Rozchod alebo hľadať iné riešenie? Uprednostňuje čas strávený s kamarátmi

anonymna_zena100
10. aug 2019

Ahojte dievčatá, žienky, dámy.
Na Modrom koníku som nová, moj ucel založenia bol tento príspevok.
Našla som si priatela, sme spolu velmi krátko, v podstate je to taký začiatok vzťahu, no poznáme sa už dlho. Úplne prvé dni/prvých pár týždňov bolo važne rozpravkovych, ako to vacšinou býva. No po pár týždňoch, stále fáza “začiatok vzťahu” sa začala komplikovať, minimálne z mojej strany. Priatel nie je typ, čo by si vypisoval od rana do večera, čiže takto cez spravy komunikujeme malo. Ale on začal vyrazne uprednostňovat svojich kamaratov, aj ked ma volava spolu s nimi je fajn, ked je to obcas, nie stale..no ja tužim aj po čase osamote s nim, no on to aj po rozhovore nejak nechape. Už 2.deň po sebe zrušil naše stretnutie a uprednostil kamaratov a tym, ze som cakala a vlastne som sa nedockala, som v podstate vlastnou hlupostou stratila 2 dni a bola doma. Ked sme spolu je to pekne, len nechcem aby to bolo jednostranne, ze by ma bral skor ako taky nie prilis vazny vztah a ja jeho ako vaznejsi, po case.. pride mi, ze sa potrebuje mozno vyblaznit a na vztah nie je tak pripraveny, ako som si myslela, neviem..
chystam sa s nim porozpravat, len sa bojim, chcem aby to fungovalo a nechcem sa hned rozchadzat ale nechcem stratit samu seba vo vztahu a prisposobit vsetko tomu druhemu bez kompromisu. Aky je vas nazor, prosim? Ja mam 21 a priatel 24

denisa0504
10. aug 2019

@anonymna_zena100 ja som bola v podobnej situácii a bolo to len o tom, že som mu nestála za toľko ako kamoši. Je dôležité a dobré mať aj iných ľudí okolo seba ako svojho partnera, svoju lásku, ale nemali by byť vždy a za každých okolností dôležitejší ako ty. Ja som sa poučila z chyby byť s takým človekom. Je to pekné, že chceš vzťah udržať ale niekedy tvoja intuícia je správna a ak už premýšľaš aj o možnosti rozchodu, nie je to len tak.. snáď príde priateľ k rozumu alebo si nájdeš lepšieho

tosomja
10. aug 2019

Ako si napísala na konci, nestrat samu seba vo vzťahu. Daj tomu čas, priestor, ak sa to ma posunúť, posunie, ak nie, aspon nebudeš na ňom závislá.

cica8
10. aug 2019

Túto diskusiu som tu už čítala ale nepamätám nick tej ženy....

mondolina
10. aug 2019

@anonymna_zena100
Skús mu nastaviť zrkadlo.

eliska13
10. aug 2019

@anonymna_zena100 možno nepotrebuje byť s tebou denno denne chlapi a ešte také uška potrebuju aj svojich kamarátov.Musis aj ty byť menej dostupna.

anonymna_zena100
autor
10. aug 2019

@eliska13 praveze toto maximalne chapem a respektujem, no my spolu denno-denne naozaj nie sme. Sme spolu tak 2x do tyzdna a to tiez velmi vela casu z toho sme s jeho kamaratmi, tak preto mi vznikaju myslienky, ze nieco mozno nie je 100% v pohode so vztahom z jeho strany alebo to velmi analyzujem alebo nieco v medzitym. Uvidim, ked sa znovu porozpravame

anonymna_zena100
autor
10. aug 2019

@denisa0504 samozrejme tieto veci su mi jasne, ja mam vlastnych, skvelych priatelov ktorym venujem dostatok casu, no rada by som viac casu travila aj s priatelom osamote keby skoro stale nie sme s jeho kamaratmi. A praveze to, ze nebyvame spolu denno-denne ale priemerne tak 2x do tyzdna mi je cas s nim vzacnejsi ale byt vacsinu casu v partii straca pre mna take čaro, pride mi to take neosobne medzi nami😕Chcem sa s nim porozpravat, tak dufam, ze to pochopi a bude to v poriadku. Ďakujem!🙂

anonymna_zena100
autor
10. aug 2019

@mondolina a prave tohoto sa bojim, teda skor vysledku 😕 ale na druhu stranu to moze byt ucinne v tom, ze uvidim, za co mu ten vztah stoji a ci si vobec nieco vsimne.. ďakujem za radu

moonlight1210
10. aug 2019

@anonymna_zena100 ste mladi, on je este dost chlapcensky (mentalne 18-20). Zbytocne od toho vela cakas, a potom sa trapis.

