Rozchod a sklamanie

nick237
12. aug 2013

Mám len 23 rokov a za sebou 5 ročný vzťah. Píšem tu skôr preto, aby som sa opýtala na váš názor na moju situáciu. S frajerom sme spolu chodili 5 rokov, prvé 3 roky boli úplne v pohode, bežné hádky pre nejaké maličkosti, väčšie hádky..aj hnev, ale uhralo sa to stále a dohodli sme sa nejako. Milovali sme sa veľmi, navykla som si na neho tak veľmi, že som nič iné nepoznala, akosi som nerozvýjala ani svoje koníčky alebo tak. Kúpil mi na naše výročie aj krásny prsteň (požiadal ma o ruku tak neoficiálne pred nami dvomi iba pre nás dvoch).. Postupne sa začali čoraz väčšie hádky, problémy, jeden rozchod, druhý rozchod.. ale stále sa to vyriešilo nejako spoločne po dohode. Snažili sme sa. Veľkú úlohu zohral alkohol, dosť popíjal. Neskutočne ma to hnevalo 😠 sem-tam som mala 100 chutí mu pre to vynadať, čoraz častejšie pitie piva (každodenne po 3 alebo aj 4), čoraz častejšie cez víkend kadejaké párty s alkoholom, mala som pocit, že tieto situácie vyhľadával, kde sa pije. Keď som mu povedala, že mi to vadí, jeho odpoveď bola že on nie je žiaden alkoholik akého ho z neho robím...Aj keď sme sa pohádali, snažila som sa s ním stále čo najskôr udobriť (hoci bola chyba jeho, prišla som a vzala na seba, že som vybuchla, atď.) nadobudol dojem, že on je OK, len ja som tá nechápavá, strelená histerka, čo rieši stále len alkohol. Kontaktu s mojou rodinou sa vyhýbal - bolo to fakt len minimálne, skôr nechcel. A to sme spolu boli 5 rokov.... dosť som sa naplakala, keď sme sa pohádali, som citlivá... Priateľ mi nikdy nijak neublížil teda fyzicky ..Ja som bola z neho už taká vynervovaná, že som sa s ním hádala stále len pre alkohol (nemohol ma odviesť domov, lebo vypil; nemohol prísť, lebo vypil; ..proste všetko sa točilo okolo piva a on mi povedal, že som závislá na jeho aute) ..pritom som za ním stále chodila autobusom či vlakom ...a on ma len naspäť mal hodiť domov, ale fakt mu to robilo problémy, dakedy radšej povedal kamarátovi alebo bratrancovi, nech ma odvezie a on si dal pivo.... Hádky boli čoraz častejšie, na dennom poriadku a mne to veľmi vadilo. On si to vôbec nechcel priznať. Raz mali doma jeden problém medzi sebou otec a on. Vyriešil to hádkou s ním, a keď sme odišli, povedal mi (mal vypité), že je to moja vina, že sa tak pohádal s otcom, lebo bol vynervovaný zo mňa - že stále do neho hučím, že pije... Ale ja som do neho nehučala iba tak, fakt preháňal miestami. Nikdy nebol spitý na mól, ale stále 3 až 4 pivá každý deň. Bála som sa čo bude, keď budeme spolu žiť a mať bábo, atď. Rozmýšľala som do budúcnosti.... On povedal, že sa zmení potom, keď budeme bývať spolu, ale akosi som neverila. On bol milý, neklamal ma, nepodvádzal, dobrosrdečný, každý ho mal rád z jeho okolia... Preto mi to je veľmi ľúto... Ale po tej hádke čo mal doma s otcom som videla, aký je agresívny ..a mne po tom, čo povedal, že to je moja vina ešte aj vynadal po SMS-ke, dosť škaredo... tak som nabrala hrdosť a nechala ho tak, nešla za ním, ani on za mnou a rozišli sme sa. Samozrejme, je to vraj moja vina. Ja nehovorím, že som bezchybná, ale je to normálne? Takto sa správať k niekomu, koho milujeme???? Teraz sa neozýva a ak sa ozve, napíše len výčitky alebo že on nespraví pre dobro nič. Je mi ľúto zahodiť toľké roky, ale dosť mi to ublížilo a každý deň si vyčítam, že to všetko bola i moja vina.... ☹

materina_duska
12. aug 2013

Človeka, ktorému si nestála za vyradenie alkoholu z denného režimu, treba vyradiť z toho svojho čo najskôr. Bodka.

