma za handru a uplne jej znicil sebavedomie,.. sa mi nozik vo vrecku otvara, ked si na nich spomeniem (inak on ma vystudovane 2 vysky + doktorat,..)-nie je to hlupak, len ma zeny za sluzky,..a deti nechce lebo by ho oberali o pozornost takmer manzelky-este stale totiz nie su zobrati ...treba porozmyslat ci ten vztah stoji za to, kym je vacsia sanca najst si niekoho kto tie deti bude chciet🙂)baby maju pravdu cim vyssi vek tym menej energie na drobcov, vacsia moznost komplikacii pri tehu atd,..

hradnapani
22. jún 2012

@lauriana lekar mal urcite padny dovod na to, preco ti odporuca co najskorsie tehotenstvo. Ak tvojmu priatelovi nie je predne tvoje zdravie a k otazke dietata sa stavia takto lahostajne ako k nejakemu tovaru, co si o pat rokov kupi v obchode, tak nie je moc o com... Ale urcite stoji za to vela o tom komunikovat, snazit sa a ak stale bude takyto arogantny, tak zacat hladat ineho otca pre tvoje dieta a skutocneho partnera pre teba...

gubcikova
22. jún 2012

podľa mňa ked ti toto povie muž,tak neplánuje s tebou budúcnosť.keby mu na tebe moc záležalo a chcel by mať s tebou dieťa súhlasil by

kveta
22. jún 2012

@lauriana Kedysi som sa ja a aj @sue dostali do rovnakej situacie.. museli sme zo zdravotnych dovodov okamzite otehotniet a nasi partneri sa na rodicovstvo este necitili.. ale vies co? Aj Suein aj moj partner nam to babo nezavazne urobili, lebo mali sucit pre nasu situaciu.. Tvoj partner Ti nenavrhol anilen taku pomoc.. On proste s Tebou dieta mat nechce..

Po mojich zivotnych skusenostiach Ti mozem povedat, ze som dosla k zaveru, ze by som neostala dobrovolne bezdetna kvoli ziadnemu chlapovi.. a v Tvojom pripade by som sa pozrela pravde do oci: tento muz to s Tebou nemysli vazne a nepocita s Tebou do buducnosti.. ak si to chces overit, da sa to: navrhni mu svadbu s tym, ze teda pockate s babom este pat rokov.. a uvidis jeho reakciu..

No a este jedna rada: mne vela muzov dodatocne v dobrom vynadalo, ze co som sa im neozvala, ked som potrebovala otehotniet.. ze oni by mi pomohli.. takze verim, ze keby si sa vo svojom okoli popytala, nejaky dobrovolnik by sa nasiel.. ;)

lucik194
22. jún 2012

no mat dieta v 35 nie je neskoro, ale ked chlap povie ze chce pockat 5 rokov treba zvazit..... naco cakat? mysli si ze otehoties pocas prveho mesiaca? treba si pozriet statistiku, takych parov vela nie je.... 😒
mozete skusat aj 2-3 roky a nebude z toho nic....
to ze ste financne v pohode je super, aspon v tomto smere
na tvojom mieste by som par mesiacov pockala.... pories myom, a hlavne netlac na neho chlapi na to musia prist sami, ze je to ich riesenie, nie tvoje.... a pokial asi do roka nezmeni nazor, vykasli sa na neho.... hladaj inde, neries chlapa kt. chce odlozit dieta o 5 rokov, ktovie kde budete o 5 rokov.....

katka1981
22. jún 2012

Vy ste sa zacali prvykrat bavit o spolocnom babatku po 2 rokoch? Neviem asi som divna, ale ja som si vzdy tieto veci vydiskutovala na zaciatku vztahu, neviem si predstavit cakat 2 roky a potom zistit napr. ze moj partner nechce nikdy dieta alebo mam pomaly rodit v prechode. A k tvojmu zdrav. stavu je taky lahostajny ze az. Mam pocit, ze si chce zivot este uzivat a posmyknutie by vas vztah asi ukoncilo. Dokazem pochopit, nemusi sa na dieta este citit ale postoj k tvojmu zdrav. stavu je tak otrasny, ze az. Som sa vytocila, sorry. Nechcem viac pisat, bola by som neprijemna. Drzim ti palce, aby si bola stastna.

