Priateľove ego

gothicwoman
6. apr 2013

ahojte babule, som tu uz dlho, ale z osobnych dovodov som zvolila vo fore novy nick. baby, aky mate nazor na chlapa, ktory ma peknu priatelku, su spolu stastni (ano , rec je o mne a mojom priatelovi), ale on ma z casu na cas potrebu si zvysovat vlastne ego takym sposobom, ze si zajde na pokec a debati s cudzimi babami. raz mi sam povedal, ze je to z nudy, ze nic zle tam nerobi...mne to pride trosku zvlastne..ja osobne nemam tu potrebu si vykecavat po chatoch z inymi chlapmi, aj ked trebars sa nudim, aj ked sa s priatelom nezhodneme, atd. on nema prilis velke sebavedomie, tak si myslim, ze si tymto zvysuje vlastne ego, ci je pritazlivy aj v inych ociach...aj ked net je nieco ine ako real...ja neviem co este mu chyba...staram sa o seba, je si vedomi co doma ma, lubime sa, klape nam to...preco ma tu potrebu stale si to ego zvysovat, utvrdzovat sa v sebe....to nepochopim. je nevyzrety ci? 😅 mimochodom ma 33 rokov...no proste mne ako zadanej zene to prekaza...povedala som mu to, vravel, ze o nic nejde, ze co prehanam, ze lubi len mna...a nedavno som si isla pozriet mail tak som zo zvedavosti nakukla, kedy bol naposledy prihlaseny a bol tam o pol 5 rano!! on je inak taky ncny tvor, ze byva dlho hore...cez den chrni..mam na neho zlost za toto ale zatial som mu to nevytmavila...babule som naivna, su taki vsetci alebo?

ivetkabab
6. apr 2013

@gothicwoman napisem ti IP

andrejka1974
6. apr 2013

ja si myslim, ze to az take zle nie je, zaklad ze ta ma rad, kazdy si rad pokeca 🙂 🙂 🙂 🙂 my sa stretavame ako priatelia aj s jeho byvalou , sme priatelky a chodime aj spolu na diskoteky a na zabavy a nevidim na tom nic zle

gothicwoman
autor
6. apr 2013

@andrejka1974 pokecat si nie je take hrozne, pokial nekeca o sexe napriklad. respektive nevypisuje si oplzlosti 😠 by dostal chlapec vyprask 😀 a tak uvidime...mozno, ze len prehanam, bodaj by.

awalancha3
6. apr 2013

@gothicwoman ....vies to je tak... pokec je v istom zmysle droga, je to hra, kde si clovek moze vytvarat inu osobnost, byt tym kym chce byt....POkec a chaty vseobecne, hlavne ak su anonymne su velkym pokusenim. Nie hned, ale postupom casu. Najprv je to pisanie naozaj z nudy a zo zabavy, zacne spoznavat komunitu ludi v jednotlivych miestnostiach a potom uz je zvedavy, co sa nove udialo, kto co urobil, ako sa ma a podobne. urcite sa ale raz vyskytne zena, ktora ho zaujme, a jej atraktivitu bude zvysovat anonymnost, tajomstvo... bude sa s nou viac rozpravat ako s inymi.. a bude to trvat mozno tyzdne, mozno mesiace... ale z verejneho pisania na sklo prejdu na tzv RP, co su sukromne správy (rýchla posta) a tam uz to potom bude ficat.. mozno z toho nic nebude, ak je dotycna nejaka zasadovejsia a nepovoli, ale potom sa najde taka, ktora sa s nim akoze vo vsetkej pocestnosti stretne a zase mozno nic z toho lebo zisti, ze je to nepekna bruneta a on si predstavoval blondinku...a za par mesiacov zase a zase.. a je to otazka casu kedy sa namota..... 😖 Stravila som na pokeci roky, viem o com to je, viem ako to bezi. 😉 Je tazke sa od toho odputat, hlavne ak ti je tam niekto sympaticky, jeho reci, jeho nazory a podobne. Bola som hore cele noci aj do piatej rana 😀 . Neber to na lahku vahu. pre mna to boli psychocvicenia, ohromne sa da s ludmi manipulovat, je to zabava- az do chvile pokym sa neupriamis na niekoho "vynimocneho"... Ak ta to naozaj trapi, napis mi IP, mozem ti ho preverit, som v tom fachman najvyssieho kalibru. 😉 😉