sissy27
12. aug 2013

@nick237 úplný súhlas s @materina_duska ... a že ti je ľúto hodiť za hlavu 5 rokov? no buď rada, že je to LEN 5 rokov a nie 15 alebo 20, na krku hypotéka a deti.. máš 23 rokov, si mladučká, venuj sa teraz sama sebe, koníčkom, kamoškám a čo má prísť, to príde 😉 jasné, človeka to bolí, ale nič netrvá večne, ani ten smútok nie...

nick237
autor
12. aug 2013

@materina_duska .. ja sa dostávam miestami do takej depresie, že už ani neviem či som robila vôbec niečo dobre, keďže ma za všetko obviňuje a svoju chybu si neprizná.

nick237
autor
12. aug 2013

@sissy27 ďakujem za názor.. a ako sa mám prestať za to všetko obviňovať, keď dva dni je mi fajn, viem, že bude dobré bez neho byť..a na tretí deň mi príde ľúto všetkého .... tak sa mi to strieda už mesiac

materina_duska
12. aug 2013

@nick237 Každý rozchod bolí a pri každom mužovi budeš mať pocit, že lepšieho už nestretneš. A vieš čo? Stretneš! Čiže by to malo byť logicky tak, že čím viac rozchodov, tým lepší partner nakoniec 😀 To je samozrejme nadsadené, ale daj šancu niekomu, kto bude spĺňať aspoň tie najzákladnejšie požiadavky, medzi ktorými je aj to, že bude NEalkoholik 😉

katrinka8
12. aug 2013

@nick237 - pochopitelne, ze sa Ti striedaju kadejake myslienky, pretoze mesiac je velmi kratka doba (najma po 5-rocnom vztahu). Ale naozaj to nie je tvoja chyba. Kazdy si je strojcom svojho stastia, ako sa hovori - on sa rozhodol, ze v jeho zivote mu treba 3-4 piva denne (Teraz - co neskor? 10 piv? Par panakov? Flasa vodky?... - nemusi to tak byt, ale aj moze).
Osobne si myslim, ze pomaly prepada pitiu, nemusi byt typicky alkoholik, ale rozhodne k tomu nema daleko - aspon podla Tvojho opisu. Ak potrebuje denne tolko alkoholu + vyhladava alkohol aktivne, tak to rozhodne v poriadku nie je + obvinovanie okolia (Teba v tomto pripade), ze donho rypes kvoli alkoholu + tvrdi, ze sa zmeni, ked (budete spolu, ked bude babo, ked vyjde slnko, ked zapadne slnko.. atd.).... Podla mna jasne a dost varovne signaly.
Nechcem, aby to znelo kruto, ale podla mna si sa prave zbavila zacinajuceho (ak nie uz rozvinuteho) alkoholika a mozes si pravom gratulovat, ze spolu uz nezijete a nemate babo. Aj ked Ta to boli, skus si uvedomit, ze naozaj sa Ti asi nic lepsie nemohlo stat. Ja by som sa rozhodne do takeho vztahu uz nevratila, bud by som mu to do oci povedala, ze s nim naozaj koncim, kvoli alkoholu, alebo teda podla vztahov, ako ste sa rozisli, aspon napisala do SMS. Ako definitivnu bodku za vztahom, nech v tom mate obaja jasno.
Neviem, aky si typ - niekomu pomoze sa len vyrozpravat spriaznenej dusi, niekto potrebuje samotu a ticho, niekto prave naopak - spolocnost. Rob to, co citis. Ak citis potrebu smutit, smut, plac si, slzy a plac ocistuju - telo aj mysel. Nebran sa smutku, vyplakat sa pomaha. A potom si najdi cas na seba, na to, co mas rada, stretavaj sa s kamaratmi, chod do prirody, rob to, co mas rada 😉 Nepojde to hned, lebo sa Ti na to nebude asi dat hned mysliet, ale kludne si dopraj cas na smutok, mas na to pravo. A neboj sa, si este mladucka, najdes toho praveho, ktoremu nebude alkohol prednejsi pred laskou 😉

denae
12. aug 2013

@nick237 moja, buď rada, že to bolo "len" 5 rokov...ak budeš rozumná a nepodľahneš planým výčitkám - tak to už máš z polovice vyhraté. Máš predsa svoju hrdosť...a on predsa nie je jediný na svete. Ten pravý - ten TVOJ - na teba ešte len čaká. Teraz to všetko veľmi bolí, ale povedz si, že zajtra to bude bolieť menej, o ďalší deň zasa menej, potom zasa menej ...až to prebolí úplne. Ale nedaj sa, prosím. Si rozumná mladá žena a krásny život máš stále pred sebou. Držím palce a hlavu hore 😉