katecameron
22. jún 2012

@katka1981 ja som s mojim muzom oficialne este ani njechodila a uz sme sa bavili o detoch kto kolko chce mat 😀

kvetinka211
22. jún 2012

@lauriana ahoj. On ma este dost casu, na vsetko, v tomto to chlapi maju lahsie. Ak nepochopi ze materstvo je pre teba dolezite a nechces riskovat ze nikdy matkou nebudes, tak to nie je dobry partner. Pripadne mu skus predostriet fakty ako stupaju vsetky rizika vyssim vekom ... Ty mas akurat tak casu najst si v klude este ineho muza a mat s nim babatko. drzim palce

katka1981
22. jún 2012

@katecameron, podla mna ked ide clovek seriozne do vztahu, ze neriesi len milenecky vztah, tak sa o tom rozpravaju, v podstate aj antikoncepciu preberaju, nie? Podla mna v case najvacsej zalubenosti pridu na temu deti. A ak nie, asi deti nie su v plane, aj ked len jednostranne.

luciferkax
22. jún 2012

@eeffka super možnosti :D ja byť nou, volím najskôr trojku a potom jednotku :D nového schopného frajera tak skor o nenájde :D

konvalinka12
22. jún 2012

vyser sa mu na hlavu

bets
22. jún 2012

kazdopadne treba prehodnotit vztah. ked priatel nechce dieta, aka je sanca, ze zmeni nazor za pat rokov.
ja by som na tvojom mieste sa snazila otehotniet a zaroven sa pripravovat na to, ze zostanem bez priatela a pripravit sa na vychovu dietata bez neho.
ja nerozumiem, ze preco tieto otazky sa neriesia hned na zaciatku vztahu. aky ma zmysel zostavat v takom veku dvom ludom spolu, ak maju diametralne odlisny pohlad na rodinu, deti, vzajomne spoluzitie. ja som tieto temy mala rozdebatovane s terajsim manzelom hned na zaciatku vztahu a to sme boli len studenti a zakladanie rodiny bolo este v nedohladne. ale odznela zasadna vec, ze obaja sme boli rovnakeho nazoru, ze radsej mat dieta skor ako nikdy a podla toho sme sa aj zariadili.

nikina17
22. jún 2012

Ahoj,
ja viem, ze je na takuto temu a otazku dat tazko odpoved a ze niektore tie odpovede sa citaju tazko, hlavne ak mas svojho priatela rada.
Ale ak mam byt uprimna, ja by som sa nad tym aspon poriadne zamyslela. To, ze priatel nechce dieta, tak na to ma pravo, mozno sa na to este neciti. Ma na to pravo, ak to tak citi. Ale to, ze zlahcuje tvoj zdravotny stav, tak to uz v poriadku nie je. A ak neberie do uvahy tvoje zdravotne problemy a s tym suvisiace mozne problemy s otehotnenim, tak potom mozno naozaj neplanuje s tebou rodinu do buducna. Ja osobne by som sa s nim skusila este raz o tom porozpravat. Zobrala by som ho k svojmu dr. aby mu vysvetlil tvoj stav a mozne komplikacie co sa tyka tehotenstva a ak by to aj po odbornom vyklade tvojho doktora bral na lahku vahu, tak by som urcite zvazovala rozchod. Ty uz mas vek na babo, ak on nechce dieta este minimalne 5 rokov, kde mas zaruku, ze po tych 5 rokoch ho chciet bude? Co ak ti o pat rokov povie, ze ho este stale nechce? Alebo horsie, co ak sa po 5 rokoch rozidete prave preto, ze ho este nechce a ty stratis 5 rokov svojho zivota, ktore mozno budu chybat k tomu, aby si sa mohla stat stastnou mamickou?
Kazdopadne posmyknutie s nim by som ani neskusala. Nemozes ho k tomu nutit............a cakat dieta s niekym kto ho nechce to by nebolo stastne riesenie. Ani pre teba ani pre neho a hlavne nie pre to DIETATKO. A navyse by sa mohlo stat, ze by ta opustil a ty by si na babatko zostala sama. Ja ti nechcem radit, lebo rozhodnut sa musis sama, ale urcite by som s nim hodila rec.....ste partneri a tema rodiny je pri partneroch normalna. ak nebude chciet mat s tebou babatko ani po prekonzultovani zdrav. stavu s tvojim lekarom, tak by som sa s nim asi rozisla. Urcite na svete je muz, ktory by bol stastny, keby s tebou mohol mat rodinu. A viem o com hovorim 🙂 ja som bola v takomto vztahu takmer 6 rokov a som rada, ze som ho ukoncila. lebo teraz mam aj milujuceho manzela aj nadhernu dcerku. Tak drzim palce

