Pripečená svorka

17. máj 2023

Ahojte
Tento víkend ideme na svadbu manželovej sestry. Som v 40tt čiže pôrod na spadnutie... Zatiaľ podľa poslednej kontroly zo včera je všetko ok a teda na svadbu sa chystáme. S tým že teda uvidíme koľko vydržím a či dovtedy aj neporodim 🙂.
Manžel je samozrejme už v strehu pochopiteľne nepije a chodí skôr domov z práce keby náhodou aby mi bol na blízku...
Dnes mi svokra hovorí, že ako to mám zariadené na sobotu s odovozom keby bolo treba lebo manžel si bude chcieť určite vypiť. Vravím že nijako proste nebude piť veď hádam je dôležitejšie naše dieťa ako nejaká svadba a vypitie si. Celá nasrata na mňa vyhrkla že je to nefer aby sa teraz kvoli MNE nezabavil a však oni budú mať rozvocu tak keby začnem rodiť alebo sa budem cítiť unavená on ma zavezie a manžel sa zostane baviť.
No skoro ma odvalilo... Veľmi jasne som jej dala najavo že je to cez a snáď je to naše spoločné dieťa a je na mieste že bude zodpovedný a viac ho budem zaujímať ja a moje pocity ako nejaká svadba...
Zaklincovala to tým že možno by bolo lepšie keby príde aj sám a ja zostanem doma aby som na seba zbytočne nestrhavala veľa pozornosti...
Tak mi povedzte... Mám chuť na tu svadbu naozaj neísť, ale potom aby aj vedela o tom keď sa jej vnúča narodí...

0kristina0
17. máj 2023

Normalne som sa zasmiala po precitani tvojho prispevku. No nech sa neposere z dcerkinej svadby. Ja by som jej po tej poslednej poznamke o zostati doma polozila telefon.

tykat
17. máj 2023

A muz co na to?

evaachesa
17. máj 2023

Stratila som reč. 😱🤦🏻‍♀️

simca06022011
17. máj 2023

na tvojom mieste to vobec so svokrou neriesim. Nic ju do toho nie je. S muzom si sa dohodla a vybavene. Ona nech si hovori co len chce... 🙂

maryetta
17. máj 2023

Svokra by mala byt prave ze rada ze jej syn je zodpovedny.
Ale takato reakcia z jej strany je ozaj prehnana ☹

Napadlo mi len ci mozno svagrina “netrpi” ze strhnes na seba pozornost?
Viem ze uz raz “davno” tu bola podobna tema ze sa svagrina ci kto urazil lebo mala takto termin a co ked “pokazi” svadbu….
A svokra ti to len takto neprijemne splechla prve co jej napadlo?
Inac si to neviem predstavit. Kazdopadne- bud rada ze muz je takyto. I ked neviem kde v tomto rozhovore bol a on mohol svojej mame raz dva vysvetlit aka je vec.

bylinka25
17. máj 2023

Ako ste si doma odkomunikovali v prípade pôrodu, keď píšeš, je na spadnutie?
Manželia ste vy dvaja, nie tvoj muž a mama.
Ak ste si to pred svadbou poriadne vydiskutovali, nie je o čom. Ak on chce ísť s tebou, keď ťa to chytí, je vaša vec, alebo je jeho mamička jeho hovorkyňa?
Mimochodom, napísala nie svokra, ale svorka, to je zámer?

lelelienka
17. máj 2023

Tak ja by som na tu svadbu v 40t vobec nesla, ale ked uz musis, urcite by manzel nemal pit. A teda nemal by pit ani keby si ty zostala doma, lebo do porodnice sa nehodi prist pod parou. Svokrine reci by som uplne ignorovala.

autor
17. máj 2023

Ona si pred manželom nikdy nedovolí na mňa útočiť alebo mať blbé poznámky. Robí to len vtedy keď on noe je pritom, lebo vie že on ju hned uprace. My sme s manželom sa nemuseli áno dohadovať. Dokonca som ho ja presviedčala aby sme šli veď ak sa budem cítiť dobre... Je to svadba jeho sestry on ani nechcel ísť kvôli mne aby som sa cítila pohodlne a nebola unavená