sisaha
12. aug 2013

@nick237 bud rada, ze to takto dopadlo a radim ti, ani sa k nemu nevracaj, hoc by si sam priznal chybu. Clovek, ktory kazdy den vypije 4 piva je uz alkoholik. Cakalo by ta s nim neskor peklo. Radsej sa vratit z kratsej cesty.. Pocas tych 5 rokov si ziskala skusenosti, ze kazdy dalsi vztah uz moze byt iba lepsi pretoze vo svojich 23 rokoch uz vies, co v zivote nechces. A to je dolezite. Niektore k tomuto poznaniu pridu po x rokoch manzelstva s kopou deti a nevedia ako z toho kruhu von.
Si mladucka, zivot pred sebou, ten pravy ta este len caka 😉

evelynm
12. aug 2013

podla toho, co opisujes, sa mi vidi, ze si si ho namalovala naruzovo a prehliadala varovne signaly. Ukazal ti ich naplno - alkohol, agresivne spravanie, nevhodny utok na teba cez SMS, vyhybanie sa tvojej rodine, neochota pripustit si svoju chybu atd atd...
5 rokov je dlha doba a svoje zohrava zvyk aj to, ze si si nerozvijala svoje konicky a velmi si sa nanho upla.
Teraz prisiel cas, aby si zila sama za seba, svoj zivot, single - aspon nejaky cas. Otvaraju sa ti moznosti - uzivat si zivot, priatelstva, svet, cestovat, studovat, bavit sa.... Porozchodove obdobie byva narocne, to ano, ma vsak svoje etapy. Je o tom vela popisaneho, skus mrknut apr. toto:
http://www.jak-prezit-rozchod.estranky.cz/clank...
Drzim palce, nelutuj sa, nie je dovod. Vsetko ma svoj zmysel, aj taketo zivotne skusenosti.

sissy27
12. aug 2013

@nick237 musíš si upratať v hlave... kľudne si to aj napíš na papier, čo si ty investovala do vzťahu (energiu, čas, svoje záľuby...) a čo ti on dal (odsúval ťa na druhé miesto, správal sa hrubo...)
z môjho pohľadu nie je čo ľutovať, akurát tak to, že si zabila 5 rokov s niekým, kto toho nebol hoden, ale tak zas všetko zlé je na niečo dobré, aspoň si sa poučila a trošku si môžeš upraviť nároky na ďalší vzťah 😉

svano
12. aug 2013

@nick237 že ti je ľúto zahodiť 5 rokov? čo to je oproti zbytku života? Si ešte veľmi mladá a chlapov je dosť... Jedine ak by ti nevadilo jeho správanie.... a tých pár pív.... Možno bude prvý, ktorý sa polepší 😀😀😀

yidaky
12. aug 2013

@nick237 Prepac, nebudem citat co popisali baby. Neskor...ale napisem len jedno. Kasli na neho. Mas 23 rokov. Si mladucka uzivaj zivot. Ved ste sa iba hadali a psychicky deptali. Lepsie to medzi vami uz nikdy nebude. Vies si predstavit zivot s nim??? Urcite nie. Ked by sa to aj zvrtlo, nevracaj sa k nemu. Nemysli len na krasne chvile, pripomen si vsetko to skarede co robil a neber ho spat. Aj keby sluboval hory doly....urcite nie. Nepochybujem, ze sa este zalubis a najdes lepsieho chlapa. Mozno nie hned prveho, ale urcite ano. A posledna vec...keby ste sa aj zobrali, ci narodilo sa vam dieta, NEVER, ze by zmenil pocet vypitych piv. Nezmenil by sa a viem o com pisem 😉.

katren
12. aug 2013

@nick237 moja najlepsia kamoska narala odvahu a opustila frajera po 9!rokoch.....a teraz ma super vztah, len ju tych 9 rokov tiez mrzelo a dost dlho....

yidaky
12. aug 2013

@nick237 No uz som precitala 🙂. Takze, neobvinuj sa. A hlavne neprepadaj depkam. Je jasne, ze nebude lepsie hned po mesiaci, ale mozno po dvoch uz ano 😉. Neviem, ci ti pise este sms alebo co...uplne prestan s nim komunikovat a rovno maz jeho sms, alebo ho zablokuj ak sa to a hotovo. A riesila by som toto obdobie tym, ze by som sa venovala sebe, kamoskam a tak. Ja strasne rada napr. cvicim, takze viem, ze by som chodila do posilky, na aerobik a podobne endorfinove aktivity.... hoci aj kazdy den. Neviem, co ta bavi, tak sa tomu venuj a uvidis, prejde to. A 5 rokov, coze je to? Horsie by to bolo po 10 a keby ste mali spolu deti. Takze hore hlavu a uplne "ignore" zo zivota a hlavne nehladat v sebe chybu 😉.