anjelicek26
22. jún 2012

Podla mna je toto velmi blba situacia, on sa citi do toho dotlaceny tvojim zdravotnym stavom, tema - dieta - pocuje mozno prvy krat. Zasa nemajme z neho hned "hovado"! Ak ste tuto temu predtym nepreberali a on sa nad tym ani nezamyslal, proste ostal prekvapeny a snazil sa to odsunut na co najdalej.

Podla mna je treba mu jasne povedat - s terminom o 5 rokov nesuhlasis. Dietatko si zelas, nie je to len kvoli tomu, ze odrazu musis. Teda dufam, ze tomu skutocne tak je. Treba mu povedat, ze ho milujes, ze dieta vas obohati, bude castou vas oboch. Dat mu par tyzdnov, mesiacov, nech sa spamäta. Ak sa nespamäta, tak treba zvazit rozchod. Pre mna je partnerstvo bez deti nenaplnene... rozijdete sa po rokoch, on si najde mladu kocku a bude mat aj tie deti, tebe uz po 40-ke tazko bude plakat, ze uz deti mat nemozes.

xlucia
22. jún 2012

@anjelicek26 uplny suhlas s tebou. sancu treba dat, aj vysvetlit, ale ak nezmeni hladisko tak rozchod. potom to nema cenu

bambola
22. jún 2012

@lauriana ja ho celkom aj chapem. zrazu je nuteny k niecomu, daj mu cas, uvidite, ale jednoznacne sa postav k tomu tak, ze 5 rokov je vela.
ja by som nesuhlasila s tym aby mi moj partner dieta nezavazne urobil 😕 uz len precitat si to, tak mam pocit, ze dieta je nechcene a vynutene 😖

usiko
22. jún 2012

no,suhlasim s vacsinou dievcat: ak partner nezmeni nazor, to znamena, ze mate uplne ine hodnoty a potreby.....rozisla by som sa....ja mam 34, mame 1,5 rocne dieta a nie je to sranda.....vladzem omnoho menej akopred 5 rokmi....a to chceme este jedno, a to cim skor, lebo uz budeme len starsi...akurat sa nejako nedari a ja dufam, ze sa to nejko umudri a zadari v dohladnej dobe....

Vy o 5 rokov podla mna uz ani nebudete spolu......

Mame znamych, ktori cakali s dietatom, lebo obaja mali dobru pracu,nechceli o nu prist....a teraz uz dieta nebudu mat, lebo je neskoro......vies si predstavit tie pocity tej zeny? zivot je len jeden a zena bez dietata je ako bez nejakej svojej polovicnej casti......

danjelca
22. jún 2012

muž ktorý nechce so ženou dieťa podvedome tú ženu nechce. Ak Vás muž miluje je pre neho vnutornou túžnou aby ste nosili jeho dieťa pod srdcom🙂