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0kristina0
17. máj 2023

Aky mas vztah so svagrinou? Nekazala to ona mame zavolat ti. Lebo ta veta, aby si nevztahovala na seba pozornost by mi sedela na buducu nevestu.

miadi
17. máj 2023

Btw trosku odveci ze svadba je v tomto termine . Keby si uz mala novorodenca tak nejdes nikam. Ja byt svagrina tak vyberiem termin svadby o par tyzdnov skor alebo neskor aby si tam mohla byt . Trebars ked si bola v 32tt alebo dva mesiace po porode, Ved tehotna si 9m a Snad svadbu neplanovali rok dopredu. My sme robili vianocne party 17 Dec Lebo na vianoce chodili svagrovci na dovcu .

monikasandra2910
17. máj 2023

Mohla si jej povedať nech ona vypije na svadbe aj za svojho syna 🙂
Pokoj, nádych, výdych …. Drž sa 😀

betulinka1
17. máj 2023

Inak toto ja nepochopím, preco si niektori ludia myslia, ze bez alkoholu sa neda zabavit.

miadi
17. máj 2023

A teraz sup umyvat okna sexovat atd Aj ked to nevyvola porod ale aspon to nemusis robit neskor 😁aby si v piatok sla rodit

majka4555
17. máj 2023

Ocividne je svadba jej dcery viac dolezita ako narodenie vnucata jej syna...ok obe udalosti su podla mna velka vec, ale nechapem
Na svadbu idete, zagratulovat zagratulujete a navyse ty v 40tt na svadbe mas moj obdiv 😯
Ja som aktualne 36tt a teda citim sa co chvila na rozpadnutie a mam problem uz doma byt lebo uz neviem ako si lahnut, sadnut a to nehovorim o bolestiach vsetkeho a poslickoch
Takze podla mna velka obeta, ze tam vobec ides v takom tyzdni...to by si vobec mala svokra vazit...a nie este riesit blbosti ci tam bude kto pit...toto by som jej ani nevysvetlovala a urobila tak ako ste s muzom dohodnuty , lebo je asi zjavne, ze chce byt pri narodeni svojho dietata a nie na ozieracke...ozrat sa moze este milionkrat

mira0611
17. máj 2023

Ja nechapem preco si niektori ludia myslia, ze bavit sa da len ak si niekto vypije. Ja nemam rada alkohol, nepijem. To neznamena, ze sa neviem bavit.

doominicka
17. máj 2023

Taká ,,durna ,, sprepačenim jak aj moja svokra
Tiež som bola tehu nejaky koniec 7 mesiaca ,oslavovala 50tku,veľa ľudí ,hluk aalko atď .... Šla som pretože ,,manžel chcel ísť,, tak som to prekusla
Po hodine už mi začali nohy opúchať ,tak som chcela ísť domov ,len som sedela driemala nič ma tam nezaujímalo keďže ja alkohol nenávidím ,nenávidím pozerať na ľudí čo pijú ,čo majú vypite a smrdia za tým ....vravím mužovi že poďme domov že není mi dobre a svokra ,,neeee Mirko tu ostane ja mám svoj deň ,, reku ok do p***
Sedela som sedela som sedela som na druhý deň má brala záchranka vysoké horúčky atď .
Švekri sú zákerné pi** poniektoré
Vedela by som do rána písať čo mám za svokru ale to knihu by som vydala asi 😄

ahhola
17. máj 2023

Keď plánovala šva termín, to už si bola v 2.trimestri,vsak?
ta ťa musí mat veľmi rada... Keby to oddialila o mesiac neskôr, už s babcom to máš veselšie, ako v 40.tt v hluku, vibraciach, v strehu, aby na teba niekto nepadol, nedrgol... Keď bude zábava gradovať. No tak sa nejak zabav, keď to muselo byt takto💥