mamavera
12. aug 2013

@nick237 jasné, vyčítaj si to, najlepšie keď sa budeš snažiť sa dať opäť s ním dokopy. Bude síce popíjať ďalej, ale dúfaj, že sa po tom, ako budete spolu žiť zmení, dúfaj, že sa zmení, keď sa vám narodí bábo.... Potom tu po piatich rokoch založíš tému, ako je tvoj manžel denne ožratý, míňa peniaze, ty si na všetko sama, nikde spolu nechodíte, nič ti nepomôže a keď mu to vyčítaš, tak ťa zmláti....ak si robíš z báb tu na fóre srandu, tak si láskavo nájdi inú zábavu a ak je to, čo si napísala naozaj pravda, tak zober posledné zbytky svojej hrdosti, sebavedomia a zdravého rozumu a začni sa zaoberať sam sebou. Máš dokončenú školu? Nechceš si urobiť ďalšiu? Aké máš koníčky? Čo tvoji priatelia? Život je nádherný, máš ho celý pred sebou, prečo ľutuješ, že si sa rozišla s človekom, o ktorého by väčšina žien ani nezavadila?Je posledný na svete, že si z toho taká zúfalá? Chceš nasilu mať dieťa a zbabraný život s človekom, ktorý dá pred tebou prednosť fľaške piva?! To si naozaj sama seba vôbec nevážiš? Prečítaj si tu niektoré témy, aby si vedela, čo by ťa s ním o pár okov čakalo. Ak je tvoja bolesť z rozchodu priveľká, zver sa dobrej priateľke, tete, alebo trebárs psychológovi, aby si pochopila, že teraz nemáš pociťovať smútok, ale strieľať šampus od radosti, že si sa ho zbavila.

anatalia77
12. aug 2013

@mamavera konečne slová na rovinu, bez tanečkov

janulina.k
12. aug 2013

@nick237 spravila si velmi dobre, mozem ta len pochvalit! clovek, ktory pije a nepripusti si to, je alkoholik. takze fakt, bud stastna, ze ste sa rozisli, pretoze zivot s alkoholikom je nesmierne narocny a bola by si cely zivot nestastna. mysli na to, ze tvoje stastie ta niekde caka za rohom 🙂 5 rokov je dost dlha doba, ale v porovnani so zivotom, ktory mas este pred sebou, je to len zlomok...a tak si to vychutnaj, zabudni na neho a tes sa z toho, ze si si nedala slucku na krk kvoli partnerovi, ktory ma uz teraz problemy s alkoholom. drzim palce a nedaj sa zlomit, nevracaj sa k nemu, bud silna!

mamavera
12. aug 2013

@anatalia77 ja už neviem, či mám takýmto témam veriť alebo nie. Veď nežijeme pred sto rokmi, aby sa každá baba musela do 25 rokov dostať pod čepiec, to je jedno že si vezme vola...potom sem po pár rokoch vypisujú a je mi ich ľúto, že sa nenašiel niekto, kto by nimi zatriasol a otvoril im oči.

anatalia77
12. aug 2013

@mamavera možno sa vždy niekto nájde,kto nimi zatrasie...ja som to isté chcela napísať už skor,ale ked sa tu niektoré spoja v názoroch 😢 mám pocit,že ma uklovú 😀 tak na ne kašlem,nie je to moj život.

anatalia77
12. aug 2013

@mamavera ešte niečo,verím na takúto zamilovanosť ☹ moja dcéra milovala nezamestnaného alkoholika,doma mi kradla prachy a jedlo. 😠 myslela som,že zošaliem.Nič nepomohlo.
Keď ja ho milujem!!!!keď toto vidím niekde napísané v súvislosti s problémamy,tak by som tú dotyčnú vedela dobre vyplie...