malinkaaninka
6. apr 2013

ak sa nudí,nech lúšti sudoku.určite by som spravila doma kravál,pretože nik nezaručí,že nepríde chvíla,kedy z letmých pokecov bude niečo viac..

sorciera24
6. apr 2013

@malinkaaninka to ti nik nezaruci nikdy, nielen cez pokec.....sorry, ale ak potrebuje komunikovat, tak sudoku mu bude na tri veci....

gothicwoman
autor
6. apr 2013

@awalancha3 vies co je paradox? my sme sa spoznali prave na spominanom pokeci. vsetko co si opisala...aj ja som bola ako posadnuta proste sme si sadli, neskor prisli aj city a tak az sme par uz dva a pol roka. ale toto je ine, on am nie je kazdy den,...niekedy tam nie je aj mesiac. inokedy sem tam ked trosku posmirujem, vidim ze tam bol tri dni za sebou...potom zas nic...takze neviem. nechcem si uz namyslat väcsie bludy ako si uz aj tak namyslam...preto tvoj navrh nezoberiem,aj ked dakujem za snahu pomoct...uvidime ak to zacne naberat na intenzite ten jeho vyskyt tam, potom to uz budem riesit mozno aj takto :_)

juliana77
6. apr 2013

@gothicwoman ty si mala potrebu sa zoznámiť, tak pokec, tvoj priateľ tiež, tak pokec, sadli ste si a city.
Ty už nemáš potrebu sa zoznamovať, tak ťa pokec nezáujíma, ale tvojho partnera zrejme áno. Už je moc hodín, pozriem si niake vtipy tie asi budú teraz nadväzovať na túto diskusiu a prajem veľa pozitívneho myslenia.

gothicwoman
autor
6. apr 2013

@juliana77 prijemnu zabavu

awalancha3
6. apr 2013

@gothicwoman ......no, tesne pred rozvodom ( o ktorom som este nevedela, ze bude) som sa zahlbila do pokecu uplne...lebo mi tam bol sympaticky jeden nick.....reči a reči.... a hoci bol o 16 rokov mladsi, a ja vydata zena, stretli sme sa- a bola z toho "laska", ktory prežila moj rozvod a trvala aj po nom, spolu 4 roky..... vies si predstavit (asi vies), aky tandem sme boli na pokeci, ako sme si pisali usilovne, ake to bolo vzrusujuce a sexi, uplna posadnutost....pokecove sialenstvo, kedze bol viac casu v Uk, tak pokec bol nasou platformou .........Nevedela som si vobec predstavit, ze sa pokecu niekedy vzdam, bolo to nad moje sily. Az ked som sa s tym chlapcom po 4 rokoch rozisla a zalubila sa do terajsieho mojho druheho manzela- zrazu som pokec nepotrebovala, zda sa mi to plytke, neprinosne, nudne, zvratene a slizke. Som nesmierne stastna, ze manzel nikdy na pokeci nebol, nie je ani na FB a neholduje pocitacu, ked pracovne nemusi. Lebo, kto raz pricuchol k čaru chatu, tak sa v casoch krízy, nudy alebo cojaviemcoho k tomu vrati.....Som rada, ze este ho nepotrebujes kontrolovat. Taky MK je pre mamicky neskodny, lebo..poznáme...samé ženy...