kristinka92
17. máj 2023

prepáčte vo viacerých komentároch som čítala poznamku v zmysle ako “lomcuju s tebou hormóny to preto to riešiš…” akože wtf?? 😃 príde mi smiešne sa furt so všetkým obuvat do tehotných a ich hormónov v situáciách keď je na hlavu očividne niekto iný… čo ma spoločné takýto typ svokry s jej hormónmi?? svokra čo jej odporúča sedieť doma aby na seba “nestrhavala pozornost”? akože čim? ze ma brucho a čakajú dieta? to keby ju to náhodou aj chyti na svadbe tak sa tam svokra so švagrinou zdujú jak malé deti že to nebodaj naschval spravila? a to už nehovorim o tom že je svokra úplne mimo asi so všetkým- nemá sa čo starať do rozhodnutí jej dospelého syna. snáď on ma právo sa rozhodnúť kde chce byt. snáď sa dá zabaviť aj bez toho aby sa tam tackal ožratý.

biela_sova
17. máj 2023

Ahoj, svokra bude te typ, ktory chce mat stale navrch, pravdu, pozornost a posledne slovo. Obrn sa asertivitou do buducich 2 rokov, kedy Ta bude zhadzovat ako rodica. Ze nemas mlieko, potom kojis pridlho, nedovolis manzelovi ist von s kamosmi ako za starych dobrych cias (rozumej kym Ta nespoznal).
Tieto svokry su ako cez kopirak. Potesim Ta, ze je ich na SR v tisickach🤣 Tak na netaktne otazky, napr, preco nedavate 5 mesacnemu puding, odpovies s usmevom, ale rozhodne: Lebo nechceme. Bodka. Viac nevtsvwtluj, nestoji to za to. Pre viac tipov IG@barbora_bali 😉 Dobry porod zelam

katarinamamina
17. máj 2023

Mala si povedať, že ak začneš rodiť, tak pôjde s tebou k pôrodu a vypije si keď bude oslavovať, že sa stal otcom. Keď stojí muž pri tebe, nenechaj sa znechutiť.
Prajem dobrú zábavu a pekný pôrod.

stevvvka
17. máj 2023

@ahhola no svadby sa plánujú aj rok dopredu, aj viac, takže švagriná vôbec nemusela vedieť, že je tehotná. Aj keby už bola v 3.mesiaci,mozno to nikomu. Nepovedali, tak toto môže byť ozaj len náhoda. Taky je život.

A podľa mňa ovEla lepsie v 40.t, ako s dvojtýždňový babom. V bruchu je babo chránené inak, žena dáva pozor síce na brucho, ale riešiť plač, prebaľovanie, kočík, rozbiehajú e dojčenie.. No fakt radšej by som ja absolvovala svadbu tehotná. Veľa žien sa dlho hoji odspodu takže s babom ktoré nemá ani mesiac by som ja na svadbu hádam ani nešla.

autor
18. máj 2023

Keď si stanovili dátum už vedeli že som tehotná, ale to mi vôbec nevadí a ani nevidím dôvod sa na to nejako hnevať, alebo tak. Je to ich veľký deň a v prvom rade museli pozerať na seba ako to vyhovuje im nie mne. Od začiatku sme to brali tak, že bude ako bude. Buď sa pôjdeme dobre zabaviť alebo nepôjdeme. Nerobili sme ani ja a ani manžel z toho drámu. A ako som písala vyššie vlastne ani nedošlo k nejakému dohadovaniu sa medzi mnou a mužom že ako to bude či bude piť či nebude. On miluje pivo a viem že k večeri si určite jedno dá 💁🏻‍♀️ a tam aj skončí. Koniec tehotenstva je celkom náročný aj keď celé tehu bolo pekné bezproblémové a vidí aj on sám že sú dni kedy sa jednoducho necítim dobre a tak k tomu aj pristupuje.
Čo sa týka tej poznámky so strhavanim pozornosti myslím si že to nešlo priamo od švagrinej i keď ja už ani neviem keď oni sú raz také a inokedy onaké 🤦🏻‍♀️. Ale viem že určite by som jej nechcela "pokaziť" svadbu tým že začnem rodiť to je hádam jasné. A keby sa to aj stalo tak si nevezmem do ruky mikrofón že haloooo rodím poďte sa pozrieť 🤣 aj keď svokra si to možno myslí...
A to vám poviem že skúšala už kadečo 🤣 keďže pán ženích je z ďalekého východu tak skúsila prepašovať do nášho domu CUDZÍCH ľudí z jeho rodiny (pritom my poriadne ani jeho nepoznáme) aby nemuseli platiť za ubytovanie. Samozrejme že nepochodila , ale baví ma že do chalupy by mi cudzích nasackovala ale ja by som pre istotu mala zostať doma aby som nepokazila zábavu 🤣
Večer som to vravela manželovi a on sa smial čo ju zas trápia veci ktoré netrápia ani jeho. Akože určite by som bola lepšia žena keby ho sama opijem a potom sa o neho staram keď mu bude zle ale smola no.