mamavera
12. aug 2013

@anatalia77 ale aj ja verím, ja som tiež bola pred pár rokmi ( a to som mala podstatne viac rokov ako zakladateľka témy) zamilovaná do jedného muža ako kôň do kopy sena....sedela som a čumela do blba....vnímala som len to, čo som chcela vnímať....že má tendenciu so mnou manipulovať už na piatom, šiestom rande som sa snažila prehliadať....Ale vždy som si hovorila - kľud - nemá zmysel sa hnať do žiadneho vzťahu - máš čas - ak o teba skutočne stojí - bude vytrvalý- ak nie - nie je o čo stáť. Ak bude vytrvalý, máš kóópu času ho spoznať, keď opadne počiatočná zamilovanosť, budeš ho vidieť triezvejšie. Nikdy som nebrala život bez muža ako niečo hrozné, nevrhala som sa do akéhokoľvek vzťahu s kýmkoľvek za každú cenu. Nechcem byť múdra ako rádio, dokážem aj lietať, ale snažím sa v pravidelných intervaloch pristávať, aby som si neskôr nenabila hubu 😀 😀 😀 😀 😀

nick237
autor
12. aug 2013

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne, túto tému som nezaložila len tak pre nič za nič... väčšinou každý mi radí, daj ruky preč, zabudni, vykašli sa... ako tak premýšľam, bolo by to asi naozaj najlepšie riešenie... pokúsim sa byť silná a aj napriek tomu, že ho milujem, radšej zabudnem...a snáď si ma nájde iný, ktorý bude o mňa stáť .. Ďakujem ešte raz za názory

mamavera
13. aug 2013

@nick237 nemyslím, že ho miluješ, možno si to len nahováraš, je to len zvyk a strach, že zostaneš sama. Drž sa, zaslúžiš si iného muža, ktorý ti bude oporou a nie bremenom.

zuriva
13. aug 2013

@nick237 pozri, daj si nejaky cas, napr. pol roka, uzivaj si zivot, a za ten cas nanho nemysli. Potom sa stretnite ako kamosi a uvidis, ci pokracuje v tom, co doteraz...ver mi, 4 piva denne NIE je normalne...dobre, mozno nie je alkoholik,a j ked to,z e nedokaze nepit a radsej pyta niekoho ineho, aby odviezol Teba, je jeden zo znakov, ze bez toho nedokaze zit 😖 Ste obaja mladi, nekaz si zivot s takymto clovekom...mozno on potrebuje cas, aby sa poriadne vyburil a o 5 rokov bude uz zodpovedny, alebo naopak, o 5 rokov skonci na lieceni...alebo niekde vo vraku auta 😖
Inak moze byt ten najlepsi clovek na svete, ale ak neprestane s alkoholom, zmeni sa aj to. Takze drzim prsty, kasli na neho a uzivaj si svoj zivot.

alexandramaria
13. aug 2013

@nick237 ani nevies ako moc ta chapem...u mna to ale neni alkohol , ale vulgarnost...nápisem ti IP 🙂

ocko78
13. aug 2013

vykasli sa na nho,,este si mlada,,zaskuzis si lepsieho,, teraz su to piva a po rokoch bude co??? tvrdy alkohol??? ver mi ze z alkoholikom nie je ziadna slast zit...dobre to poznam,,,, lahsie je vycuvat zo vztahu v ktorom nie su deticky,, trosku sa povenuj sebe,,rob co ta bavi,, este si mladucka ..ten pravy si ta urcite najde,, ja by som mu uz nenechala ani zadne vratka otvorene,, ked sa nezmenil za 5 rokov,, na spolocnom byvani sa uz urcite nezmeni,,snaz sa na nho nemysliet,, drzim ti palce

magic08
13. aug 2013

Tiez som bola v takomto vztahu, akoby somo sebe a dotycnom citala... Boli sme 5 rokov spolu, zasnubeni, bol vekmi oblubeny, spolocensky, vsetci ho mali radi, mal vzedalnie, ambicie... Proste ideal, az na to ze lubil vypit, nebol den aby nemal v sebe aspon 3-4 piva, tplko sme sa pre to hadali, tplko noci som kvoli tomu preplakali,az raz som si jednoducho povedala dost. V den mojich 24 narodenin sme sa rozisli, dlho somsa spamatavala, ale niet za cim lutovat, dnes mam krasnu rodinu a manzela, ktory ma chyby, ako my vsetci ale prikladne sa stara o rodinu, deti a mna miluje adal by nam posldne. A nepije... Takze hlavu hore, ten pravy na teba este caka... @nick237