gothicwoman
autor
6. apr 2013

@awalancha3 no nevydrzala som 😅 dnes drahy dostal naservirovane pekne vsetko co som v sebe dusila! ziadne vylevy ani nejake divadlo ,normalne v klude som mu povedala co si myslim, bez okolkov nech mi uda dovody preco a za akym ucelom sa tam sem tam "vyberie". dal mi odpovede, nezapieral ze tam obcas zajde, atd ale tie tu uz nebudem rozoberat takto verejne...proste sme si vsetko vydiskutovali, zas on nie je nejaky maniak alebo zavislak, ze by som mala mat pochybnosti teraz, ze co ak sa to zopakuje..to nie chvala bohu. uznal si chybu a to je hlavne. chlapa treba kontrolovat a drzat na uzde, nech vie, co si dovolit moze a co mu uz bude osudne. takze trosku mi dnes odlahlo a idem spokojnejsia spat. dakujem aj za tvoj nazor , a prajem ti nech si v zivote uz len stastna 😉
@ivetkabab takisto dakujem

janka300
7. apr 2013

@gothicwoman Tak ti zatlieskajme k tvojej naivite. Chlap, ktorý má partnerku a ráno o pol piatej trávi čas na pokeci určite len zabíja nudu🙂 Keď si človek prebehne celú diskusiu a hlavne tvoje príspevky, tak sa musí jedine len z chuti zasmiať. Na začiatku žiadaš radu a vzápatí sama ospravedlnuješ dôvody jeho konania. Máš právdu nie je nič úžasnejšie, ako chlapa držať na uzde, lebo sa bojíš a nie si si ním istá. Ďalšie vaše intelektuálne výroky, lebo žiaľ sa niektoré bojíte priznať to, že ste narazili na hajzla. Možno som zvolila tvrdé slová, ale nebudte prosim vás niektoré naivné a nedržte sa silou mocou chlapov, ktoré zato nestoja. Žial veľmi veľa žien žije len v úbohom klamstve.

gothicwoman
autor
7. apr 2013

@janka300 moja pekna, nas vas intelektualny nazor zvedava nie som ani za nak. stacila mi precitat prva veta. takze zbytocne vynalozena namaha 😉 ja si svojho chlapa poznam vy o nom neviete nic, netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca! ci uz je to naivita, ze mu verim, ze mi slubil, ze tam uz nepojde , to je uz moja starost 😀 a neziadala som o radu!!!! bola som len zvedava na nazory. a nie preto nesuhlasim s vasim, ze je opacny...s tym problem nemam. len nemam rada ironiu a ta z vas len tak hemzi. pekny den

janka300
7. apr 2013

@gothicwoman veríš? pokiaľ ma zrak neklame, hore vyššie si písala že chlapa treba drzať na uzde. Myslím, že nie som jediná, ktorú si pobavila🙂 pokiaľ prispievaš na verejné fora musíš rátať s tým, že ťa tu nie všetky ženičky budú chlacholiť a niekto ti napíše aj veci, ktoré sa ti páčiť nebudú. To je super, že ti slúbil, že tam nepôjde🙂 A ja som ti radu nedávala, len som napísala svoj názor a keď máš s tým problém tak to nečítaj. V každom prípade, želám vela šťastia🙂

juliana77
7. apr 2013

@janka300 to nie je naivita, to je silná ženská intuitívna chápavosť.
Tu je tucet takýchto diskusii, manželia si urobili so žien mamičky a chodia prevetrávať cudzie sukničky. Veď nie je nad teplo rodinného krbu.

gothicwoman
autor
7. apr 2013

@janka300 ty tiez asi necitas pozorne, nepisala som, ze si neprecitam odlisny nazor, ono dost zalezi aj od toho, ako je podany a ten tvoj bol ironicky , pritom ma absolutne nepoznas, nepoznas mojho priatela...ja osobne by som si to nedovolila k cloveku, o ktorom neviem s prepacenim ani prd a na zaklade par viet na fore sa nebudem robit mudra tak ako ty 😉 nemam chut to tu s tebou viac rozoberat. ano chlapa treba drzat na uzde , ale to je myslim normalne. ci ty dovolis tomu svojmu robit si co chce? koncim, pekny den aj tebe

gothicwoman
autor
7. apr 2013

@juliana77 prosiiim?