A to ma ešte teraz napadla jedna poznámka. Keď nám prišli dať pozvánku, prišla samozrejme aj svokra ( nesmie nikdy chýbať) s poznámkou 🤣 "a nie že začneš rodiť, lebo ti ho tam vlastnoručne zatlačím! Lenka ma veľký deň musíš vydržať"

vevapeto
18. máj 2023

Na svadbu choď, pekne sa nahoď, nech pútaš pozornosť, muž nech nepije nech tú starú rozdrapí od jedu.

zuzulka558
18. máj 2023

Keď som robila čašníčku zažila som babu co ju to chytilo okolo večera, muž jej popíjal decentne ale išiel s nou zobral ich šofér co mali svadobcania 🙂

andreatytler
18. máj 2023

No sila. Ze zariad si odvoz ak to na teba pride aby sa jej synacik mohol nadalej bavit. 😀😀😀
Ja by som asi onemela od uzasu ze niekto dokaze taketo nieco vypustit z ust a potom sa asi smiat. Chapem ze je asi stara skola kedy porod bol cisto v rezii zeny, ale aj vtedy muz nervozne stepoval pred spalnou, alebo ak aj sedel v krcme, tak urcite sa tam bezstarostne nezabaval ale cakal na spravy.
Ona ta tam proste nechce. Podla tejto reakcie jej nezalezi na tom dietati a asi nikdy nebude. Nevadi. Urcite to bude tak lepsie. Nebude sa vam montovat do zivota.
Na just by som tam isla.

biela_sova
18. máj 2023

Ze "vlastnorucne zatlaci dieta naspat" do porodnych ciest. Verim, ze to mal byt vtip, ale z mojej praxe sa toto prilis podoba vojnovym zlocinom. Takze opalujem, co som uz napisala: Obrn sa asertivitou do buducich 2 rokov, kedy Ta bude zhadzovat ako rodica. Ze nemas mlieko, potom kojis pridlho, nedovolis manzelovi ist von s kamosmi ako za starych dobrych cias (rozumej kym Ta nespoznal).
Tieto svokry su ako cez kopirak. Potesim Ta, ze je ich na SR v tisickach🤣 Tak na netaktne otazky, napr, preco nedavate 5 mesacnemu puding, odpovies s usmevom, ale rozhodne: Lebo nechceme. Bodka. Viac nevtsvwtluj, nestoji to za to.
Po druhe, toto moze vyriesit len 1 clovek. A to Tvoj manzel, ktory temu otvori a mamu uzemni. Tiez milo a slusne, sle treba ju oboznamit s vasimi limitmi, co je ok a co je uz cez. Lebo zjavne casto a rada hranice prekracuje.

minka201
18. máj 2023

Ja nechápem, ako sa dá pôrodom pokaziť svadba. Veď keby ti aj rovno na parkete odtiekla voda :D Ty s mužom ideš do pôrodnice, voda sa utrie a ostatní sa pokojne môžu baviť ďalej :D Svadba by sa jedine prekazila keby začala rodiť nevesta a nestihla by povedať "áno" :D
A celkovo nechápem ani to so strhávaním pozornosti. Komu už len môže vadiť na svadbe tehotná žena? Tak to by potom nevesta mohla pozývať len ženy škaredšie od seba, aby tam bola jednosnačne ona tá najkrajšia... Mňa by skôr mrzelo, keby tehotná švagriná nemohla prísť a vôbec by mi neprekážalo, keby začne rodiť rovno na mojej svadbe. Ľudia by sa mali viac usilovať o dokonalé manželstvá, nie o dokonalé svadby...