pasteleria
13. aug 2013

@nick237 ja by som mohla zit s muzom na vozicku, dokonca aj jednu neveru by som snad odpustila, keby sa priznal a olutoval by to, ale alkohol si treba uvedomit, ze to sa bude uz len zhorsovat stale viac. ide to aj do penazi, aj do nervov. a potom ani nevravim o detoch, ten moj otec bol v jednom kuse spity, tiez len 2-3 piva 😠 a take detstvo by som nepriala nikomu 😢

moonlight1210
13. aug 2013

len nie, ze ked ho pochyti zachvat lutosti a pride po kolenach, tak sa mu vrhnes spatky do narucia cela stastna, ze prvy raz prisiel on, uznal si chybu, ... lebo mas uzasny pocit, ako sa zmenil a vsetko kvoli, waw, - tebe (hlaholte fanfary).
to cloveku hlavu dost zamota, az zabudne, kde je sever a zase ma to "spravne" obdobie, kedy prehliada varovne priznaky a stale si nahovara, ze ten prvotny pocin jeho uznania chyb a prosenia je ten najdolezitejsi, ze sa na to nesmie zabudat, ze mu stale treba davat este vela sance, lebo je to je este kratko po odpusteni (vsak iba taky rok), atd.
obvykle nasleduju sladke reci o tom, zeby ste sa mohli zobrat, mat babatko, atd atp. strasne dobre sa to pocuva, ze ma taky zaujem, buducnost vidi po tvojom boku, ...
a potom uz nasleduju blogy dotycnej dievciny o tom, ako sa vsetko zrazu pokazilo a ona za boha nechape preco. on predsa to babo chcel a len co si vo stvrtom mesiaci, uz ho to preslo, zmenil postoj, ma reci o tom, ze to bola chyba, strani sa ta, hadate sa, vyhladava spolocnost kadekoho od kamosov po baby, len nie teba, ... ak ste aj dosli k spolocnemu podnajmu, straca zaujem o prispievanie, ... o dietati sa raz vyjadruje, ze bude prispievat, hned na to, ze potrat by bolo najrozumnejsie riesenie a mala by si to chapat ved tym chce dobre iba tebe, hned na to si k..a a bohvie, ci je to jeho, len hladas na koho to hodit, hned na to sa ti vyhraza, ze ti ho sudmi vezme, hned na to chce byt otec a partner roka, hned na to hlada zabudnutie, ze ma krku bremeno otcovskej zodpovednosti, v naruci inej, ...

neznie to cele zrovna pekne a naozaj su vynimky, co potrebovali cas, aby sa uvedomili a fakt sa da uz na nich spolahnut po zvysok zivota.
ale vacsina je o tom, ze on ma nostalgicky spomienkovy zachvat, tak sa vrati, uplace ta na kolenach, ty sa citis ako bohyna nebies, si pre neho zase ta najdolezitejsia, kruti sa okolo teba ako na zaciatku pred rokmi, raj na zemi.
potom jeho spomienkovy optizmus vyprcha a on je zase on. ten co pije, ten co uprednostnuje seba a ty pomaly chapes, ze sa uz nabazil a si tam, kde pred tym, ako si mu dala dalsiu sancu. a mozno este v horsej situacii.

tak sa tym nedaj hned osialit, trochu nasad chladny rozum a skutocne sa zamysli, ci budes s nim pokracovat a ak ano, tak s akymi pravidlami. a ze z nich nebudes postupne uberat len preto, ze si si zvykla, ze si zase s nim a desis sa toho, ako to bude zase boliet, ked by ste sa rozisli. tak radsej ustupis, odpustis, zavries oci. lebo tvoje slzy potom nikto neoceni.

najlepsie by bolo, keby sa nevratil. ostane ti tak otvorena len jedna cesta a to za vlastnym stastim. ziadne pochyby, ci by ste to nemali este raz skusit.

anavila
13. aug 2013

@nick237 ahoj..nechaj ho tak...ked ma radsej alkohol ako teba, tak za to nestoji...viem o com hovorim, ja mam otca, ktoreho velmi lubim, je to skvley clovek, pomaha nam, pokial nemá "svoje dni" ked pozná len pálenku a pod. A to s pivom to tiež dobre poznám, este ked sme boli deti, nedajbože, žeby sme chceli poobede dakde isť, lebo sa nedalo, mal vypite pivo...a dodnes popoija pivo denne. je to taka jeho sučasť. Tvoj priatel sa piva nevzdá. never tomu. Neboj sa, poplaces teraz, velmi to bolí, viem, ale čas zahojí všetko rany , nájdes si lepšieho, uvidís. Ale ked s nim zostanes, budeš trpieť celý život. Je to tak lepšie, že ste od seba.