Uzivajte si spolocne chvile. Ale rob si aj svoj program. Nezabudaj zit.
Zasadne ho nerus kvoli frajerovi, pokial to nie je nieco dolezite. Inak sa ospravedln a navrhni iny termin, alebo ho prizvi k svojmu programu.
Vsimla si si? Toto robi on tebe a aky je spokojny. 🙂
Niektorych chalanov prave az toto preberie viac sa zaujimat, lebo vedia, ze nie si k dispozicii, kedy sa ti ozve, ani sa nedozadujes jeho pritomnosti. Proste nema ten vsemocny pocit, ze vztah sa toci hlavne okolo jeho osoby a teda si moze v nom bašovať ako sa mu chce.

Kazdopadne, nezabudni zit svoj zivot popri tom. Bav sa, uzivaj si lasku, ale hlavne neotehotnej.
Mozno on potrebuje cas dospiet.
Alebo stretnes aj niekoho dalsieho, vhodnejsieho. Aspon ti nepride tak tazko odist za nim. Ved ani tento do toho vztahu nedava vsetko a neberie ho tak vazne, nie? Tak co. 🙂

mondolina
10. aug 2019

@anonymna_zena100
Nemáš sa čoho báť, lebo nemáš čo stratiť ( jedine samu seba, keď budeš popierať samu seba).
Muž je od prírody lovec, keď bude vidieť, že ťa stráca mal by zabojovať, teda ak je to naozaj muž a ak mu na tebe záleží. Keď nie tak to nechaj tak.

lucinka1988
10. aug 2019

@anonymna_zena100 je ešte mladý a nepripravený na vážny vzťah, resp. nepripravený na vzťah s tebou..Asi ta berie iba tak športovo..Ak ma chlap vážny záujem o ženu a chce s ňou byt v serióznom vzťahu, vždy bude pre neho prioritou a najmä, ak by to tak bolo, vedela by si o tom a nebola by si na vazkach..Tak buď s nim ostan a začni ho brat aj ty tak ako on teba(ak ti to vyhovuje a dokážeš to), alebo si nájdi niekoho, pre koho budeš prioritou..Toľko môj názor

janinah
10. aug 2019

Kedy by mal na tebe doslova visieť ak nie teraz? či o čom to je?príde,posexuje,odíde za kamošmi? tak toto ti ozaj netreba,také nezrelé decko...

miadi
11. aug 2019

He’s not so into you. Zalubenost vyprchala az priliž rychlo a to ta trapi.. hlavne z jeho strany..

stanulienkat
11. aug 2019

Ty si vlastne tiez len kamoska,ale s "pridanou hodnotou." suchne si a ide za kamosmi.

alaguema
12. aug 2019

@anonymna_zena100 čo by si chcela od nezrelého chalana. Kašli na to. Užívaj si mladosť, načo ti je vážny vzťah, na ktorý ani jeden z vás aj tak nemá predpoklady? Chceš sa rýchlo vydávať? Načo? Aby si sa rýchlo rozviedla a plakala na koni, že ti nechce platiť na deti?

helena1982
12. aug 2019

@alaguema asi tak zbytocne zabity cas, mozno nejde skusenosti do buducna by jej to dalo, ale nemyslim si, ze ozaj take potrebuje ;)

janickacrazy
12. aug 2019

@anonymna_zena100 hlavne sa s ním o tom vobec nerozprávaj, ako si mala v pláne, to je strata času, tým ho len utvrdíš v tom, že ty na nom visíš a bude ešte viac chodiť s kamošmi ako doteraz, bud sa nanho fakt vykašli alebo si nájdi niečo, čo ťa bude baviť a kde budeš tráviť veľa času, aby si bola prenho vzácnejšia a skús mu niekedy proste nedvihnúť telefon, nebyť dostupná a určite nemen svoj program kvoli nemu a nečakaj 2 dni, či príde na rande

rakahaka
12. aug 2019

Tak ja neviem, my ked sme s muzom zacinali a to sme sa uz poznali 5rokov sme potrebovali obaja byt spolu a to nonstop. Mal kamosov ale na zaciatku vztahu na nich uplne kaslal nieto este ze by ich uprednostnil :D Ak mas toto na zaciatku vztahu a nevyhovuje ti to, kasli na to ;)

karolinakr
17. aug 2019

Ja som poznala podobny pripad, ze ked chalan uprednostnoval partiu pred frajerkou chcel sa odtrhnut, lebo mal inu