janka300
7. apr 2013

@gothicw
Ja som reagovala iba nato, čo si napísala. Teraz sa tu biješ do pŕs a celá diskusia sa môže ťahať o tom, že ho budeš tu obhajovať, ale pred kým? Pred nami? Pred sebou? Úprimne? Mne je to úprimne jedno, je to tvoj problém, chvalabohu takéto niečo som nikdy nemusela riešiť a dúfam, že ani nebudem. Lebo chlap, ktorý si je vedomý toho, čo doma má nepotrebuje svoje ego zvyšovať tým, že trávi čas na pokeci ( trošku som použila tvoje slova, ak sa neurazíš). A ďakujem, myslím, že som dosť múdra nato, aby som si nevedela poradiť sama. Niekedy je fajn vedieť názor aj nezainteresovaných osôb, ale ako som už hore vyššie napísala, ľudia všeobecne ťažko reagujú na názor, ktorý sa im nepáči.
Môj chlap v prvom rade nechodí na pokec a keď sa mu nechce nebodaj spať, tak nehľadá zábavu inak a venuje sa mne.
Ale nebudeme sa tu predsa doťahovať a chytať za slovíčka. Napísala som svoj názor a pokiaľ sa niekomu nepáči jeho problém.

juliana77
7. apr 2013

@gothicwoman nemusím tu vyjadrovať duplicitný názor, @janka300 to vyjadrila skoro ako mojími slovami.

vsicka036
7. apr 2013

@gothicwoman veru, aj môj môže robiť, čo chce, keď vie, čo má doma a nemusím mu zakladať oprátku, lebo viem, že nikam nezahne.. ani na pokeci ani nikde inde.. 😉

awalancha3
7. apr 2013

@janka300
@juliana77
@gothicwoman
.........no, vyslovili sa tu viacere fakty, v prvom rade ten, ze tu prítomne zeny nemaju rady, ak sa najde niekto, kto vidi, vie a citi viac nez ony samé, poťažmo nemajú rady, ak sa nenatiera med okolo ust, pretože priamo vyslovene slová a myslienky bez príkras zalozene na realite a skusenosiach beznych ci sukromnych su bolestivym zrkadlom.... v druhom rade pokec, hm...to je vdacna tema psychostudii. Ako som uz pisala, sama som bola v jeho osidlach, a to uplne. A treba priznat, ze to bolo vzdy z nedostatku cohosi (nedostatku pozorbnosti, nedostatku priestoru na vyjadrenie, nedostatku sexu, nedostatku prítomnosti niekoho....) Pokec vzdy niečo v tej svojej anonymnej podobe ponuka ako kompenzáciu nejakých zjavnych ci skrytych frustrácií. Preto, v neposlednom rade janka300 mala vo svojej podstate pravdu. NIe je v tom citovo zainteresovana a autorka nie je jej kamaratka, aby brala ohlady- proste povedala natvrdo a narovinu holú pravdu tak ako to je. Ak niekto chodi na pokec, vzdy niečo hladá, a vzdy je to o socialnych vztahoch, komunitnych a podobne.
Je, ale mozne aj to, ze autorkin priatel si akosi neuvedomil co robi a este neprehodnotil hodnoty... snad vyjasnenie si veci, ako autorka napisala mu otvori oci a precitne a sam od seba. Lebo, ak clovek chce chodit na pokec a nechodi tam, len pre to, lebo ma strach, aby mu na to niekto neprisiel, hm, to je len polovicny uspech. Mozno tam chodil naozaj si len pokecat, su aj take typy, a la šteká, no nehryzie... takych je ale malo, ktorý by sa nezlomili na dlhodobe naliehanie (lebo pokec ma cas a cas a natahovacky len zvysuju ziadostivost). Preto som navrhla autorke, ze jej priatela preverim. Sama osobne mám názor, že kto raz chodil na pokec a neprestal po zaláskovaní sam od seba, nakolko je uz citovo a komunikacne "naplneny", tak nie je zalaskovany dostatocne a stale tak uchytkom hladá a skuma......Objektivne vsak dodávam, ze dnesna doba plna virtualnych komunikácii hádam kazdeho dnesneho mladeho cloveka postaví pred skusku anonymneho ci menej anonymneho virtualneho kontaktu a moznosť kontaktovat sa s inými bude pretrvavat stále. A prílezitosť síce nerobí zlodeja z kazdého, ale vyselektuju sa slabsie povahy .....Hádam som to napísala zrozumitelne. Pointa celeho je, ze priatel autorky sa kludne moze spamatat a uvedomit si, že pokec uz nepotrebuje, hoci podla mojho sukromneho názoru bude pokecovy recidivista.

barbora01
7. apr 2013

@awalancha3 amen 🙂 suhlasim do bodky

janka300
7. apr 2013

@awalancha3 súhlasím, možno som sa vyjadrila tvrdo, ale čo sa týchto tém, tak napísem to, čo si myslím. Samozrejme človek tu nejde nikoho urážať a podľa mna, keď niekomu napíšem, že je naivný, to nepovažujem za nadávku, ani vulgarizmus. Ale zakladateľke témy každopádne držím palce, aby nemusela žiť v neistote.

mima4
7. apr 2013

@juliana77 skôr zeny robia zo seba mamicky, akurat som dnes napisala do svojho fotoblogu o tom clanok 🙂

juliana77
8. apr 2013

@awalancha3 tvoje úvodné tri riadku sú obsahovo veľmi výstižné.
@janka300 tvoje slová neboli tvrdé ani vulgárne. Ak by za mnou, možno aj za tebou prišla vlastná dcéra s takýmto niečim, tak zrejme by si reagovala tak isto, pretože ja určite, určite by som ju nechlacholila, že to nech si nevšíma akože, a vlastná dcéra by nemala pocit, že chce byť niekto hrubý, vulgárny, nekamarátsky, ako sa tu vyjadrujú. Práve naopak.

Toto nie je dôvod na rozchod a hned vhupnúť do nového vzťahu, vid. známy slov.seriál, ale netreba predtým zatvárať oči a tváriť sa, že sa nič nedeje. Pretože sa deje, treba si to proste vydiskutovať, život ide ďalej a nie je to také zlé, že by nemohlo byť horšie, ako sa hovorí a každý má právo na druhú šancu. 🙂

gothicwoman
autor
8. apr 2013

tak mile damy, tento nick mi bude zruseny, pretoze dva mat nesmiem, sluzil mi len na forum. viac reakcii odomna na tuto diskusiu sa nedockate, tato je posledna. dakujem za kazdy nazor, z kazdeho som si nieco vzala...ostatne je uz na mne 😉 majte sa pekne.

aupairkosice
9. apr 2013

@gothicwoman urcite mu povedz, ze svojho zivotneho partnera si nepredstavujes ako niekoho, kto sa chodi vykecavat s cudzimi zenami. Aj ked si pisu len o pocasi, comu velmi neverim... lebo to by ho asi tak nebavilo. Alebo ked je to naozaj ako hovori, ze nerobi nic co by sa ti nepacilo, tak sa na tie jeho spravy spolu pozrite.. ja viem, ze by som s niekym takym urcite byt nevedela. Myslim si, ze niekto, kto uprimne miluje nema potrebu toto robit... mozno len staci vyjadrit svoj nazor na to a uvidis ci to zmeni. Ak nie, tak mu na vasom vztahu nezalezi az tak ako tebe... ked napriek tomu, ze uz si bude vedomi toho co to v tebe vyvolava, neprestane s chatovaním. Je to v kazdom prípade nebezpečné.. zvedavost je svina